0 oy
630 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,667 puan) tarafından
Kizlar sunnet yaptiran annelere soruyorum oglum 17 aylik ve bugun muayene oldu sunnet icin doktor 1 hafta sonrasina gun verdi ve sunnetten 6 saat öncesi hicbirsey yiyip icmeyecek ddi ve bizi anestezi doktoruna yönlerdirdi ordada ayni seyleri soylediler ve uyutularak yapilacagini soylediler  3 saat sonrada taburcu edicez ddilergittigimiz hastane de cok bilinen özel bi hastane .sorum şu sizce 17 aylik bi bebege sunnet icin anestezi verilmesi normal mi bildigim kadariyla ucundan uyusturup kesiyorlar  bu kadar seye gerek varmi acaba güvenmelimiyiz bbegim anesteziyi nasil kaldirsin cok sacma geldi bana eşime anlatiyorum durumu özel hastane orasi kotu bisi yapmazlar ddi  icim hic rahat degil sizce normal mi

26 Cevaplar

0 oy
(425 puan) tarafından
Biz devletde yapmisdik oğlumu 4yasinda aynı öyle oldu 2 günde toparlandi şükür
(1,667 puan) tarafından
Buyukleri genlde uyusturup yapiyorlar ama demkki doktordan hastaneden hastaneye fark var
-Reklam-
0 oy
(1,501 puan) tarafından
İyi de çocuğunuz engelli değilse nasıl duracak doktorun önünde sakin sakin mesela bi boy ölçmeye kiloya ne biliyim onu geç ben annesiyim burun temizletmeye alt açmaya sabit tutamıyorum gotunu başını elini oynatıp duruyo bebeğim aşıda  2 saniye bacağını sıkıyoruz ağlıyo panikliyo vs kurtulmaya çalışıyo siz sünnete nasıl sabit tutacaksınız zaten pipiden iğne olduğu anda hatta başına bir şey geleceğini anladığı anda kaçacak hatta travma olur tutmaya çalışsanız öyle iyice korkar sen kıyamazsın ağlamasına o yüzden tam uyutuluyor ki korkup ağlamasın doktor düzgün yapsın işini hareket edip dursa zarar verebilir istemeden 
(1,667 puan) tarafından
Evet dediginiz gibi hareketten kisitlamak icin bu yolu secmis olabilirler doktorun bi bildigi var demkki tesekkurler cnm
(1,501 puan) tarafından
Evet canım sebep o yoksa bizi yarı uyuşturup sezaryan yapıyolar ama onda bile bilmiyorum nasıl oldun ama kollarını bantlıyolar insanın ki hareket etme istemsiz yanlış bi hareket yapsan bebeğe etine yumurtalığa her şeye zarar gelir ve bebeğin de çok önemli bir organı orası çocuk sahibi olmasını bile etkiler yani kıpırdama olsa bi yerini kesseler korkma sen sakin olmaya bak bebeğine yardımcı ol o hisseder sen korksan
(1,667 puan) tarafından
Haklisin sanirim en dogru sunnet sekli bu bi sorun cikmaz insallah
0 oy
(734 puan) tarafından
bebek hareketlendikten sonra genelde anestezi ile uyutuyorlar kipirdamasin diye.Doktorlar der size basit geliyor ama onlar için önemli organ ya o anda bişey olsa fazla kesilse yanlış dikilse büyüyünce size hesap sorarlar diye
(1,667 puan) tarafından
Aslinda mantiken dogru diyosun  cok buyuk hata olur ilerde anlayinca
0 oy
(3,465 puan) tarafından
Bölgesel yapılıyor genelde ama sizinki büyük olduğu için durmayacaktır. Bölgesel olunca Ellerini ayaklarını tutacaklar mecburen. Bu defa çocuk daha çok girilecek korkacak. O yüzden doktor da işini garantiye almak için tamamen uyuşturuyor. Sonuçta küçük de olsa bi ameliyat. Korkmayın. Tecrübelilerdir illa ki. Hemen olup bitiyor zaten. Şimdiden hayırlı olsun 
(1,667 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim cnm insallh bi sorun cikmaz
(3,465 puan) tarafından
Rica ederim. Hiçbir şey olmaz.
0 oy
(507 puan) tarafından
2 yaşına kadar lokal anestezi canım bende orda yaptırma geneli kabul etme. Benim oğlum da 3 aylık önümüzdeki ay yaptırcaz doktor özelikle karnını doyurup gel ağlamasın dedi sadece o bölgeyi uyuşturacak
(1,667 puan) tarafından
Bebegim ay olarak kucuk ama cok   muayene olurken  bile agladi kalkti yerinden acaba o yuzden mi anlamadim ama sorucam gidince

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 926 göst.
10 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde 2oğlanannesi (3,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
11 Aralık 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,102 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.
3 Temmuz 2023 Aile kategorisinde A.l.p1453 (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 103 göst.