0 oy
898 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (2,529 puan) tarafından

image

ay bayılıyorum şöyle küpesi olan bebeklere ya. Bizim minnoş kızımız daha doğmadı ama çok taktırmak istiyorum eşimde Hayir ben dayanamam diyo. Enfeksiyon falan kapar mı ki taktiraniniz var mı kaç aylıkken taktılar. Altın olacak küpe 

39 Cevaplar

0 oy
(11,019 puan) tarafından
Kızımın Dr 4 yasına kadar yaptırmadı. 7 yasında ahala aynı Dr Gideriz kulak gelişimi tamamlaması için. 4yasındam sonra deldirdim.hatta kendi istedigi için yaptırdık ben hiç soyleme İltim bile. Anne ben kupe istiyorum dedi. El ele gittik kupesini begendi buyuk te oldugu için hiç asılma elleme kaynatma kulagın ustune yatıp sisirme problemi de olmadı
-Reklam-
0 oy
(284 puan) tarafından
Canim ben 6 aylıkken taktırdım ama 1 ay ilaçlı küpeli cikarmamamni tawsiye ederim eşim gitmiş beğenmiş altın küpe almış heyecanlandi takmak istedi 14 gün sonra altın küpeyi taktik 1 deliği enfeksiyon kaptı çıkardım ilaç kullandım geçti ama biz köye gitmiştik pandemi döneminde 6 ay gelemedik delik kapanmış sonra 2 yaşında tekrar deldirdim çok ağladı korktu 2 3 hafta etkisinden çıkamadı ama şuan hiç bı problem yok kulağında deldirceksen anlamiyoken acısını hissetmiyoken yabancilamiyoken deldirmeni tawsiye ederim 
0 oy
(672 puan) tarafından
Cnm çok tatlı oluyorsa doktorlar 3 yaş öncesi onermiyolar 
0 oy
(48 puan) tarafından
Ben altı aylıkken deldittirdim direk altın küpe taktik hocbirsey olmadi kendide cekistirmedi. Korona var diye hocbi eczane delmedi bende anneme iğneyle deldittirdim çok azıcık kan geldi okadar kül sürdü deldi benide öyle delmis eskiden ondan güvendim :)
(48 puan) tarafından
İnanın hiç aglamadi kizlar çok azıcık kan geldi okadar çok tatlı oldu zaten anasına benzerse buyuyuncede kupelerle yatar kalkar
(3,172 puan) tarafından
Yazik ya aceleniz neydi minicikmis ben kendi delmeyi birak eczaneye bile güvenmiyorum  acır  diye
(5,945 puan) tarafından
Ne kadar  canice  ya hic  mi içiniz sizlamadı  iğneyle  delmek nedir  allh aşkına  bir küpe  için  o yavruya  bunu  yaşatmak  nedir   birde  oyke  güzel  anlatmisiniz ki yazık  o yavruya benim  içim  gitti  ya
(48 puan) tarafından
Sensin cani tabancayla delince farklimi oluyor böylesi daha sağlıklı .herkes çocuğunu düşünür merak etme.
(5,945 puan) tarafından
Arada  çok  fark war tabi  iğneyle  delmek  nerde  tabancayla  delmek  nerde   bunun  neresi  sağlıklı  acaba  
Neyse  okkk  sen haklısın
0 oy
(28,368 puan) tarafından

Kızım doğdu bir haftalıkken deldim kulağını 8 ayında küpe taktım şimdi 20 ayında halen takıyor

0 oy
(775 puan) tarafından
Tam 1 yaşında deldirdim 
0 oy
tarafından
1 yaşında deldirdim canım  pişman değilim kızım alıştı enfeksiyon yapmadi öyle korkulacak kadar ağlamadı bile delinirken uyuşturdular asi olurken bile daha cok ağlamıştı öyle diyim şimdi alıştı gel annem değiştirelim diyorum küpelerini oturuyor önüme:)) 16 aylik 
0 oy
tarafından
10 aylıkken deldirdim iyiki deldirdim büyüyünce korkuyor lar kız kardeşimde çok istiyor korktuğu için yapmıyor keşke onada küçükken yapsaymiş annem, çok güzel oluyor 
0 oy
tarafından
Kızım Mart'ta doğdu temmuzun ortasında kupesini taktırdım. Bir iki ay sanırım eczane küpesi kaldı kulağında sonra altına geçtik ki takı bu seneye kadar bu sene alışveriş yaparken düşürdük kulağından :(( birde ırsi gelen bı kulak yarası hastalığı çıktı başımıza şimdi hiç takamiyorum küpe sadece ip takıyorum oda kapanmasın kulakları diye çok kısa bu arada ip. 
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Valla biz delirmedik canım neden dersen enfeksiyon kapar falan bide ben hiç ağlamazdım çok ağlıyor delice dayanamam büyüdüğünde kendini bilince canı isterse isterse 10 tane delirsin ama şuan deldirmicem çok tatlı duruyor ama işte 
0 oy
(61 puan) tarafından
Canım ben 6aykikken taktırdım bişey olmadı şuan 4 yaşında çok şükür 
0 oy
(2,025 puan) tarafından

Bn deldirmeyeceğim  ama mıknatıslı  küpe takıcam:)

0 oy
(2,336 puan) tarafından
1 yaşında deldirdim ama çok pişman oldum ilaçlı küpe baktım tortu oluşmuştu çıkardım bir aya yakın kaldı gene altın küpesi vardı onu taktım gene böyle bı yara iltihap oldu hiç bı şey takmadım kapanmasını bekledim kapandı deldirmicem ilerde kendi deldirsin isterse
0 oy
(868 puan) tarafından
yani kızımın vücudunda sırf annesiyim diye seçim yapma hakkım yok kendisi büyüyünce isterse yaptırırız.
(2,529 puan) tarafından
Allah aşkına dövme yaptırmıyoruz ya ne alaka assfghh.
Begenmezse çıkarsın
(868 puan) tarafından
bu zihniyette isen beni anlamazsin
(2,529 puan) tarafından
Zihniyet kelimesinin ne olduğunu bilen bilmeyen herkesin kullanabilmesi ne acı...
Bu kadar kişi küpe takmış çocuğuna eee noldu kötü anne mi ? Çocuğunun kötülüğünü isteyen anne mi ?
Sen taktırma seni zorlayan yok Allah aşkına bana fikrini söyle diyen de yok susma hakkını kullan ;)
0 oy
(23 puan) tarafından
Ben taktirmak istemezdim bebegi buyumuste kuculmus gibi gosteriyor bebek bebek gibi durmali  bedenini Buyuk sifatina sokmamaliyiz oje surmek de boyle benim icin
(2,529 puan) tarafından
Küpe mı büyümüşte küçülmüş gibi gösteriyor :) değişik bir bakış açısı
(23 puan) tarafından
Evet cnm gayet normal bir bakis acisi kupe bebekler icin uretilmedi yuzukle kolyede tak o zaman set olsun
(2,529 puan) tarafından
Siz öyle takarsınız o zaman :) ben küpe fikri almak için açtım postu :*
(23 puan) tarafından
Benimki oglan
(2,529 puan) tarafından
Allah bağışlasın ;)
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Ben karşıyım  ya küçücük  bebegin  canını  yakmaya  gerek  yok  bebek o küpeyle  nasıl  rahat etsin  yatınca  batacak  edecek hiç  gerek  yok  aklı  başına  gelsin  öyle  deldir  bence  istersen  benim  kızım  13 aylık  deldirmedim  zaten  3 yaş  öncesi  deldirmek  onerilmiyor 
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Çocuk kendi kararını kendi vermeli bi zevk için karşıyım ben
0 oy
tarafından
Düşünmüyorum. Ben kendim bu konuda çok muzdaribim küpe takmak istemiyorum sevmiyorum ama takmak zorundayım senelerce takmadığım halde kapanmadı. Ya çocuğumda istemez sevmez se kendı bilir yani ne isterse o

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 151 göst.
10 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ummebrar (1,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
8 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oksuz06_ (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 194 göst.
13 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,607 puan) tarafından soruldu

396,410 soru

11,857,730 cevap

35,955 kullanıcı

...