0 oy
690 göst.
Aile kategorisinde (730 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merak ettim hanımlar biz evlenirken nikah işlemleri öncesi bize testler yapmamızı istediler hastaneye gittik kan aldılar eşim merak etti sordu bu test ne için diye bulaşıcı bir hastalık var ise ve bide kan grubu uyuşmazlığı varmı diye bakılacak dendi bir bayanda o test yapılmıyor kesinlikle diye idda eti bunu birtek bize mi yaptılar sizden de istediler mi kadının birisi sormuş hamileyim ben negatif eşim pozitif bebeğe zararı olurmu diye bende dedim ki nikah öncesi kan gurubu uyuşmazlığı testi yapıyorlar bilseydiniz başında önlem belki alınırdı dedim kadın üstüne basa basa hanfendi öyle bişey yok diyip durdu nette yazıyor paylaşıyorum kan gurubu uyuşmazlığı testi nikah öncesi yapılır diye okuma yazması yok desem var neyi anlamadı acaba

31 Cevaplar

0 oy
tarafından

canım herkeste oluyor sağlık raporu alınıyor bizde eşimle kan verdik kan uyuşmazlığı yoktu. mesela abimle  yengemin var onlara o zaman dediler kan uyuşmazlığı var  diye. testten sonra

belki onlara bilgi verilmemiştir onlar sormamıştır yada. çünkü herkes resmi nikah öncesi sağlık raporu mutlaka alır aksi halde nikah kıyılmaz.
(730 puan) tarafından
Allah kimseyi cahillik ile sınamasın yaa resmen yanlış bilgi veriyor sun muamelesi ile baskı yaptı insan bilmediği şeyin yorumu nu neden yapsın değilmi bise kesin konuşsun netten ekran resmi de çekip atıyorum nette okuduğunu da yalanlıyor
tarafından
ayy bi an bana diyorsun sandım sonuna gelince anladım:)) canım cahile laf anlatamasın haklısın diyip geçecektin.
(730 puan) tarafından
Ay yok aksine yorumun için teşekkür ederim estağfurullah normal de takılmam böyle şeylere dedim bize mi özel yapılıyor netten baktım sıralanmış zaten yapılan testler orda kocaman kan gurubu uyuşmazlığı yazıyor onu bile inkar etti neti de yalanladı kadın :D
tarafından
yok canım ya o rapor olmadan evlenen yok sonuçta. rica ederimm
-Reklam-
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Yapiliyor canımbizde yaptırdık 
0 oy
(5,945 puan) tarafından
Herkeste yapılıyor  canım  kan uyuşmazlığı  olanlara da igne  vuruyorlar  meselaa  benim eşimin  kanında  sarilik  wardı o çıktı  kanda  bende  antikorluymusum buna  karşı  olmasaydım  aşı  yapacaklardı 
(730 puan) tarafından
Aslında takılmam böyle şeylere de kadının yalancı muamelesi beni ayar etti allah kimseyi cahillikle sınamasın hayır neden bilmediğim yada yapılmayan bişeyi net bişekilde yapıldı diyeyim elime ne gececek hamile bir bayana yanlış bilgi vermekle
(5,945 puan) tarafından
O unutmuştur  unuttuğu içinde  çok  emin konuşmuş demekki  bu herkese  yapılıyor
0 oy
(2,725 puan) tarafından
Talasemi diye bir hastalık var genetik. Eğer eşlerin ikisinde de olursa çocukları hasta doğuyor Allah muhafaza kötü bir hastalıkla. Misal bende talsemi taşıyıcısıyım. Biz bildiğimiz için babam eşime sordu değerlerini, eğer onda da olsaydı bizim iş devam etmeyecekti. Yada çocuk sahibi olmak için tedavi gerekli oluyor. Neyse eşimde olmadığı için sıkıntı yok çok şükür.. Ama dikkat edilmesi gerekiyor bu duruma. Çünkü çoğu kimse kendinde olduğunu bilmiyor bile. Taşıyıcı olunca bir sorunun olmuyor normal insanlar gibiyim şükür. Ama işte iki taşıyıcı evlenirse çocuk hasta doğuyor. O dur büyük ihtimal
(730 puan) tarafından
Aslında doğru bi bilgi verdim sizi nikah kıyılırken bilgilendirmeleri lazımdı diye başka bir bayan ısrarla hayır öyle bir test yapılmıyor dedi hatta bana ebe kan gurubu uyuşmazlığı testi yaptırdınızmı diye sormuştu bile
(2,725 puan) tarafından
Yani bu testler eskiden yoktu ama kaç senesinde evlendiğine bağlı birazda. Çok eskiden yoktu. Yukarıda biriside demiş dr uzaktan baktı verdi kağıdı diye. Belki de öyle birşey yaptılar
(730 puan) tarafından
Onuda söyledim 4 ay önce evlendim belki yeni gelen genelgedir yine olamaz diye idda etti :)
(2,725 puan) tarafından
Hee ilginç yapmamaları tuhaf
0 oy
(771 puan) tarafından
Evet bizede yapıldı hatta akciğer filmide cekildi
(730 puan) tarafından
Cahile laf anlatacağına git kendini minareden at acaba ona yapılmadı mı bilgisimi yok diye düşündüm netten ekran resmi attım kadın onu bile yalanladı google yide inkar etti :D
0 oy
(348 puan) tarafından
Var tabiiki canım belediyeye sonuçları veriyorsun belge olarak. O olmadan belediyeden izin çıkmaz ki
0 oy
(161 puan) tarafından
Benim sadece eşimden kan alındı bana gerek kalmıyomuş 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Yapiliyor kuzum nikahdan once bizde yaptirdik
0 oy
(2,262 puan) tarafından
Hepsi yapıldı canım ciğer filmi falan da çektiler hatta
0 oy
tarafından
Bize de yapıldı test ama hatırlamıyorum ne icindi