0 oy
698 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Bebeğim kulağını kaşıyordu acaba enfeksiyon mu oldu diye götürdüm. Kilosuna fazla dedi. 7 buçuk aylık 10200 fazla mı? Çok emiyor sabah akşam da ek gıda veriyorum bazı günler de ara öğün meyveli yoğurt.

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cnm herşeyin fazlası zarar..suanki besinleri yemesi içmesi ilerideki hayatınızda etkiler..kilosu çok geldi bana ewt..sağlıklı olsun başta..ama ileride.kilo sorunu olsun sürekli diyet yapsın istemezsin..hee boya gider zayiflayadabilir..bilemezsin yine doktorun söylediklerini dikkate al derim
-Reklam-
0 oy
(422 puan) tarafından
Canım bebek için yürüyünce kilo kaybeder demişsin ama böyle giderse yürümekte de zorlanır. Ben bebekken öyleymişim. Ağırlığımı ayaklarım taşımıyormuş. Tabiki bebeğini besle. Ama verdiğin yiyecekleri bir daha incele, araştır, doktoruna danış. İçinde sağlıksız kilo yapan bir şey var mı ? Protein, sebze  ağırlıklı şeyler ver. Mamalar, devam sûtleri obezite yapıyor zaten.Bu şekilde devam ederse problem yaratabilir. 
tarafından
Canım zaten ek gıdaya başladığımızda 9 kiloydu sadece anne sütüyle. 1 buçuk aydır ek gıda veriyorum. 2 öğüne yeni başladım. Geçen ay tek öğün sebze haşlaması veriyordum bu ayda kahvaltıya başladık. Yulaf,muz,yumurta sarısı,peynir,avakado,pekmez karıştırıp veriyorum 1 çay bardağı kadar. Akşamlarıda sebze yemeği kabak,patates,havuç,soğan, brokoli,bal kabağı bunları haşlayıp veriyorum içine bazen pirinç atıyorum çok az. Daha un,pirinç unu vermedim hiç. Daha nasıl sağlıklı olabilir?
(422 puan) tarafından
Sonuçta Siz bu kilonun sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız bizim yorum yapmamıza gerek yok
tarafından
Kilonun değilde yedirdiklerimin sağlıklı olduğunu düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benimki bir buçuk yasta 18 buçuk kiloydu obez olur dikkat et dediler. Oğlum sütten kesildikten sonra tığ gibi oldu. Sutten kesildiği zamanda kilosu yaşına göre çok fazla ise bence o zaman tehlikeli
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Evet biraz fazla canım ayına göre 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Walla birşey  diyemicem  canım  benim  kızım  zayıf  doğdu  şuan 15 aylık  11 kilo  bizim  doktor  kilosu  gayet  güzel  dedi  sende  doktorunu  dinle ona göre önlemi al başka  ne dedi 

Ama arkadaşın  bebegi  war kızımla  aynı  ayda  o da çok kilolu  15 aylık  15 16 kilo  wardır  bebekliginden  beri  kilolu  kendini  tartamıyor her seyi  geç yapıyor   emeklemeyi  11 aylıkken  falan  yaptı  b3nim  kızım  ozamanlar  yürümeye başlamıştı  hala  da yürüyemiyor daha  yere basmıyor  bile sadece  dizlerinin üstün de duruyor  o yüzden  dikkat  et derim  
tarafından
Hareketleri gayet güzel 4 buçuk ayda geriye sürünmeye başladı 1 aydır da öne gidiyo kendini kaldirabiliyor
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Obezite bebeklikte başlar dikkat etmek gerek kilo sağlıklı bebek demek değildir 
tarafından
Kilo alsın diye özel bı çabam olmadı ki

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 514 göst.
1 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,382 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 136 göst.
15 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sudenaz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 952 göst.
0 oy
31 cevap 470 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu

384,707 soru

11,507,908 cevap

35,164 kullanıcı

...