+1 oy
725 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Esimin halasinin kizina gittik oglumun cantasi da koltugun yanindaydi kiyafeti oyuncaklari vs vardi icinde. Evde de 2,5 yasinda ve 4,5 yaslarinda cok tatli iki cimcime vardi. 2,5 yasinda olan cantamdan oyuncak aldi oynamaya basladi babasi izin aldin mi onu almak icin dedi ben de oynasin ne olacak sıkıntı yok dedim o da oyuncak meselesi degil cantani izinsiz karistirdi dedi ve kiza oyuncagi yerine koymasini soyledi. Biz esimle üzüldük cocugun uzulmesine. Esim dedi ki ben kiyamam boyle kizmaya niye kizdin oynasin ne var dedi. O da alismasin izinsiz insanlarin cantasini karıştırmaya dedi ya sizce dogru mu yapti o da bebek sonucta ne bilsin izin almayi giderken kizlara pamuk seker goturmustum tesekkur ettiniz mi diyo babasi. Hadi 4,5 yasindaki neyse de 2,5 yasindaki oyle dusunur mu kizlar benimki 9 aylik oldugu icin bilmiyorum

58 Cevaplar

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Canım yaptığı doğru .Sen hoş karşılarsın ama o zaman müsade etselerdi.Bi başka yabancı geldiğinde de aynı şeyi yapardı.Bir başkası hoş karşılamaz .Başlangıçta nasıl öğretirsen öğle gider .Misafirliğe gittiğimizde 28aylık oğlum o oyuncakları ordan eve getirmek istiyor ben de bir şekilde ikna edip bıraktırıyorum.
tarafından
Evet canm dogru soyluyosn herkes hos karsilamaz belki bizim cocugumuz kucuk oldugu icin kiyamadik ama buyuyup algilayabilecegi yaşa gelse oyle bisey yapsa ben de asla musade etmem
-Reklam-
0 oy
(1,757 puan) tarafından
Canım en iyisini yaptı ilerisi için simdiden alıstırdı öylr izin almaya çok dogru benim görümcemin kızı alır karıstırır kimse birşey demez denilse aglar hemen ama eltimin kızı bir sakıza izinsiz tutmaz biri 3 biri 4 yasında  
tarafından
Cocuklarin bi sucu yok tamamen yetistirmekle alakali canm bence de dogru olani yapti ama bizim cocugumuz kucuk oldugu icin sanirim duygusal davrandik
(1,757 puan) tarafından
Evet seninki daha minik ya sende o yaslarda ögretirsin canım
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Kesinlikle çok doğru bir davranış bir yere oturmaya gitmişim orda da 5 yaşında kızı vardı annesinden para istedi anneside vermedi bakkala yeni gittin dedi bende çantamı oturma odasında bırakmıştım biz mutfaktaydik ve bişey lazım oldu diğer odaya geçerken bir baktım kız benim cüzdanımı karıştırıyor ne yapacağımı bilemedim sesli şekilde konuştum ev sahibiyle kızın arkası dönüktü bana hemen bıraktı cüzdanı bende öylece kaldım mutfağa geçtim ama annesine söylemedim iftira attığımı düşünür korkusuyla
tarafından
Ayy cok kotu olmus ya 5 yasinda bi de kucuk de degil bisey soylesen anlayabilecek yaşta. Senden almaya calismis alamamis ama belki ilk degil başkalarına da aynisini yapiyo insallah bu aliskanligindan vazgecer
(2,245 puan) tarafından
inşaAllah belki de daha küçükken alışmıştır küçüktür bir şey olmaz dememek gerek
tarafından
Canm benim cocugum oyle bisey yapsa bunu bilmek isterdim keske guzellikle annesine soyleseydin aranizda samimiyet varsa iftira attigini dusunmezdi yani belki sen tepki vermedin ama baskasina ayni seyi yapip da cantasini karistirirken gorseydi kizip bagiracak belki de bilemeyiz ki aliskanlik haline gelmeden önünü almak lazim aslinda
(2,245 puan) tarafından
Yok ya öyle biri değil annesi inanmaz ve kimsenin çocuğunuda  beğenmeyen biri kendisi
tarafından
O zaman evet inanmaz dediğine
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Adamin yaptigi davranis dogru, sizin ona mudahale etmeniz yanlis. Adam orda bir kural koymaya birsey ogretmeye calisiyor ki ben baskalarinin yaninda verilen egitimden de nasihattende hoşlanmam ama bunda rencide olacak, ufakligin utanacagi bir durum yok. Tam yerinde olmasi gerektigi yerde birsey soylemis,
tarafından
Ben gonlu kırılmasın diye oynasin dedim mudahale etmek degil yoksa tabi ki babasini dinledi geri koydu
(1,363 puan) tarafından
Seninde niyetinde kötuluk yok ama o anki durumda mudahalee etmis gorunuyosun, o yuzden dedim. Yoksa hepsi cocuk hani dönup baktiginda 1 sefer soyleyince anlamiyolar ogrenmiyolar zaten ama iste boyle boyle de zamanla ogretiliyo.
tarafından
Evet canm haklisin ogrenme zamaninda her seyin dogrusu ogretilmeli ki ilerde sıkıntı yasamayalim
0 oy
tarafından
Benimki 1 yaşında ve ben şimdi bile başkasının çantasını ellemesine izin vermem uyarırım dokunduğunda ağaç yaş iken eğilir çok güzel eğitim veriyorlar bence
tarafından
Evet canm bence de dogru olani yapti suan kucuk ama mudahale etmezsek aliskanlik haline gelir dedi biz cocugun uzulmesine uzulduk yoksa dogru bisey yapti babasi
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ağaç yaşken eğilir canım. Şimdi her şeye izin verirsek çocuk  büyüyünce doğruyu yanlışı bilemez. Başkalarının çantasını karıştırılmayacağını, izinsiz birşey alınmayacağını, teşekkür etmeyi, özür dilemeyi öğretmeliyiz. Yoksa söz dinlemeyen herşeyi isteyen bireyler yetişiyor. Ama tabi kızarak bağırarak değil güzel bir dille. Okuduğum kadarıyla adam kızarak söylememiş ben yanlış birşey göremedim.
tarafından
Evet canm kizarak soylemedi normal konusma tonuyla soyledi ama yine de cocuk uzuldu. Biz cocugun uzulmesine uzulduk zaten yoksa yaptigi sey dogru ama dogruyu yanlisi ogrenmeleri lazim hep cocuk kalmayacaklar sonucta
0 oy
tarafından
Iyi yapıyor ben kaynanama bunu bi türlü anlatamadim en son kasla goz arasinda bakkaldan birsey alip cebine koydu cok kızdım kaynanamla birbirimize girdik ama öğrendi halada kaynanamin herseyi karıştırır kit kafa anlamıyor cok bilmeden hırsız olucak
tarafından
Onlar cok simartiyolar zaten buyuklerin mudahale etmesine sinir oluyorum suan kiyamiyolar ama ilerde istesen de mudahale edemezsin ve kendi payini hic dusunmez sen oyle yetistirdin der
tarafından
Aynen oyle heryerde herkeste boyle :(
0 oy
tarafından
Kesinlikle çok doğru yapmış  ailecek bizde o tepkiyi verirdik anneleri babaları müdahale eder izinsiz almasınlar diye..

Şuanda hiç bir yeğenim canta kurcalayamaz elimize verirler biz verirsek alırlar.. kesinlikle küçük yaşta eğitim şart 
tarafından
Evet canm haklisin biz cocugun uzulmesine uzulduk sadece ama suan uzulmesi ilerde olabilecek kotuluklerden iyidir babasi dogru olani yapti tabi ki
0 oy
(157 puan) tarafından
Doğrusu bu canım. Bizler de böyle öğrendik 
tarafından
Evet canm biz de boyle buyuduk dogru olan da o zaten biz cocugun uzulmesine uzulduk sadece
(157 puan) tarafından
Öyle tabi ama çocuğun aklında da öyle kalıyor ancak malesef. Ben küçükken birisi bir şeyi bana at demişti otururken ben de aldım attım 7 yaşında falanım. Babam bir kızmıştı köpeğin önüne kemik atılır biri bir şeyi at dese bile gidip vereceksin diye. Hala biri bir şeyi at dese kalkar gider eline veririm aklımdan o laf çıkmaz
0 oy
tarafından
2 yaşından itibaren böyle şeyleri öğrenmesi iyi bişey keşke siz karşı cikmasaydiniz belli ki adam öğretiyor bence doğru da yapıyor. Zaman o zaman. Kimse siz kadar iyi olmayabilir 
tarafından
Cocugun gonlu kirilmasin diye canm çocukların uzulmesine hic dayanamiyorum zaten kotu oldum uzuldu diye. Babasi bagirmadi konusma tonuyla soyledi ama cocuk uzuldu yine de
tarafından
Bende bazen üzülüyorum oğluma istemediği bişey söylerken ama çocuk başka türlü egitilmiyor.
tarafından
Evet canm haklisin biraz sogukkanli olmak lazim sanirim bu konuda
0 oy
tarafından

Çok doğru bir şey yapmış bence çocuk nasıl yetişirse öyle devam eder. Şimdi ses etmese 3 5 sene sonra evlerine gittiğinde çantanı elinden çeker alır kurcalar. Benim kuzenim ay kıyamam ay bişey diyemem diyip dururdu ay kapıyı açar açmaz çantamıza saldirirdi çok kötü olurdum. Birgün kızdım bağırdım bırak bu hareketlerini diye hala öyle kurcalamayi sever 15 yaşında:ermm:

tarafından
15 yasinda da oha yani kazik kadar olmus ben 2,5 yasinda bebek gozuyle gordugum icin uzuldum buyuk yapsa ben de mudahale ederdim tabi ki
tarafından
Küçüklükten huy edindi cnm öyle kaldı üstünde . Gizli saklı kurcaliyo ne görse
tarafından
Ayy kotu bi huy ya dedigin gibi küçüklükten kalmis
tarafından
Aynen cnm o yüzden doğru yapmış kuzenin
0 oy
(628 puan) tarafından
Çok doğru yapıyorlar. Eğitim ailede başlar ve bunun yaşı yoktur. 2 ,5 yaşında da olsa böyle şeyleri öğrenmeli bilmeli. Çocuktur yapar zihniyeti çok yanlış. Çocuğa öğreteceksin ki yapmayacak. Nasıl alışırsa öyle gider. O anne babayı kutluyorum. 
tarafından
Yanlis anlasilma olmasin ben adamin yaptigi yanlis demiyorum cok dogru bisey yapti ama cocugun uzulmesine uzulduk biz esimle. Belki de bizim cocugumuz kucuk diyedir bilemiyorum
(628 puan) tarafından
Evet siz yersiz üzülmüşsünüz. Çocuğunuz o yaşa gelince siz de bunları öğretiyor olacaksınız üzülmeyin
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Iyi yapmis tbiki agac yas iken egilir canm
tarafından
Evet canm haklisin
0 oy
tarafından
Çok iyi yapıyor kesinlikle benim oğlum daha 23 aylık iki yaşına bile girmedi ama ben de öyle öğretiyorum zaten ne öğrendiyse 4 yaşına kadar öğrenir sonra öğrenmez. Kesinlikle kişisel eşya karıştırma başka evde odalara girme olayını öğretmek lazım 
tarafından
Evet canm haklisin dogru olani yapti zaten biz sadece cocugun uzulmesine uzulduk
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Olması gerektiği gibi egitiyorlar tebrik etmek isterdim. Nasıl alisirsa öyle gider. Benim kizlarimda aynı yaşlarda 2 buçuk ve 4 buçuk bende aynı şekilde davranıyorum ama babamız biraz geniş olduğu için otoritemi sarsıyor yapamıyorum.
tarafından
Onlarda da tam tersi babanin sozunu dinliyolar anneyi pek ciddiye almiyolar kiyamiyo daha dogrusu
(3,151 puan) tarafından
Işte anne veya baba bir taraf farklı davranınca çocuklar diğer tarafı kaale almıyor benim hayır dediğim şeye eşim evet derse kızıyorum yada tam tersi birimiz kizdiginda diğerinin yüz verip arka almaması gerekiyor ortak davranış sergilemeliyiz çocuklara karşı ama genelde çoğu ailede bi taraf çocuk odaklı oluyor malesef
tarafından
Ya canm aslinda anne de baba da guzel terbiye veriyolar tamam annelerinden babalari kadar cekinmiyolar ama yine de söz dinliyolar tabi ama her ailede bi taraf daha agir basiyo
(3,151 puan) tarafından
Aynen canım hayırlı evlat olsunlar yeter ya
0 oy
tarafından
Çok çok çok doğru bir davranış ben sadece o aileyi o babayı tebrik ederim 
tarafından
Evet canm dogru bisey yapti biz sadece cocugun uzulmesine uzulduk ayni seyi benim cocugum yapsa ben de ayni sekilde uyaririm kizmadi bagirmadi zaten guzellikle uyardi sadece
0 oy
tarafından
Kesinlikle aynı şeyleti bende oğluma yapıyorum kimsenin elinde. Evinden izinsiz alamaz 

İzinsiz alınca görüyoz burda post açıyorlar çocuk aldı annesi karışması babası bişi demedi diye
tarafından
Evet canm dogru soyluyosn babasi dogru olani yapti zaten ama cocuk uzulunce ne bileyim icim tuhaf oldu☹
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kesinlikle en iyisini  yapıyor  benim  de kızım  16 aylık  yavaş  yavaş  öğretmeye  çalışıyorum  hersey  küçüklüğünde öğretilir  öğretmezsen  ileri  de eli  uzun  ben cok  kızarım  birinin  çantasına  el uzatmasina  asla  tahammül  edemem  alacaksa  önce  izin  isteyecek  izinsiz birsey  yapmayacak 
tarafından
Evet canm haklisin benim cocugum da biraz daha buyusun ben de yavas yavas dogruyu yanlisi ogreticm insallah. Baba da dogru olani yapti sadece cocuk uzuldu diye uzulduk biz ama dogruyu bu sekilde ogrenecekse yapacak baska bisey yok sanirim

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 715 göst.
23 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Mahinur gns (362 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
14 Ocak 2022 Aile kategorisinde seren55 (1,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
23 Kasım 2021 Diğer kategorisinde KardelnEr (2,260 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 314 göst.
13 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ozgeceylin (83 puan) tarafından soruldu

381,279 soru

11,414,114 cevap

34,961 kullanıcı

...