0 oy
788 göst.
Diğer kategorisinde (6 puan) tarafından
Göğsüne ve koluna çay döküldü derisi yuzuldu krem harici acısını nasıl dindirebilirim acile götürdük pansumanyapildi 

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Oofff nasıl oldu öyle yaaa :((( krem harici bişey kullanma aslında ozonlu kantoron yağı iyi geliyormuş yanıklara ama çocuklarda nasıl olur bilemiyorum
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Yani pansuman da yapılmış daha ne yapılabilir ki üstüne. Her gün sağlık ocağına git pansumanı yenilesinler. Geçmiş olsun
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Silverdin Sur varsa başka yöntemler deneme bence
(6 puan) tarafından
Aldim silverdin
(4,661 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım başka yöntemler iyileşme sürecini uzatır krem en iyisi
tarafından
Sağlık ocağı yakınınızda ise düzenli.pansumana götürün onlar ek olarak kremler de kullanıyor iz kalmasın diye. Geçmiş olsun yavruya
0 oy
(2,197 puan) tarafından
Yaa gecmis olsun yazik yavrum cokmu ileri derecesi 
(6 puan) tarafından
Çok değil ama yuzuldu der
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Ay çok geçmiş olsun canım Rabbim şifa versin inşaAllah. Pansuman yapıldıysa o rahatlatır inşaAllah biran önce iyileşir. Benim kızımda geçen gün kaynar çayı tam dökecekti üstüne ona dökülmesin diye hemen kendime çektim basenim hep yandı soyuldu ve derinleşiyor gittikçe bende sadece verdikleri kremi sürüyorum gerçekten yanık çok kötü İnşaAllah hemen geçer. 
(6 puan) tarafından
Iz kaldımı yada su topladimi yaraniz
(2,323 puan) tarafından
Su topladı patladı ve soyuldu şuan daha da soyulma oldu. Anestol krem ve silverdin krem kullanıyorum inşaAllah iz kalmaz ama şuan derin görünüyor
0 oy
(765 puan) tarafından
Sakın buz su tutma krem harici hiç bişi yapamazsin belki calpol falan ağrı kesici olarak iyi gelir başkada bişi elden gelmez çok geçmiş olsun 
(6 puan) tarafından
Acile gitmeden suya tuttum ama acısını alır diye keşke yapmasydim
(765 puan) tarafından
Ahh keşke bu yanık öyle bişeydir ki kendi kendine kalınca bı nebze insan alışıyor ama su buz gibi yöntemleri yanık yeri sürekli istiyor ve dahada azdiriyor bide su toplaması yapıyor :( çok üzüldüm ya kaç yaşında bebis
(6 puan) tarafından
18 aylik
0 oy
tarafından
Ama pansuman  yapmışsınız nasıl sürecen patates  rendeleyin bıraka bilirsin  yada yoğurt sür ikiside çok iyi geçmiş olsun
0 oy
(581 puan) tarafından
Benim ayaklarım yanmisti rifocin kullan hemen geciriyor
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Böyle durumlarda buzlükta aloe veram oluyor elimde biraz ısıtıp direkt onu koyuyorum hem soğuk oluyor serinletiyor hemde aloe vera yanığa çok iyi geliyor canım
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun dikkat edin pansuman için özellikle

0 oy
tarafından
O yüzden bebeklerin olduğu yerde yemek pişirmek ve çay içmek bana göre en büyük tehlike. yemek yaparken çocuğu mutfağa koyma çayı çocuğun yanında içmeyin benim misafim bile mutfakta içer kimse çocuğumdan kıymetli değil. 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Kantoron yağı canım iz de kalmaz ağrı da Allah şifa versin inşallah
0 oy
(3,887 puan) tarafından
Pansuman yapıldıysa yapma bişey geçmiş olsun 
0 oy
tarafından
Acıya iyi gelirmi bilmiyorum da üz kalmaması için aleo vera sıvısı iyi geliyodu 
0 oy
(112 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun benim yüzüme çay dökülmüstu anında solverdin sürdük 

Annanem beyaz mumu zeytinyaginda etritip soğuttuktan sonra yüzüme sürdü hergun işe giderken krem suruyordum gece mumu öyle bekliyordu iz kalmadı şükür 

Sizde deneyin isterseniz 
0 oy
(262 puan) tarafından
Eczaneyle konus özel ilaç hazırlıyorlar yanıklar için 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Yanmasını diş macunu alır , ilk sürüldüğünde yanar ama sonra geçirir direk ben hep böyle yapardım kendime ve gerçekten çok etkili .. ama o çocuk bilemem yani zararı yok acısı çok varsa deneyebilirsin canım ya kıyamam
0 oy
(305 puan) tarafından
Bende ayni sekilde yanmistim yavrumm Allah sifa versin kantoron yagi kullanin mutlaka ev yapimi olursa daha iyi olur aktarlarda oluyo ben kullandim iz falan kalmadi yara daha çabuk iyilesir hem
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kıyamam yaa çok geçmiş olsun canım pansuman yapılmış iyi silverdin en iyisi. Kantoronu iyileşmeye yakın kullanabilirsin izi kalmaz
0 oy
tarafından
Silverdin sür cnm sürekli bide kantaron

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 249 göst.
2 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.
0 oy
22 cevap 606 göst.
0 oy