+4 oy
966 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bakın bu durum çok ciddi bir şekilde artık yoğunlaştı. Bugün 4 yaşındaki bebeğimiz 2 pitbull tarafından vahşice parçalandi çocuğun beynine kadar gitmiş o dişler kulağının birisi yok denecek kadar kalmış nerdeyse. Kedi besleyin kuş besleyin koyun kuzu inek tavşan tavuk besleyin köpeğin daha evcil olan cinsleri var madem çok seviyorsun al süs köpeği onu besle büyüt. Ama sen dünya üzerinde yasaklanmış bir ırkı besliyor ve bundan haz alıyor isen ben buna vahşet derim güzel kardeşim. Sen bir timsahi evde besleyebilir misin? Yada madem aşırı derecede vahşi hayvanlara ilgin var al bir ayı besle bakalım gör gününü. Bu tür hayvanlar beslenemez beslense bile senin istediğin gibi ortama uyum sağlayamaz çünkü bunlar vahşi ırk. Bunlar doğası gereği yırtıcı hayvanlar. Bir kızımız daha hayatla mücadele ediyor ve ordaki cani kadın kızı ayırır ayırmaz köpeği seviyor aferim iyi yaptın der gibisinden. Bana lütfen kötü köpek yok kötü sahibi var ahkami kesmeyin gidin en iyi şekilde eğitim almış bir pitbulun evine girin bakın kaç parça oluyorsunuz. Lütfen duyarlı olun sevmeyin pitbullari yok edilmesi gereken en büyük silah bunlar. Öğrendiğim bir şey var aile kapıcı olduğu için bu köpeğin sahipleri aileyi sürekli tehdit ediyormuş ve bir nevi köpeği silah olarak kullanmışlar. Bunlar köpekten daha vahşi yaratıklar. 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Keşeke o köpeklerin önüne  çocuk istismarcılarını çıkarsalar o kadar üzüldümdü o habere yazık miniçik çocuğa allah yardımcısı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,212 puan) tarafından
Ay.van severler gelir şimdi boş boş konuşmaya pitbulların kökunu kurutmak lazım hepsini kısirlastirip üremelerini durdurmak lazim gördüm haberde yavrucak hareket bile etmiyor biri yanağından tutmuş biri saçindan süruyüp götürüyorlar o sahanın heryeri kan gölü  olmuş  kurtaran çocuk anlatiyor elinden alana kadar neler çekmiş birakmiyorlarmiş o köpekleri orda silahla vurmak lazimdi ama köpeği vursalar en az 5 yıl hapis cezası alirlardı  bak görürsünüz yarın o iki allahın cezası kadın  elini kolunu sallaya sallaya çıkar  disariya  biktik bu göpeklerden heryer başı boş köpek  vahşi köpek  besleyecek olan alsin  süs köpeği beslesin siz ****** seveceksiniz diye baskasinin yavrusunu parçalatmaya hakkiniz yok
0 oy
tarafından
Beşikte uyuyan bebeğime bakarak hıçkıra hıçkıra ağladım inanın ki... Resmen vahşet bile bile lades, bir de sahibi olacak kadının olayın ardından köpeğine sarılıp ödüllendirir gibi davranması... Söylecenek çok şey var ,evet hayvanseverim ama kesinlikle bu ırk yok edilmeli...
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim Pitbull aslinda dadı kopeklermis onları vahsilestiren yine insanlar... Hani cocuga siddet uygularsan oda siddet uygular ya onun gibi. 

Ama bende savunmuyorum besliceksen de tasmasini ağızlığıni tak gezdir. Evde kimseye bulasamayacagi bi yere bagla 
tarafından
Dadı köpeği bende biliyorum ama sadece sahiplerine öyleler ki keza bazı haberlerde sahiplerini parçalayan bile var. Sence normal bir hayvanı beslemek neden yasak olsun tüm dünyada var ki bir sebebi yasakliyorlar?
0 oy
tarafından
Ay gördüm o videoyu içim parçalandı..bir kisi yardım etmeye çalışıyordu kıza..hala gözümün önünden gitmiyor..o kızın durumu ins.iyidir.doktoar kritik diyordu haberlerde izlediğimde..Allahım cocuklarimizi nasıl korucaz diye düşünüyorum .
0 oy
tarafından
Sirf sana yorum yapmak icin kayit oldum cocuga cok üzüldüm gercekten yetiştiren sahiplerini de kiniyorum Allah cezasini versin bi ayi da evcillesebiliyo bi aslanda dogaya salinfiginda yillar sonra buyuten bakicisina nasil sefkatle sarıldığını izliyoruz evcillesebiliyolar kendimde pitbull besledim 7 yil boyunca 2 aylikken aldim benle uyudu uyandi koruyucu yapisi geregi var yurtdisinda bebek bakicisi olarak kullanilan guvenilir bir irk.. benm oglumm evladim dedim ben ona onla uyudum uyandim o kadar akilli zeki soyledigim herseyi anlayan bir can daha görmedim kopek bile demiyorum ona evlatti oo kimseye zarar vermedi cunku o amacla yetişmedi sevgi dolu enerjisini her daim atabilirse yaramazlik yapmaz 1 koltuğumu parçalamisligi var yarim saat yanliz kaldi die ama eve gelen hoc bir arkadaşımı komsumu parcalamadi çocuğum olduğu zaman alerjisinden dolayi esimin is yerine getirdik orfa kalmaaya başladı.. beni goruyodu arada ama cocugum benle olduğu icin sevip sarilamiyodum eziyet olmuştu.. bana yaklaşmadığı icin ağlayan ve ertesi gün intihar edecek kadar duygusal varliklar burda bütün pitbullari yargilayamazsin haberlerde cogu dogo arjantin köpeği verip pitbul djyolar rotwailer verip pitbul diyolar pitbul beslyen biliyo ama bilmeyen onlari karaliyoo cocuga cok üzüldüm pitbul mu baska cinsmi bilmem yetistirmekle alakali tamamen tecrubeyle sabit eve gelen arkadaslarimin cocuklariyla oynardı benm oglum hic kimsede çekinmedi onlari odada yanliz birakmaya öleli 1 yil oldu hala icimde acisi sirf onun cinsi oldugu icin anısına saygimdan yazdim benm yavruma vahşi irk gibi karalama yapip genelleyemezsin buna hakkin yok senin tekrar belirtiyorum cocuga cok uzuldum sahipleri gereken cezayi almali o evlatlar da ellerinden alinip eğitilmeli uyutulmamali..!!
tarafından
Ve evet benm oğlum da agrasifti ama insanlara karşı değil tehtit gördüğü baska hayvanlara karşı cok sertti tehtit gectigini veya olmadigini anladiginda oyun da oynardı baska kopeklerle o tamamen sahiple alakali bi durum.. kesinlikle sert görünmesi güçlü olmasi saldırgan olmasiyla cok cok farkli bi durum
tarafından
Izledim simdi haberi cok uzuldum cocuga kopegin biri pitbul rednose digeri canecorse ve cane corse pitbuldan daha guclu ve saldırgan eminim ilk o saldırmıştır buna eminim Allahim çocuğun annesine sabirlar versin insaallah iyileşir en kisa zamanda
tarafından
Vallaha kanka bence sen açtığın o hesabı kapat çünkü doğada kedi beslemek yasak değil. Neden çünkü evcil hayvanlar sen tutupta bana vahşi bir ırkı özelikle 4 yaşındaki bir bebeği katletmiş bir ırkı savunamazsin insan hayatı tüm canlılar içinde en nadide ırk çünkü. Biz insanız vahşi hayvanlardan bizim gibi merhamet sahibini olmasını beklemek akıl sağlığı bir iş değil. Tüm dünyada yasak bir irk neden bana bunu açıkla çok bilgili kardeşim? Sakın sahipleri deme bence evdeki hayvana şiddet uygulayan nice sahipler var ama kimse onlar gibi katliam yaratmiyor
tarafından
1. kankan değilim 2.tüm dunyada yasak oldugunu soyleyen ve buna inanan birine bisey aciklayamam ve anlatamam zaten 3.kangal köpeğinin saldirganini gördünmü hic ben bu irkalarin icinde büyümüş yetismis biri olarak pitbuldan daha tehlikeli olduğunu biliyorum mesela her kopegin karakteri farkli yetiştiren sahip önemli kangal var 1 Allahin kulu evinin önünden dahi gecemez çözülürse korkusuylaa o derece saldırgan bak abartmıyorum yemin de ederim kapiya pitbul bagla ne gelene karisir ne gidene ama bazısı da var parçaliyo iste bu kopege degil hayvana bagli ben kedinin bebegin bingildagina kadar tirmaladogini da duydum ama yasakmi degil.. haklısın.. bisey diyemem sana çocuğa icim parcalandi bende anneyim sonuna kadar sahiplerinden kan kustursunlar benm cocuguma oyle bosey olsa Allah korusun kopekle isim yok sahibiyle var tasma ağızlık olmadan dolastiramaz hangi irk olursa olsun.. daha cevap vermicem çünkü tartismaya girmek istemiyorum kimsenin ne hakki bende kalsın ne hakkim geçsin hayirli gecelee sana sadece genelleme yapma ben yetistirdim buyuttum her insanin karakteri farkli her hayvaninda farkli bazi hayvanlar sert sahibide destekleyince boyle oluyo iste benm oglumda sertti ama kimseye zarar vermedi cok sosyaldi bunu anlatmaya calisiyorum sana turkiyede de serbest ayrica belediyeye kaydi yapildigi sürece soyliyim dedim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Allahım gece gece ciğerimi yaktın o videoyu görmeseydim keşke içim acıyor rabbim şifa versin çok üzgünüm kahroldum Allahım buna nasıl dayanılır buna sebep olanların Allah belasını versin
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bizim yan binanın terasında besliyolardi. Terası kapatmışlar resmen ec yapmışlar pitbulla. Kaç kere şikayet ettik ama bi sonuç alamadık. Taşındılar gittiler de kurtulduk. Bazen mahallede karsilasiyoduk aklım cikiyodu sahibinden kaçıp saldırır diye 
0 oy
tarafından
La bu niye gitti aklima dustu bu saatte 
(14,051 puan) tarafından
Burası onu değiştiriyormuş salgınlastiriyormuş
tarafından
Bana gore temiz kalpliydi burdaki bazi insanlara bakarakta hepsinden iyiydi bence en azindan pozitif biriydi kiz gulden
(15,843 puan) tarafından
Naif insan olmaktan cikicakmiss yoksammm☺️☺️☺️postuda hortlattinnn
tarafından
He bilen vardir dedim ya ondan aklima dustu baktim yok bunada yorum yaptiydim ordan buldum.:)
(15,843 puan) tarafından
Gitti gitti gelir belki ama çok linç yedi yazikk...

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 682 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,664 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 308 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 143 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Zehraperi (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 179 göst.
18 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu

384,978 soru

11,514,142 cevap

35,174 kullanıcı

...