0 oy
799 göst.
Diğer kategorisinde (158 puan) tarafından
İyi akşamlar arkadaşlar. Babam vefat etti. 6 ay oluyor. Babamla sağ iken görüşmüyorduk. Vefat ettikten 4 ay sonra babamın borcu için beni aradılar. Ödemediğim takdirde icra işlemlerine baslatıcaklarını söylediler. Her ne kadar babamla görüşmüyorum desemde bizi ilgilendirmez dediler. Borcu 20 bin küsür. Ve benim bu borcu ödeyecek gücüm yok. Babamın borcunun bana kalmaması için ne yapabilirim? 

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Evet alırlar canım baban öldükten sonra ilk 3 ay içinde mirasından reddini isteseydin alamazlardı 
(158 puan) tarafından
Ben borcunun olduğunu bilmiyordum. Babam öldükten 4 ay sonra bana söylediler borcunu. Bilgilendirme yapmadılar. O yüzden bende miras reddini araştırmadım. Böyle birsey olduğunu bilmiyordum
tarafından
Tüh yaa kötü olmuş canım alırlar o parayı senden
(158 puan) tarafından
Evet canım galiba öyle olacak :( keşke başka bir yolu olsa. Elimi kolumu bağladılar resmen
-Reklam-
0 oy
tarafından
Süresini gectiysen yapacak bişey yok. Borç sana kalır ve yakında sana ödeme emri gelir. İtiraz etme hakkin yok. Yani bu zamana kadar denk gelmedim süresi dışında itirazın kabul olduğunu. Geçerli sebepler dışında tabi.
(158 puan) tarafından
Davayı açtım. Babamla görüşmediğimi belirttim. Avukatla görüşmüştüm. Avukat hakimin insafiyetine kalmış birsey bu dedi. Umarım bu onlar için geçerli bir sebep sayılır
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Başka kardeşin var mı borçlar bölünüyor genelde 
(158 puan) tarafından
Benden 1 yaş büyük ablam var. Oda bakım evinde kalıyor. Engelli %80 lik raporu var. Yani sadece bana kalıyor
(6,047 puan) tarafından
Hmm anladım normalde kardeşlere bölünüyor. Ablamın kayınpederi öldü kredi borcu vardı üzerinde eniştem odedi
(158 puan) tarafından
Ablam engelli olduğu için direk Bana kalıyormuş borc
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Senden başka ödeyecek krdelin abin filan yokmu
(158 puan) tarafından
Yok maalesef. Bir ablam var oda bakım evinde kalıyor. Engelli. %8o lik raporu var
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Ölen kişi borç ile ölmez yanlış bilgi vermeyin. Cezalar kişi öldüğü taktirde iptal edilir. Mirasçısı iseniz size miras kalacaksa ödeyin size Bi şey kalmayacaksa mahkemeye başvurun reddedin
(158 puan) tarafından
Miras reddi icin geç kalmışım canım. Bana bilgilendirme yapmadıkları icin bende araştırmadım. Yani böyle birsey olduğunu bilmiyordum. Babamın borcunun olduğunu da bilmiyordum. Kişi öldükten 3 ay içerisinde yapılıyormuş reddi miras. Ve bana babam öldükten 4 ay sonra arayıp borcunun olduğunu söylediler
(1,928 puan) tarafından
Inanın çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun. Aileden başka hayatta olan yok mu
(158 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Benden 1 yaş büyük ablam var. Oda bakım evinde kalıyor engelli. %80 lik raporu var. Annemle babam da 10 yıl önce bosandilar. Şuan borcu alabilecekleri tek kişi benim. Ve ben çocuğuma bile zar zor bez alıyorum. O borcu nasıl öderim bilemiyorum
(1,928 puan) tarafından
Çok üzüldüm ne diyeyim bilmiyorum Allah yardımcınız olsun. Babanızın aldığı yer ile konuşun bide.
0 oy
(253 puan) tarafından
Başınız sağolsun. Şöyle soyleyim. Annem vefat etti, bir miktar borç bize kaldı iki kız ve bir eş. Biz kendi aramızda sırayla ödüyoruz. Annemle aramızda bir sorun olmadığı için sıkıntı yok. 

Eşimin babası annesini küçükken bırakıp gitmiş. 6 kardeşler ve en küçüğü eşim. O sırada eşim askerdeymis. Kaynım miras kalır diye reddi miras yapmamış, diğer kardeslerde bilgisiz olduğu için böyle kalmış. Üstünden bir zama. Geçiyor ve her çocuğa borç kağıdı gidiyor ve SGK li olanlârin maasina haciz konuldu.

Hatta biz eşimle evlendik o sırada 350 TL aylık kesildi. Sonrasında kaynım malulen emekli oldu ve tazminatının hepsini hiç Hayri olmayan, onları terk eden babasının borçlarına verdi. Sonra hiç bir borç kalmadı.

Siz neden 3 ay beklediniz onu anlamadim. Gorusmiyorsaniz bile babanızın haberini aldığınızda ilk yapacaginiz şey reddi mirastır. Bunu çevrenizdeki Lee de mi soylemeddi. 

Alacaklılar sizin gorusmediginizi dinlemezler, onları ilgilendiren bir durum yok. Siz o borcu ödemek zorundasınız. 

Mahkeme aracılığı ile yapılacak birşey varmı bilemem.

*Reddi miras yapmadığınız taktirde o borçları ödemek zorundasınız.
(158 puan) tarafından
Reddi miras davasını açtım. Avukata danışarak. Avukat hakimin insafiyetine kalmış birsey bu dedi. Yani diyelimki bu olumsuz sonuçlandı. Başka bir çarem yok mu
(253 puan) tarafından
Hayır yok. Dediğim gibi zaman aşımına uğramış. Ve borcu ödemek zorundasınız. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.
Eşimde babasına çok sınırlıydı, 3 aylıkken bırakıp başkasına gitmiş. Onu borcunu bir kaac ay odemek zorunda kalmıştı.
(158 puan) tarafından
Haksızlık bu. Başka birsey değil :(
(253 puan) tarafından
Evet kesinlikle öyle. Bende eşimde gördüm. Düşünsenize bebekken başkası için evini bırakıyor. Resmi nikah annede olduğu için tüm borç suratına dönüp bakmadığı evlatlar kalıyor. Rabbim kolaylikk versin. Ama maalesef devlet odetiyor
(158 puan) tarafından
İnşallah dava olumlu sonuçlanır. Aksi takdirde onlarda uğraşmak zorunda kalır bende..
0 oy
tarafından
Reddi miras yapacaksın 
0 oy
(129 puan) tarafından
Malesef bızımde oldu oyle annemın kardes olmustu bankada borc varmıs butun kardes kere o borcu bolmusler kagıt geldı anneme de annem kanser tedavisi gormuyodu kımse ofemedı kardeslerden snra bızım avukat var o bana yarın annen vefat ederse bu borc sna geccek dedı annemde oldu bakalım nolur 
(158 puan) tarafından
Ciddimisin? E devletinde felan bisey yazmıyor mu
(129 puan) tarafından
Vala avukat mecbur odencek dedı kımse yanasmadı annemde oldu smdı borc bana geccek demıstı avukat ama esım babam hc unursamıyo kaldı oyle allh sonumuzu hayr etsin nerden bulurum ben para annemın e devleti yoktu
(158 puan) tarafından
Çok zor durum. Allah yardımcımız olsun :(
0 oy
(119,506 puan) tarafından
kalabilir tabi      
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Reddi miras yaparsın cnm 
0 oy
tarafından
Baban tek mi kaliyodu cnm annen yada kardeşlerin yokmu ayrıca bir yerde imzan yok senedin yok senin yaptığın bir borcun yok evlisin soy ismin degisik nasıl borçlu çıkarıp.haciz.gonndercekler .ellerinde senin borcun olduğu dahil bisiy varmı ki..
(158 puan) tarafından
Benim bildiğim yok canim. Annemle babam ayrılar. Benden 1 yaş büyük ablam var. Oda bakım evinde kalıyor engelli. %80 lik raporu var
tarafından
Bnce bunlar alabirsek alalım diye seni denemisler ..bir yerde senin ismine ait imza yoksan haciz nasıl gelicek kanıtları nerde evlsiin demi.soy.ismin degisik
(158 puan) tarafından
Evet evliyim soy ismim değişik. Bende ilk etapta böyle düşündüm. Ama avukatla görüştüm bu konuyu avukat ödeyeceksin mecbur diyor kafam karıştı iyice :(
tarafından
Baska bir avukata danış derim cnm
(158 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(4,355 puan) tarafından
Bu borcu odememek için miras reddi yapman lazım yapmazsan babanin yada annenin borcu sana kalır amcamin oglu 10 yıl sonra odedi annesi öldükten sonra
(158 puan) tarafından
Maalesef miras reddi icin geç kalmışım canım
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sen odemezsen hemen miras red yap canm miras red yapmazsan sen ödersin 
(158 puan) tarafından
Reddi miras için geç kalmışım canım :(
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Reddi miras yapicaksin canım ne mirasını ne borcunu istiyorum die ozaman bişey yapamiyolar
(1,556 puan) tarafından
Açıp baktım canım internetten 3 ay geçtikten sonra mirası kabul etmiş sayiliyomussun kimse sana bişey demedi mi 3 ay geçmesine izin verdi jz
(158 puan) tarafından
Hayır kimse bilgi vermedi canım, bana. Ne babamın borcu olduğunu biliyordum nede reddi miras diye birsey in olduğunu biliyordum. Babamın borcunu babam öldükten 4 ay sonra söylediler. Ondan sonra araştırdım reddi miras diye birsey olduğunu öğrendim.
(1,556 puan) tarafından
Kasıtlı olrak mi acaba 4 ay sonra soylediler
(158 puan) tarafından
Büyük bir ihtimalle kısıtlı olarak söylediler canım. Onlarda işini biliyor valla. Nasıl para koparacaklar yoksa milletten
(1,556 puan) tarafından
Sen diren direnebildigin kadar kabul etme imkanım yok de canını mi alicaklar

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 327 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,396 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 412 göst.
13 Ekim 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 309 göst.
10 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu