+1 oy
1,026 göst.
Diğer kategorisinde (34 puan) tarafından
Anneler doğum yapalı 5 ayı geçti. Bebeğim doğduğu günden beri görümcem bana sürekli yardım etti. Sezaryen doğum olduğu için belli bir süre bebeğimle ilgilenemedim o ilgilendi. Sürekli çocuğuma oğlum benim bebeğim falan diye seviyor. Şöyle yapalım böyle yapalım şımarık yetiştirmeyecem ben uslu olacak benim bebeğim diyor ben sinir oluyorum. Mama vermiştim  birkaç kez arkasından su ver diyor doktorumuzda kesinlikle verme dediği için vermedim bende. Eşimle biraz tartıştık o konuda. Aslında içinde fesatlık falan yok anlıyorum ama çok karışıyor her şeyime. bazen tersliyorum usulünce. Ek gıdaya başlayalım artık diye sürekli sürekli söylüyor. bende kısa zamanda başlamayı düşünüyorum zaten ama bazı şeylerin kararını anneler vermeli diye düşünüyorum. yanlış mı yapıyorum. Bebeğim zaten çok hassas sürekli hasta oluyor ve daha yeni hastalık atlattık. Biraz geçsin diye bekliyorum bende. Bu akşamda yine ek gıda meselesini açınca biraz tersledim yanlış mı yaptım sizce üzüldüm sonra da.. 

18 Cevaplar

+3 oy
(571 puan) tarafından
Bence kotu bir niyeti yok cnm bak sana cok yardimda bulunmus evet cocuk senin sen kararlarini verirsin ama terselemeye gerek yok tatli dile söyleyebilirsin 
(3,123 puan) tarafından
Cok doğru demişsin canim katılıyorum sana bence kötü niyetli değil
(34 puan) tarafından
Canım çok terslemiyorum zaten. sürekli ek gıda konusunu açıyorsun ben biraz daha geçsin diye bekliyorum demiştim dedim görümcem. eşim de bu sefer destek oldu sorun çıkmadı ama üzüldüm yine de kırdım mı acaba diye..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Sesini cikarmayacaksan ver bebeğini baksın gönlüne göre görümcen.
(3,419 puan) tarafından
Al bende de o kadar valla sezeryan bend oldum 3 gün ne yattım ne uyudum bebegimle sadece ben ilgilendim valla ya milletin canı tatlı yada ben canımın kiymetini bilmedim :)))
tarafından
Aynen tatlı tatlı. Ben altını bile açtirmadim kimseye birak baktirmayı. Ondan sonra böyle oluyor. Herkes baktiği çocukta söz hakkı buluyor.
(3,419 puan) tarafından
Aynen canm arkadaşta cevabını versin susmasın yoksa ilerledikçe gorumcesi kendisine anne bile dedirtmeye kalkar
tarafından
İsteyen dogursun cnm.iki gün bakmakla anası sanıyorlar.yazik kadına da.
(3,419 puan) tarafından
Canm işte bizler sustukça tepemize çıkarlar o yüzden asla fırsat vermiyceksin ki herkez haddini yerini bilmeli dediğim gibi arkadaş susuyor bu olay o yüzden oluyor
0 oy
tarafından
Peki o bebeğin hakkında bu kadar söz sahibi olurken sen sadece uzaktan bakıyor musun bir şey demiyor musun canım
(34 puan) tarafından
Çok yardımı dokundu bana o yüzden fazla bir şey demiyorum ama memnuniyetsizliğimi belli ediyorum bana karıştığı zamanlarda. O da anlıyor çok üstlemiyor.
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Bu erkekler de sanki kendileri mide bulantısını sancısını çekti kendileri doğurdu emzirdi sanki ne karışıyor 

Sen de fırsat verme canım al bebeğini kapat odanı emzir eşin yokken de art niyetli ise lafını de ya da hoşlanmadığın şeyleri

Karışmasınlar her şeye

Onun annesi sensin nokta

Eşine de tatlı tatlı haddini bildir gerekirse
(34 puan) tarafından
Eşim daha çok karışıyor canım her şeye beni hiç dinlemiyor bazı konularda illaki dediği olacak yoksa huzursuz ediyor beni.
(1,020 puan) tarafından
Belli zaten ondan da yüz buluyor görümcen
0 oy
(4,538 puan) tarafından
biraz cevabini ver 
(34 puan) tarafından
Bazen veriyorum canım cevabımı ama yine aynı şeyler oluyor.
0 oy
(22,071 puan) tarafından
Dik başlı ol canim lafa laf susma hic 
(34 puan) tarafından
Cevabını veriyorum ama çok kırmadan vermeye çalıştığım için sanırım böyle oluyor
(22,071 puan) tarafından
Aynen sert ol bosver üzülen üzülsün
0 oy
tarafından
Sende onun gibi davran ama mamadan sonra su verilir ki hemen verilmez 15 dk sonra falan içi yanar çocuğun doktorlar yapma etme diyor ama kaç kişi bu konuda su vermediği için pişmanlığını dile getirdi bu postta .. tabi karar senin Cok hevesli görümcen evlendirin bir an önce :-) o nasıl söylüyorsa sende öyle söyle ben yapmak istemiyorum sağol çok yardımın dokundu hakkini helal et ama iyiyim artık çocuğuma bakabilecek kadar desen 
0 oy
(628 puan) tarafından
Kusura bakmayın ama hatayı en başında yapmışsınız. Sezaryan doğum yaptım diye kızınızla ilgilenememeniz hata. Ben de sezaryan doğum yaptım.  O gece bile kalkıp kalkıp kendim baktım kızıma. 3 . Gün tamamen normale döndüm işimi de yaptım kızıma da baktım . Bebeğe  baktıkları için  böyle müdahaleleri hak görüyorlar kendilerine. Görümcem geldi doğumda 10 gün kaldı  yemek bulaşık temizlik dışında bir şey yaptırmadım öyle ki bebeğim ile durduğumuz odamıza bile giremezdi ben çağırmadan.  Siz de Daha fazla geç olmadan.  bebeğin annesinin siz olduğunuzu anlatın herkes duracağı yeri bilsin
(34 puan) tarafından
Canım herkesin sezaryen doğumu bir olmuyor ben çok kötüydüm kalkmadım çok ağrım vardı. Ve görümcem çok cesaretliydi ben iyileşene kadar yardım etti bebegimde hiç durmuyordu ağlıyordu. Ve kendisi çok istekliydi bende lohusa durumu geçene kadar yardım etmesine izin verdim sonra kendi evine gitti zaten
0 oy
(1,309 puan) tarafından
5 ay olmuş bence artık görümcenin gitme zamanı gelmiş sen kendin bakabilirsin bebeğine
(34 puan) tarafından
5 aydır yanımızda değil canım 45 günlükken gitti zaten
0 oy
(12,661 puan) tarafından
Kötü kelime kullanmayın şahsi fikrim bu yönde aradaki saygı tahammül kaybolmasın ama düzgün bir üslupla onun annesinin sen olduğunu anlat çocuğumla ilgili konularda ben karar vereceğim de oğlum oğlum diye sevme de mesela ya da paşam tosunum vs gibi bir şeyle sev öyle sevmeye alışsınlar benim kayinvalidem oğlum diyor annem annem diye seviyor uyardım ben onun babaannesiyim o da benim bir oğlum dedi tamam işte sen babaannesisin annesi benim karıştırmayın çocuğun kafasını dedim biraz bozuldu ama saygısız bir üslupla demediğim için sorun olmadı 
(34 puan) tarafından
Canım ben kötü bir kelime hiç kullanmadım kullanmamda zaten sadece beni çok sinir ediyor bu durum arada biraz tepkimi koyuyorum sadece
(12,661 puan) tarafından
Benim sabrım bazen fazla taşıyor kendimden yola çıkarak oyle dedim mümkünse bebeğinin her şeyini kendin yap mesela hep altını kendin aç banyosunda sen yıka başkaları su döksün her şeyini kendin eline aldıkça diğerleri zamanla uzaklaşacaklardır benim kayinvalidem de burda idi ama bizde değildi hastaneden geldik göbeğimi düştü  eşim ben annem ilk banyosunu yaptıracağız ben yıkadım annem su döktü ikinci banyosunda kayinvalidemler de vardı görümcem su döktü ben yıkadım baktım kayinvalidem sen her şeyini yapabiliyorsun dedi ki kayinvalidem her şeye fikir vermeye bayılıyor her şey onun elinde olsun istiyor ama benden beklediğinden daha iyisini görünce mecbur kenara çekildi
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Suç sende annem annem bebeğim ne ya?o öyle dediğinde dönüp öyle sevmezsen sevinirim diyeceksin.5aylik bile olsa onun bilinçaltına işliyor bu söyledikleri ve bebeğin büyüdüğü zaman ona anne diyebilir çok var boyle bbebekler
(34 puan) tarafından
Annem diye sevmiyor canım ama bebeğim diyor ve sinir oluyorum ama bir şey demedim o konu da hiç
0 oy
tarafından
Doktor randevularina onlar gelmiyorsa, "doktor izin vermedi" deyip gecin. Ne uzatiyorsunuz?
0 oy
(119,058 puan) tarafından
sen agzini acip terslemjyosan daha cok basin agrir
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Sürekli sizde mi yada bekar da sen de ev üstünde falan misin hayır sürekli görüşmüyosaniz gelince he he de geç 
0 oy
(426 puan) tarafından
O çocuk senin çocuğun gorumcenin değil bu kadar karıştırma hayatına herkes söz sahibi sanır sonra kendini
0 oy
(383 puan) tarafından
benim de annem bakıyor mecburen çocuklarıma çalıştığım için. valla o da karışıyor ama ben hiç alınmıyorum ya da aklıma gönlüme kötü niyet getirmiyorum. çünkü insanoğlunun yaradılışında var bence eğer bir şeye emek vermişsen ya para istersin ya taviz başka çare yok :) 
0 oy
tarafından

Açık konuşayim kusura bakma ama  seninki nankörlük   yanlış anlama  gorumcede değilim gorumcelerimi de sevmem  6 aylık oğlum 1 kez bile görmelerine izin vermedim düşün ne kadar nefret ediyorum   

1 cisi   mama alan bebege su verilir   10 doktordan 9 u ver diyor  ilk 5 ay dr dr gezdik  burdan biliyorum  görümcen yanlış bir şey dememiş  

2 cisi yorumlar dada fark ettim kadarıyla  doğumdan beri elin ayağın olmuş   bi süre de sen ayaklamadin  o ilgilendi   

SAKIN AMA SAKIN BURANIN GAZİNA GELİP KADINA BİRŞEY DEME    SENİ SEVMİŞ DEĞER VERMİSKİ  GELİP SENİ BAKMIŞ İLGİLENMİŞ   

BAK BENİMKİLER KİZİMİN CENAZE SİNE BİLE GELMEDİ  ÜSTÜNE  DAVULLAR ZURNALAR ÇALDILAR  

0 oy
(3,950 puan) tarafından
Surekli herseye karismasin tabi canim senin bebegin sonuçta 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 260 göst.
1 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Anneoluyorum20 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 319 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 1,104 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 810 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Azra ebecik (313 puan) tarafından soruldu

377,764 soru

11,306,703 cevap

34,735 kullanıcı

...