0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (1,510 puan) tarafından
Hiç taşınmadım bilmiyorum ne nasıl yapılır da rahat taşınılır kolay olur zayiat vermeden hallolur bana fikir verin hatunlar 

22 Cevaplar

+1 oy
(7,704 puan) tarafından
Camları gazete ya da naylon patpatlara sar tabakların arasına pat pat koy

Kıyafetleri katlayıp kolile ayni sekilde dolabı silip yerlestir
(1,510 puan) tarafından
Hani kirlenme patlama falan olmasın ya atarlar bi de
(7,704 puan) tarafından
Ben o sekilde taşındım
(1,510 puan) tarafından
Peki buzdolabının içindekileri buzluğa nasıl yaptın
(7,704 puan) tarafından
Plastik kovalara koydum
(1,510 puan) tarafından
Tama canım çok sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aslında imkan varsa nakliyeciler herşeyi hallediyor herşeyi kuruyor duzenleyip gidiyor 
(1,510 puan) tarafından
Adamlar mı kolilere koyuyor
tarafından
Evet canım herşeyi onlar topluyorm
(917 puan) tarafından
Sadece mobilya ve beyaz eşya lari hallediyolar diye biliyorum
tarafından
Görümcem bilmiyordu hepsini topladı adam demişti biz yapıyoruz diye sadece iccmasir dolabını özel dolapları siz dolduruyorsu uz
(1,510 puan) tarafından
Ayy yok ya ben rahat edemem zaten adam eşyalarımı toplayacak falan
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Yani  kolileri çok doldurma üstlerine cam kırılır diye yaz hani dikkat edilsin taşırken    . Bide tavsiyem mutfak  eşyalarına üstlerine yaz mutfağa konacak diye atıyorum konsolun  vs o tarz şeylerin varsa üstüne yaz konsol yada vitrin diye bi daha tek tek uğraşma açıp bakmaya çok rahat olur öyle 
(1,510 puan) tarafından
Evet mantıklı konsolu var orada da çeyizlik yemek bardak takımlarım var
(1,210 puan) tarafından
He tamam onları kolileyince  üstlerine konsola girecekler diye yaz karışmasın hani direk konsolunkini  yerine yerlestirrsin
(1,510 puan) tarafından
Tamam canım sağolasın
0 oy
(11,193 puan) tarafından
Kolilerin üstüne yaz nerenin olduğunu tabak bardak vs. Gazeteye sar. Koli çok yok dersen kıyafetleri çuvala koy 
(1,510 puan) tarafından
Evet bunu düşünüyorum yazmayı
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Kutu bul buyuk mutfak esyasini hangi kutuya ne koyduysam uzerine yazdim.yerlestrrkende kolay oldu.e zaten kiyafetleride hurca koy herkesinko 1 hurc olsun.yerlesirken drek koyarsin.
(1,510 puan) tarafından
Ben de hurca koymayı düşündüm ama 1 hurç almaz büyük hurçlar değil. Çeyizliklerşm de duruyor
0 oy
(2,177 puan) tarafından
Bence çamaşırlarını, çarşaflarini felan hep katlayıp düzenli bı şekilde koy,hemen alıp alıp yerleştirirsin 
0 oy
(670 puan) tarafından
Taşıma şirketi cok büyük kolaylık oluyor kolileri camlari ayri yani tabaklar ayri bardaklar ayri sarip kolikersen bir sey olmaz kiyftleri hurca koyablrsn uzerlerinede mutlaka yaz nerde nein oldugunu hem tasrken hem acarken kolay olur
(1,510 puan) tarafından
Evet inşallah öyle yapıcam
0 oy
(917 puan) tarafından
Mutfaktakileri gazete kağıdına sar çok özel yemek takimlarini ben tisoetlerime sariyorum ortaya gelen kısımlarına falan 

Bütün plastik gereçlerini bulaşık makinesine doldur 

Patpat naylondan bulundur beyaz eşya ve ayrılmayan mobilya kenarlarına iyiece sar zedelenmesin 

Kıyafetlerini bavula hurclara köy 

Koliledifin kutularını numaralandir kodla bı kağıda yaz kırılacak olanlarin üzerine de kırılacak diye belirt 

Bu kadar
(1,510 puan) tarafından
Buzluğa nasıl yapıyorsunuz
(917 puan) tarafından
Plastik ürünler çok agirlik yapmadığı için sorun olmuyor buzlugu da fanim bizde tayinciyiz Mayıs a dogru hepsini kullanmaya çalışıyorum ama olur da bitiremezsem diye sıcak soğuk korumalı çantam var onu kullanıyorum kloroast in poşetleri var ama kycuk çok almiyo ama o çanta al bence ne zaman lwsim olacağı belli olmuyo pikniğe bile giderken kullanılır benim gibi taynciysen mutlaka edin
(1,510 puan) tarafından
Yok tayinci değilim taşınma mesafem de arabayla 15 dakika
(917 puan) tarafından
O zaman iki tane kloroplast isi koruyucu poşet işinizi görür
(917 puan) tarafından
Tanesi 12 liraydı kasim da memeleketten tereyağ getirmiştim
0 oy
(1,126 puan) tarafından

O kadar çok ev taşıdım ki benim için bi hobiye dönüştü :) mutfak ve kırılacak eşyaları gazete pat pat gibi biseylere sarıp kolile ne sıkı ne gevşek şekilde kolile ama iki türlü de kırılma riski artiyo kıyafetleri ve tekstil eşyalarını (perde kötülük örtüsü halı örtüsü nevresim vs.) Kolilemek yerine cuvallamani tavsiye ederim inan kolilemek hem daha zor hem daha kalabalık yapar büyük boy çuval alıp doldurdum içinde olanları çuvalın üstüne yazardım ben bunlarin dışında buzdolabı vs gibi çizilecek zarar görecek eşyaları konsol falan da olabilir battaniyeye sarıp taşımak daha mantıklı adamlar taşırken pek önem vermiyorlar açıkçası çizilme ezilme gibi durumları önler ama naparsan yap olacağı varsa olur kirilacaksa her türlü kiriliyo kaybolacak da her türlü kayboluyo. 

(1,510 puan) tarafından
Hadi ya tüh daha 3 yıl olmadı evleneli eşyalarımı da yeni
0 oy
(1,789 puan) tarafından
İlk tasinmamiz okadar acele oldu ki eşim gece yarısı yarın taşınıyoruz dedi topladı esylari bende hamileydim en son çöpleri falan ayırdım çöp poşetine kapının önüne koydum çöpleri bile getirmişler düşün 
(1,510 puan) tarafından
Hadi ya nasıl toplandın kız tek başına hamile halinle
(1,789 puan) tarafından
Valla eşim yaptı herşeyi
0 oy
(220 puan) tarafından
Elbise ve yastik battaniye vs carsaflara sar. Mutfak esylarai da gazeteye sarip kartonlara
(1,510 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(93,123 puan) tarafından
valla kirilcak esyalari gazeteye sar kolile kolilere kirilcak yaz
(1,510 puan) tarafından
Tmamdır
0 oy
(309 puan) tarafından
İlk tasinmada çok acemiydim bende herşey kırıldı döküldü kırılan malzeme çöktü çünkü üzerine yazmadım kirilir diye yaz unutma vallla derim erkekler biraz atar gibi koyup indiriyorlaf
0 oy
(2,711 puan) tarafından

Daha dün taşındım bugün ev yerlestiriyorum saat 3 olmuş hala yatamadım. Valla bacım patpat al 10 metre. Bütün cam kırılacak ne varsa tek tek sar. Taşınma öncesi baya bi koli bulman lazım kolileri yerleştirip üstüne nereninse yaz. Kıyafetleri valizlere ya da siyah büyük posetlere at. Yorganı yastığı hurca koy. Çok da başka önerim yok nakliyeciler zaten eşyaları söküp sarıp oyle taşıyorlar. Allah kolaylık versin sana da bana da. Ev Sakarya meydan muharebesi gibi su an :D

0 oy
tarafından
Kıyafetleri yorgan örtü vb ne varsa hurclara koy.mutfak eşyalarını kolilere koy.cam vb .koli üstüne yaz dikkat ederler taşırken.tabak cam gibi eşyaları pecetelere sarabilirsin.gerisini nakliye halleder.ufak tefek eşyaları bırakma topla yeter.
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Valla cnm 4 sene icinde 4.eve geçtim biri şehir dışı kaba eşyaları onlar sarıyo evden eveye veriyoduk hep tencere tava tabak çanak ne varsa gazeteye sarıyordum koliliyodum hep kıyafetler de valize yorganlar hurca nevresim battaniye tarzı büyük çuvallar var  3.4 tane ondan almistim onlara koymuştum taşınınca da once yatak odasından başlarım dolap kurulunca silip yerlestryodum sonra yatağı hallediyorum ora tamam olunca mutfağa geçerim mutfak bitince de salon flan oda sırayla işte bu sekilde
0 oy
(417 puan) tarafından
Koli yaparken isim yaz hepsine mutfak eşyası kırılır kıyafet bide eşinin ismini yaz bazen 2 ev birden yukluyo nakliyeciler karisiyo koliler felan yorgan yastık battaniye için hurç alabilirsin pat patlar var onlarla da mobilyayı koltukları sararsan hiç birşey olmaz kolikerde kırılacak eşyaların arasını boş bırakma sallanıp birbirlerine değmesin onlarıda gazete yada patpatlara sarabilirsin 
0 oy
(637 puan) tarafından
Babam memur oldugu ıcın ömrumuz taşımakla geçti

Bızde yatak VS coktu onları buyuk cuvallara koyardık 

Mutfakda eşyaları mutlaka gazateye baglar oyle yerleştırırdık kutulara ve kutulara kırılacak mutfak oturma odası kitaplar VS dıye herbırne yazardık 

Allah yardımcınız olsun cok zor heleki tek iseniz daha zor 

Bızde Allah nasıp ederse kendı evimize 2 yıl sonra cıkacaz şimdiden endişe içindeyım
0 oy
(1,825 puan) tarafından
Büyük çöp poşeti al kirlenti mutfaktaki plastikleri vs onun içine koy. 

Tabakları 6 sar ayırıp poşete koy sikica bağla öyle koliye koy. Tabağı çanağı çok büyük koliye koyma ağır olur altı çıkar kırılır buzdolabının fişini hemen takma. 
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Offf offf taşınmak çok zor. Bı kere he kolinin üzerine nerden aldın nereye koyacaksin yaz. Yani mutfak yaz medelea. Ya da büfe içi yaz. Suanki evinde herşey nerdeyse aynı yere yerledtir yoksa ölür Allah bulamazsın ne nerdeydi. En sona mutfağı bırak . İllaki kullanılacak sonuçta

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 413 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (123 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 269 göst.
26 Haziran 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,184 göst.
17 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.