0 oy
289 göst.
Diğer kategorisinde (183 puan) tarafından
Sadece 1 çocukla omur kapatmak isteyen varmı ben 2.  Çocuğu yapmicam 3 yaşına gelsin kreşe vericem kendim ise giricem iki mesleğim var yapabileceğim 2 üniversite mezunuyum kendime çocuğuma bakıcam iş çıkışı tiyatro sinema spor avm 2. Çocuğu yaptığında takıliyorsun eve diye düşünüyorum 

31 Cevaplar

+3 oy
(11,640 puan) tarafından
Kendin için değil bence cocugun için de düşün şimdi sen yanındasın Allah zamansiz ölüm vermesin ama bu dünyadan gocunce sığınacak kardeş arayacak bayramda gidecek kimsesi olmayacak yeğenleri olmayacak çocuklarının bi teyzesi dayısı amca veya halası olmayacak 
(183 puan) tarafından
Oda doğru ya offf offff
(183 puan) tarafından
Eşimde istemiyor
(11,640 puan) tarafından
Hayat şartları zor hem maddi hem manevi ama ben böyle düşünüyorum annem tek cocuk bayramlarda anneannemlere gidiyoruz sadece annem babam ve ben başka gelen yok annem tek büyümüş öyle benim teyzem dayım yok öylesine
(2,361 puan) tarafından
Bence de çocuk açısından düşünülmeli en azından çünkü gerçekten hayatın ne getireceğini bilmiyoruz
(11,640 puan) tarafından
Yorumlarda yazmışlar da çocuğum tek kalmasın diye de yapmam falan diye benim açımdan öyle değil tabi herkesin kendi düşüncesi
-Reklam-
+3 oy
(25,223 puan) tarafından
Tek çocugun o çocuga haksızlık oldugunu düşünüyorum. İnsan her zaman bi kardeş ister. Genelde tek çocuk büyüyen anlar bunu. Ben Allah nasip ederse 3 çocuk düşünüyorum tek asla olmaz bana göre 
+1 oy
(4,668 puan) tarafından

Biz de bir çocuk istiyoruz maddi, manevi,duygusal,ruhsal olarak hiçbir zaman hazır olamayacağız.

Sırf biz öldükten sonra destek olacak biri olsun diye de kardeş yapılmaz çocuğa. Bitane olsun herşeyi eksiksiz tam olsun.
(183 puan) tarafından
Tam anlamiyla ben
(19 puan) tarafından
Çok doğru sanki her kardeş çok iyi ya ileride kavgası kıskançlığı vs bir sürü sorun. Üremenin de sınırı olmalı artık. Çocuk bu bir gün ister bir gün istemez
0 oy
(449 puan) tarafından
Bende 1 çocuk düşünüyorum sayfasi kapatmak istiyorum çünkü dünyanın hali belli ancak bir tanesine bakabilirim maneviyat olarakta maddi olarakta
(183 puan) tarafından
Bende onu düşünüyorum şuan haberiniz varmı bilmiyorum dijital yasam çıktı bi programla bütün arzuları yasayabilicekmis insanlar dünya çok değişiyor
0 oy
tarafından

Rabbime çok Şükür iki evladım var 

İsteyerek yaptım her yere de gidiyorum öyle eve tıkılıp kalmıyorm 

İkisi okul a başlayınca bi tane daha düşünyrm 

Evlat tn başka sewgi tanımam 

(183 puan) tarafından
Evet kızım benim dünyam çok seviyorum fakat şu devirde fazla çocuğa yeticek mıyız 1 tane olsa herşeyi al 2 olunca yarı yarıya b
tarafından
Çocuğumun  kardeşi olsun ki
Sırtını yaslıycak bi dağı olur
sıkıntını mutluluğunu kardeşine anlatırr
Hiç kimse kardeş gibi olmuyo
Çocuğumu kardeş sewgisinden mahrum bırakmam
0 oy
tarafından
Bende tek istiyorum iki çocuğa bakabilecek gücü bulamıyorum kendimde nedense korkuyorum 
(183 puan) tarafından
Bende öyle kayinvalidem olmasa düşünemiyorum halimi
tarafından
Aah bende kimse yok bilmedim bir şehirdeym
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Rabbim' e bin şükür bir evladim var evimde bir ses var yeter daha düşünmüyorum 
(183 puan) tarafından
Evet bende
0 oy
(13,289 puan) tarafından
2 çocuğu yapmak sadece süreyi uzatır yine o da kreşe gidince calisirsin 
(183 puan) tarafından
Oda doğru zaman ne gostericek bakalım ama eşimde istemiyor 3muz yeteriz diyor
0 oy
(2,593 puan) tarafından
asla büyük konuşmuyorum tedbirimi alıyorum ama Rabbim nasip ederse başım üzerine ama 2. çocuğu düşünmüyorum şuan zaten çalışıyorum maddi ve manevi olarak oğluma ancak yetebiliyorum ona veya diğer çocuğa haksızlık yapmak istemem 
(183 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum
(2,593 puan) tarafından
şuan içinde bulunduğumuz dünya çok daha zor Rabbim önce olmayanlara nasip etsin
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Bende istemiyorum ama Allah bilir tabiki.
(183 puan) tarafından
Hayat çok pahalı ve dini bozmak için elinden geleni yapıyorlar dünya çok kötüye gidiyor
(2,529 puan) tarafından
Evet canım birde bu devirde öyle 3 4 5 çocuk büyük cesaret. Sonumuz hayrolsun. Bu dünyaya devlete hükümete yaşam şartlarına ben güvenmiyorum. Çok şükür kızıma yetecek gücümüz fazlasıyla var. Ona kaliteli bir yaşam sunmak istiyorum.
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Ben. Bana kalsa bunu da yapmazdım. Çocuk yetiştirmek çok çok zor çünkü. Aslında kendimde hiç o kapasiteyi görmüyorum ama eşim çok güzel çocuk yetiştirir bunu bildiğim ve çocuğu olsun istediği için yaptım bir tane yeter. İkinciyi yapıp da psikolojimi iyice bozamam 
(183 puan) tarafından
Ben evlendim çocuk bile istememiştim sonra sonra evliliğe ısınınca istedim 1 buçuk sene sonra bir kızım var Allah a şükür sağlıklı akıllı güzel gelişiyor ikinciyi yapicak psikolojik olarak gücüm yok mafolurum olan kızıma olur yataktan zor kalkıyorum sabahları yorgunluktan 2sine asla bakamam
0 oy
(7,935 puan) tarafından

Bende senin gibi düşünüyorum oğlum 2bucuk yaşında.

Bekarken ve doğumdan önce çalışıyordum , 7yıl sigortam var , sigortamı devam ettirmek istiyorum.

Maddi manevi ve psikolojik olarak ikinci çocuğu kaldıramam.Oğlumu biraz daha büyütüp iş hayatına dönmek , tatillerde de oğlumla kaliteli zamanlar geçirmek , gezmek istiyorum
(183 puan) tarafından
En mantıklısı hayat çok pahalı ikiye bölmek var tek çocuğa tam anlamıyla bakmak var
(7,935 puan) tarafından
aynen . ikinciyi yaparsam tam oğlum büyüyüp aklı erince ikinciyle uğraşırken ister istemez ihmal edicem
0 oy
(563 puan) tarafından
Bende eşimde başka istemiyoruz Bi kızımız var daha bebek. Yani 2 çocuga 5er lira vereceğimize 10 lira veririz bunun geleceği var bende çalışan biriyim maddiyatı geçtim zaman ayırmak da önemli 
0 oy
(48,974 puan) tarafından
İkinciyi düşünmüyorum ☺️
0 oy
tarafından
Çok şükür bir tane prensesim var yeter bana canım Rabbım acısını göstermesin isteyen herkese de nasip etsin inşallah 
0 oy
tarafından
Bende tek çocuk yeter diyorum 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Annem vefat etti 

Ablalarım bana birer destek onlarda olmasaydı ne yapardım 

Herkesin yeri ayrı 
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Benimki 10 çocuğa bedel bazen Bitane yeter diyorm bazen bı kızım olsun istiyorum
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bende tüm herşeyimi adamak için tek çocuk düşünüyorum. Bir yandan kardeşi olması onunda hakkı gibi geliyor. Bazı şeyleri geleceğe bırakmaya karar verdim benimde mesleklerim var duruma bağlı ilerde karar vericem belki şuan küçük olduğu için öyle düşünüyorumdur. Kardeşlerim var en kotu onların çocuklarıyla kardeş gibi olurlar
(183 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum canım kardeşlerinin çocuklarıyla oynarlar
0 oy
(223 puan) tarafından
Kızım 11 aylık bende 2.5 aylık hamileyim Allah izin verirse daha da istemiyoruz belki bı 7 sene sonra filan olursa o da 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 357 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
2 Temmuz 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde ozlemyc (408 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 62 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 172 göst.
22 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ozlemyc (408 puan) tarafından soruldu

385,059 soru

11,516,315 cevap

35,176 kullanıcı

...