0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Neler yaptınız mesela benim halilarim biraz kirlenmiş yıkmaya göndersem mi üç aydır bu eve yeni taşındım duvarları silsem tekrardan

31 Cevaplar

+1 oy
(1,684 puan) tarafından
Bayrama çok var yaa bide evde küçük çocuk olunca sanmıyorum ki yaptığım temizlik bayram temizliği olsun :)) 
tarafından
Demi yaniii. Bir aya bayram temizligimi kalır.
(1,684 puan) tarafından
Aynen öyle mesela dün temizlik yaptım ortalığı toplamaktan başladım oturma odasını toplarken 16 aylık oğlum sağolsun muftakta kap kaçak ne varsa eve taşıdı ben ne anladım yaptığım temizlikten :))))
tarafından
Aynen kız. Zaten yağmurlar yağıyor sürekli. Pencereler silinmez. Kapılari silsem kızım ellerini sap şap değiyor. 1 aya kadar ohooo kim öle kim kala ;).
Ha bide bayramda bana kimse gelmez zaten. Abartmayada gerek yok ;))
(1,684 puan) tarafından
Evet bende bayramda evde değilim biraz da o yönden rahatim :))
-Reklam-
+1 oy
(48,690 puan) tarafından
duvar falan silemem ramazanda adet olduğumda yaparim
tarafından
Bende duvarı ozman sileyim ramandan bir hafta sonda oluyorum
(4,178 puan) tarafından
Halilar. Malilar perdeler camlar koltuklar dolaplarin makinalarin arkasi dip bucak bugun bitirdim yaaa halim kalmadi bi sutlu turk kahvesi yaptim oglani uyuttum o uyurken bi banyoyu halletcem sonra diger banyodada duş almaya gircen banyoyu kirklar cikarim. Yarina da kapilar mutfak  . Bugun kapilarda aradan ciksa iyi olurdu ama hic halim kalmadi ya
+1 oy
(8,327 puan) tarafından
Bacım ramazan ıbadet ayıdır sen ibadetlerine önem göstermeye calıs derim mazeretli iken iyi olursan yaparsın iyi kötü 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Ayyy hiç bana göre şeyler değil :) rutin sil süpür tamam . Bı perdeleri yıkamayi düşünüyorum o kadar.
(1,103 puan) tarafından
Aynen valla ben sana yardım ederim elleme der öyle kalır çok rahatiz bu konuda :))
(2,886 puan) tarafından
Ay maşallah benim eşimde öyle
Hele bu aralar çok kızıyor niye iş yaptın diye
Yemeği bile artık dışarıdan alıyor
Er ama ben alişirsam kötü olacak sgsjsjsk
(1,103 puan) tarafından
Dışardan yemegi sevmiyoruz. Çünkü eşim uzun yol şoförü ve ev yemeğini çok özlüyo. Hafta sonları dışarı çıkınca büyük kızım ne isterse onu yemeye gidiyoruz. Genelde hamburger yada lahmacun :D
(2,886 puan) tarafından
Maşallah kız
Ne güzel size
Adınıza sevindim
Rabb'im bozmasın
Ben yoruldum ya açıkçası
Yemek yapmak zor değil
Düşünmesi zor
Onun için hiç yok demem dışarı yemeğine
(1,103 puan) tarafından
Sağol canım  .Düşünme sinden bende çok sıkıldım o konuda çok haklısın :)
0 oy
(7,253 puan) tarafından
Hiç halim yok valla bayramdan sonra kendimi toparlarsam yaparım anca
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Şimdi ramazandan önce bu iki gün yatakları falan yıkıyorum  ufak bi temizlik halı falan silecem bayramdan önce de bakacan hangi halılar kirliysw gönderecem ufakları ben yıkarım öyle bi temizlik yaparım 
0 oy
(6,188 puan) tarafından
Ben halıları yıkattım, camları silip bütün perdeleri yıkadım, kapıları sildim,dolap içlerinin tozunu aldım yerleştirdim,mutfak dolabı iç dış sildim,en son balkonları ve banyoyu güzelce yıkayıp evi süpürüp sildim 2 gün önce bitirmiştim ben:))
0 oy
tarafından
Ben ramazanda akşam sil süpür yapıp bırakıcam bayramın 2. 3. Günü düğün var yorumlamam lazım hahaga bayram sonrası taşınma ihtimalimiz var ev bulursak çıkarken halıları yıkamaya veririm koltuklarıda yıkatırım duvarı çıkacağım için karışmam  Öyle işte
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Şimdilik dip köşe süpürür sileceğim zaten hava yağmurlu bayrama son on gün kala hastalanirım o zaman yapacağım inşallah 
0 oy
(119,340 puan) tarafından
destur bacim.dur bi ramazana girelim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Doğum temizliği ile yapmış oldum bi camlarım kaldı onuda ay sonu gibi yapıcam nasip olursa 
0 oy
(3,520 puan) tarafından
Bayram temizligi simdiden yapilmaz ki daha bir ay var kirlenip.dökülcek yenilip icilecek haliyle ben son bir hfta kala baslarim salondan en son mutfagi alirim yoksa dolaplar falan geri yağlanir 
0 oy
(5,657 puan) tarafından
Ben şimdiden başladım Bayrama anca biter :-):-)

oğlumun küçülen kıyafetlerini kullanamadığı oyuncakları kaldırdım bu gün dolabını düzenlerim, yarında kendi dolabımı düzenlerim kıyafetleri ayırırım kışlık ve yazlık olarak kullanmadıklarımı sarı kutuya bırakırım. Yavaştan başladım düzenlemeye dolapların içini, fazla eşyaları falan toparlaiyim nevresim,çarşafları yıkıyacam fazla yünüm var onlardan küçük oturma minderi yapıcam parka falan gidince üzerine oturmak için en son halıları yıkamaya gönderirim cam kapı dolap silerim perdeleri yıkarım zaten o zaman bayrama 1 2 gün kalmış olur büyük ihtimalle çünkü çok ağır çalışırım 
0 oy
(5,909 puan) tarafından

Bayrama kadar yine kirlenir daha ramazana girmedik kız :D

Ben son bir hafta kala yaparım

0 oy
(4,651 puan) tarafından
Her zaman yaptığım temizlikten başka.bisey yapmam. Soba kullanıyorum zaten soba kalkınca.halilari yıkamaya perdeleri makinaya. 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Kaldı mı böyle şeyler yaa ev kirlendikçe yapılır yani bayram için özel birşeye gerek yok zaten bizlere kim geliyor ki biz gidiyoruz büyüklere:)
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ramazna temizliği yaptım da bayram temizliği daha yapmadım onu bayrama iki gün kala yaparım 
0 oy
tarafından
Daha bir ay var kaç kere temizlik yapılır:)
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Bayram değil ramazan temizliği yapıyorum şuan canım salon koltuk hali sildim oraya tekrar bayramda silmem usttten sil şupur yaparim şimdi oturma odası mutfak Aralık alilarini silicem oturma odası koltuğu filan hani ramazanda temiz temiz oturayım diye bayramada perde filan indiririm 
0 oy
(8,986 puan) tarafından

Bayramdan sonra yapacam:D

İlgili sorular

+1 oy
30 cevap 460 göst.
28 Mart 2024 Aile kategorisinde Seher yildizi (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 81 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde prensbioglum (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.