0 oy
384 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba 9 ay 3 günlük bir bebeğim var.Eşim tekrar çocuk istiyor bebeğim ilk başlarda çok zor bi bebekti sonra düzeldi derken şimdi diş döneminde ve tekrar zorlaştı.2.bebek için hazır mıyım bilmiyorum yetebilir miyim korkusu şimdiden içimi sardı ama eşim çok istiyor yaşım da biraz geçiyor gibi psikolojik olarak daha ileri ki yıllarda yapabilir miyim bilmiyorum ama şu an için de zamanı mı onu bilmiyorum.bebeklerinin arasında yaş farkı az olan anneler nasılsınız?

15 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bu tam ben 9 aylıktı hamile kaldığımda bebeğim ve istiyorduk şimdi 2 yaşında ve 7 aylık iki oğlum var ve yetiyorum çok şükür ama tabi eşin desteği çok çok önemli :)
(2 puan) tarafından
Maşallah.Eşin desteği tabi ki önemli ben çokta destek oluyor diyemem yapabildiği kadar işte çokda fazla bişey yapamıyor orası ayrı tabi
(7,447 puan) tarafından
Elinden geleni yapıyorsa sorun yok canım aralarının yakın olmasının çok avantajını yaşıyorum
(2 puan) tarafından
Eşimin düşüncesi de böyle birlikte büyürler falan ama sanırım biraz daha düşünmeliyiz :) bebişleriniz sağlıkla büyüsünler.
(7,447 puan) tarafından
Kesinlikle çok keyifli oluyor sizin kararınız tabi :) teşekkür ederim canım ❤️
-Reklam-
+1 oy
(1,538 puan) tarafından

O kadar istiyorsa eşiniz doğursun :D

Şaka bir yana çok ufak diğeri daha sancıları çoğalacak dişler çıkacak çiş öğrenecek bence hiç deilse yaşını biraz daha geçirsin ve en önemlisi siz hazır olun eşiniz deil erkekler için problem yok taşıyan da büyüten de bakan da biziz 

(2 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum söylediklerinize mutlaka onu ikna etmeliyim.
(1,538 puan) tarafından
İkna olmuyorsa kendiniz tedbir alın çünkü daha çok erken diş çiş yaş semdromları derken çok yıpranıyorsunuz erkekten çok kadının istemesi gerek yeni bir aile üyesini çünkü onlar bakmıyor biz bakıyoruz ben 18 aylık olduğunda kızım öyle gebe kaldım çişi de öğrendi kızım diş derdi de bitti ve ikinciyi ben teklif ettim eşime oda sizin eşiniz gibi zaten dünden razı idi hemen kabul etti o yüzden öncelikle siz isteyin onlar zaten hemen kabul ediyo ve bekleyin derim
(2 puan) tarafından
Teşekkürler tavsiyeleriniz için hepsini dikkate alacağım ve en kısa sürede bi çözüm bulacağım ve kendisiyle konuşacağım.
(1,538 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun cnm umarım.orta yolu bulursunuz
(2 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim
0 oy
(360 puan) tarafından
Eşine daha dur bu 9 aylık de maşallah kocan bakmıyo ya 2 . Ci 3.cu farketmez aman kuzum sakın dur bı istiyorsan illaki olur sendeki bezden bı kurtulma yaşına gelsin
(360 puan) tarafından
Ne kadar küçük doğdu bende yeni doğum yaptım 35 haftalık doğdu
(2 puan) tarafından
Ben de 35+4 te doğum yaptım ama 32 haftaya uyumlu 2 kilo doğdu
(360 puan) tarafından
Benimki de 2750 doğdu gerçekten zamanıda dogan bebekle bir olmuyo dimj
(2 puan) tarafından
Kesinlikle olmuyor yani bence öyle birde hala çok zayıf bir bebek benim ki özelikle diş yüzünden herşeyi bıraktı ne yiyor ne emiyor çoğu hareketleri geriden geliyor faln zor yani.
(2 puan) tarafından
Ama canları sağolsun sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil.
0 oy
tarafından
Ben hazır değildim ,14 aylık ama kazayla oldu eşim çok istedi pusuya düşmüş de olabilirim :) kabullendim artık ama daha 9 ay çok küçük biraz daha bekle yaşını gevsin en azından yürüsün yürüdüğü zaman çok daha rahat oluyor şuan eskisi kadar korkmuyorum 
tarafından
Biraz daha büyüsün ama yürüsün yemek düzeni otursn şuan kızımla gayet eğleniyoruz bana arkadaş gibi en azından bana bağlı değil süt hakkına da girmedim doktor zaten 16 17 aydan sonra protein oranı azalır kalitesi düşer kesebilirisn dedi
(2 puan) tarafından
Ahh zaten öncelik kesinlikle yemek düzeni şu an bu bizde sıfır zaten.Bugün eşimle bi kez daha konuşacağım bütün cevaplardan sonra mutlak bi şekilde erteleme kararı aldım yani :)
tarafından
Benimki yemek yiyor bizde o sorun yok gece iki defa gündüz de uyurken emme isteği var genelde ama çorbasını yemeğini yer sende bebeğin yeterli beslenmeye başladığında sana bağımlı olmadığını anladığında yap ben şuan memnunum aslidna bir yandan da iyi oldu sar başa olmuycak ikisini aynı anda aradan cikaricam
(2 puan) tarafından
Maşallah size çok istiyorum ama cesaret edemiyorum sanırım biraz daha zamana ihtiyacım var.
tarafından
Aynej biraz daha canım
0 oy
(11,085 puan) tarafından
Bekleyin bekleyin bekleyin. Hiç olmadı ilk çocuk 2 yaşa gelsin. 
(2 puan) tarafından
Cevabınız için teşekkürler.
0 oy
tarafından

Benim eşim de 2. Yi isterdi ama şimdi o da benimle birlikte bebeğe baktığı için geceler kalkar besler sabahları izinli gününde ben uyuyum diye o bakar akşamları dinlendirir sağolsun şimdi 2 istemiyor :D çünkü bir bebeğin ne kadar zor büyüdüğünü bakıldığını biliyor benim oğlumda 8aylık 

(2 puan) tarafından
Benim ki de görüyor zorluklarını çoğu anına şahitlik ediyor ama yine de istiyor :)
tarafından
Bebeğiniz çok küçük onun size ihtiyacı var inşallah eşinizde bunu anlar
(2 puan) tarafından
İnşallah teşekkürler
0 oy
(470 puan) tarafından
Daha çocuğun çok kucuk Bi 2 yaşına girsin bence 
(2 puan) tarafından
Haklısınız.Teşekkür ediyorum .
0 oy
(682 puan) tarafından
Oğlum 13 aylık 5 aylık da hamileyim ağır kaldırmam yasaklandı bu ayda bebeğimi doğru düzgün kucağıma alamıyorum aldığım anda sancılarım çoğalıyor ve önümde 4 ay daha var oğluma hasret şekilde hamileliğim devam ediyor doğumda neler olacak neler bekliyor beni bilemiyorum eşimde hiç bi konuda destek olmaz öyle bunları göz önüne alabiliyorsan ben her türlü şeylerin üstesinden gelebilirim diyorsan yap
(2 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm aynı şeyleri yaşama korkusu var içimde tabi ki pek üstesinden gelebileceğimi zannetmiyorum.
(682 puan) tarafından
Her hamilelik bir değil ne yazık ki oğlumda sancılarım oluyordu ama ağır kaldırmam yasak değildi eğer bir bebeğin daha olsun istiyorsan psikolojik olarak kendini hazırlaman gerekiyor
(2 puan) tarafından
Kesinlikle buna katılıyorum önce psikolojik hazırlık önemli ve ben şuan hazır değilim kesinlikle
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Bence zorlanirsin canım ya en azından diğeri bezden çıksın bişey olduğunda derdini anlatabilsin laftan anlasin benim kızım üç yaşında ama ben bile tereddüt ediyorum bence beklemelisiniz 
(2 puan) tarafından
Katılıyorum kesinlikle öyle
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Yaşınız 35 üstü değilse bekleyin derim en az 1.5 yaşına gelsin çünkü o civarda 2 yaş sendromu başlıyor ve kafa kaldirmiyor 2 çocuk zor olur
(2 puan) tarafından
35 değilse de çok yakınım :) ama evet zorlukları mutlaka vardır katılıyorum size cevabınız için teşekkür ederim
0 oy
(6,440 puan) tarafından
İlkine bi sevgiyi ilgiyi gösterinde sonra düşünürsunuz. Zorlukları daha yeni yeni başlıyor. 
(2 puan) tarafından
Ne biliyorsunuz ilgi sevgi gösteremediğimizi ?
(6,440 puan) tarafından
Söylediğim şey çok açık ama siz farklı şekilde anladınız bebeğinize belirli bir yaşa gelene kadar ilgi sevgi gösterin diyorum sevgisi ilgisi bölünmemiş olur. 2 çocuk olduğunda ister istemez onunla daha fazla ilgilenmiş olacaksınız bu kez İlk çocuk kenarda beklemiş olacak. Anlatabildim mi ?
0 oy
(13,887 puan) tarafından
2 yas olsun bence acele etmeyin 
(2 puan) tarafından
Teşekkürler cevabınız için
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnce ikinci çocuk için ilk çocuğun en erken bir buçuk yaşına gelmesi gerekiyor.Bizde aralarında iki yaş olsun istedik nasip araları üç yaş oldu.Zor oluyor.Allah sabrını verir.
(2 puan) tarafından
Amin cümlemize inşallah cevabınız için teşekkürler
0 oy
(778 puan) tarafından
Eşiniz çok aceleci dış dönemi var daha çok küçük yazık benim kızım 20 aylık eşim istiyir yinede asla 3 yaşın girmeden istemem diyom bakacak olan sizsiniz eşiniz değil 
(2 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum haklısınız zaten bizde erteleme kararı aldık.
(778 puan) tarafından
Evt biz bayanlar kendimize biraz fırsat vermemiz lazım ywl yap temizlik yap duş aldir çocuğa tek yedir hop akşam oldu gün böyle geciyir inanki
(2 puan) tarafından
Gerçekten öyle zaman zaman tek çocukla bile çok zorlandığımız oluyor
0 oy
(44,758 puan) tarafından
Büyük cesaret :) benimkilerin arasında 4,5 yaş var 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 162 göst.
27 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Lilim (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
50 cevap 1,657 göst.
11 Haziran 2020 Aile kategorisinde Arwen95 (27 puan) tarafından soruldu