0 oy
1,659 göst.
Aile kategorisinde (27 puan) tarafından

Merhaba hanımlar 8.5 aylık evliyim. 5 sene sevgiliydik sonra evlendik. Ve hukuk fakültesi 1. Sinif öğrencisiyim.  dün hamile olduğumu öğrendim. Ve eşim hiç sevinmedi hatta endiselendi korktu sasirdi. Yasamadigi tek duygu sevincti. Biz korunuyorduk. Planli ve beklendik bir gebelik degil bende sasirdim ama cok mutlu da oldum. Bana devamli ben hazir degilim dedi. Ben okulu cok zor kazandim . Ve hep esim destekledi . Okul hayatin bitti dedi. Onca cabamiz bosa gitti dedi. Yani bende hazir degildim ama dusuncesi bile guzel birsey. İnsanlar yillaeca ugrasiyorda Allah nasip etmiyor. Ne guzel bize aratmadan verdi.  Ne yapacagimi bilemedim cok uzuldum boyle dusunmesine. Daha keseyi bile goremedik o kadar kucukki. Haftaya sali gorebilecegiz. Esim sanki istemiyor . Ne yapabilirim bu konuda ? 

50 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Keske yapmasaymiş :angel:

(27 puan) tarafından
Okul hayatimiz bitti sosyal hayatimiz bitti dedi durdu dun gece. Sanki dunyasi basina yikilmis gibi. Birde bana ben dikkat ettim sen etmedin de bilinclimi hamile kaldin diyor. Dunden beri cok moralom bozuldu . Kayinvalidemler annemler oyle sevindiki. Tek mutlu olmayan esim. Bu haberi alana kadar cok guzel bir evliligimiz vardi 5 sene konstk seviyoruz birbrimizi. Cocukda istiyorduk ama hep 1-2 sene sonra diyordu. Cok korkuyorum uzuntuden birsey olacak die
tarafından
Ayy sanki cocuk baskasinin sen onun ustune atiyorsun ne tuhaff "/
(27 puan) tarafından
Bana cok guvenir oyle birseyi hic ima etmedi etmezde ama sen dikkat etmemissindr bilerek hamile kalmssndir diyor ne sacma ya
tarafından
Guven meselesi icin demedim insanlar korunurkende malesefki hamile kalabiliyor
(27 puan) tarafından
Aynen oyle kendi abiside ayni seyi yasadi ama anlamsiz anlamsiz konustu . Ben dikkat ediyordm sen dikkat etmemissindir bilerek hamile kalmssndr diyo
-Reklam-
0 oy
(236 puan) tarafından

Canım teyzem ikiz hamileydi 9 ayına kadar devam etti üniversiteye sonra doğurdu kaydını 1 sene dondurdu ertesi seni uzaktan eğitim ile devam etti ve bitirdi bence endişe etme dediğin gibi o kadar bebek sahibi olmak isteyen  varken size gelen mucizeyi istememek olurmu hic:)

(27 puan) tarafından
Bende okuldan okumaktan vazgecmemki cabalarim calisirim bitirirm ne olacak hayatta evlat sahibi olmaktan guzel birsey varmi? Sasirir ama sevinir diye dusunuyordum hicte oyle olmadi. Dun aksam sanki ölü haberi almis gibi tuhaf dvrandi. Sogk davrandi. Biz severek evlendik ilk kez boyle degisik gordm suan is yerinde hala ben hazir deglm die mesajlar atiyot
(236 puan) tarafından
Biraz zamana bırak canım üstüne gitme ama ince detaylar ile onu ısıtmaya calis bissürü güzel örnek var mesela yada sen bu tarz şeyler sesli şeyler dinle kulağına gitsin allah buyuk
(27 puan) tarafından
İnsallah biran once kendine gelir .
0 oy
tarafından
Doğsun paşa paşa hazır olck sıkıntı etme 
(27 puan) tarafından
Ama hic boyle hayal etmemistim dunden beri yaptigi tavri sanirim omrum boynca unutmayacagm. Sanki bir suc islemisim gibi sogk davraniyor. Allah in bize bir lutfu bu. Korundugumz halde olmus. Daha kese gorulmemis belkide yoktur okul hayatin bitmez diyor. Hayir diyorm kanda kesin diyorum. Hala umut ettigi seye bak. Cok uzgunum gercekten. Okulu desteklemesi guzel 3-4 sene kahrimi cekti maddi manevi cabaladi ama evlat baska birsey. Ne okuypda cocuk sahibi olamayanlar var
0 oy
tarafından
Eşini kafasını bi duvra vur kendine gelsin yaparken hazırdı ama kusura bakma canım çok sinirlendim bazı insanalr çocuk sahibi olmak için yılarca uğraşıyor onu böyle demesi çok yalnis ve çok gunah
(27 puan) tarafından
Bende ayni sekilde hem sinirliyim hem uzgunum 5 yil konustukda evlendk biz suan resmen taniyamiyorum. Oyle mutsuz olduki sanki dunyasi basina yikildi. Ben okuluma devam etmem demiyorm ki. Ama daha vakti vardi diyp duruyor . Allah korusun evladimla imtihan olacagm onun yuzunden. Hic heyecanlanmadm diyor. Ben dikkat ediyordm hamile kalmaman icin sen bilinclimi yaptin diyor. Oyle anlamsiz konustuki. Sevdigim asik oldugum evlendigim adam yabanci geldi
0 oy
(27,531 puan) tarafından

Esine deseydinki o çocuk doğunca asıl hayat başlıyor .

O doğunca yasamak nedir anlıyor insan..

O en büyük kazancimiz deseydin..

Babaliga hazir hissetmiyor diye ne olacak..

Dünyanın en guzel şeyi oysa

(27 puan) tarafından
Bende ayni seyleri soyledim. İnsanlar yillarca ugrasiyorda olmuyor bak Allah bize aratmadan verdi buymus hayirlisi saglikla gelsn die dua et diyorum. Okul hayatn bitti sosyal hayatimiz bitti ben hazir deglm diyor. Hazir degilim dedigide 28 yasinda yani
(27,531 puan) tarafından
Alisir zamanla ustune gitme
(27 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
tarafından
Beklemediği için şaşırmıştır kuzum düzelir ama merak etme
(27 puan) tarafından
İnsallah ya cok uzuluyorum dunden beri bas agrilarim gecmek bilmedi .
0 oy
(119,790 puan) tarafından
Kapris yapiyodur hee de gec
(27 puan) tarafından
İstemiyorum demedi ama resmen istemiyor gibiydi. Olduguna eminmisin belki testler yanlistir diyp duruyor kanda cikanda yanlislik olmaz diyorm sali gunu ultrasonda gorecez diyorum. Belkide yoktur diyor insan boyle der mi hic
0 oy
tarafından
Canım erkekler genelde kadınlar kadar çabuk adapte olamıyorlar. Soyle soylıyım benim oglum 21 aylik oldu. Esim diyor ki baba olduğunu yeni yeni anlıyorum gidip baba demesi gool diyip oyun oynamak istemesi öpmesi. Merak etme esin de zamanla alışır hele bi karnında tekme atmaya başlasin koyar elini karnına konuşur bebek de tepki verir o zaman anlar nasıl güzel duygular olduğunu 
(27 puan) tarafından
Bende sasirdim bende beklemiyordm ama nasipte boylemis dedm kabullendim. Ama bu seklde beni uzmesine cok kirildm. Biz severek evlendk kiyamazdi bana ben dunden beri cok uzuldm. İlk kez bu konuda yanmda olmadi. Bas agrim gecmedi
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım planlı bir gebelik olsa dahi erkekler ilk etapta kendilerini hazır hissetmezler taki bebeği kucaklarına alana kadar kucağına aldıktan sonra bu düşüncesi için çok pişman olacak aşık olacak resmen onun peşinden ayrılmayacak hatta hep onun için çalışacak bak görürsün sen sakın bebeğim den vazgeçme sonuç ne olursa olsun Allah ol dedi ve oldu diğer türlüsü Allah'a karşı gelmektir
(1,250 puan) tarafından
Ona Biraz zaman tanı bu konuyu hiç açma emin ol Şu anda kendini alıştırmaya çalışıyordur zamanla bu fikre alacaktır
(27 puan) tarafından
Haklisiniz oyle yapmak en mantiklisi
(1,250 puan) tarafından
Canım biraz Klişe olacak ama hani dizilerde gerçekleri yansıtıyor bazen izliyoruz ya Adam çocuğu olacağını duyunca şoka giriyor evden kaçıyor sonra sokakta parkta bir çocuk görünce yumuşuyor inan bak Seninki de öyle olacak Benimki çocuk istiyordu aslında Evlendiğimiz ilk ay hamile kaldım ona hamileyim dediğimde şok oldu Birkaç gün Suratı asık gezdi Hatta cinsiyeti kız olduğunu öğrenince de aynı tepkiyi verdi şimdi MASALLAH diyim kızımız 3 yaşında iş yerine gider gitmez kızımın resmini at eve gelir gelmez Kızım nerede kızıma iyi bak yemegini yedimi uyudumu bilmem ne herseyini arar sorar evde olunca butun gun kizi kucaginda kizim yanina gitmez oyuna dalmissa kizim beni sevmiyormu ilgilenmiyor bugun der uzulur Hatta bazen kavga ederiz kızım olmasa seni çoktan yollardım der şaka ile karışık yani kizina asik oldu hamd olsun Allaha  yani kucagina alsin yeterki canim sende uzulme bebegin hisseder sen swv simdilik onu annesi babasi nasil olsa o dogunca onun krali olcak
(27 puan) tarafından
Yaa ne guzel konusmussunz. ALLAH razi olsn. Allah saglik sihhat versn yuvaniza bizde brbrmizi cok severek evlendk. Ben de sanirim boyle tepki beklemedigmden uzuldm. Bebegm icn kendimi uzmemeliyim
(1,250 puan) tarafından
Aminn sagol canim..Aynen öyle hiç kendini üzme canım Dediğim gibi Hele bir dogsun o Minnoş sen o zaman gör o istemeyen babayı
0 oy
tarafından
Bence istememek değilde şaşırmış sanırım eşin kendine gelir kısa zamanda hele kalp atışını oda duyarsa çok mutlu olur bence baksana bende şaşırdım diyorsun annelik babaliktan daha ağır basar erkekler pek belli etmez öyle düşünme 
(27 puan) tarafından
Tabi şoka girdi cok sasirdi. Cunku biz hep konusuyorduk 1-2 sene sonra olur die planliyorduk. Simdi hem daha yeni evliyiz hemde okul konusunda cok ilerleyememisken sanki planlari altust olmus gibi hissetti. Belkide yoktur testler yanlistir felan diyor. Bu beni cok uzdu. İnsallah hemen gecer.
tarafından
Üzülme üzülme geçer tabi
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Erkek milleti çocuğu kucağına almadan babalık duygusu hissetmez yada korkusu geçmez sen konuş kalp atışı vs dinlet hastanede emin ol çok sevinir 

Hayırlı olsun 
(27 puan) tarafından
Bende endiselendim korktum sasirdim ama cokda sevindim daha hissetmeden sevdim. Buyursun gelsin dedim. Ama yaptigi hareketlerle tek bana degil sanki cocugumada kirici olmus gbi geldi. İnsan biraz olsun durur bir dusunur . İnsallah hemen bu hali gecer cunku ilk kez bir konuda yanimda olmuyor. Ya evladimda bizden vazgecerse diye cok korkuyorum . Tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Alışır çocuk doğsun mecbur hissedecek
(27 puan) tarafından
İnsallah. Kendimi ilk kez yanliz hissettm her konuda yanmda olurdu smdi ilk kez sanki sucluymusum gibi davraniyor bebegimzde bizden vazgecerse diye korkuyorum
tarafından
Geçmez kucağına aldığı anngorecek o
0 oy
tarafından
Erkekler başta bir şoka ugruyor hele de beklemiyorsa gayet normal 9 ay boyunca lohusa oluyor onlar.

Doğunca ölçek bitcek çocuğuna ben öyle düşünüyorum en azından
(27 puan) tarafından
İnşallah dediginiz gibi olur. Bu hali 9 ay devam ederse hem evliligim hem hamileligim zorlasir ne yapacagmi bilemedim. Benmle beraber sevinsin istemezdm ama bu kadarda karsi olmamaliydi
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Allah aratmadan vermiş ne mutlu size biz 1 buçuk  ay önce bebeğimizi kaybettik üzüntüden ne yapacağımızı şaşırsın allah nasip etmis ne güzel sağlıkla gelsin canim insallah kurani kerimi onun için hatmet bence başla bebeğine şimdiden şifa olsun tebrik ederim
(2,381 puan) tarafından
Birlikte yaparsiniz ne olacak ki allah aratsa o daha mi iyi olacakmis alışır canim beklenmedik zamanda olduğu için öyle davraniyordur eminim herşey çok güzel olavak gönlünü ferah tut bebegini çok sev insallah bizede tekrar nasip olur :)
(27 puan) tarafından
Amin inşallah bian once kendine gelir ve bana destek olur sorumluluk sahibi bir insandir neden korktu anlamadim
(2,381 puan) tarafından
Sizde söylediniz plansiz diye ondan olabilir belki :) afedersin ama senden çok onun suçu var tabi ortada suç varsa göndermeseydi spremlerini durduk yere olacak hali yok ya :D
(27 puan) tarafından
Aynen oyle beni suclar gibi konusmasida cok anlamsiz. Allah nasip etms oldu. Napaym yani sem hazir deglsn die Allah korusun bebegimden mi vazgeceym
(2,381 puan) tarafından
O kötü şeyleri düşünme canım o senin canın kanın hep iyi şeyler düşün iyi olsun insallah olumsuz seyleri üzerine çekme
0 oy
tarafından
Bebek dogunca degisr cnm merk etme 
(27 puan) tarafından
İnsallah
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Canim esin zamanla kendini hazir hissedicektir hele bi karnin buyumeye baslasin bebek hareketlensin emin ol senden daha heycanli olacaktir hareketlerini hissettikce bazi erkekler sonradan idrak ediyorlar okulunuda bitirirsin canim hic dert etme ben universiteye giderken bi abla vardi bi tane 2 yasinda oglu bide karnina bebisi vardi valla bizden azimliydi o diplomayi almisti biz hala yerimizde sayiyorduk :) bebisin sana sansla huzurla mutlulukla gelsin insallahh 
(27 puan) tarafından
Bende cok azimli bir insanim okuldan vazgecmemki calisir cabalar bitiririm. Yani bende daha dun ogrendm bana surekli okulun ne olacak diyor. Okuyamazsn diyor. Beraber hayalimizde buro acmak. Artk hayallerimiz suya dustu diyor. Boyle dusnmesi cok uzucu. Yapma boyle Allah imtihan eder diyorm. Ben baba olmaya hazir hissetmiyorm diyor. Vakti zamani yetmis olmus . Cok uzgunum. İlk kez yanmda durmuyor. Hemde boyle guzel bir konuda. Allah a dua ediyorum. Sevinsin die beklemiyordum sasiracakti elbette ama sen kendin bilincli mi yaptn ben dikkat ettm diyor . Bu nasil bir laftir kaldiramiyorum. Beni seven saygi duyan adam biranda yok oldu gitti. Dun tartistik baya. Bas agrim dunden beri gecmedi . Yanliz hissettirdi bana
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Üni kaydını dondurursun neden bosa gitsin ki 
(27 puan) tarafından
Doguma kadar dondurmama bile gerek yok. Sonrasindada devam zorunlulugu yok sadece sinavlara giderm. Kayinvalidemle ayni sitedeyiz annemlede ayni sehirde . Annemde herzaman geleblr daha 42 yasinda araba kullaniyor kayinvalidemde bakar . Ama bu teoki neden ben anlamiyorm
0 oy
(48,906 puan) tarafından
zamanla alışır canim beklemedigi icin sacmalamis hayirli olsun bebeginiz
(27 puan) tarafından
İnsallah dediginiz gibi olur bu durum beni cok uzdu . Cok tesekkur ederim.
0 oy
(758 puan) tarafından
okuna simdi 4 elle saril bi 2, sinifin derslerine simdiden calis ne guzel mevzuniyetin de oglun olacak .. allah soyletti herhalde saglikli olsun
(27 puan) tarafından
Ben cok azimli caliskan bir insanm tabiki de onca emekle cabayla kazanilan okuldan vazgecmem. Saglikla gelsin insallah. Tesekkurler
0 oy
tarafından
Erkekler zaten doğmadan baba oldugunu hissetmiyor canim sana söyle söyleyeyim evet benim bisey olacak diye korkardı ama hiç heyecanlı değildi veya ne bileyim ben hastaneye gittiğimde noldu diye hiç merak etmezdi ama ben inatla her hastaneden çıktığımda arardım böyle böyle dediler şu kadar kilo boyu söyle diye hep diyordu ki ben küçük çocuk tutamam küçük çocuklara dokunamam die bende senin gibi düşünüyordum ya doğunca sevmezse ya baba olamazsa die neyse doğum yaptım noldu biliyor musun eşim kapıdan girdiği an gözleri doldu hiç bisey demedi konuşmadı geldi sadece koltuğa oturdu belki öylece 10 dakika durdu ben küçük çocuk tutamam diyen adam napti biliyor musun ver bakalım dedi ve kucağına aldı sadece baktı öptü ve şu anda inan bana tırnağına zarar gelecek die ödü kopuyor evladı için herkesi karşısına alır o çünkü canından can yani demem o ki hele kucağına alsin hareketlerini hissetsin o zaman baba olduğunu hissedecek Rabb'im sağ salim kucağına almayı nasip etsin canım 
(27 puan) tarafından
Yaa yazinizi okurken ben duygulandim. İnsallah bende saglikla kucagima alirim. Benmde duygularim karmakarisik. Destegini beklerken boyle seyler duymak beni cok uzdu
tarafından
Üzülme canım inan bana bebegin doğsun esin de çok sevinecek okuluna da gidersin sınavlarına da gidersin hiç takma
(27 puan) tarafından
İnsallah dediginiz gibi olur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 386 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Oykunun.annesi (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 320 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Gammmze (1,321 puan) tarafından soruldu