+1 oy
727 göst.
Diğer kategorisinde (824 puan) tarafından
ya eşimi seviyorum falan da bu huyunu beni gerçekten çok sinirlendiriyor ya ne kadar işim olursa olsun çocuğa bakmaz ya biraz kucağına alır sever oynar ağlamaya başlar başlamaz hadi hızlı ol hadi hadi demeye başlar.

bugün de şöyle oldu bizim dünden yemeğimiz var diye bişey yapmadım oda dışarı çıktı gelirken msj atmış benim canım balık çekti aldım akşama yeriz diye bende tmm çocuğa bakacaksan yapayım dedim ..saat 17:30 geldi çocuk durmuyor daha balık temizleyecem ,neyse kızımı ona verdim başladım temizlemeye 5 dkk sonra başladı hadi hızlı ol ay bu çocuk durmuyor ,bu çocuk aç falan demeye başladı,bende karşılık vermeyince yanıma geldi ya tmm bırak balık falan boşver al çocuğu sustur dedi ,ya dedim zaten yarısını temizledim ezana da az kaldı ayağında salla dedim, sanki küfür etmişim gibi bağırmaya başladı, elini yumruk yaptı çıktı mutfaktan, bi dövmek kaldı dedim gel onuda yap dedim, az kaldi yapacam dedi, yaparsan görürsün dedim ,oda sinirlendim en fazla çıkıp gidersin dedi ..okadar zoruma gitti ki demekki senin için önemli degiliz deyim valizimi hazırlamaya başladım (bunun için gidilir mı demeyin ya valla yoruldum artk çocuk durmuyor her iş bende yardımcı olacak kimse yok) yanıma geldi saçmalama napiyosun bi anlık sinirle dedim falan ver ben çocuğa bakarım sen devam et dedi neyse herseyini hazirladim odama geçtim, yanıma geldi sen yemeyecekmisin diye hayır dedim kapıyı kitledim bi kac dkk sonra hadi aşkım gel de iftarını yap diye msj atti , mutfağa toplamaya gittim geldi sarıldı özür dilerim stresliydim ramazanda oluyor böyle sen sigara kullanmiyorsun diye bunu hissedemezsin özür dilerim beni affet falan diye ,ama benim sinirim hala geçmedi ya odya geldim uyuyayım diye uyku da tutmuyor onun en fazla gidersin dediğine çok kırıldım zoruma gitti 

öyle uyku tutmadi bi içime dokmek istedim hakkınızı helal edin 

18 Cevaplar

+8 oy
(2,694 puan) tarafından
Ne kadar sukretsen az dimi. Üzülünce gönlünü alan bir eşin var. Allah in en güzel nimetlerinden bir evladin var. Mutfağında çok şükür pişen ve pişecek nimetlerin hazır. Güvende olduğun bir evin var. İşini yapacak vücut azalarin var. Maşallah barikallah ne şanslı kadınsın. Allah herkese bu nasipli halden nasip etsin. Bu güzelliklere sükretmeyip ağlayıp üzülmekte şu mübarek günlerde senin ayıbın olur canım benim. Olmazsa ramazandan sonra küsersin. Şu ayın bereketinden yararlan yeter ki :)
(285 puan) tarafından
Tabiki şiddet normal değil. Ama fiziksel şiddet diyince ayaklanıyor herkes psikolojik şiddet daha kötü onu kimse umursamıyor. Oruç ve son saatler yorgun işten gelmiş sinirle söyledim demiş uygulamamış. Uygulayacagnıda sanmıyorum şahsen. Yapacak adam o an yapar zaten. Üzerinden zaman geçince tabiki iyilikle konuşması lazım şiddet eğilimin var ben korkuyorum falan derse yelkenleri indirir bence kocası öyle bir adam anlattıgına göre..
(285 puan) tarafından
Benm eşim bana bir defa el kaldırdı yeni evliydik annesinin dolduruşuyla.. Kiii vursun diye çok tahrik ettim onu adamsan indir o elini erkek misin falan bagırdım cagırdım. Vuramadı vurcaksın dedm ısrarla sus dedi. Bana bir dokun bak seni nasıl parçalıyorum burda öldürrüm kmsenin ruhu duymaz bunuda bil bda bana sakın vurmaya yeltenme dedm. Oda son oldu :D tartısırız çok sinirlendi mesela baska odaya gider dahada olmadı evden çıkar gider sakinleşnce gelir
(1,409 puan) tarafından
Mtlmyldz hahahah aynen oyle bidefa benimkide yeltendinel falan kaldırmadı ama kaldıracak gibi hali vardı. Kaldırsaydı resmen bende onu vururdum hahahah:D
(2,694 puan) tarafından
Ben kadının değerini en güzel sekilde dile getirdim. Bizler o kadar değerliyiz ki lüzumsuz tartışmalara giremecek kadar özel, başkalarina kötü sözler söylemeyecek kadar narin varlıklariz. Ben öyle büyütüldüm. Biz hiç kavga ortamınin bile oluşmasına müsade etmeyiz. Sinirli mi susariz. Kendimize hakaret edilmesine izin vermeyiz. Mesela değerimizi bilip hazirladigim sofraya eline sağlık derse bu benim için mutluluk kaynağıdır ki kendimi küçük şeylerle avutmayi öğrenerek mutlu olmayı öğrendim. Görüyorsunuz değil mi? kendimi ezdirmeyecegim diye aileleriyle eşleriyle kavga edenleri. Sizce degerliler mi? Karşı taraf susuyor ama saygısından mi yoksa aman ona dokunmayalim uzak dursun bizden davranisimi. Sabretmek insana değer katar, sevgiyle davranmak değer katar. Biz bu fıtrat üzere yaratildik. Susmak sabretmek bize yakışır. Şimdi bu değer üzere yaşayınca sizin degerinizi insanlar değil bizzat Allah yüceltip kimse sizi alcaltamaz. Bizler hepimiz aynıyız. Başka insanların gözünde değerli olalım, bizi ezmesinler, bizi görmezden gelmesinler diye cirpinacagimiza bizi Allah sevip sayıyor mu ona bakalım. Biz Allah'a layık işler yapiyor muyuz ona bakalım. Biz güzellikleri görürsek güzelliklerle karşılaşırız. Hataları, kusurları, sorunları görürsek hayatımız bunlardan ibaret olur. Evimizde bereketimiz kalmaz, evde huzur kalmaz, çocuklarımızda huzursuzluklar baş gösterir, ruhumuz dinlenmedikce kafamız ağrır. Eslerimizle muhabbetimiz olması gereken seviyeye asla gelmez. Bu sefer mutlu olmak için dışarıdan gezmekten alışveriş yapmaktan eglenmekten mutlu olmak için medet umarız ki asla mutlu olamayız. O yüzden kardeşlerim sizden ricam ne yapıyorsanız Allah için yapın. Bir şey yaparken düşünün. Rabbim beni şuan görse halimden memnun olur muydu? Degerinize deger katıp bizi yaratan en üstün varlığa yapın ne yapıyorsanız. Gerisi çorap söküğü gibi uzanıp gelecek :)
(3,579 puan) tarafından
Kızlar yazdiklarinizi okudum tek tek valla hepiniz haklisiniz :)
Farkli kadin canim sende cok guzel konusuyorsun ama kimse bu dilden anlamiyor artik iyilik bir sure sonra enayilige dogru gidiyor susani kimse edebinden sustu demiyor pusturdum diyor biz kadinlar omrumuz boyunca ya babamiza anamiza ya kocamiza ya evlatlarimiza kendimizi sevdirmeye dogru anlatmaya yanlis anlasilmamaya calisiyoruz bu insani yoruyor bir sure sonra sende bi bakmissin onlarla ayni dili konusuyorsun
Yani senin dedigin dizilerde oluyor sevgi pitircigi modu
-Reklam-
+2 oy
(3,579 puan) tarafından
Arkadaş bunu kendimede soyluyorum eger oruc tutup baskasina eziyet vereceksen TUTMA!

hemende sigara zart zurt ulan ben senin stres carkinmiyim baslarim boyle carka diyeydin
(824 puan) tarafından
O kadar haklısın ki hani böyle olunca evde bi gerginlik oluyor ya diyom artk bi sigrisini içse de rahatlasak
(3,579 puan) tarafından
Yani karni doyduktan sonra ozur dilese bi manasa yok bence
(824 puan) tarafından
hem iftar öncesi hem sonrası diledi de işte
+2 oy
(287 puan) tarafından
Birşey diyim mi sana okurken aklıma gelen tek şey ne oldu biliyor msn 

Ne güzel kalbini kırmış üzmüş ama gönlünü slmak için çabalamis ben bunu hiç yasamadm hep kendim kendimi toparlamak zorunda kaldım ne diyim bilemedm
(824 puan) tarafından
ah canım benim yaa oda çok kötü bişey :(( Allah merhamet vesin inşallah ne diyelim
(287 puan) tarafından
Amin inşallah
+2 oy
(6,850 puan) tarafından
Az bile yapmışsın çok iyi bi tepki vermişsin helal olsun sana çocuğu yapmayı biliyo bakmayı bilmiyo beyefendi bizde kullanıyoruz sigara oruçluyken zorlanıyoruz ama böyle şeyler söylemiyoruz kavgada terbiyesiz adam valla ama seni tavrını takdir ettim dayak konusunda yaardan gorursun demekle ve en fazla gidersiniz deyince valiz toplamakla gerçekten biz kadınlar da da var suç şöyle güzel tepkiler vermeyi bilsek erkekler belki bu kadar cesaret edemezler bazı şeylere sen birazsurundur bu konuda eşini hemen yelkenleri suya indirme hatasını fark etsin ki bi daha yapamasin 
(824 puan) tarafından
teşekkür ederim canım,ihanet ve şiddet benim kızımızı cizgimdir ya ne kadar seversem seveyim ihanet veya şiddet olursa çeker giderim düşünmeden
(6,850 puan) tarafından
Büyük konusma canım brnim böyle kesin konuştuğum ne varsa onunla imtihan oldum ama gerçekten takdir ettim seni
(824 puan) tarafından
doğru diyorsun canım bende büyük konuşmayı sevmiyorum ama affedilecek şeyler değil bence belki de yapamadığım için öyle düşünüyorumdur .. İnşallah da yaşamayız
+1 oy
(714 puan) tarafından
Öyle oluyorlar canım bizde ramazanın ilk günü kavga ettik ama olur böyle bak mesaj atmış yanına gelmiş sarılmış insan gerçekten sigara içmeyince nevri dönüyor benim eşim çocukla çok iyi ilgilenir bakar ama herkesin de kusuru olur canım 
(824 puan) tarafından
ayy valla yaa tek kusuru bu diyebilirim çocuk ağlar ağlamaz başlıyor hiç bakmaz senini bak ne güzel bakıyormuş maşAllah
(714 puan) tarafından
Olsun canım o kadar kusur kadı kızında da olur derler
+1 oy
(652 puan) tarafından
Aynı benim eşim o da aynı hadi çabuk hızlı ol bir de duran çocuk için söylendiği de oluyor 15 dk da bir balkona sigara icmeye cikiyor cocuk egleme suresi max 15 dk benim ki oruçta tutmuyor üstelik 
(824 puan) tarafından
ayy hepsi mı böyle çocuk konusunda ya
(652 puan) tarafından
Aynı değildir elbet bizim de sınavımız bu vesselam bende sigara içiyorum bebegim durmayinca benimde içemedigim oluyor ama bunu asla yansıtmıyorum erkek kısmı vicdanli olmayınca boyle oluyor böylelerinin bag kurabilmesi icin çocuğun yaş alması gerekiyor inşallah büyüdükçe ilgileri artar
+1 oy
(10,460 puan) tarafından
Ah cnm uzulunce gonlunu alan hatasını anlayan bı eşin var keşke şu durumu bir kere de ben yaşasaydım
(824 puan) tarafından
hataliysa özür diler de işte sinirlenince ağzından çıkan kulağı duymuyor:))
Allah gönlüne göre versin seninde canım benim
+1 oy
(8,778 puan) tarafından
Gerçekten sigara içen insanlar ramazanda hep aşırı agresif sinirli oluyor 8 yıl önce başıma bu kaza gelmeden önce oruç tutarken bende inanılmaz gergindim iftar saatine kadar esyalara kendime resmen teror estirirdim ama Bi farkla insanlardan uzak dururdum çünkü oruçluyken kalp kırmak orucun sevabını alinmamasi demektir boşu boşuna aç susuz kalmış olurdum keşke herkes bu anlayışa sahip olsa
(824 puan) tarafından
o kadar haklısın ki herkes öyle senin gibi düşünse keşkee
(8,778 puan) tarafından
Keşke olsa canım ama ben bu anlayışa sahip olduğum için çevremde herkese şunu söyledim öz annem bile olsa ayy orucluyum ayy açken sinirliyim sigarasizlik beni şu bu yapıyor diye iftar saatinden sonra helallik istemeye gelmeyin asla vermem dedim gerçekten anneme bile vermedim hala madem oruç tutuyor tüm şartlarını yerine getirecek herkes yok öyle oruç arkasına sığınıp her türlü eziyeti yapmak sende eşine aynen böyle söyle o onu dizginler biraz
+1 oy
(34 puan) tarafından
Ramazan da sigara gerçekten çok geriyor özellikle son saatleri evliliğin yıllar geçtikçe oturuyir ramazanlarıda erkeklerde biraz olsa bu zorluğa alışıyor küsmek kırılmakla haklısın sigara kullanmıyorsun evet ama sende niyetlenisin çocuğun var üzüldüğünde çocuğunda hissettiğini bu durumlardan rahatsiz olduğunu söyle hatta deki sen oruç tutma fitreni ver 30 gün bu tabi ki kabul değil tutabillir durumda ama ben öyle diyordum beni uzecegini tutma günahı boynuna ister fitreni ver ister verme sinirimden  sigarayı dürüm yaptım sana iftara başka da bir şey yok diyordum yada cocuga ilgilenmiyorsan sen hazırla sonuç olarak hepsini ben yapiyordum ama oda susuyordu davranışlarına dikkat ediyordu 
(824 puan) tarafından
benimki de dikkat edecem fln dedi bakacaz artık '(( ama gerçekten çok kırıldım
+1 oy
(2,804 puan) tarafından
Temizleyip alsaymş hem sana kolaylık olurdu , bn.oruc tutuyorm eşim tutmuyor iftara bazen geliyor bazen gelmiyor bnmde yemeğim kalıyor ertesi gün isitiyorm ister yenister yeme önce olsa aynsununsunu yapayım derdim.icimde yaşama sevinci kalmadı heralde umursamiyorm 
(824 puan) tarafından
Allah bize sabır versin canım ya bende umursamak istemiyorum ama olmuyor
+1 oy
(1,719 puan) tarafından

Olur canım böyle şeyler tadı tuzu bunlar evliliğin.. işten geldi yorulmuş yada stres yapmıştır bide aç olunca erkekler çekilmez hale gelir .. hele bide seninki sigara içiyormuş.. çocuklara babalar annelr kadar sabredemiyor Allah vermemiş onlaraa okadar sabır. Yani istisnalar vardır tabi . Ama benim eşimde öyle ağlayınca bırakır sabredemeZ. Gönlünü almış ne güzel sende git sarılıver rahatça kafana takmadan uyur kalırsın :sideways:

(824 puan) tarafından
doğru canım iş ile ilgili sorunları var bu aralar ama bende kırıldım
+1 oy
(1,196 puan) tarafından
Bacım bütün yorumlara katılıyorum. Bizde öyle hem severek evlendik hemde 3 çocuk planlı istemeninde ilerisinde tüp bebekle sahip olduk. Resmen ramazan da başıma dert oldu. Allah sorsun ahirette hakkımı diyorum ki benim ki özür de dilemez. Pişmanlığını maddiyata döker ,onu alayım mı bunu vereyim mi gibi. Böyle tutacak olan tutmasın bizim hakkımıza girip bizi sinir hastası edecekse
(824 puan) tarafından
ay senin bide 3 çocuk var ben bi tane ile zorlanıyorum Allah yardımcın olsun
(1,196 puan) tarafından
Amin hepimizin
+1 oy
(1,952 puan) tarafından
Bacım benimkide normalde iyidir hoştur gel gör Ramazanda Ebu cehile dönüyor. Sigaraya bağlayıp görmezden geliyorum.
(824 puan) tarafından
hhshhs kiz ebu cehile dönüyor dediğine güldüm
+1 oy
(855 puan) tarafından

Sanırım bir çoğumuz benzer sorunları yaşıyoruz anlaşılan o :/ benim eşimde anlattığın şekil bebeği 10 dk tutsa 40 tane laf eder 2 çocuk ev iş güç neye yetişeceğimi şaşırıyorum buna benzer olayları yaşadım o kadar iyi anlıyorum ki seni empatiye gerek yok aynı şey. Bu ara zaten çekilmez oldu benimki de hep bir huzursuz gergin uykulu öfkeli hiç sabrı yok bunaltıyor gerçekten 

(824 puan) tarafından
ay böyle olunca cidden eve bi huzursuzluk oluyor ya
+1 oy
(1,864 puan) tarafından
Oruç açlık belki dayamadi ne diyeyim canım üzülme gönlünü biraz almış tekrar konusrsun esinle bende açken bazen çok kırıcı olabiliyorum şekeri falan düşmüştür 
(824 puan) tarafından
bide iş ile ilgili sorunları var o yüzden bu aralar böyle yaa
+1 oy
(790 puan) tarafından
Başlatmasın Ramazan'ından.Bu şekilde kalp kıracaksa evliliğini etkileyecekse tutmasın o zaman.O çocuk sadece senin mi ki dakika bile tutamıyor.Terbiyesiz adama bak sen hele
+1 oy
(874 puan) tarafından
Erkeklere sigarasizlik kafa yapıyor canım, şükür hatasını anlayıp gelmiş. Rabbim evine huzur versin ❤️
(824 puan) tarafından
amin canım sağ ol
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Doğru düzgün çocuğa bakan eş varsa helal olsun baba olup geçiyorlar maalesef hmn gidersin lafı çok oluoyor sinirli zmnda Allah evin huzuru daim etsin
(824 puan) tarafından
İnşallah canım benim aminn❤️

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 79 göst.
11 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Tavsiginannesi (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 160 göst.
0 oy
11 cevap 130 göst.
0 oy
3 cevap 75 göst.