0 oy
85 göst.
Diğer kategorisinde (133 puan) tarafından
Merhaba iyi akşamlar ev almıştık inşaattan çıktı inşaat kalıntıları yok ama mil gibi toz çok nasıl başlamaliyim temizliğe önce ne yapmam lazım çocuğum da var eşimle beraber yapicaz yardıma gelenimkz yok tavsiye verir misiniz ya ilk nerden başlamam lazim gibi neyle yapmam lazım  şimdiden çok teşekkür ederim 

2 Cevaplar

0 oy
(1,011 puan) tarafından
Yazın aynı şekildeydi canım genel temizliğini inşaat şirketi yapmıştı ama toz kalıntıları vs çok fazlaydı ama tek kum vs gibi bir şey yoktu o yüzden faraşa gerek kalmamıştı bizde o yüzden tüm evi defalarca süpürge ile supurdum ve mop ile almıştım. Bilerek duvar kağıtlarını silme ile başlamadım çünkü yerdeki toz tekrar kağıda kalkardı. 1 odayı ilkin 10 kez mopladıgimi biliyorum. Sonrasında duvarları silmiştim. Sonra camları silmistim. En son da da tekrar 3-4 kez yeri moplayıp kapıyı kapatip cikmistim...(Kapı da siliniyor tabi :) ) ... Oda oda böyle yapmistim. Bütün yeri yaptıktan sonrada mopu bırakıp kovaya su koyup elimle tekrar bı parkeleri almıştım parke ve fayanslar defalarca silinmesine rağmen yine çıkıyor çünkü. Bu şekilde yaparsan tertemiz oluyor tek toz kalmamisti mükemmel olmuştu... Sen bı odayı yaparken eşin diğer taraftan başka odanın camin üzerindeki kağıtları balkonlardaki boya kalıntıları vs çıkartır o orayı bitirince sen orayı temizlensin. Yoruluyorsun kolay olmuyor ama yorulduğunu degiyor. Güzel günlerde otur inşallah canım evinde
(133 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için amin inşallah. İlk mopla demissin süpürdkten sonra mopu susuz mu yapmistin bı kaç yerde okudum süpürdükten sonra hemen Vileda yapmayın önce kuru şekilde bı kaç tur silin diyodu
(1,011 puan) tarafından
Ben ıslak yaptım canım kuru yaparsan daha çok toz heryere dagilir. Ama bu şekilde yaptiginda zeminde kalıyor sağsa sola uçmuyor ve zemini defalarca temizlemek daha kolay oluyor. Ben çok memnun kalmıştım bu şekilde tekrar olsa yine bu yolla giderim inan çok temizdi çünkü evim. İyiki temizlikçi tutmamişim diyorum tutan kişileri duydum çünkü benimki gibi olmadığını belietiyorlardı. Allah kolaylık versin şimdiden ama yorgunluğuna değecektir❤️
-Reklam-
0 oy
(1,531 puan) tarafından
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun cnm .

Tek basinaysan kendini zorlamadan oda oda başla önce bı odadan başla duvarları camları yerleri sil şupur kapıyı kapa sonra diğer oda o şekilde daha rahat ve anlaşılır bı temizlik yapmış olursun.

Çünkü karışık başladın mı işin içinden çıkman baya zaman alır ve bı iş iki iş olur

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 295 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elvan00 (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 297 göst.
1 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ayparcasi-68! (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 123 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Oylesinekimsee (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 431 göst.