0 oy
117 göst.
Diğer kategorisinde (104 puan) tarafından
Kizlar ben bu kasılmayi bir türlü anlayamadim bebeğin toplanması ile fark ne oluyor benim karnım bu ara daha çok sertleşmeye başladı bazen taş gibi oluyor 38+2 deyim bu arada. Biri bu kasılmaları bana tarif edebilir mi babasinin dedesinin hayrına :)

7 Cevaplar

0 oy
(855 puan) tarafından
Kasılma şu şekil bebek bazen içerde geriliyor karın sertleşebiliyor son ayda sürekli yaşanıyor normaldir 
(104 puan) tarafından
Evet bazen karnım taş gibi oluyor bazı zamanlar sadece tek bir yerde bazen genel karnım sertleşiyor
(855 puan) tarafından
Bebeğin içerde gerilme hareketleri yapıyor benim bebeğimde hep göbeğimde toplanıyordu cok tuhaftı :)
(104 puan) tarafından
Benimki de göğüs kafesimin tam altında taş gibi oluyor oturamiyorum :)
-Reklam-
0 oy
(822 puan) tarafından
Bebegin toplanması ve karnımın sertlemesi bende de oluyor 3. Gebeliğim ama aklima gelmiyor digerlerinde oldumu diye çok erken başladı yaa 17 haftalığız daha bende bekliyorum surda normalmi degilmi 
tarafından
20. Haftada benim de başlamıştı ara ara oluyorsa endişe etmenize gerek yok bence arada bir oluyor bebek de haraketlerden dolayı bazen toplanabiliyor
(822 puan) tarafından
Günde 2  3 defa oluyor  özellikle sırt üstü uzandigimda doktor randevuma da var daha bayramdan sonra gideceğim  ama hareketlerini hissediyorum o yüzden kalbim rahat
tarafından
Bende de aynı oluyordu bazen erken olabiliyor bu kasılmalar ilk gebeliğimde bende endişe ediyordum neden oluyor diye ama normalmiş doktorum söylemişti
(822 puan) tarafından
Saolasin canm içimi rahatlattın:)
(3,663 puan) tarafından
Sizin ki magnezyum eksikliğinde oluyordur büyük ihtimalle doktora gittiğiniz de söyleyin o vitamin yazar
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Kasılma derken dogum sancisindan mi bahsediyorsun
(104 puan) tarafından
Evet evet rahim kasilmalari doğum sancıları felan
0 oy
tarafından
Şöyleki iki gebeliğimde de aynı şeyi yaşadım bebek toplanıp karın kasları sertleşiyor Buda kasılma olarak adlandırılıyor eğer bu 10 ile 5 dk da bir oluyorsa bazen sancı olabiliyor bunu sık sık yaşadığımda ne zaman gitsem sancı çıkıyordu tabi hafif de bir ağrı oluyor 
(104 puan) tarafından
Sancı olmuyor ama karnım bu ara daha çok sertleşmeye başladı
tarafından
Bebeğin toplanıp geri inmesi lazım ve bu 5 dk yada 10 dk da 3 5 kez oluyorsa sancı bezen sancıyı kadınlar hissetmezmiş ki ben iki çocuğumda da sancı yüzlere vurmadıkça hissetmedim hep böyle kasılma oluyordu 5 dk da 3 kez olunca giderdim acile sancı çıkardı
(104 puan) tarafından
Toplandıktan hemen sonra mi inecek benimki bir süre toplu kalıp iniyor
tarafından
Yok onda bir kaç saniyede iniyo sonra tekrar toplanıyor bebek
(104 puan) tarafından
Anladimmm çok teşekkür ederim
0 oy
(157 puan) tarafından
Sancıyla Karnının ortasına toplanıyomuş  gibi sertlik hissi. o haftalarda benimde olmaya başlamıştı. Bi avazda sağlıkla kucagına al inşallahh
(104 puan) tarafından
Çok teşekkür ederimmm:))
0 oy
(2,235 puan) tarafından
İki doğum yaptım ama anlat desen anlatamam ben kasılma falan hissetmedim ya
(104 puan) tarafından
Hahahah benim kız kardeşim de öyle hiç bilmedi
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Benim karnımda iki farklı kasılma oluyo birinde sadece karnın alt kısmında bebek sertlesiyo diğerinde bütün karnım sertlesiyo nefesim kesiliyo çok kötü oluyorum 
(104 puan) tarafından
Benimki biri karnımın üstünde oluyor biri tamaminda sertleşiyor ama sancı ağrı felan olmuyor
(3,462 puan) tarafından
Genelde ağrısız oluyo uzaninca falan geciyo
(104 puan) tarafından
Aynen öyle bunlar yalancı kasılmalar galiba
(3,462 puan) tarafından
Dogum kasilmasi uzun ve sık oluyo
(104 puan) tarafından
Anladimm çok teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kimgamze (315 puan) tarafından soruldu