0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından
Kızımın ağır bir hastalık geçirdi 12 Şubat ağır öksürük ile hastaneye gittik acile orda üst solunum yolu enfeksiyonu dediler agumentin verdi agumentin 19 Şubat'ta bitti neyse 24 Şubat'ta tekrar ateşlendi 4 gün ateş sürdü dirençli bizde o ara kardiyoloji randevusu vardı kızımın rastgele doktora söyledim ateşi vardı düşmedi düne kadar diye oda hemen enfeksiyon bölümüne gönderdi kan istedi enfeksiyon cep 131 çıktı sadimantasyon 68 PLT değeri 133 çıktı BWC normaldi. Doktor tüm virüs testlerini yaptı infulanzanin bütün çeşitleri Corona vs kaka kültürü idrar hepsi temiz çıktı sadece öpücük hastalığı pozitif görünüyordu. Neyse hematoloji görecek dedi sanırım kanser türevi bir şeyden şüphe etti enfeksiyon çıkmayınca öyle söyleyince kafamdan aşağı kaynar su döküldü neyse yarın tekrar gelin ilaç verme dedi öyle bir bakalım dedi ertesi gün gittik crp 68 sadimantasyon 21 düştü PLT 168 di. İki gün sonra yine gelin dedi gittik crp 24 sadimantasyon normal çıktı PLT eski haline dönmüştü. Üç defa cam yayma testi yapıldı korkudan titriyordum ya bir şey çıkarsa ben nasıl yaparım diye o gün çok dua ettim Allah'ım bana gelsin ne varsa diye tabi çok üst üste kan alındı o hafta günde iki kez 7 tüp şeklinde en sonunda kan pirtilaşmiş kızımın bacakları morardı sürekli kan verdi en son başka bir enfeksiyon doktoru baktı ama ağzına falan bakmadılar hiç bir şeyi yok dedi götür dedi bu çocuğu. Neyse eve geldik öksürük gitmiyor ben rastgele ağzını aç dedim dilinin arkası boğazının kenarları hep böyle sümüksü bir yapidaydi buradaki doktora götürdük tekrar agumentin klomoksa cevap vermemiş pelesilinli ilaç grubuna vücudu yanıt vermemiş birde karma antibiyotik verelim dedi çok sağolsun eski tahliyelerine baktı bu çocukta öpücük hastalığı pozitif dedi oda mahalesef çok zor anlatılan kan değerlerini epey bir oynatan bir hastalikmiş. 4 hafta kadar sürüyormuş bizimde 4 hafta sürdü kimi insanda 6 aya kadar devam ediyormuş dalak büyümesi dalak patlaması falan gibi nadir sonuçları da oluyormuş. Zaten lösemi hastalığında da dalak büyümesi var kısacası öyle bir illet ki lösemi belirtileriyle bulguları neredeyse aynı aman dikkat edin geçmiyor sonuç ise çok şükür iyileşti 3 antibiyotik kullandık dişleri siyahlaşti ama bunada binlerce şükür öyle korktum ki sanki birisi kalbimi eline aldı sıkıştırdı çocuklarınıza çok dikkat edin benim kızım meyveyi çok sever yemek ayırt etmez boğazı güzel bir çocuk ona rağmen çok geç iyileşti bağışıklık açısından yazıyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(7,740 puan) tarafından
Geçmiş olsun inşallah Allah şifa versin 
(163 puan) tarafından
Amin canım benim çok illet bir salgın
-Reklam-
0 oy
(226 puan) tarafından
Canım cok gecmis olsun rabbim korusun tüm kötü hastalıklardan .ama yaptıgın dua cok yanlış anlıyorum seni canın cok yandı ama ona olmasın bana olsun deme tövbe et büyük konusmaktan allaha sıgnırım de .bugun olmassa belki 2 sene sonra o ettgin dua seni bulur sen hastlanırısın Allah korusun sen elden ayaktan düsünce o cocuk yine caresiz kalacak annesiz 
(163 puan) tarafından
Ya işte o anlık korkuyla öyle dua ettim sonrada sizin dediğiniz gibi korktum
0 oy
(307 puan) tarafından
cok gecmis olsun canim
(163 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(275 puan) tarafından
Geçmiş olsun allahım şifa versin 
(163 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(1,413 puan) tarafından
Oğlumunda dalağı büyük kan degerleri normal öpücük hastalığına bakti doktor negatif o sira viral enfeksiyon geciriyordu ona bağladı bayramdan sonra tekrar getir ultrasonla bakalim denildi zaten lenf bezleri surekli şiş benimde aklimdan çıkmıyor 
(163 puan) tarafından
Benimkinin de lenf bezi şişmişti nohut kadardı o zaman
0 oy
tarafından

Rabbim hiçbir anneyi evladıyla sınamasın seni çok iyi anlıyorum canım çok çok çok geçmiş olsun<3

tarafından
Valla bende aynı durumdayim yarın belli olucak canım
(163 puan) tarafından
Sizin neyiniz var
tarafından
Oğlumun tırnağında siyah çizgi var korkuyorum tırnak melanomu mu diye
(163 puan) tarafından
Ay korkma bende oldu doktora bile gitmedim kendi kendine gitti 3 sene önce hamilelik döneminde
tarafından
İnce değil canım kalın bir çizgi ama
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Geçmiş  olsun cnm  öpücük hastalığı ne ilk kez duydum 
(163 puan) tarafından
Araştırın çok yaygın bir salgın şuan çok teşekkür ederim
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim evlatlarımızı her türlü hastalıklardan korusun 
(163 puan) tarafından
Amin canım inşallah çok kötü bir salgın
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun rabbim tüm yavrularımızı korusun. Dua ederken de bana gelsin deme cnm bir baktın kabul olmuş o sana muhtaç annesi rabbim sanada yavruna da hayırlı sağlıklı imanlı uzun ömürler nasip etsin 
(163 puan) tarafından
Evet işte o anlık korkuyla ağzından çıktı

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 36 göst.
6 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Damla.nisa (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 225 göst.
+1 oy
11 cevap 447 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Gul karaaa (783 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,191 cevap

34,862 kullanıcı

...