+1 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (4,355 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben 17 yaşında evlendim 19 yasinda anne oldum bunlar benim gözümün nuru yaşama sebeblerim...Bazen erken evlendigime üzülürüm.Sonra yavrularıma bakınca iyiki derim hamd ederim Rabbime.Siz kaç yaşında anne oldunuz?

59 Cevaplar

+2 oy
(13,323 puan) tarafından
30 yaşında evlendim 31 de anne oldum annelik çok güzel keşke daha önce olsaydım derdim ama daha gençken yapabilir mıydım bilemiyorum erken evlilik hele de reşit değilken kendin çocukken hiç bana göre değil gençken bile olgundum ama anne olmak büyük sorumluluk şimdi çok mutluyum ben 34 yaşındayım oğlum 2.5 yaşında 
(665 puan) tarafından
Sizinle aynı
(1,056 puan) tarafından
Filiz ben sana bundan sonra abla mı demeliyim :O ben neden 33-35 li yaşlarda sanıyordum seniii
(3,773 puan) tarafından
41 yaşındayım ben abla de filiz de nasıl rahat edersen :))
(1,056 puan) tarafından
Alışmışım ben filize :)))) 29 yaşındayım ama
(3,773 puan) tarafından
Olsun hiç önemli değil filiz de  :))
-Reklam-
+1 oy
(416 puan) tarafından
Erken yol alınca bende kendime ve yaşayamadıklarıma üzülüyorum sonra diyorum ki sen 39 yaşında iken kızın 19 yaşında olacak ne güzel arkadaş gibi
(4,355 puan) tarafından
Evet bende onun için çok seviniyorum çünkü ben 37 kızım 18 yaşında oğlum 14
(416 puan) tarafından
Kaderleri güzel olsun inşallah
(4,355 puan) tarafından
Aminn cumlemizin canım
+1 oy
(1,038 puan) tarafından

23 yaşında anne oldum bazen çok ağladım hayatımı kısıtladım mahvettim diye bazen de iyi ki diyorum büyüyünce eminim ki iyikilerim artacak şuan bebek bakmak çok zor geliyor :D 

(4,355 puan) tarafından
Evet bebekken çok zor ama büyüdükçe her şey çok güzel oluyor sana resmen arkadaş sırdaş
(1,038 puan) tarafından
Kesinlikle erken anne olmanın avantajı çok aslında ben de annemle arkadaş gibiyim :)
(4,355 puan) tarafından
Ne kadar güzel bir duygu değilmi anne ile anlaşmak ben çok seviniyorum evlatlarimla bu şekilde olduğum için
+1 oy
(658 puan) tarafından
19da evlendim 20de anne oldum çok şükür ♡
(4,355 puan) tarafından
maşallah Allahim bagislasin
(658 puan) tarafından
Amin hepimizkini inşallah ♡♡♡
+1 oy
(4,266 puan) tarafından
Masallah boyun kadar cocuklarin var :) 

Ben 30 yasinda anne oldum. İyi ki de gec olmusum :) hatta 32-33 olsa daha iyi olurmus. Okudum,isime atandim. İstedigim gibi gezdim eglendim. Daha yapmak istediklerim de vardi. Keske cocuktan once yapsaymisim(anneligin bu kadar zor olacagini bilmezdim) Suan cocuklu hayatla zor buyumesini bekliyorum beraber yapariz artik. 

Ama soylede bi gercek var ki cocuksuz hayat cok rahat ve kolaymis bidaha o gunler olmayacak. Tabi ki evladimi da seviyorum cok sukur.
(4,355 puan) tarafından
Çok haklısın canım ama hayat şartları her insanı başka hayatlara savuruyor Rabb'im evladına hayırlı ömür versin
+1 oy
(910 puan) tarafından
24 yaşında anne oldum <3
(4,355 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın ömrünü hayırlı eylesin canım
(910 puan) tarafından
İnşAllah burdahaki herkesin çocuklarını insAllah.
+1 oy
(16,081 puan) tarafından
Bende 19 yasinsa anne oldum. Bazen diyorum erkek anne oldum keşke önce evliliğimin tadını cikarsaydim vs ama sonra diyorum amaaan neyse çocuklar büyüyünce rahat rahat tadını çıkarırım arkadaş gibi olurum onlarla
(4,355 puan) tarafından
Evet aslında doğru olanı evliliğin tadını çıkartıp sonra evlat sahibi olmak ama hayat bazen buna müsade etmiyor yinede hamd olsun iyiki varlar
+1 oy
(12,513 puan) tarafından

18 yaşında evlendim,19 yaşında anne oldum.

Suan 26 yaşındayım üç çocuğum var şükürler olsun :)<3

(4,355 puan) tarafından
Maşallah Rabbim esirgesin hepsini size bağışlasın canim
(12,513 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını inşallah
+1 oy
(4,224 puan) tarafından

Bende senin gibi evlendim yasım kucuktu anne oldum şimdi 25 yasındayım kızım boyuma ulwsicqk neredeyse 3,5 yasında oglum var.. Tabi erken evlenmek cocuk bakmaz zordu ama sonrası rahat olur ınsaallah diye dusunuyorum çocuklarımla arkadaş gibi eğleneceğiz gezeceğiz ınsaallah o günleri bekliyorum :)) bazen uzuluyorum gençliğimi biraz daha yaşasaydım ama hayırlısı böyleymiş.. masallah sende cok güzelsin yasin kac sımdı? Kac çocuğun var canim

(4,355 puan) tarafından
Yok canım ben 37 yaşındayım kızım o 18 yaşında oğlum 14 yaşında ondan hariç 2 daha var biri 12 biri 4 yaşında 5. Yolda Allah nasip ederse
(4,224 puan) tarafından
Masallah ne guzel arka arkaya olmuslar kocaman bı aile oldunuz ilerde hepsi büyur cok guzel olur ınsaallah Rabbım nasip ederse.. Bende 3. Düşünüyorum ama bi yandan 2 yeter diyorum bı kız birde oglum var yada 30 olmadan 1 tane daha olsun hepsi aradan çıksın:)) küçük evlenınce insan ekstra yorgun hissediyor her cocukta sar basa:D
(4,355 puan) tarafından
Evet canım çok yorucu oluyor ama şuan o kadar rahatimki hepsi benim elim ayağım bir dediğimi iki etmezler hasta olsam başımda beklerler valla kim ne derse desin sağlık varsa ekonomik sıkıntı yoksa çocuk çok güzel birşey
(4,224 puan) tarafından
Evet cok guzel gercekten benim saglık problemlerim var ekonomik sıkıntı yok şükür cocuk berekettir zaten.. Bız 4 kız kardeştik annemın eli koluyduk her işini yapardık ıyıkı olmussunus derdi. Ama ne zorluklarla büyütmüş bizi işte annelik guzel zahmetli ama mükafatını da Rabbım verir inşallah sabır etmek lazım
(4,355 puan) tarafından
Aminn inşallah Rabbim hakedene mükâfatınıda nasip eylesin benim hep söylediğim bir söz var oğlan cennet kapısı kız cennetin anahtarı diye Rabbim evlatlarımızla ağır imtihan vermesin
+1 oy
(11,399 puan) tarafından
24 de evlendim 27 de anne oldum ideal yasin böyle olduğuna inaniyorum
(4,355 puan) tarafından
Bendede ideal yaşlar o ama isde hayat bazen izin vermiyor bazı şeylere.Yinede Elhamdülillah evlatlarım sağlıklı mutluyuz bundan büyük nimet yok
(11,399 puan) tarafından
Hepimizin nasibi önceden yazılmış canım rabbim hayırlı sağlıklı ömürler versin gerisi olup gidiyor
(4,355 puan) tarafından
Aminn Rabbim cümlemizin evladını korusun kollasin inşallah
+1 oy
(3,478 puan) tarafından

Bu benim en buyugum askerden geldi evli bir yavrusu var en küçüğüm de 3 yaşında ve 16 ile 9 yaş iki yavrum daha var hep her zaman iyiki dedim diyorum da

image

(4,355 puan) tarafından
Bidaha maşallah kız sana aynı yastayiz benim de en büyük 18 en küçük 4 yaşında ama ben kaynana değilim olmayada niyetim yok okuyacaklar Allah izin verirse
(3,478 puan) tarafından
Benim oğlum da gelinim de dışardan okuyorlar canım
(4,355 puan) tarafından
Ne güzel en azından okuyorlar ben okuyan insanı çok severim helede başarılı iseler.Rabbim emeklerini zay etmesin inşallah
(3,478 puan) tarafından
Gelinim daha başarılı hakkını yiyemem ama oğlum çalışıyor evleri ayrı her yük onda ona da çok görmüyorum yavrularım Allah ağız tadlarini bozmasın da gerisi olur gider
(4,355 puan) tarafından
Olsun Allah yollarını her daim açık etsin mutlu olsunlar sağlık huzur olsun gerisi teferruat zaten
+1 oy
(2,146 puan) tarafından
Kırk yasindayim bende senin yaşında anne oldum arti yönünün olduğunu hiç düşünmüyorum çok mu acelem vardı diyorum ne gerek vardı hiç kendime birşey yapmadım şu anda çok yorgunum öğle hissediyorum kendimi ve kızım şuan üniversitede bakıyorum ona rabbim daha güzel bir hayat nasip etsin inşallah  da benim hiç öğle bir kendim için yaşadığım bir hayatım 
(4,355 puan) tarafından
Haklısın anne olmak fedakarlık gerektiriyor.Yinede Rabbim yokluklarini vermesin
(2,146 puan) tarafından
Tabikide evlat sevgisi başka Allah herkese hayırlı evlat versin ama yaptığın fedakarlık hiç oluyor şuan belkide büyük kızımla sorunlar var aramızda sürekli bir suçlayıcı beğenmiyor ondan karamsarligim
(4,355 puan) tarafından
Bütün çocuklarda oluyor belli bir dönem ergenlik sanırsam o donem ama hepsi gelip geçiyor Rabbim sağlık versin yeterki inşallah kızında atlatır o dönemi
+1 oy
(536 puan) tarafından
Ne kadar güzel yaaa. Ablam bu şekilde ona çok özenirim. 25 yaşında evlendim 26 da anne oldum. 
(4,355 puan) tarafından
Evet çok güzel yanları var tek üzüldüğüm konu okul birincisi idim babam okutmadı hayattaki tek üzüntüm bu o yüzden çocuklarımı okutmaya çalışıyorum onlarda beni hiç üzmüyor 3 tanesi okul birincisi inşallah küçük olanda bunlar gibi olur tek temennim
(536 puan) tarafından
İnsaAllah. Haklarında her şeyin hayırlısı. Okuyabilirsen açıktan devam ettir.
(4,355 puan) tarafından
Yapamam heralde ya bu yaştan sonra çocuklarım okusun yeter bana
+1 oy
(1,028 puan) tarafından
26 yaşıma girdim 2 gün önce, 2 ay sonra kısmetse anne olacağım ❤️
(4,355 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah
(1,028 puan) tarafından
İnşallah canım benim
+1 oy
(6,020 puan) tarafından
Bende ilk 18 yaşında anne oldum bence hayata erken başlamak insanı çabuk yaşlandırıyor şuan 23 yaşındayım ama 30 gibi bi yapım var ruhen. 
(4,355 puan) tarafından
Evet eksi yanları var ama büyüdüklerinde insan sanki geri gençleşiyor yada bana öyle geliyor bilmiyorum çünkü ben çocuklarımla hala ip atlar salıncağa binerim.. Beraber gezeriz çok eğlenceli olur ne bileyim herşeye rağmen annelik mükemmel birsey
+1 oy
(1,381 puan) tarafından
Ay maşallah ya 

Bende çok küçük evlendim meleğim olsaydı 17 de anne oluyordum ama kısmet olmadı 

18 de oğlum oldu 

Bazen evet hayata çok erken atıldım çok erken oldu diyorum ama oğum anne diyip sarılınca hiç keşkem kalmıyor çok şükür 
(4,355 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın esirgesin inşallah canım ben kendi isteğimle erken atilmadim ama zaman geçtikçe evlatlarım büyüdü ve iyiki dedim şuan varya sanki dünyadaki cennetteyim onların okuldan gelip sırayla beni öpmesi dünyaya bedel
(1,381 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını bağışlasın rabim
Bi yerde bende kendi isteğimle atılmadım ama çok şükür onların varlıklarına
+1 oy
(4,997 puan) tarafından
18 yaşında evlendim,şuan 26 yaşındayım,hiç pişman değilim çok şükür,boyum kadar kızım var,erken kalkan yol alır 
(4,355 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın ömrünü hayırlı eylesin inşallah
(4,997 puan) tarafından
Amin canım cümlemizinkini inşallah
+1 oy
(1,497 puan) tarafından
20 yasimda ilk anneliyi 21de 2ci anneliyimi tattım keske bu kadar hizli olmasaydı ama varlıklaırnada şükür hamd olsun Rabbime, cünkü o zorlu surecde geride kaliyo
(4,355 puan) tarafından
Evet zor süreç ama büyüdüklerinde o kadar güzel oluyor ki Rabbim bağışlasın inşallah
+1 oy
(3,740 puan) tarafından
21 yaşımda 2 çocuk annesiyim. 31 yaşımda 4 çocuk annesi oldum. 41 yaşımdan korkuyorum :)) 
(4,355 puan) tarafından
Maşallah Rabbim bağışlasın benden 1 eksiksin benim 5. Yolda
0 oy
(1,256 puan) tarafından
28 yaşında anne oldum ❤️ aslında çocuğumla aramda yaş farkının daha az olmasını isterdim ama bu yaşımda bile çok zorlandım, erken olsaydı belki beklemeliydin derdim, ama bu yaşımda daha ne Zaman olacaktı diyorum en azından:)))
(4,355 puan) tarafından
Hayırlı olanı bu imiş demekki Rabbim bağışlasın inşallah
(1,256 puan) tarafından
Aynen canım hepimizin inşallah ❤️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 431 göst.
5 Şubat 2023 Aile kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 628 göst.
21 Kasım 2021 Aile kategorisinde Iyiniyetli (707 puan) tarafından soruldu
0 oy