0 oy
771 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben ogluma sordum esime sordum izin vermediler 3cu bebegim 6aylik biraz büyüsün hem yaşım biraz dha ilerlesin kurslara gitmek istiyorum 

Hiç sizinde boyle bir.istek oldumu maneviyat olrak 

Kırıcı ve kavgacı tavırla yazmayın lütfen!!!!! 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

:angel: biraz ölümü analım gerçekle yüzleşelim kendimize gelelim dunya halini bir kenara bırakalım 

(81 puan) tarafından
Hayır psikolojini bozacak kadar düşünmemelisin.. Altta yatan başka sebepmi var acaba diye düşündüm.. Takıntı haline getirip düşünmek iyi birşey değil..Ne yapabilirim nasıl kendim için hayırlı olanı yaşayabilirim diye düşünün lütfen.. Aile hayatınıza özel hayatınıza zarar vermesin bu düşünce.. Allaha sığın dua et sana bir ışık göndercektir inşallah.. Ama herşeyden önce sabır lütfen.. ❤️
tarafından
Şimdi bide 3cu çocuk doğdu tek basna sağıma bakiyom anam yok soluma bakiyom babam yok tek basna esim bna anada oluyo babada hep evlatlarma doğru olanı öğretmeye çalışıyorum gostermeye çalışıyorum

Annem babam ben 11 aylik bebekken boşanmış cnm bunuda diyem
tarafından
Sabrım yüzünden yara aliyorum arkds cevrmden ailem tarfndan ama yine diyorum allha havale ettm susmak ıstiyorum rabbime sığınıyorum sürekli
(81 puan) tarafından
En güzelini yapıyorsun Rabbime sığınarak sende biliyorsun ki hepimiz bir imtihandayız çeşit çeşit türlü türlü hayatlar acılar var.. Sabır ile yara alıyorsan şifa ile mükafatlanacaksın üzülme Allah bizimle ne güzel bak çocuklarını en güzel şekilde yetiştirmeye çalışıyorsun ve şükürler olsun ki iyi bir eşin var gülüm buna çok şükret sakın üzülme bol bol zikir çek son nefese dek Rabbim kulluk vazifemizi en iyi şekilde yapmayı nasip etsin. İmtihanlarımızı en güzel şekilde vermeyi nasip etsin.. Sevgili kardeşim kendini asla yalnız hissetme ❤️
tarafından
Allh razi olsun cok üzülüyorum a.pta.l yerine kondum arkdsm dedim canım dedim ama onlar 2 arkds beni ancerlediler bir olup beni dışladılar dünden beri okadr cok uzuluyorumki 1 arkadsm dyson marka supurgemi bozdu parasni  1yilda 100lira 20 lira diye odedi benim esimin haberi vardı onun esinin haberi yoktu esim ben sesmzi cikartmadik kotu oldm ben diyer arkdsmla bir olup tlfnda sesimi dinlediler
-Reklam-
+1 oy
(1,472 puan) tarafından
Göze alamam yapamam etkisinde çok kalırım olabilirsen ne mutlu sana canım 
tarafından
Evet piskolojik destek alicam canım çocuklarım biraz dha büyüsün diye bekliyorum
(1,472 puan) tarafından
O şekilde daha iyi yapabilirsin canım büyük cesaret korkmam ben ama dayanamam çok yıpranırım yapana helal olsun
tarafından
Çünkü beni buyuten dedem beni burda bıraktı rabbimn yanına gitti 6 yıl oldu cok özlüyorum dedemi oyuzden gassal olmaya karar verdim
(1,472 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım hakkında hayırlısı olsun inşallah
+1 oy
tarafından
Ayyyyy yokkk asla cesaret edemem
tarafından
Birinin bu işi yapması gerek gorev bu
tarafından
Evet cesareti olanlar psikolojik acidan kendine güvenenler ölüyü  yikiyorsun ama sevdikleri onun icin  kapida ağıtlar  yakip  icleri cikarcasına agliyor kimisi eceli yetti diye kimisi kazada ölüyor  peki onlarin o yarali halleri tanidigimizin babası öldüğünde  gasulhanenin onunde çığlıklarını  gitme diye bağırisini bunlar cok.etkiliyor
tarafından
Ölüm gerceklestginde gasallar meftayi yıkar hazrlar dışarıdaki yakınları gassalla muhatap olmuyor ölüm oldgnda ismin gidiyo cenazemiz geldi deniliyor haytn gercegi
+1 oy
(1,850 puan) tarafından

• Tövbe yarabbim tövbe :ninja:
  • Bacım baska meslek mi kalmadi
tarafından
Niye öyle diyon bacim gerçek bu yani
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Ben yapamam bunu o yüzden hiç aklımın ucundan bile geçirmedim.. Bir tanıdığımız oldu.. İlk yıkamadan sonra 1 hafta kendine gelemedi.. Çok büyük sevaptır evet ama çok da zor.. Yapabilenlerden Allah razı olsun 
tarafından
Evt canim pskolojik destek alınıyo
0 oy
(2,529 puan) tarafından
gassal ne ki 
(1,472 puan) tarafından
Ölüleri yıkayan canım
(1,690 puan) tarafından
Vefat eden kişileri yıkayana deniyor canım
(2,529 puan) tarafından
ayy ben yapamam imkansız yani
0 oy
(2,350 puan) tarafından
Çok güzel bir meslek aslında ama ölülerden nedense korkuyoruz cansız bı beden ne zarar verebilir eşim izin verse yaparim
tarafından
Aynen benimde esimle oğlum hayr dedgi icn bekliyorum simdilik
0 oy
tarafından
O nerden çıktı canım aklina nereden geldi boyle bir is yapmak linclemek icin sormuyorum merak ettim
tarafından
Dedem öldükten snra karar verdim 6 yıl once
tarafından
Benim eşimde asla izin vermez bu ise kuzum calisicaksan baska meslek dallarina bakabilirisn
tarafından
Yok tatlım bu meslegi 6 yildr aklimda taşıyorum
0 oy
(44,788 puan) tarafından
Ayy aslaa.    
tarafından
Niye kiz
0 oy
tarafından
Canım gassal bana garip geldi yani ben yapamam sen yapa bilsen helal olsun
tarafından
Ne gbi tuhaf geldi
tarafından
Yalnış anlama ama elimde değil korkuyorum o yüzden öyle dedim ama karar senin canım
tarafından
Heee anladım cnm
0 oy
tarafından
Izmirde ilk kurs açıldığı zaman kuran kursuna gidiyorduk bütün sınıf yazıldı o dönem bende yazıkıcaktım korkarsın dediler bizimkiler yollamadı önceden kursu vardı ona gidip sertifika alıp yıkayabiliyordun 
tarafından
Evt suanda acilcakmis hocamın vekili teklif etti smdi degil yeni doğum ettm hocam cocuklarm büyüsün araniza katilicam dedim
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun kendini psikolojik olarak hazır hissediyorsan yaparım ben diyorsan neden olmasın yapabilirsin bir çok kadın var yapan
tarafından
Evt erkeği erkek kadını kadın yikiyo
0 oy
(5,949 puan) tarafından

Asla  yapamam :O

tarafından
Hahahahaha kiyamm
0 oy
tarafından
Ayy ben ztn korksğın tekiyim asla cesaret edemem ama çok güzel bi meslek sevap kazanılıyor 
tarafından
Aynen canim
0 oy
(12,776 puan) tarafından
Ben çok istedim halk eğitim de kurs açabilmek için 20 25 kişi toplamam gerekiyordu yeterli kişi bulamadım kursu olan yerde çok uzakta idi 

İmkanın var ise kurs vs yakınsa git öğren o işi yapmasan da  maneviyatı çok guzel
tarafından
Evt hocamin vekili çağırdı 2 hafta once ama smdi dgl 6aylik bebegim var 3cu doğumda travma geçirdim smdilik askıda duruyo biraz büyüsünler gidicem bu işi kafaya koydum
0 oy
tarafından

Kadin gassal bilmeyen ben sorunu anlamadi:angel:

tarafından
Ölü yikamaci
tarafından
Hic dusunmedim ya korkmam ama uzulurum yapamam ben galiba
0 oy
(10,985 puan) tarafından
Cok sevaplı bir meslek ama ben yapamam. İşm geregi bir muddet morga inmek zorunda kaldım alsana kadar dudaklarımda ucuk cıktı en son dayanamadım işi bıraktım
tarafından
Yok morg ayrı bir konu ama yikama vs bu dha başka geliyo bna canim morgun kapısına gitmedim dha
0 oy
(18,105 puan) tarafından
Korkarım ben yapamam iyi cesaret valla
tarafından
Bu işi birilern yapması gerek ben sen ölünce bizleri yıkayanlar olucak
(18,105 puan) tarafından
Haklısın ama ürkütücü çocukken komşumuzu bizim evin önünde yıkadılar babamın babannesinin ölüsünü gördüm hep korkmuşumdur
tarafından
Anladım canim
0 oy
tarafından
Başkasının cenazesinden etkilenmem ama kendi canımdan kanımdan biri denk gelirse o zaman kendime gelemem diye düşünüyorum gençken hep adlı tıp uzmanı olmak istemiştim otopsi falan çok dikkatimi çekerdi ama en son ablam in liseden arkadaşı katip adliyede ni gece ansızın otopsiye tutanak tutturmaya götürüyorlar bide ne görsün en yakın arkadaşı kardeşim dediği adam yatıyor boylu boyunca inşaattan düşüp vefat etmiş otopsiden çıkar çıkmaz istifasını verdi =/ herhalde bende çok etkilenirdim öyle olsa 
tarafından
Hmmm anladım canım ben dha once cok izliyodum otopsi vs ama bu 3cu sezeryanda travma geçirdim oyuzden smdilik askıda duruyo gassallık
tarafından
Hayırlısı olsun canım nasipte varsa olursun belki bir gün
tarafından
Inşallah canim bu sene cenaze kursları açılıyormuş ama bebegim küçük
0 oy
(337 puan) tarafından
Maniviyat yönünden iyi bişey kişinin günahları sevapları vücutlarına yanisiyomus kokusu olsun yüzü olsun ama bu parçalanan yanan cenazeleri görmeye  dayanamazdim herhalde 
tarafından
Aynen canim
0 oy
tarafından
Ben çok korkarım asla cesaret edemem

2 ay önce kadar eşimin babaannesi vefat etti . Kayinvalidem kolumda öldü diye bahsetmeye başlayınca bile bahsetme benim yanımda diyorum.  Çok çabuk etkileniyorum ben 
tarafından
Bende etkilendigim icn istiyorum zaten
tarafından
Korkarım ama ben
tarafından
Kıyamam yaaa

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 520 göst.
22 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 497 göst.
15 Şubat 2023 Diğer kategorisinde siyahmezarinsahibi (1,119 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 876 göst.
0 oy
22 cevap 433 göst.
10 Mart 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu

383,699 soru

11,481,236 cevap

35,106 kullanıcı

...