+1 oy
569 göst.
Aile kategorisinde tarafından
20 yaşindaki kardeşim karantina kuralina uymuyor. Babam covid ben o evde kalmiyorum diye yalan atmiş.

Bende hayat eve sigardan sikayet ettim

Sizce hatami ettim icim rahat degl simdide

11 Cevaplar

0 oy
(831 puan) tarafından
Az önceki post yorumlarına cevap ver bence
tarafından
Veriyorum hep
tarafından
Hangisi gı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emin ol en iyisini yaptın canım bu mübarek ayda kimsenin hakkını girmesin .. 
tarafından
Kardes sonucta canm
tarafından
Vermeyerek onun da günahına ortak olurdun . Dışardaki çocuk yaşlı anne baba gençlerin ne suçu var. ?
0 oy
(1,446 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım başkalarına bulaşsa ne olacak o kadar çocuk var :(
tarafından
Allah korusun
(1,446 puan) tarafından
Ben çocuğumla korkuyorum bi yere çıkmaya keşke kardeşin atlatana kadar evde kalsaydi
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Valla iyi yapmışsın yapacak birşey yok bir.kişinin bulaştirması demek zincirleme olarak kaç kişiye bulaşması demek için rahat olsun şikayet etmesen hata zaten
tarafından
Cok uyardim dinlemedi
(1,343 puan) tarafından
O zaman bir musibet bin nasihattan iyidir yapacak birşey yok
0 oy
tarafından
Uyarmalarinq kulak asmadıysa iyi yaptin sonucta kul hakkina giriyor
0 oy
(874 puan) tarafından
Sivil polis kapıda bekliyor canım annene söyle komşular görmüş polis varmış bu mahallede Cok hasta var kontrol ediyorlarmis desin. Yani bizim de basimiz geldi ben temasliydim eşim memleketteydi karantinam bitmeden eve geldi belirti yok bu nedenle ise gitti ve bunu farkeden bir yakınımiz bizi şikayet etti muhtemelen. Komşumuz söyledi kapıda sivil polis var diye üniformalı polis her gün kontrol etti kış ayı yağmur çamur demeden yani evde olmasam ceza yazarlardi bisekilde uyarsın annen para cezası yesin istemiyorsaniz
0 oy
tarafından
Para cezasi verecekler sadece .Kotu bir sey olmayacak .Sen korkma .Bir daha cikmaz , Korkar , tedbirlere de  uyar .
tarafından
Annemin korktuguda o canm
tarafından
Kuzucum yaptiği cok buyuk bir hata .Bir kere cok buyuk kul hakki.Boylelikle hatasini anlayacak .Allahtan hapis cezasi verilmiyor .Ya da Çinde oldugu gibi agir cezalar olmuyor. Buna korkmamaniz gerekiyor aksine kardesinin bir suru insanin canina kast etmesini engellediniz .Gunaha ortak olmadiniz .Hem peygamberimiz ne diyor salgin hastalikla ilgili   "  Veba bir yerde baş gösterir ve siz orada bulunursanız o yerden çıkmayınız! Şayet bir yerde baş gösterir ve siz orada olmazsanız o yere inmeyin!" Bunu dikkate alip , korkmaman uzulmemen gerekiyor.Aksine asil simdi vicdanin rahat olmali .Belki kardesin yuzunde hamile bir kadin virus kapip olecek, ya da yasli bir amca veyahut kronik rahatsizligi olan bir genc .Bu katil olmak demek.Cinayetten farki yok .
0 oy
(3,560 puan) tarafından
Soruyu Vajinam rahat değil diye okuyan ben :D :D 

Huzurlarınızdan uykulu uykulu ayrılıyorum kızlar gülmeyin :D olabilir böyle vakaaaalaaaar 
(225 puan) tarafından
Bende oyle okudum demekki bende uykuluyum bende kacar :))
0 oy
(48,742 puan) tarafından
iyi yapmışsın canim 
0 oy
(4,716 puan) tarafından
  İyi yaptın valaha 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 482 göst.
2 Kasım 2021 Aile kategorisinde Nimet34 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 356 göst.