+3 oy
1,316 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bomba bir şey öğrendim hemen sizinle paylaşmalıyım :) 

Kocanıza Şevkat gösterirseniz şehveti dışarıda arar size şehvet duymaz diyor erkek bir pskolog.  

Şevkat'i sadece doğurdunuz çocuklarınıza gösterin kocanıza sadece şehvet gösterin diyor. 

Buyrun burda paylasimini direk atayim. 

Hatta yorumlara yazmışlar biraz açar mısınız şefkat göstermekten kastınız nedir diye. 

Hem çorba yapıp çorbasını içmesini yardımcı olmak gibi diyerek ornek vermis  (uçbir ornek bence) 

Kocaya yapılan şefkatli yorumlara yazın da yaptığımız yanlışların farkına varalım uyumayanlar :) 

image

50 Cevaplar

0 oy
(1,556 puan) tarafından
Doğruluk payı zaman zaman olabilir çünkü erkekler hep oynaklara işveli cilveli kişilere aklı kayıyor bazen evde aradığını bulamayinca
tarafından
Evdeki çok merhametli, aman paramız gitmesin aman çarçur olmasın derken anaç bir tavırla fedakarlık yaparken adam şey ve dışarıda arıyor doğru .

Post üzerine düşündükçe çok güzel örnekler buldum
(1,556 puan) tarafından
Haklısın canım doğru söze ne denir
-Reklam-
0 oy
(88 puan) tarafından
Ben bu düşünceyi mantıklı bulamadım açıkcası karşındaki adamın ihtiyacına göre değişir şevkat yahut şehvet.. Ailede sevgi görmemiş aç insanlar ekseri şevkat bekler eşinden hatta bebek gibi sevilmek ister vs. Ama sevgiye tok olan erkek malesef bunaltılmak istemez işte böyle erkeğe şevkat değilde şehvetle yaklaşım gerekebilir nerden biliyorum kendi eşimden bana bi kere demişti ben böyle şeyleri sevmiyorum zaten çok çok sevilen biri kendisi annesi arar hala daha kuzum kurban olurum sana vs vs der ablası babası keza hepsi aynı eşim daha mesafeli yapış yapış olmayan bi sevgi ister mesela.. 
tarafından
Olabilir saygı duyarım canım ben de zaten bu konuyu yeni fark edince hemen sizinle paylaşmak istedim.

Ama bunu paylaşan bir psikolog erkek olunca erkek mantığı ile yazdığı için çok önemsedim.

Sehveti sevmez demiyor , sevkat gordugu kadini arzulamaz diyor. Anac tavirlarinizj cocugunuza gosterin diyor.

Ben de hangi davranislarin anac tavir sevkat tavir olduğunu ogrenmeye geldim :)
0 oy
(3,775 puan) tarafından

Akşam kocam gelince kapıda kunfuuu yapcamm:D oda  teknik direktör olarak şefkatli olur :D

tarafından
:))) iyiymiss :)))
(3,775 puan) tarafından
::):):)
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Bu psikoloğun dediği bizde olmuyor. Eşim akrep burcu ben yengeç eşim temas bağımlısı istiyor ki her gece aynı anda yatalım Bi taraflarını saç olur sakal olur okşayım kokumu alsın bebek gibi hastayken bakayım sürekli ye şunu diyeyim. Eğer öyle yapmazsam trip atıyorum sanıyor. Ben öyle yapınca bakışları daha melül oluyor. Cinsellik mi 11 senede hiçbir şekilde azalmadı aksine daha çok arttı. Bana karşı istegi arzusu hiç bitmez. Bazen aaaaa diye bağırıp topuklarım kıçıma vura vura kaçmak istiyorum 3 coxuk birde koca 4.. Hepsine yetişmekten kendine fırsat ayıramıyorum. Adam elinden gelse tuvalete bile beraber girecek. Duş da yatakda film izlerken bulaşık yıkarken bile ya. Belki ailesinden sevgi görmediği için böyledir bilmiyorum ama yeri geldimi fecı kavgalar ederiz durur durur son raddeye gelince illa bişi kırılır. Ya küs bile durmaz duramıyor değişik Bi kocam var. 34 yasında yaşı geçtikçe daha çok bağlanıyor. 
tarafından
Cok guzel bi yorum olmus :)
 Gozden kacirmisim simdi gordum.
Tensel temas tutkuyu arttirir bu cok dogru
 Ben de akrep burcuyum on veririm.

Evet bazen istisnalar olabilir, ama genel olarak anac tavırlar erkegin arzusunu olduruyormus.  Belki sizin davranislarinizi anaç ca algilamiyor da olabilir
(3,550 puan) tarafından
Teşekkür ederim.. Olabilir esasen.
0 oy
tarafından
Ya ben böyle kesin ve genel söylemlerdenn nefret ediyorum. Yok her erkek dışarı bakar yok kesin dışarda arar herkes böyle değildir ya. Bi kişi mükemmel görüyorlar o da yapınca o yapıyosa herkes yapıyordur diyolar.Ben esime sefkat de göstersem şehvet de göstersem dışarıyla gram ilgisi yoktur. Bu benden önce de böyleydi benleyken de böyle yani bana ölüp bittiğinden ddeğil sırf karakteri o kadar bozuk değil sükür ki... 
tarafından
Cok guzel.  ve cok sanslisin canim.  
Evet genellemeler dogru degildir ama genel olarak bi fitrat vardir ve bu pskoloji malesef boyle yargilarda bulunur
 Kimine uyar kimine uymaz saygi duyarim :)
tarafından
Bu arada montunu giy şapkanı ört falan sefkat örneği sayılabilir galiba :)
tarafından
Evet simdi yeni posta gel canimmm :) oraya ekledimm :)
0 oy
(687 puan) tarafından
Bu arada bu erkek psikoloğun ismi  ne cnm 
tarafından
0 oy
tarafından
Ben şefkat gösterdikçe o şehvet istiyor normalmi yani bence normal hahahah gerçi biz anormal bir ciftiz
0 oy
tarafından
Kocaya şehvet nasıl gösterilir ki ben çocuğum gibi davranmiyorum yapabileceğim birşeyi yapamam gibi gösteriyorum topu onada atıyorum bir şey yüksekse aliver diyorum gibi halbuki sandalye çeksem alırım herşeye kendim kosturmuyorum sofra kurulacaksa gelirken bunuda getiriver arkamdan diyorum sen otur ben yapayım demiyorum .. etrafta izlediğim kadarıyla kocasını pervane edenler ya çok çirkef kadınlar yada kendini çocuk gibi yapanlar ama askiggmm bana bunudaggg alıyyyğmısıınn diyenler başta con sinir olurdum hala öyle konuşanlara sinir oluyorum ama farkettim ki böyle yaparak adamların babalık duygularını kabartip isteklerini yaptırıyorlar:-D
tarafından
Tutkulubir cinsellik
Flörtöz msjlar
Hayran bakislar
Takdir etmek
Yuceltmek
Guclu hisseettirmek
Tesekkur etmek
Ona ihtiyac duymak
Ona kendini ise yarar hisseettirmek
 Sehvetli dabranislara örnek :)
tarafından
Ekran fotografini aldım yarından itibaren başlıyorum :-D
tarafından
Hadi bismillah :)) ben de yaptigim bi cok seyi degistirecegimm yarindan itibarenn :))
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Erkek çok pışpışlanmamalı ne kadar yüz verirsen o kadar sıkıntı çıkarır bunu biliyordum da sebebini anlayamamıştım demek bu yüzdenmiş. 
tarafından
Evet pispislamak bile anac bi tabir. Annelestikce aradaki arzu ölüyor
0 oy
(371 puan) tarafından
Peki ama ya durum tam tersiyse bizde öyle hastalandığımda bebekler gibi bakar ben asla ilgilenmem o hasta olunca  her gece kendi üstümu örter nadiren ben onun üstünü orterim  yemek ye aç kalma diye o zorlar hiç zorlaamm yerse yer yemezse kendi bilir sürekli üstünü kalın giyin der mesela bunlar şevkat se

Ama bu ona duyduğum sevgiyi yada şehveti etkilemiyor onlarda neden etkiliyor onu anlamadım saçma 
tarafından
Erkegin sefkat gostermesi durumu oluyor bu.  Baba lik yapiyor bi nevi.
Bu da ilk başlarda hosunuza gitse de sehveti tutkuyu olduruyormus diger postlarima bi göz atin bu konuyu uc ayri konuda inceledik :)
(371 puan) tarafından
11 yıllık evliyim evlendiğim andan itibaren öyle hatta sevgilim dönemide dahil bende hiç öyle bı durum söz konusu değil hatta hoşuma bile gidiyo bence ben anormalim ona duyduğum tutku adk hiç değişmedi  
tarafından
Hayır anormal olur mu estsgfurullah,  bunlar genel yorumlar, ve genel fıtrati yansitan ifadeler. Parmak izlerimiz bile benzemezken farkliliklar olmasi cok normal.

(Belkide bu davranislari siz babacan, anaç olarak algilamiyorsunuzdur. Zihninizde bu davranislari oyle algilamadiginiz için tutkuyu oldurmuyordur daha kamciliyordur.

Sizce
Erkegi rahatsiz eden anac tavirlar nelerdir?
Yada kadini rahatsiz eden babacan tavirlar nelerdir?
(371 puan) tarafından
Bilemiyorum kadını erkeği hangi tavırlar rahatsız eder ama ben erkeginde kadını da sevkatli merhametli olmasını cokda yadirgamiyorum olmasında gerekli görüyorum bence eşine değer vermeyen döven şoven bı adamdansa yada kocasına değer vermeyen aldatan hal vurup harman savuran kadınlardan sa birbirine şevkati gosteren çift  olmak daha iyi gibi geliyor
tarafından
Tabikide, onlar zaten sagliksiz bir iliski  hic kiyasa bile girebilecek bi durum degil.
Merhameti anlayisi ben de seviyorum, ve hatta iliskimde cok ca uyguluyordum ama baktim ki , anneligim kadinligimi bastirmaya baslamis. Anac olma yolunda bayrak tutarak gidiyorum :))   bugun degisme karari aldim,  merhamet guzeldir anlayis hosgoru guzeldir, ama cinselliği oldurecek kadar anaclik kotudur. Ben sizin dengede oldugunuzu dusunuyorum.
0 oy
(7,446 puan) tarafından
Bence bunu söyleyen adam hiç şefkat görmemiş ben görmediysem hiç bir erkek görmesin demiş..

6 yıllık evliyiz gerekirse çocuk gibi severiz birbirimizi , hastalandığımızda birbirimize bakarız kötüysek ben veya eşim uyuyamayız iyi olana kadar..hasta olmasak bile şefkat gösteririz sonuçta ben evde yoruluyorum o işte ve birbirimizi seviyoruz bence bunda kötü bişey yok beraber dinleniriz ve bunu yaparken şefkatin de bir zararı olduğunu hiç görmedim aksine aradaki bağı güçlendiriyor bu ben çalışırken de böyleydi şimdi de böyle :)
0 oy
tarafından
Diğer postu okudum bunu da gerçekten faydalı bir post olmuş  
0 oy
tarafından
Bence çorbayı kendinizin yedirmesi çok üç bir örnek değil hatta şefkat değil. Kendinize yaptığınız bir kötülük. Hastalık vs yoksa en az 20 yaşında olan adamları ne diye elimle yemek yedireyim? Ben çok şefkatli biriyimdir çok anaç ruhluyumdur ama çocuğum da olsa 20 yaşındaki birini elimle yedirmem veya ayaklarını yikamam. Eşimde Allah razı olsun ben yeltensem bile der ki ben şahsi islerimi kimseye yaptırmam ki çokda haklı bence. Her evlilikte şefkat de güven de saygı da sevgi de olmalı bence ama dozunda. 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Benim esimin bir beklentisi var benden şefkat mi takdir mi bilemedim bir masayı silse tebrik bekliyor ise gidip geliyor vayy bizim için kaçıp kopuyon dememi bekliyor hep onu pohpohlayip yaptıklarını görüp dediklerini yapmamı kendi isteğinin olmasını bekliyor 
tarafından
Belkide bu güne kadar kimseden görmemiştir. Bazen akşamlar oturunca teşekküür et sende
0 oy
(817 puan) tarafından
Normalde öyle çok anaç değilim ama geçen gün çocuktan o kadar yorgun düşmüşüm ki bir tane tşirt getirirmisin hayatım çok terledim dedi gittim getirdim üzerindekini çıkardım diğerinin kafa geçen yerşni bayağı bir esnettim sonra kafasından geçirdim baktı baktı gülmeye başladı napıyosun diye kafasını niye esnettin çocuğa giydirir gibi dedi yarım saat güldük farkında olmadan yapıyoruz galiba 
0 oy
tarafından
Şevkat bana göre koruma duygusunuda içeriyo mesela örneklendireyim onun düşünemediğini ben düşünüyosam bu koruma iç güdüsüdür koruma ve şevkat bana göre aynı şey 

Eşimin kardeşi eşimi kullanıyo ben bunu bir kaç kere söyledim eşimi korudum şevkat gösterdim 

Yada bir kıyafet alıcak misal alamıyo üzülüyo alamıyo die içim içimi yiyo buda şevkattir 

Şevkat sadece 4 duvar arasnda değil bence kuzu dış etkenlere karşıda biz kadınlar gösteriyorz evde olan bişeyide paylaşayım 

Aklımızda diyelimki bu akşam makarna yapcam die ben düşünüyorm eşim geliyo hyr makarna değil farklı bi yemek yap dio biz eğerki farklı yemeği yapıyosak şevkat gösteriyorz gbi algılıyo 

Yada farklı bi örnek geceleri bebeğimle uyuyorm sırf eşim işe gidiyo die kapısını kapatıyorm buda bi şevkat gösterimi bence 

Kendi fikirlerimi söyledim 
tarafından
Biz çok şefkatçiyiz bizden olmaz bebeğim:D
tarafından
Evet kuzu ben yapamıyom :)
0 oy
(2,482 puan) tarafından

Güzel bir post olmuş hatta burada gördüğüm en iyisi diyebilirim. Yorumlarda dikkat çekici, herkesin farklı düşüncesi ,davranışı.. Ama çok yazılmış okumak zaman alacak :DGerçekten de mesela bir erkeğin karısına annem gibisin demesi çok günahmış. Öyle duymuştum. Bu konuyla aynı. Ve hamilelikten sonra erkeğin karısından soğuması oluyormuş.. Anne olarak gördüğü için o tarz olayları bağdaştıramıyormuş. Geçende öyle birşey okudum..

0 oy
tarafından
Allah'tan anaç değilim istesem de yapamıyorum :)
0 oy
(3,508 puan) tarafından

Kocama iyilik yapıp Allah benden razı olsun ne kadar iyi Bi insanım dimi diyorum Allah beni başından eksik etmesin diyorum Bi de:D

tarafından
haha bu en iyisi
(3,508 puan) tarafından
Erkeklerin arada Bi yüzüne vurmak lazım nankörlük yapiyolar sonra :))
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Sevkat göstermek nasıl mesela ??

Mesela benm eşim sadece çalışır eve gelince sobayı koyar evde yaptigi tek is bu ,soba hala yanıyorsa diğer kovayida hazirlar kapının önüne koyar soba sönünce sobayı doldur diyorum sen getir kapının önünde diyor ,ben sen getir dediğimde de milletin karısı sobayı kendi doldurur boşaltır sen kapının önünde ki kovayı getirmiyorsun diyor,eni sonu bu sabah bağırdım dedim banane milletin karısından ben sana milletin kocasını söylüyormuş,oda koymadı şuan bende inat ettim koymadım 7 aylık bebegim var ben şimdi napayim
(2,052 puan) tarafından
Bak burdayim
tarafından
Banane milletin karisindan diyerek bagirma,
Sakin bi zamaninda ( beni baskalariyla kiyaslaman hosuma gitmiyor . Benden istedigin bisey varsa bunu net bisekilde soyle orta yol buluruz, ancak kiyaslamak bir insan icin cok rencide edici bi durum bunu birdaha yapma) diye bu konudaki hasssssiyetini belirt canim.

İnatlasmanin kazanani olmaz, sadece aradaki sevgiyi bagi azaltir.  İletisimi bitirir.

Evdeki isi sadece su dedigin zaman (baska bi ise yaramiyor) demek istiyorsun.
Bu gozle baktigin zaman hata arayarak bakmış olursun.  Ve ararsan da bulursun canimm.

Eşler birbirinin eksiğini arama gözüyle birbirine bakarsa o evde her iş senin sorumluluğun benim sorumluluğum ötesine geçmez.

Ama o senin için sobanın kovasını doldurduğunda getirdiğinde,

Çok teşekkür ederim iyi ki varsın güçlü kocam benim canim kocam benim falan deyip sakayla yada gercek takdir ettigin zaman
(Ben bu evde ise yariyorum)
Bu kadın bana ihtiyaç duyuyor deyip kendini guclu ve gerekli hisseder.

Kendini güçlü ve gerekli hissettikçe ve takdir gördükçe, O kadın için daha çok şey yapmak ister.

Eğer eşine bir şeyler yaptırmak istiyorsan,  
Bu senin sorumluluğun bu benim sorumluluğum yarışını bırakın
Yaptığı güzel şeyleri takdir edin,

Başka birini değiştirmek zordur, ama insan kendini davranışlarını değiştirebilir.  

Sen bu evliliğinde, olabileceğin en iyi insan ol elinden gelenin en iyisini yap,
Ve inatlasmayi hayatindan cikar. Cokk mutlu olursun.

Güç Savaşı'nın kazananı olmaz.
(2,052 puan) tarafından
Çok sagolun yorumunuz için, piskiyatris misiniz acaba
(2,052 puan) tarafından
Birde sema marasli hanımın kitaplarını nasılsın buluyorsunuz ,almak istiyorum evlilik hakkında aile bağı hakkında güzel bilgilendirici yorumları var
tarafından
Sema maraşlının mutlu evlilik okulu adlı kitabını okudum çok beğendim,
Doğan cüceloğlu'nun videolarını izlerim kitaplarını okurum,
Serhat yabancı dinlerim
Hatice Kübra tongar'ın çocuk yetiştirme üzerine kitaplarını okurum
Hepsini çok severim bunları okuduğun zaman özellikle Doğan cüceloğlu'nun videolarını izlediğin zaman hayatında çok şeyi değiştiğini göreceksin.

Öfkelendiğin zaman
Öfkeni bastırma
Öfkeni tanımaya çalış öfkenin altındaki yatan sebebi bulmaya çalış
Böylelikle kendini tanıyacaksın neyi sevip neyi sevmediğini tanıyacaksın
Sonra öfkeni yönetmeyi öğren bastırmayı değil yönetmeyi öğren,

Kırıcı konuşmak patavatsızlık yapmak hakaret etmek bunların sana hiçbir şey katmadığını fark edeceksin

İnsan kendini güzel bir şekilde de ifade ederek sınır çizebilir  
Kendi fıtratımızda göre bir kadınsı bir yaşamı seçtiğimizde
Yani erkek gibi davranmayıp annne gibi olmayıp
Kadınsı konuşma kadınsı bakis nahiflik incelik ve asillik zerafet
Bunlara dikkat ettigimizde,
Erkek karşısında asker arkadaşı gibi birini değil de,
Gerçek bir kadın gördüğü zaman hayran kaliyor ve teslim oluyor :)

Ama haklı haksız yarışına girip de dişil enerjini düşürüp erkek gibi tepkiler verdiğin zaman (hakli olsan bile) eline bisey gecmiyor.

Saçını süpürge etme , savur :)
Fedakarlık yapma, sorumluluk al :)
Şikayet etme, çözüm üret :)
Annelik yapma , kadinlik yap :)

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 89 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 573 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 605 göst.
4 Temmuz 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Zeyzeyinsnasi (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,320 göst.

383,396 soru

11,473,986 cevap

35,076 kullanıcı

...