+3 oy
1,304 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bomba bir şey öğrendim hemen sizinle paylaşmalıyım :) 

Kocanıza Şevkat gösterirseniz şehveti dışarıda arar size şehvet duymaz diyor erkek bir pskolog.  

Şevkat'i sadece doğurdunuz çocuklarınıza gösterin kocanıza sadece şehvet gösterin diyor. 

Buyrun burda paylasimini direk atayim. 

Hatta yorumlara yazmışlar biraz açar mısınız şefkat göstermekten kastınız nedir diye. 

Hem çorba yapıp çorbasını içmesini yardımcı olmak gibi diyerek ornek vermis  (uçbir ornek bence) 

Kocaya yapılan şefkatli yorumlara yazın da yaptığımız yanlışların farkına varalım uyumayanlar :) 

image

50 Cevaplar

0 oy
(2,052 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Bak böyle yazdım

Mesela benm eşim sadece çalışır eve gelince sobayı koyar evde yaptigi tek is bu ,soba hala yanıyorsa diğer kovayida hazirlar kapının önüne koyar soba sönünce sobayı doldur diyorum sen getir kapının önünde diyor ,ben sen getir dediğimde de milletin karısı sobayı kendi doldurur boşaltır sen kapının önünde ki kovayı getirmiyorsun diyor,eni sonu bu sabah bağırdım dedim banane milletin karısından ben sana milletin kocasını söylüyormuş,oda koymadı şuan bende inat ettim koymadım 7 aylık bebegim var ben şimdi napayim
0
(2,052 puan) tarafından
Yani sonradan pişman oldum inatlastigim için aramiz açıldı ama iş işten geçmiş ti
tarafından
Evet inatlaşma canim.

İnatlaşmak yerine neye kızdıysan sadece o konuyu net bir şekilde sakin bir şekilde suçlamadan eleştirmeden bu söylediğin söz beni kendimi değersiz hissettirdi diyerek kendini ifade et.

Sonra bekle o senin gönlünü almak için çabalasın.

Bir konuya kızdığın zaman bütün geçmiş gelecek bütün konuları birbirine karıştırma .
tarafından
Şevkat konusuna gelince,
Doğurduğunuz çocuklara Şevkat gösterin
kocanıza annelik yapmayın

Böyle yazınca pek anlaşılmıyor o zaman ilgi göstermeyelim falan diyorlar,

Hayır aksine ilgi gösterebilirsin ama bunu annesi gibi değil kadınsı bir şekilde yap
(2,052 puan) tarafından
Evet bende anladim neler yaptığımı
Mesela koltukta yatiyor kalk yatağında yat diyorum
Telefonla oynuyor bazen birakta yat sabah işe gidecen diyordum oda ben biliyorum diyor,üstü açık uyuduğunda üzerini orterdim
tarafından
İşte bunları yaptığın zaman annesi gibi görmeye başlayacak ve aranızdaki tutku şehvet cazibe ne varsa kendi elini öldürüyorsun.

Ve alttan alttan şu mesajı veriyorsun ( sen bütün bunları düşünebilecek kabiliyette değilsin, Ben olmasam hiçbir şey beceremezsin)
Bu mesajı alan biri sence sana karşı bir şehvet besleyebilir mi?
-Reklam-
+7 oy
tarafından
Erkeğe kocaya acimican derken burda sürekli linç yiyordum.. 

Yok ayakkabısıni giydirenler. Yok corabini giydirenler. Yok sabahın 5inde kalkıp kahvaltı hazırlayanlar. Boşa mı konuşorum acaba. Evet eşimi deli gibi seviyorum ama bunu ona annesiymis gibi hissettiemeden gösteriyorm
tarafından
Evet biraz karıştırılabilecek bir konu,
İlgilenmek kadınsı
Annesi gibi ilgilenmek çocuğun Muş gibi ilgilenmek anaç .

İlgilenmek değil anne gibi ilgilenmek şehveti öldürüyor  

Gunaydinbuarada :)
tarafından
Kıyafet konusunda çorap istiyor bende diyorum çekmecede var çorap:)) ama farkettim bende üstüne çok düşüyorum galiba :(
tarafından
Kız yapma valla kötü oluyor sonu. Buradaki postlara da bak. Kadın yazıyor eşim bana şunu dedibl bunu dedi. Oysa ben banyodan sonra kıyafetine varana kadar hazırlıyorm hak etmedim diye. Sorun da o zaten :( ben ilk evlendiğimde yumurta kırmayı bile bilmem dedim. Önce yumurta kırdım tavaya. Sonra yağ koydum falan kaç tencere yaktım bilerek.. ben bilmeyen beceriksiz oldum her zaman. Ama daha kıymetli oldum. Eşim bana bir tokat attı geçen sene. Eve polis jandarma aile koruma. Kadın kolları. Annem kaynanam kardeşlerimm yigdim insan doldu evim. Birdaha tövbe senin canın çok kiymetlitmis dedi. Hiç bir şeye cesareti yok ne beni üzmeye nede bu yemek kötü olmus demeye. Çünkü hem canım tatlı hem de ben hiç bir şey bilmem. Daha iyi biliyorsa kalksın yapsn :D
(4,889 puan) tarafından
Ben hiçbişey bilmem daha iyisini biliyorsan yap:)))) çocuklardan dolayı ev dağınık ise bişey dediği an kalkıp toplayabilirsin rahatsizsan derim. Ne derse tersini söylerim ki anlasın tüm sorumluluk bende değil bilsin.
tarafından
Harika yaaa valla ☺️❤️
+1 oy
(4,493 puan) tarafından

Valla oyle bir şerefsizlik kaninda varsa sehvette şevkatte şevkette bir ... yaramaz:D

tarafından
Dur simdi oraya hic girme cikamayiz :)))
(4,493 puan) tarafından
=)))))))))
+1 oy
(3,101 puan) tarafından
Mesela adam 38 derece atesli hasta oy kuzum gel atesini dusureyim demicez de yansin geceler kociş varsin 40 olsun dyip adama saldircaz :))
tarafından
Şefkate sevmez demiyor ki psikolog,
Şefkat gördüğü kadini arzulamaz diyor.
Şevkat gösterirseniz şehveti dışarıda başka kadın da arar diyor.
Yani anneliği bırakıyoruz kızlar :)

Sifir anaclik :)

Hangi davranışımız ın Şevkat gibi algılandığını anlamak için biraz düşüneceğim
(5,353 puan) tarafından
Duru o dediğini bende yaptım kıyafetlerini ütülemedim dün ütüle diyor bak demek ki ben ütülemezsem giyinemiycen dedim onuda başına kaktım gülüyor zaten herseye gülüyor
tarafından
Senden ders almalı şekerim :-D
(2,468 puan) tarafından
Ne güzel konuşmuşsunuz. Kafalar karışık :D
(3,101 puan) tarafından
Hahahh uyku sersemi anca bukadr oli:))
+1 oy
tarafından
Katilmiyorum biz seks objesi degiliz ki sadece sehvet gosterelim. Evlenirken kendimize hayat arkadasi seciyoruz yatak arkadasi degil. Ben oglumu uyuturken ayni zamanda esimin saclarini oksuyorum ogluma gosterdigim ilgiyi sevgiyi esime de gosteriyorum. O da ayni sekilde. Tum bunlara ragmen baskasina gidecek adam kosarak uzaklasabilir zerre umrumda olmaz. 
(2,475 puan) tarafından
Gunaydin canim :) Bende senin fikirlerine açığım herkes görüşe her fikre saygım vardır çünkü herkesin yasayisi , yaşam tarzı sevgi anlayışı farklıdır

Yani şimdi bir şey derimde utanıyorum :) ahhahah biz çok iyiz her konuda anlayın illa seks için devamlı sehvelti gibi davramamiza gerek yok akışına bırakmalı insan biraz da kucuk sürprizler yaparak falan filan işte

Yani illaki sonuçta annesi değiliz ki farkindalardir zaten bilmiyorum karakter meselesi

Havva @ fikirlerin çok uyuşuyor benimle güzelmiş
tarafından
Canim adını bilmiyorum ama bi kac postta denk gelmistik seninle evet hemen hemen ayni seyleri dusunuyoruz genelde❣
(2,475 puan) tarafından
Seval adım ❤
tarafından
Memnun oldum canim❤
(76 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum olması gereken o
0 oy
(5,353 puan) tarafından
Bende elime geçtikçe dövüyorum :) demek ki doğru yoldayım:) 
(5,353 puan) tarafından
Yarın gelince sorarım şimdi nöbette:)
tarafından
:-D sor sor hak etmisse tekrar döversin. Arayı açmamak lazım
(5,353 puan) tarafından
Ay evet haklısın:) :)
tarafından
Dövmek de çok anaç bir tavır :)

Şaka bir yana,

Annesi gibi davrandığımız her hareket galiba Şevkat içeriyor
tarafından
Ya kahkaha attım aklıma sopayı kafamda kırdı diyen dede geldi en sonunda güllerin gülü hadi benden özür dilede barışalım da diyor musun :-D
0 oy
tarafından
Bunu diyen hal.t etmiş bence (◔‿◔). Biz yeri gelir birbirimizi çocuk gibi severiz.

Ne yapalım şefkat gostermeyelim mi.

O zaman da anasına düşkün olur aradığı şefkat i anasında buluyo derler :-D:-D.

Beğenmedim adamın dediğini
tarafından
Bunu diyen ünlü ve psikolog ve erkek olunca , erkek kafası ile söylediğini düşünüyorum çok önemsedim.

Ben de gerçekten çocuk gibi seviyordum ilgileniyordum ama artık yapmayacağım .
Uzgunum kocacigim :)))
tarafından
Ahahaha bu hikayede yanan kocalar oldu.
Valla şefkati de şehveti de eksik etmiyom daha napim :-D:-D:-D
tarafından
Sifir sefkat diyor adam :D

Ben önce hangi hareketin Şevkat içerdiğini anlamam lazım :D
Bu konu cok zamanimi alacak kahretsin :)
tarafından
Yaa gece gece ne güldüm. Umarım birşeyleri daha da berbat etmeyiz bu adamın lafıyla (◔‿◔):-D:-D:-D
0 oy
(7,685 puan) tarafından

Cok nadiren 4 senedir evliyim 4 kere anca :D

(7,685 puan) tarafından
Bana göre de  şefkat duygusu çocuğa baskın oluyor. Mesela eşim hep der oğlana daha farklısın diye oğluma karşı daha sevecenim. bi gün kaynanamla konusuyoduk o da aynısını dedi konu esad(oğlu) olunca farklı oluyor mesela o an canı ne isterse yapıyorum veya başka bir istek, hasta olduğunda başından ayrılamıyorum ama kadir(kocasi) ona karşı o kadar şefkatli olamıyorum demişti. Kayinvalidem de kocasina aşık bir insandir yani sürekli ben kocamla küs kalamam cok seviyorum der. Hem dilinde hem davranislarinda sevgisi ama sefkat daha farklı nasıl desem bilemedim :D
tarafından
Lutfen bil. Suan sevkatin ne oldugunu ogrenmemiz lazim :D
(7,685 puan) tarafından
Aslinda ne olduğunu biliyorum da nasil anlatcam bilmiyorum :D
(308 puan) tarafından
Nemde burda bekliyim belki açıklayan olurda törpilerim kendimi :)
tarafından
Yaaaa :)))  bekliyorum
0 oy
tarafından
Ben benimkinee şefkatli olurumm 

O da bana şehvetli :) 

Hahahaha guzel bir yorum oldu 

Atmaliyim :))  
tarafından
Ha yokk canmm !! Annesi gbi de dglmm kendi yer kendi icer kendi giyer  okadar sikmamm
Ben
tarafından
Cok guzel :)

Hangi davranışlar Şevkat içerir hadi bize biraz yardımcı ol :)
Farkında olmadan yapıyorsak biz de kendimizi torpilleyelimmmm
tarafından
Azz oncee Dedigim gbi  
  Yemegine varana kadar yedirmemeliyiz yani
 Bi yerde bir sınırı olmali
 Misall  is yerine giden bir tanidigim varr
 Esinin is yerine yemek goturur gider terini siler
 Bu gercekten sıkıcı veee bunalticidir bu davranis yanlis bir davranis olup karsindakini hem utandirir hemmn  soguturr
 Belli basli . Sıkmadan  bunaltmadan gonlunuuu hoss tutaraktan sefkat gostermek en munasip olanidir
tarafından
Yemek goturmek . Aa cok iyi bi ornek oldu. Hepsini toplucam canim . Cok tesekur ederim.
tarafından
Nedemek kuzucumm :) benmm  ♡
0 oy
tarafından

Şuan çok uykum var uyuyacam yorum yapayım ama sabah güzel sakin kafayla bakmam lazım bu posta senin yorumlarin postlarin ilgimi çok çekiyor canım iyi geceler :D

tarafından
İyi geceler senin için bu postumu silmeyeceğim :)
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Uyurken üstü açık uyur. Hep orterim . Bu yazı tarzında bişey duymuştum. O yüzden irterken hep tereddüt ederim. Ama açık yatmayı asla istemem. O yüzden de ne olursa olsun eşimin üstünü de orterim
tarafından
Bunu ben de yapıyordum o uyuduğunda yapacağım artık uyanıkken değil.

Kalk yerine yat falan demek annece geliyor bana.

Biz ayvayi yemisiz :)))
(15,235 puan) tarafından
Kalk yerine yat bazen ben de diyorum. Denemek lazım . Ama bilemiyorum ya. Bu kadar yapay olmak da ilişkiyi çok zorlaştırmsz mi. İçimizden geldiği gibi davranmamak.
tarafından
Yapay olmak demeyelim de davranışlar ilişkiler için çok önemli.
İçimizden geldiği gibi davrandığımız da çocuğum Muş gibi oluyor :) denge kuramiyorum :))
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Öyle  çocuk gibi davranamam valla kendi işini kendi görsün:) şahsi ihtiyaçlarını kendi giderir. Kıyafetlerini ortalıkta bırakmama, kirli sepete atma, ayakkabısını temizleme vs..

Olması gerekenleri yaparım ama etrafında dönmem. 
tarafından
Evet şimdi örnekler gelince daha iyi oldu.

Kıyafetlerini kirli sepetine at demek de bence çok annece.

Hadi kalk yerine yat.

Onun yerine telefonun alarmını kurmak.

Aman Allah'ım hepsini yapıyorum :D

Biraz daha örnek verebilir misin aklına gelenlerden neler Şevkat sence?
(4,889 puan) tarafından
Hadi kalk yerine yat derim bazen kanepede uyuya kalınca çünkü ayrı uyumayı sevmem :)
 Sürekli uyanıp üstünü örtmek,  
aç mısın sana şunu yapayım mı fln demek,
dışardayken sürekli  arayıp kontrol etmek,

bağımlılığa karşıyım bende :)
tarafından
Hadi kalk yerine yat demek yerine
Sensiz uyuyamıyorum daha,sehvetli oldu sanki :)  

Dışarıdayken arayıp sürekli kontrol etmek evet çok anaç bir tavır teşekkür ederim hepsini bi yorumda toplayacagim :)
(4,889 puan) tarafından
Rica ederim canım seninle enerjimiz uyuşuyor araştırmalarımız psikoloji üstüne :)
0 oy
(687 puan) tarafından
Kafam karıştı şehvet tam olarak neydi :)) 

Ne konu bakımında:)) 

Eşime iyi davranmimi
tarafından
Şehvet onu arzulama kadınsı tutkulu olmak .

Şefkatli annesiymiş gibi davranmak yönlendirmek üstünü örtmek, hadi kalk yerine yat demek yemeği yedirmek falan.

Tam olarak örnekler çoğaldıkça daha iyi oturacak posta takip et canım
0 oy
(119,345 puan) tarafından
dayak cennetten cikma denisler arada bi yokluyom ☺☺
tarafından
Sevdam Şevkat örnegi versene bize.  
Bu konuyu cok onemsedim. Cunku bazen ayarini kaciriyorum :))
mesela ders calisirken masada sizdimi ensesine bi şaplak ☺ aninda kendine gekir
(4,889 puan) tarafından
Sevda konuyu nerden anladın kız uykun mu var :)))
tarafından
Kesin uykusu var yada hesabi calindi :)))))))
sjsjsjsjsjs uykum var ama uyuyamiyom
0 oy
tarafından
Ne yani adamı zevk bebeği diye mi kullanalım saçmalık karı kocayız biz tabiki şevkate de ihtiyacımız var 
tarafından
Canım bunu söyleyen ünlü psikolog katılıp katılmamak tabii sen de senin kararın saygı duyarım.
Ama sadece biz küçücük bir paylaşımı oraya yazdı ki ya, O adam bu konu ile ilgili bir ansiklopedi yapacak bilgiye sahiptir, ayrıca erkek kafası ile demek ki böyle bir ihtiyacının olmadığını söylüyor. Sen yine de gel bu postu yabana atma :)
0 oy
tarafından
Yani şimdi eşimizin agzina s.icalim mi 

Yoksa dişiliğimizi mi kullanalim 

Yoksa put gibi mi duralim 

Şaka şaka biz herşeyi seviyesin de ve kararin da yapan insanlariz cocuk gibi davranip onu bu rahata asla aliştirmam ama çok sert olup kalbini de kirmam :)
tarafından
Ay zaten asla yapmam bunu tesekkurler paylasim icin
tarafından
Rica ederimmm hepimize farkındalık olsun insaallah. Ben bu konuda cok ayar kacirmisim :)
tarafından
Burda biz bunu söyledigimiz de "kocanin gozu disarda mi olsun istiyosun" diyenler oluyo :D
(11,217 puan) tarafından
hayir gozu anasinda olur. sende sehveti bulan annedende sevkat almaya gider ;)
tarafından
Bosver ne derlerse desinler :)
Dogru birdir :)
Artik yarindan itibaren hicbisey eskisi gibi olmayacak :D  
 Bugun cok aydinlandim :)))
0 oy
tarafından
Ne yani hasta oldugu zaman basinda beklemeyeyim mi:))
tarafından
Beklemeyin tabi :)
 Hasta olduğu zamanı es gecebiliriz kiyamadim :) ama anac bi tavir oldugu kesin
0 oy
tarafından
Okuduğumu anlayamıyorum yorgunluktan sinirden bana biri anlatsın gi :)
tarafından
Şimdi diyor ki,
Erkekler şefkat görürse , sizi annesi gibi gorur arzulamaz.
Arzulayıcı a kadını dışarıda arar diyor.
O yüzden annesi gibi davranmayın şefkate doğurdunuz çocuğunuza gösterin, kocamıza sadece kadınsı dişil özelliklerinizi gösterin ve ona sadece eş olun kadın olun diyor.

Ama ben farkında olmadan hangi davranisimizin Şevkat içerdiğini tam olarak kestiremediğimiz için yorumlardan yardım istedim :)
tarafından
Amannn gi geçti gari benim koca gitti :D
0 oy
(242 puan) tarafından
Ben katılıyorum kesinlikle ama tabi dozunda şefkat de yararlı olabilir :)
tarafından
Sifir sefkat diyor :)))

Zaten çok anaç bir tavır.
Şevkat'i doğurdunuz çocuğunuza gösterin adama sadece kadınsılık cilve ve dişil enerji gösterin demek istiyor.

Ama hangi davranışımız acaba Şevkat gibi algılanıyor bunu iyi kestirmek lazım :)
0 oy
(11,217 puan) tarafından
hayir gostermem. hepte annen degilim ve ben cocugum gibi yamacima alacagim bir insanla evli olmak istemem derim. o da cok vicdansizsin der : D
tarafından
Cok guzel.. simdi bize ornek ver :)))

Evlilikte hangi davranışlar anaç ve şefkatlidir?

Farkında olmadan yaptığımız şeyler varsa torpiliyelimmmm bize güzel örnekler lutfeeeen :)
(11,217 puan) tarafından
ne bilim bazen canim puding istiyor der. cok alakasiz bir saat. alismis anneden saat kac olursa olsun istediginin yapilmasina . yarin yaparim suan zamani dgl derim. annem olsa yapardi der. ee git o zmn o yapsin arabanla 5 dakikada ordasin derim : D
tarafından
Harika :)))
Aynen boş ver annesi yapsın.  Gittgin yol cok dogruymus devam :))

Bugunden sonra hicbisey eskisi gibi olmayacak kocacigim :))) uzgunumm :)))
(11,217 puan) tarafından
ya her erkekte var mi bilmem ama eslerinde annesini gormek isterler. bende bu konuda cok zittim annesi neyi yapiosa ben onu yapmam.: D

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 87 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 542 göst.
6 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 604 göst.
4 Temmuz 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde Zeyzeyinsnasi (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,299 göst.

380,253 soru

11,384,779 cevap

34,884 kullanıcı

...