0 oy
316 göst.
Diğer kategorisinde (250 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar bugün başımdan bı olay geçti ve ben sanki kendimi ezilmiş gibi hissettim sizce hakli miyim yada sınırlı olduğum için mi kendimi haklı görüyorum ablamla yan dairelerde oturuyoruz kapı komşuyuz yani ablamlar **** hastalığına yakalanmışti daha önce buraya o konuyla ilgili de post atmıştım neyse ablamdan bana da geçmişti **** bu yüzden iki buçuk aylık cocugumu kaynanamlara göndermek zorunda kalmıştım ben atlattım çok şükür bu hastalığı ama ablamlar daha atlatamadi yegenlerimde falan var hemde çok fazla neyse bugün ablam beni aradı çöp posetin var mı dedi var dedim veririm dedim ben çöp posetini çıkartırken yeğenim kapıyı çaldı benle beraber kalan kardeşim de kapıyı açtı ve yeğenim o haliyle içeri girmeye çalışmış kardesimde içeri giriyo abla diye bana bağırdı bende mutfaktan ben poşeti getiriyorum teyzecim girme sen bize de bulaşır yine dedim ablam bağıra bağıra aman ne kadar korkuyosunuz ne gidiyon oraya bizde amansız hastalık varya diyip poşeti alıp kapısini kapattı sonra eniştem bana mesaj atmış "Emine bundan sonra ne selam verin nede bisey getirin bize" demiş bende cevap verdim sonra "Ceylanın esyalarinida neyi varsa posede koy kapinin onune at emine o alır ordan atinca sole bana" yazmış tekrardan eşya dediği de bı tabak ve ablamn bende bıraktığı bı kazak ve ben bu duruma çok sinirlendim
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

19 Cevaplar

0 oy
(250 puan) tarafından
Bu arada hastalık u y u z
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uuu bacimmm valla okumadim .. kusurruma bakma pek erindim 
(250 puan) tarafından
Oku bacım oku bı fikir de bana
0 oy
tarafından
Yani biraz abarti olmus bence
(250 puan) tarafından
Var tabi olmaz mı
tarafından
O zaman bosver sen kendini ve aileni dusunmek zorundasin minicik bebeğini kaynanana birakmissin ablan bencillik etmis
(250 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum en iyisi mesafe valla herkese karşı bunu anladim
tarafından
Bu aralar uyu.z hastaligi ne cok artti ya
(250 puan) tarafından
Evet çok büyük salgın varmış
0 oy
tarafından
Bence haklısınız ablaniz anlayışsız davranmis
(250 puan) tarafından
Her konuda böyle bide eniştemde araya girince çok gereksiz buldum yani ben eşimi bu tür mevzulara karıştırmıyorum zaten benim eşim bu şekilde ablama mesaj atsa herkes benim üzerime gelir kendileri yapınca hiç bı sorun yok
tarafından
Aynen öyle olur canım sen Yapınca başka onlar yapınca başka olur sende konuşmalarsa konuşma senin suçun yokki sonuçta gerçekten kötü birşey bu ablanizin daha çok dikkat etmesi lazım ve kardessiniz alinganlik için saçma olmus
(250 puan) tarafından
İnsanlara bı kere susunca hep bunu bekliyolar normalde zaten yeğenim hep bizde hastalık olmadan önce saat farketmeksizin günün her dakikası gelir ayıptır söylemesi yatakta bile basıldığımiz var yani bu kadar diyorum sadece hastalıkta da göndermesin bı zahmet
tarafından
Bence de boşver sende mesafeni koy öyleyse konusu açılırsa da ablana söyle senle bnm aramda olan birşeye eniştemin karışması çok yanlış diye olur mu öyle şey ya ben asla kardeşim ile benjm aramdaki meseleye esimj katmam oda karışmaz zaten
(250 puan) tarafından
Mümkünse konuşmayı düşünmüyorum :Ddd
0 oy
(16 puan) tarafından
Bu ablalar neden böyle . Ay çok sinirlendim ya . Hiçte bile çok haklsin sinirlenmekte . Bendede var böyle **** bir abla ben engelledim :))))))
(250 puan) tarafından
Valla bende engelledim çokta pişmanım yan yana oturduğumuz için tokama kadar ister alır bide azarini işitirim
(16 puan) tarafından
Ay ne kötü durum . Neden yanyana ew ya . Benim de kaşar bı eltim var alt üst ömrümü yedi ;)))))
(250 puan) tarafından
Valla ben iyi olur yanyana olunca diye düşündüm de tam tersi zararı var yararı yok anamm elti daha zor Allah sabır versin sanada banada :D
0 oy
(5,244 puan) tarafından
Sonuçta bulsşıcı hastalık çocuğu niye dışarı salıyo ki bide sende bebek varmış
(250 puan) tarafından
Evet bide benim bebeğim çok hassas erken doğum oldu ondsn hemen kapiyo hastaligi
0 oy
tarafından
Senhaklisin bnce
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Yani kuzum sen haklısın ablan fevri davranmış halen hastalar sonuçta iyileşince barisirsiniz takma kafana
(250 puan) tarafından
Tek bu da değil ki kendi evinden kovmuslugu bile var beni yani sebepsiz yere hemde
0 oy
(118,981 puan) tarafından
basligi degistir kapanir post
(250 puan) tarafından
Nasıl degistiriliyo ki
0 oy
(4,373 puan) tarafından
Bu konuda hasta kisiler genelde hep hassas oluyorlar malesef  **** yakin mesafede temasla ortak esya kullanimiyla bulasir keske sadece cocugun duyabilecegi sekilde ikaz etseydiniz 
(250 puan) tarafından
Mutfaktaydim mecbur duyması için biraz yüksek sesle dedim ve ılımlı bı şekilde dedim eniştemin hemen araya girip öyle demesi beni daha çok sinir etti bı kere onlardan bulaştı zaten bana on kere on kere tekrar mi etsin onunda düşünmesi lazım bence
(4,373 puan) tarafından
Dusunmesi lazimda iste o zaman biraz mesafe
(250 puan) tarafından
Bence de mesafe gerçekten şart onu anladim
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ablanin bunu esine anlatmasi hic hos olmamis

yarin obur gun siz barisacaksiniz o adam kotu kalicak :/
(250 puan) tarafından
Evet bence de ne bileyim onun da hemen atlaması hiç hoş değil selam vermeyin diyo bide ay çok merakliydim bende eniştemi görsemde selam versem diye Allah'ım
0 oy
(16 puan) tarafından
Benim ablamda inan okadar kızgınım abla demek istemiyorum biz tartıştık kendi aramizda . Sen kalk benim kocamı ara beni şikayet et aşufte ;)))))  ulan bem cocukmuyum kimi kime şikayet ediyosn 
(250 puan) tarafından
Allah'ım hep aynı ya beni de kendi kocasına şikayet eder durur valla bilmiyorum kardeşlik falan ama nefret etmiyoda değilim hep susmami istiyo ya o her ne isterse vereyim o istediğini söyler ama ben söyleyemem hep bu kafada bizim evi zaten market belledi bize azarini yiyince hepten gıcık oluyorum
(16 puan) tarafından
Boşver küs kal engeli kaldırma :) daha karlisin :)
(250 puan) tarafından
Aynen öyle valla kaldirmayi düşünmüyorum böyle kafam rahat en azından işime gelir valla herkes yerini bilmesi lazım :)))
0 oy
tarafından
O degilde enisten abla kardes arasinda olan seye ne karisiyo karı kılıklı 
(250 puan) tarafından
Evet sana noluyo yani bunu dicekse ablam der sen kimsin ******** oldum olası sevmedim zaten kendini çok bilmiş bilmiş yapiyo bi gör orta yerinden çatlarsın
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Eniştenin sana yazmasına cidden sinir oldum. Bırak ne halleri varsa görsün. Sen yiğeninede azarlamamıssın. Ne diye trip atıyorlar. Aynı kapı kapıya olmanız iyi olmamısç tabi önlemini alcan bebeğinde var daha dikkstli olman gerek.
(2,545 puan) tarafından
Hep böyle mi ablan kaprisli mi? Yoksa bu konuda büyütülecek bir şey yok. Parlar parlar söner bir süre sonunda. Sen ona aldırıs etme. Dikkatini bebişe ver.
(250 puan) tarafından
Hep böyle bak mesela annemle babam ayrıldı bu yuzden 10 yaşındaki kardeşim bende kaliyo ablam kendi çocuğuna hayatta laf söyletmez ama kendisi kardeşime kol gibi laflar söyler ve çocuğu da söyleyince ağzına iki tane vurmaz yeğenim 5, yaşında kardeşime benim yanımda benim evimde teyze şuna bak annesi babası yok bunun benim var dimi dedi ben orda azarladim ablam hiç bişey yapmiyo ya benim kardesimse seninde kardeşin suncacik çocuğa neden ezdiriyon
(2,545 puan) tarafından
Ovv durum çok fena. Sakın kardeşini ezdirme zaten yavrum çok küçük. Sen bir şeyine kızsan o daha çok laf söyler. Hep karşına alarak yiğenin dediklerine takılmaması gerektiğini söyle anlat. Yiğen beş yaşında ama malsef bazı çocukların dilleri sert olur ebeynden ne görürse. Sen yiğeninin konusmasında ne zaman uyarsızlık görürsen her zaman uyar. Bu şekilde konusamazsın. O senin teyzen veya dayın. Aman gözünü seveyim koru kolla kardeşini ve bebişinide. Konuşmazsa ablan bırak sal. Kendi haline.
(250 puan) tarafından
Valla yeğenim bişey desin hemen bağırıyorum bu sefer ablamda bana bagiriyo ama ezdirmem 5 yaşında ki çocuğa kardeşimi anlatmak istediğim işte bu böyle bı insan ailecek aşırı gamsizlar
(250 puan) tarafından
Ablam zaten hemen bişey olsun nerden geldi bu bilmem ne bıktım gibi laflar söylüyo yok anam tutamicsm bı gün kendimi vurucam ağzındsn kan gelcek
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Onların sakınması lazım yani hastalık zor bi hastalık bende geçirdiğim için biliyorum çok çabuk dağılır ve kolay kurtulunmaz ablan çok abartmış eniştenin olaya dahil olmasıda çok yersiz 
(250 puan) tarafından
Daha önce zaten ablam yüzünden banada bulaştı atlattım çok şükür ama atlatana kadar akla karayı seçtim tekrar böyle biseyi göze alamam bide iki buçuk aylık kızım var ona geçerse ne yaparım ben
(1,831 puan) tarafından
Kendimiz neysede bebekleri düşünmemiz lazım en doğru olanı yapmıssın açıkçası ben gelmesine zile basmasına bile kızabilirdim kapına koyar mesaj atarım sen gelme derdim kendisininde anlaması lazım yaşıyo yani aynı sıkıntıyı ama bazı insanlar böyle bir rahatsızlığı bile normal görebiliyorlar dert etmiyorlar pek ben o konuda biraz pimpirikliyim bu yüzden ister küssün ister dağılsın ister kırılsın olması gereken o diye düşünüyorum
(250 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum bak ben hasta olsam o iyileşmiş olsa kendisi benden daha fazla tepki verir eminim buna böyle birisi çünkü
(1,831 puan) tarafından
Aman bosver alınması iyi olmuş o zaman bi süre görüşmeyiver kendiliğinden gelir o
0 oy
(14,816 puan) tarafından
Bence sen çok haklısın. Bebeğinden ayrılmak zorunda kalmasan hadi neyse ama ablanın anlayışlı olması lazımdı bu konuda. Kırılan kırılsın. Sonra barışır o. Böyle bir sebepten kardeşe kusulmez. Kucuck bebek bunun yüzünden annesinden ayrı kalmak zorunda kalmış.
(250 puan) tarafından
Evet bu yüzden aşırı dikkat etmeye çalışıyorum onun bukastirdigi bı hastalık yüzünden neden ben çocuğumdan on kere ayrı kalayım bence ablamın çocuğunu salmamasi lazım ama ne arar işte düşüncesiz insan
(14,816 puan) tarafından
Ablanın dusunmesi lazım tabi ki. Ama düşüncesiz insan çok. Boşver. Sen haklısın nasılsa o da anlar hatasini
0 oy
tarafından
Her konuya atlayan adamlara aşırı u y u z oluyorum ben yaaa
(250 puan) tarafından
Off bendeeee bide sen kimsin yani ne hakla benim kocam onun karısına böyle bı mesaj atsa laf yapar, kendi çok bilmiş atınca hiç sorun yok
tarafından
Bizde bi laf var kadın kadınlığını erkek erkekliğini bilecek diye
0 oy
tarafından
Hadi ablan kiziyo anladimda eniştene niye soyluyor bide o cocugun senin evine girmeside hata yani evde kucuk cocugun var braz anlaysli olsunlar
(250 puan) tarafından
Bence de
0 oy
(1,837 puan) tarafından

U y u z cok pis bir hastalık ya. Geçen sene benim de teyzemler oldu hala daha görüşmüyorum. Çünkü kendisi normalde de temiz değil ki o hastalığı evinden tamamen attığına inanmıyorum. Sizin konuya gelirsek panik olmakta çok haklısın eniştenin verdiği tepkiyi anlayamadım. Sen cevap vermediysen eniştene sakince yaz alttan al büyüklük sende kalsın. 

Bebeğim küçük ve kayinvalideme bir daha göndermek istemiyorum enişte o an fazla tepki verdim kusura bakma de. Sen alttan al baktın hala aynı tas aynı hamam o zaman s.ktr et. Ne halleri varsa görsünler 
(250 puan) tarafından
Valla bunca zaman hep ben alttan aldım kuzum ablam evinden kovdu beni alttan aldım çocuğu kendi evini dağıtıp pisletmesin diye bana gönderir alttan alırım tokama kadar ister alltan alırım yetti artık onların bana küsmesinde ben daha yarara girerim bildiğin iki hane gecindiriyoz gibi bişey oldu yani buraya tasinalidan beri bütün market ihtiyaçlarıni biz karsiliyoz diyebilirim yani
(250 puan) tarafından
Of herşeyde haklısınız enişte zaten ben çocuğumu korumak zorundayım bı kere hastalık atlattık tekrar gelmemesi için uğraşıyorum öyle diyosan da siz bilirsiniz ne diyim ya yazdım bende valla
(1,837 puan) tarafından
Hayırlısı olsun o zaman. İlerde barisirsiniz ya sinirden öyle yapıyorsunuz şimdi ikiniz de

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 195 göst.
15 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 186 göst.
0 oy
2 cevap 228 göst.

377,145 soru

11,287,091 cevap

34,693 kullanıcı

...