0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Olur mu acaba yoğurt, sebze çorbası vs doğduğundan beri sadece mama içiyor vitamin açısından başlasam mi diye düşündüm sizce??

8 Cevaplar

+2 oy
(9,625 puan) tarafından

Dur önce oturup 141 günü hesapliyim sonra dönüş yaparım :D

tarafından
Benimkide 648 günlük :D bence erken daha neden bu kadar acele ediyosun zaten yiyecek zamanı geldiğinde doktor söyleyecek sana
tarafından
Hiç anne sütü alamadı, vitamin alması açısından düşündüm
tarafından
Doktoruna sormadan verme canım mamadan alıyodur
(9,625 puan) tarafından
Benim minnak beynimi yormayın zaten kalmadı asdfgj
tarafından
:D hadi hesapla bakalım :D
-Reklam-
0 oy
(1,947 puan) tarafından
Herkes doktorlar 6.ayda başlayın diyor ek gıdaya ama bazıları 4 5 ayında başlıyor tabi herkesin kendi kararı ama illaki yicej bu çocuk yemek 
tarafından
Yoğurt salçasız zeytinyağlı sebze çorbası vs..
0 oy
(13,247 puan) tarafından
Doktorunuz ne derse onu yap bazı doktorlar erken başlatıyor bazıları 6 ay bekletiyor
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Bizim doktorunuz dört aydan sonra ufak ufak verebilirsiniz demişti meyve,sebze püresi, yoğurt.
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim şimdi yoğurtla az bişey pekmez tattirsam acaba nasıl olur
(7,744 puan) tarafından
İlk etapta iki çay kaşığı kadar ver sonra azar azar arttırırsın.
0 oy
(9,242 puan) tarafından
Daha cok kucuk canım ya
tarafından
Yoğurt verdim yedi :)
(9,242 puan) tarafından
Yer ki mesele dokunup dokunmayacagı.sen bilirsin doktorunadanısmadan yapma derim
0 oy
(3,780 puan) tarafından

• Yağsız salçasız yemeklere 5. Ayda başladım mevsim meyve sebzelerine ve yoğurda 4. Ayda başlamıştım
tarafından
Bir sorun yaşadınız mi
(3,780 puan) tarafından
Hiç bir sorun yaşamadım çok şükür
0 oy
(306 puan) tarafından
Ek gıdaya erken başlanmamasının sebebi bebeğin mide bağırsak sisteminin henüz tam olarak gelişmemesi ile alakalı. 180 günü bekleyin derim ☺️ İçtiği mamadan zaten yeteri kadar vitamin alıyor. Bir de yorumda gördüm. Yoğurt ve pekmez karıştırılmaz. Pekmez yoğurttaki kalsiyum oranını azaltır. Yoğurttaki kalsiyum da pekmezdeki demir emilimini düşürür. 
tarafından
Anladım çok sağol bilgi için bilmiyordum. Tatlandirsin diye koymuştum pekmezi:)
(306 puan) tarafından
Rica ederim ☺️ tatlandırmanıza hiç gerek yok. Her şeyin tadını ayrı ayrı alması lazım ki besinlerin tatlarını öğrensin.
0 oy
tarafından
Bana gore cok erken 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 216 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde meva1 (1,440 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.
0 oy
11 cevap 163 göst.
24 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 139 göst.
14 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (852 puan) tarafından soruldu

397,164 soru

11,879,048 cevap

35,995 kullanıcı

...