0 oy
308 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Dikkat : 2 yas ustu benim oglum  

Azıcık avokado 

Bir tane muz 

Bir tane hurma (sıcak suda bekletince yumusuyor)

Bir tane incir (sıcak suda beklet)

Bir yemek kaşığı dövülmüş ceviz 

Hepsini karıştır top haline getir 

Hindistan cevizine bula, ara öğün olarak yedirebilirsiniz 

Abur cuburdan kurtulmak isteyen deneyebilir tadi cok guzel oluyor :) 

Biraz maliyetli ama abur cubur da artık çok ucuz değil.  

Sizde denediginiz tarifleri yazabilirmisiniz 1yas üstü bebeklerin sevdigi ? 

8 Cevaplar

0 oy
(1,736 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Avokadonun tadı çok geliyor mu, bizim ki yemiyor onu. Ayrıca teşekkürler, deneyeceğim mutlaka:) 
tarafından
Yok azcik koyun hic gelmiyor digerleri tatli olunca bastiriyor  rica ederim :)
-Reklam-
0 oy
(817 puan) tarafından
Birgün zengin olursam ben avokado yiyecem :) ekran resmi aldım canım sağol yarın zenginim maaş yatıyor yapcam bunu
tarafından
Cok guzel oluyor dene canim benim :)
Aktardan taze bulmaya çalış hurma ile inciri.
Marketlerdeki bir taş gibi olabiliyor onları ezmen daha zor olur
0 oy
(13,802 puan) tarafından
Tarif degil ama benim kizim kuru üzümü cok seviyor. Görecegi bir yere birakiyorum gelip gidip yiyor. Kuru meyveler favorisi. Yazin bol bol meyve kurutuyorum. 
tarafından
Çok güzel .   Abur cubur seylerden daha faydali
 Cok iyi
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Bende kuru dutu sıcak suda biraz bekletip masanın üstüne koyuyorum. Canı istedikçe ordan alıp yiyor :)
tarafından
Cok guzel canim sifa olsun :)
0 oy
tarafından
Dut kurusu ve kajuya bayılıyo ayrıca havuç topları yapabilrsiniz
tarafından
Tariff isteriz :))
tarafından
Yazacağım birazdan belki denemek isteyn olur ☺️
tarafından
Öncelikle havuçları rendeleyin. Hurmaları 10 dakika ılık suda beklettikten sonra çekirdeklerini çıkartıp rondodan geçirin. Fındık içini de rondoya ekleyin.
Rendelenmiş havuçları sıvı yağda soteleyin. Eğer sotelemezsek içinde sert kalacaktır. Tarçını da ilave edip, karışımdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayarak top haline getirelim ölçü vermiyorum çünkü hurmayı az yada çok havuçta aynı kullanmak isteyen olabilir en sonda hindistan cevizine bulayabilirsiniz :) aynısını hurma yerine biraz toz şekerlede yapabilirsiniz :)
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Abur cubur evime girmez o yüzden oğlumda o alışkanlık yok..

Yumurta sevmeyen çocuklara bir tarifim var bnmde Hatta post açmayı düşünüyordum bunun için..

1 ölçek yulaf ezmesi

2 yumurta

2 ceviz

1 dilim peynir  robottan geçirip  kısık ateşte ağzı kapalı pişiriyorum  p.tesi günleri bnm süt günüm salı günü süt kaymağı olur o yüzden her salı bu tarife süt kaymağıda ekliyorum bayılıyor bnm oğlan..

2 yumurta yapmamın sebebi güya yarısını oğlana yedirip yarısını ben yicem ama bi dilim anca kalıyor bana baya yiyor hele kaymaklı yaptığım gün hepsini yiyor bana hiç kalmıyor :)  

Bide hazır reçelleri ağzına sürmez sevmez ama geçen yaz ben baya bi reçel yapmıştım özellikle böğürtlen reçeline bayılır 2 yemek kaşığı da ondan yer..
tarafından
Cokk teşekkür ederim :)
0 oy
tarafından
Ara öğün benimki muz elma ve yoğurt çok seviyor tarif olarak değil soyup veriyorum genelde fazla abur cubur düşkünü değil ama saldırması diye arada ben veriyorum açıkçası poğaça ve kek çok sever ev yapımı 
tarafından
Ellerine saglik :)
0 oy
tarafından
Kız daha ben avakado yedim :))
tarafından
avokado cok faydali imis canimmm :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 71 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bizimkz12 (2,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 287 göst.
24 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
+1 oy
41 cevap 550 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde MehSinOz (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde BegumY (124 puan) tarafından soruldu

378,321 soru

11,323,420 cevap

34,775 kullanıcı

...