0 oy
216 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
Kızlar sanki bebeğim doymuyor. Şu an 4,5 aylık bir ayda 200 gram almıştı 4. Ay kontrolünde. Sürekli emmek istiyor. Ve sütüm de böyle çıktı. Mamaya başlasam mı? Önerilerinizi alabilir miyim? Bir de sağmaya devam etmek istedim ama süt gelmiyordu artık 

8 Cevaplar

0 oy
(2,537 puan) tarafından
Elinle mi sıktım pompayla mı sağdın 20 ml çok az ya kilo da almamış bilemedim. Doktora danış 
(331 puan) tarafından
Pompa ve elimle ikisini de denedim canım o sürede. Damla damla zor çıkıyor zaten. Pazartesi de göreve başlayacağım. Endişelendim
-Reklam-
0 oy
(1,160 puan) tarafından

Bebeğin emdiği ile makinenin çektiği bir olmuyor canım bol bol su iç 

Bebeğinin doymadigini düşünüyorsan emzirdikten sonra 60 CC mama verebilirsin  ona göre ayarlarsın mama geç sindirilir 3-4 saatte bir vermek gerekiyor anne sütünü kolay sindiriliyor istediği her an emzirmek gerekiyor  

Ama öncelikle doktoruna danış o daha iyi yönlendirir belki bebek doyuyordur
(331 puan) tarafından
Canım elimle de denedim damla damla çıkıyor süt
(1,160 puan) tarafından
Memede süt bitmez canım vardır hep sen belki suyu az içmişsindir   bebeğine aklın kalıyorsa ver mamayı o onu iki saat idare eder senin de göğsün dinlenir
(331 puan) tarafından
Mesela şu an sağmaya çalışıyorum canım 3 4 damla anca çıkıyor :( hiçbir zaman çok sütüm olmadı malesef
(1,160 puan) tarafından
Benimde çok olmadı ama mama ve emzirmeye devam ettim hala da öyle ediyorum yaşına girecek nerdeyse
0 oy
tarafından
bence doktoruna sorup başla mamaya. genel olarak kilosu iyi ve son ay az almış da olabilir. en doğrusunu doktorun söyler.
(331 puan) tarafından
Git gide azaldı canım kilo alımı. Gören herkes çok zayıf diyor
tarafından
anladım canım. doktoruna sor onay verirse başla tabi. önemli olan bebişin gelişimi anne sütü ya da mama farketmez.
0 oy
(355 puan) tarafından
kovanın içine sıcak su koy, göğsü nü buharın üzerine getir, süt kanalları açılır. daha çok gelir
(355 puan) tarafından
gün de 2.5L su iç
(331 puan) tarafından
Deneyeceğim canım teşekkür ederim. O kadar çok su içiyorum ki
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Doymuyor olsa ağlar bebek sakin mi ? Ben de emzirince doyuyor uyuyor ama sağdım 30 CC çıktı az önce ..iki gündür göğsüm çok yumuşak pazartesi iş başı yapmam lazım inşallah bol olur sütümüz :/
(331 puan) tarafından
Şu an sağmaya çalışıyorum canım üç dört damla anca çıktı :( hiçbir zaman çok sütüm olmadı malesef
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Kendini hiç üzme, benimde 4,5 aydan sonra sütüm azaldı sağıyordum seninki gibi 10-20 cc anca çıkıyodu çocuğumda doymuyodu artık uyumamaya falan başlamıştı ve uyuyacağı zaman çığlık kıyamet ağlardı meğerse sütüm yetmiyomuş. Doktor kontrolünde 400 gram almıştı doktor hemen mamaya başlattı bizi. İyiki başlattı çocuğu sütüm var diye aç bırakmışım haşa vicdan azabı çekiyorum. Sen annesin hissedersin onun doyup doymadığını. Benimde hiç bi zaman bol bol sütüm olmadı. Çok yıpratmıştım kendimi ama şimdi diyorum ne safmışım kendime nasıl eziyet etmişim. Mamayla huzura kavuşmuştu bebeğim. Bebeğinin davranışları nasıl 
(331 puan) tarafından
Canım az bişey emsin sanki sütüm bitiyor. Çocuk ağlayıp kendini geri atıyor bakıyorum süt gelmiyor :(  zaten çok çok az kilo alımı da doktor kontrolünde mi mamaya başlanıyor nasıl oluyor
0 oy
(378 puan) tarafından
Aslinda sagarken soyle olur, ilk iki dk hizli hizli cekiyor makine, o iki dakikanin sonlarina digru meme uyarilmis oluyor ve uyusma hissedersin sutun indigini anlarsin en cok o sutun indigi an cok gelir, 10 dk saginca zaten pek bisey kalmaz memede. Senin boyle oluyor mu, bebegin surekli emiyorsa zaten sagdiginda az cikar 
(331 puan) tarafından
Canım hiç bir zaman sütüm çok olmadı zaten de. Hiç aktığını falan bilmem. Sanki biraz emsin çocuk tükeniyor gibi oluyor. Kendini geri atıp ağlıyor :( bakıyorum süt gelmiyor
0 oy
(453 puan) tarafından
Kaç kilo bebeğin doğum kilosu ne 
(331 puan) tarafından
3500 kilo doğdu. 6200 şu an. Geçen ay 6000 idi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 120 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 177 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu