0 oy
219 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (338 puan) tarafından
kizlar progestan hap verdi doktor günde 3 kez iciyorum polikistik over oldugu icin ama cok bas donmesi yapiyor.Yengem hamileyken kullanmisti ondada boyle olmus doktor hapı fitil gibi kullan demis siz boyle bisey yasadiniz mi? yapmali miyim?

17 Cevaplar

0 oy
(2,860 puan) tarafından
Hyr tabikife doktor istemediği sürece ağız yoluyla alınan nasıl fitil olarak kullanılsın etken maddesi faklı olur yani 
tarafından
Hayır canım iki şekilde kullanılabiliyor o hap
(2,860 puan) tarafından
Hım bosver sen doktora danış cnm
-Reklam-
0 oy
(216 puan) tarafından
Ben de bi ara kullanmıştım canm bana da çok baş dönmesi yapıyordu doktor fitil olarakta alabilirsin gece yatmadan öncede içebilirsin demişti olabiliyor yani öyle canm yine de sen doktoruna bi danış 
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Ben fitil olarak kullaniyorum canım rahatsız olmuyorum ama ağızdan aldığımda sersemlestiriyo.
0 oy
(273 puan) tarafından
Evet canım ben yaşadım ağızdan alınca inanılmaz kötü etkileri var. Baş dönmesi aşırı oluyor Bi kere sanki tansiyonun düşmüşte sürekli sersemlik hali uyku hali oluyor. Ama fitil alırsan o etkilerin hiçbiri olmadı bende .
0 oy
(1,842 puan) tarafından
Evet ben hamile iken kullandım sarhoş gibi yapıyordu o yğzden yatmadsn önce içiyordum. Bana da fitil gibbi kukkan dsha etkili hemde öle yam etki yapmaz demişti yapsbilirisn ben denemedim hiç. Gece uyumadns hemen öncr iç o zaman baş dönmen olmsz uyumuş olursun
0 oy
tarafından
Canım ben ağızdan aldım.bas dönmesi olmasın dersen gece yatmadan iç ben öyle yaptım. Ama zaten hamilesin başının dönmesi gayet normal 
tarafından
O zmn niye kullaniyosunki
(338 puan) tarafından
polikistik over
tarafından
Doğum kontrol hapı veriyorlardı daha önce onun icin
(338 puan) tarafından
bebek istedigim icin onu vermedi progestan verdi
tarafından
Hee doğru. İyi bari canim ins tez zamanda hayırlısıyla hamile kalirsin
0 oy
(166 puan) tarafından
Şuan bende kullanıyorum canm günde 2 defa. Fitil olarak kullanıyorum. 
0 oy
(288 puan) tarafından
Kullanabilirsin sıkıntı olmaz etkisi aynı. Yan etkiler daha az olduğu icin biz hep vajinal veriyoruz hastalara
(338 puan) tarafından
doktora randevu bulamiyorum direk fitil seklinde devam etsem olur yani? hamile degilim
(288 puan) tarafından
Aynı etki istediğin gibi kullanabilirsin fitil yada ağızdan fark etmez
0 oy
(609 puan) tarafından
Bana dr kapsül olarak günde üç kez vermişti sabah öğle ağızdan gece de fitil olarak at demişti 5.5 haftadan 12 haftaya kadar kullandım yavaş yavaş kesti önce sabahı sonra öğleni sonra hep kesti 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Evet ben progestani ağız yoluyla kullaniyodum aynı fitil vajinal yolla da kullaniliyodu ama ben ağız yoluyla kullanmak istedim fitil olarak kullanmak istemedim doktor bana da demişti eger baş dönmesi yaşarsan fitil olarak devam et dedi 
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Canım ben hamileyken kullandım kanamam varken agızdan içiyordum etkileri cok agırdı kanamam gecend kadar hap olarak kullandım kanama bittikten sonra fitil olarak kullanmamı söyledi doktorum 
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Bendede öyle olmuştu fitil olarak kullan demişti daha iyi oldu öyle sıkıntı olmadı yani
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Hamilemisin cnm
0 oy
(249 puan) tarafından
Fitil olarak daha etkili fitil olarak kullan ağızdan alınca felaket yapıyor insanı fitil yap 10dk yat ic çamaşırına geliyor biraz eriyip normal o endişe etme 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Ben alttan aldım . Hatta doktor bu ağız yoluyla da alınır sen alma yan etkisi agrdir dedi o yüzden alttan al dedi azıcık uyku teknetkisinalttan o kdr cnm
0 oy
(179 puan) tarafından
Bende de çok baş dönmesi yapmıştı doktor bana Altan alabilirsin öyle daha etkisi var demişti ama ben Altan kulanmak istemedim agizdan aldım zamnla alıştı bünyem baş donmesi fln gecti
0 oy
tarafından
O hap hem agizdan aliniyo hem de fitil olarak atilabiliyor. Agizdan cok sersemletiyor ben de fitil olarak kullandim hicbir sorun yasamadim.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 119 göst.
1 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Rabiae (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 89 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde 3434 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 157 göst.
22 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cat_mom (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 81 göst.

377,302 soru

11,291,245 cevap

34,706 kullanıcı

...