0 oy
270 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Bugün peteğe koymadım yerdeydi zaten peteği açmayı unutmuşum odayı havalandırınca 1.5taymış termosun içinde önceden aldığımda hiç böyle olmuyodu yine bi baktım ki termosu açınca yoğunlaşmış normalde sütün tadında bişey yok gibi ama önceden akşamdan sabaha kadar hiç bişey olmuyodu süt taze değil ondan mı oluyo bidaha bu aldığım sütçüden almayıp markette pastörize süte mi döneyim şimdi vermeyim mi çocuğa sütü kahvaltıda hep süt veriyorum birazdan kahvaltı hazırlıcaktım  bi yardım edin bu konuda pek bilgim yok :( bu üçüncü alışımdı zaten sütçüden

8 Cevaplar

0 oy
(67 puan) tarafından
Ben olsam vermem o nasıl biseymis hemen kesiliyor 
tarafından
Valla bende anlamadım ya sütün tadı güzel her zaman vermeden önce bakarım zaten sütü seviyo bide ekşimiş süt verip sütten soğutmam çocuğu zaten doğru düzgün yemiyo pek öyle
-Reklam-
0 oy
(2,583 puan) tarafından
Termosa koyma kahvaltıda veriyosan kaynatıp kaynatıp ver taze belli ki süt bozuluyor bekledikçe ya da zaten bozuk 
tarafından
Gece acıkırsa belki diye bekletiyodum canım termosa koyup ama önceden yapıyodum hiç böyle olmuyodu ya
0 oy
(14,849 puan) tarafından
Canim termosu iyi yikadigindan emin ol. Termosta azicik süt kalintisi kalmis olsa o bile bozar sütü. 
tarafından
Canım sabahtan akşama kadar suyun içinde tuttum termosu biberon fırçasıyla defalarca yıkadım emin olmak için sanmıyorum kalıntı kaldığını tekrar almayım dimi sütçüden bebeğime veriyim mi şimdi?
(14,849 puan) tarafından
Verme canim. Sütü normal kaynatip koyuncada kesilir sorun olsa. Belki uygun isiyi bulup mayalaniyordur.
tarafından
İlk geldiğinde kaynattıp uzun süre kuzum bozulsa o zamanda bozulmaz mıydı anlamadım bu sefer sütü niye böyle oldu şaşkınım çokta bilgili değilim zatn bu konuda maalesef
0 oy
tarafından
Petege niye koyuyorsun ki kaynatıp vereceksin 
tarafından
Kaynatıyorum zaten odada yer olmadığı için koyuyodum
tarafından
Bence sen kendin ekşitiyorsun buz dolabında saklamalısın
tarafından
Süt fazla yağlı olduğu için öyle oluyomuş canım bu sefer çıkarmadım dolaptan zaten gece süt içmemeye başladı
0 oy
tarafından
buyuk ihtimal satan kisi sabah veya aksam sütünü karıştırmış o yüzden sürekli kesilip duruyor tamamen kesilmeden yogurt cal yada sütü degerlendir canm sade olarak icirme midesini bozabilir baska sütçü varsa ondan al yada aldığında söyle satan kişiye böyle böyle oldu diye her seferinde olmaz ama  belli de olmaz bende aliyorum kiloluk bazen benim başına da geliyor
tarafından
Dün gecede sütü termosa koymak için ısıtırken pütürlü pütürlü bişeyler gelmişti meğer kesilme belirtisiymiş ben ilk kaynatmada kaymağı kalmış sanmıştım tamam canım öyle yapıyım vermeyim o zaman bebeğimede büyük ihtimalle marketin günlük sütüne dönüş yapıcam yine
tarafından
en  baştan kesilmiş canim öyleyse kesilen süt ile peynir yapıyorlar oyle degerlendirebilirsin  

sütü karıştırmış büyük ihtimal o yüzden kesilmiş
0 oy
(2,923 puan) tarafından
Tatlım sütün yağ oranı yüksektir inek yeni dogurduysa çok fazla yağlı olur sütün tadında bisey yoksa kesinlikle süt yağlidir ondan katilasiyordur 
(2,923 puan) tarafından
Kaynatmadan isitipta ver
tarafından
Öyle yapıyodum canım şimdi biraz sütü alıp kaynattım kesilmedi ekşise kesilirdi balkona koydum ılıdı hiç bişey olmadı baktım tadına hiç bişey yok güzel oğlum gördü elimde istedi bende verdim tadı değişmemiş diye
tarafından
Canım dediğin gibi bu seferki süt fazla yağlıymış aynısını babamda söyledi baktım ki akşam süte eve gelince üstünde yağ vardı buzdolabında çıkarmadım hiç dışarı bu sefer çünkü sütün tadına baktım güzeldi
(2,923 puan) tarafından
demi cunku ben sutcuden süt aldım aman allahim nasıl koyu sonra sutcuye sordum abla inek yeni doğurdu sütü yağlı dedi o yüzden öyle dedi korkma allahin izniyle
tarafından
düzenlendi
Benim başıma ilk defa geldi şaşırdım anlam veremdim  ama sütçüye sorucam mutlaka çocuğa verdiğim için korktum bide şimdi çocuk sütü severek içiyo tiksindrirsem zaten doğru düzgün bişey yediği yok sütü bari içsin bizde nasıl ilk sütümüz sarı ve yoğunsa onlarınkide böyle oluyo demekki
0 oy
(485 puan) tarafından
Evin içi sıcaksa canım o bile bozar sütü istediği kadar termosta olsun yani ,bende bebeğime mama yaptiktan sonra ötede koyuyordum sıcak olsun diye bakıyordum tadına eksimis yani sen normal market sürüde alsan o da bı zmn sonra bozulacak canım en mantıklısı buzdolabında saklamak olmadı az bı su kaynatıp üstüne eklersin sütun tadida değişmez az biseycimten bişey olmaz içer ılık sekilde
tarafından
Öyle mi yapıyım canım su katıp verdiğim hiç bi içeceği içmek istemiyo niyeyse fazlada koymasamda adam anlıyo ben çözemedim bu bebeyi :D zaten üç gecedir süt içmiyo zaten iki gecedir ekşiyo olarak görüyorum sütü iyi ki içmemiş gece anlamazdıkta gerçi içmezdi benim bebe direk çıkarırdı ağzından
(485 puan) tarafından
Market sütü daha geç bozulur canm ama ev sıcaksa :) o da bozulur bakalım bı market sütü dene canım:)
tarafından
Canım marketten alıyodum bişey olmuyodu bu sütçüden üçüncü alışım diğerlerindede hiç bişey olmamıştı ilk defa bu aldığım sütte oldu Çarşamba aldım sütü iki gecedir termosa koyuyrm bebe içmiyo sabah bakıyorum ki koyulaşmış ev sıcak canım ama daha öncekilerde niye olmuyodu onu çözemedim
(485 puan) tarafından
Ozmn bayat süttür canım size taze süt getirmiyor dur ondan bence
tarafından
Canım bu ara ev daha sıcak sanırım normalde ekşise kaynatınca pütürlü olur kaynattım balkona koydum hiç bişey olmamış süte
0 oy
tarafından
Kuzum koyulasiyor dediğin nasıl bir şey eğer üzerinde yağlı köyü bir tabaka kalıyorsa taze inek sütünde olur zaten dışarıda durunca yağı çöker kesilmesi demek tane tane pirinç taneleri gibi ayrılıp suyunun üzerine çıkması demek keşke bir fotoğraf atsaydin. Bir de dışarıda kalıp kesiliyorsa mutlaka kokar hele ki sıcakta durup kesilirse
tarafından
Canım termosun içindekiler yoğurdun biraz daha kıvamlı halini düşün öyleydi dün gece ısıtmak için sütü cezveye aldığımda içinden biraz pütürcükler geldi bende süzgeçle süzmüştüm canım önceden termosa koyar verirdim hiç böyle olmazdı aynı koyduğum gibi kalırdı bozulduğunu anlamm için şimdi dolaptaki sütü kaynatsam pütürlü olursa bozulmuş demektir değil şimdi denicem
tarafından
Dolaptaki sütü pisirmediysen canım evet pisirince kesilir eğer bozuk sutse. Puturcukler varsa kesilmiş canım malesef. Sütçünü değiştir kuzum niye biliyor musun seni üzmek istemem ama süte hile yapmasa bile eğer temiz şartlarda sahip temiz şartlarda saklanmazsa bile kesilir süt. Bir sıkıntı var belli. Bir de diğer sütü pisirince soğuduktan sonra şöyle balkona falan bir koysana canım az bir kısmını bakalım orda bekleyince de aynısı olacak mi
tarafından
Canım eve sütü getirir getirmez sütü kaynattım baya ılıyıncada buzdolabına kaldırdım ilk defa karşılaştım bende kuzum ya toplama süt değil demişti ama sütünüde bizimki çok seviyodu hile yapacağını düşünmüyorum tamam canım bi kaynatıp deniyim yazarım yine
tarafından
Tamam kuzum
tarafından
Canım kaynattım şimdi pütürtü yoktu çay bardağına koyup balkona koydum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 97 göst.
28 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
+1 oy
0 cevap 15 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde °°~MERYEMİRAY~°° (2,772 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 47 göst.
27 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,241 puan) tarafından soruldu
+1 oy
55 cevap 652 göst.
13 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nagiiiss (219 puan) tarafından soruldu

396,526 soru

11,861,413 cevap

35,959 kullanıcı

...