0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Kızlar ikimizin oğlu aynı sınıfta anaokulu. Onları getir götür tanıştık yan apartmanımda. Basta çok mutlu oldum bi arkadaşım oldu diye sohbeti arkadaşlığı çok güzel. Ama benim 2. Bi çocuğum var bebek küçük artı evde kaynanam kayinbabam benimle yaşıyor. Ve bu komşum sürekli çocuğunu bana yıkmaya çalıyor. Sabah götürürmüsün öğlen getirir misin. Getirdin sizde kalsın benim işim var. Bir iki seve seve kabul ettim ama bu durum arttı oğlan aşırı yaramaz ne durdan anlar ne pışttan rahatsızlıgimida dile getirdim elimi tutmuyor durmuyor sözümü dinlemiyor gibisine. Ama ödüm kopuyor her aradığında emri vaki yapıyor. Sabahları ben götüreyim öğlen sen getir dedi çok sevindim kendimce bebekte var işime geldi. Sonraki sabah aradım sen mi götüreceksin dedi şok oldum. Sen götürecem dedin ya dedim 7.bucukta ders başlıyor 9 gibi götüreyim  dedi

28 Cevaplar

0 oy
(7,627 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bazıları ustaca insan kullanıyor mesafeni koy canım zaten bu zamanda çocuğunu yeni tanıştığı birine emanet eden insandan hayır gelmez.
(1,755 puan) tarafından
Ya evet ya beni nasıl oynatıyorum şok oluyorum hep sonradan dank ediyor iş işten geçmiş oluyor tatlı diliyle laf kullanmayı biliyor.  Mesela oğlum hasta yollamadım hergün okul saatinda nasıl iyimi bisey lazımmı yardıma ihtiyacın varmı çocuk okuldami 3 gün evde dedim aynı sohbet 4. Gün okulda dedim ee yağmurlu ben çıkmayim benimkinide sen getir sana zahmet gidiyorsun zaten dedi şok oldum
(7,627 puan) tarafından
Var böyle insanlar ama yanıldıkları nokta şu kimse ap...al değil.
-Reklam-
0 oy
(3,828 puan) tarafından
Ben kendi çocuğumu kendim götürürdüm açıkçası... kimseye de minnetim olmazdı 
(1,755 puan) tarafından
Inan ben hergün gidiyorum onda küçük bebekte yok üşeniyor bana yıkıyor
(3,828 puan) tarafından
Anladım ama bence sen kendi çocuğunu götür sorumluluk alma
(197 puan) tarafından
Bence de başına bir iş gelir Allah korusun valla senden bilirler al başına belayı sonra ne kendi çocuğumu başkasına emanet ederim ne de başkasının çocuğunu emanet alırım
(3,828 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim .. kendi çocuğumu da kimseye emanet etmem
0 oy
(929 puan) tarafından
Amann o nasıl iş öyle herkes kendi çocuğunu götürsün Allah korusun emanetin canı kıçında olur derler ben mesuliyet alamam de bence
0 oy
tarafından
Ne sen onunkini getir,ne de o seninkini.Allah vermesin bir şey olur falan 
(1,755 puan) tarafından
Kabul etmicem artık ya
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Valla canım bizim buralarda bi laf var emanetin canı biyerlerindedir diye sen kendi çoçuğunu kendin götür komşum kendi götürsün nolur nolmaz
(1,755 puan) tarafından
Ay sorma ben oğlanı okula bırakıyorum koşa koşa gel yemek temizlik bebek geri gidip alıyorum zili çalıyorum açan yok arıyorum aa uyuyordum diyor. Öğlene kadar uyunurmu çocuğun var senin okulda bilemedim ya çok farklı insanlar.
(1,277 puan) tarafından
Seni saf bulmuş sana yamıyor böyle annelerden nefret ediyorum ben çocuğumu kimseye emanenet edemem şahsen
0 oy
tarafından
herkes kendi çocuğunu götürsün getirsin sana derse kabul etme sorumluluk alamam ben çocuğun benim sözümü dinlemiyor de 
(1,755 puan) tarafından
Inan kadina diyorum ki sözümü dinlemiyor zorlanıyorum koşuyor elimi tutmuyor annesi hiç umrunda değil değiştiriyor lafı diğer gün yine rica minnet
0 oy
tarafından
Herkes kendi çocuğunu götürsün bundan sonra sorumluluk almak istemiyorum fln de. Emrivaki de yapmasına izin verme bir iki tersle. Başlarım arkadasligina iyi niyetini kullanmasına izin verme.
0 oy
tarafından
Getir gotur yapmayin giii ayirin yollari
(1,755 puan) tarafından
Güzel bi bahane bulmam gerek laftan anlamıyor
0 oy
(17,874 puan) tarafından
Ay niye diyemiyosunuz ya mecburmusun
(1,755 puan) tarafından
Ya mesela direk demiyor dese çok açık sözlüyüm. Mesela canım oglun napıyor hastaydı nasıl iyimi gidebildimi okula evet okulda diyorum alırken benim oğlumuda alırmsn ben çıkmayim diyor .
(17,874 puan) tarafından
Ne şekilde derse desin yapma sende o şekilde reddet
0 oy
tarafından
Komşuda bu devirde kimseye güven olmaz kendim goturur kendim getiririm 
0 oy
tarafından
Oldu kimliğini getirsin de nüfusuna da al bari 
(1,755 puan) tarafından
Inan bi o kaldı.
0 oy
(119,461 puan) tarafından
hoc ödün kopmasin engelle numarasini dahada bakma yuzune
0 oy
(35 puan) tarafından
O nebicim anneymis öyle umursmaz şekilde.onun arkadaşlığı dan hayır gelmez.cocuga bişey olsa senden bilecek seni saf bilmiş yoksa o cesareti sana yaptirmazdi
(1,755 puan) tarafından
Ya ilk günler kendim gibi gördüm mesela çocuk diyordu annem uyuyor dolaptan reçel çıkarttım ekmekle yedim çok üzülüyordum gel oğlum sanada poğaça pizza verim diye doyuruyordum kadın vakti çok güzel bakıyorum oynatıyorum aklî kalmıyor benzerken bi işi olunca hep bende kalsın istiyor mübarek bitmiyor işi
0 oy
tarafından
Ben asla ve asla ne çocuğumu kimseye  emanet ederim ne de okula getirip götürmesine müsaade ederim hele birinin çocuğunu evde emanet diye hiç hiç bakmam. Kayınvaliden seninle kalıyorsa bebeğini ona bırak çocuğunu götür getir zaman çok kötü 
(1,755 puan) tarafından
Ben götürüp getiriyorum işte oda kendi çocuğunuda getirmemi istiyor ben istemiyorum ima ettim kaç kez  anlamıyor
tarafından
Anlamıyorsa sen de anlama bacım boş ver engelle gitsin kimse senin babanın oğlu değil Allah muhafaza çocuklardan birine bir şey olsa hanginiz bu sorumluluğu alabilir
(1,755 puan) tarafından
Çok doğru sorumluluk alamam dicem allah korusun  haklisin
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Telefonu açma 

Bi süre kaynanan kaynatan götürsün
(1,755 puan) tarafından
Aynen öyle yapcam uzaklaşana kadar
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Başına bişey gelir kabak sana patlar kabul etme canm  elimi filan tutmuyor emanet çocuk sorumluluk alamam de bidakine 
(1,755 puan) tarafından
Tamam canım en mantıklı cvp bu şekilde yine öyle ducem
0 oy
tarafından
Canım çocuğunu kimseye emanet etme ve kimsenin cocugunu emanet alma nolur nolmaz
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Biraz argo olacak ama emanetin canı g.ö.t.ü.n

De olurmuş bence hiç bulaşma bir daha o insana arkadaş demiyorum çünkü arkadaşlık bu değil yarın bir gün birşey olur senden bilirler herkes baksın çocuğuna sen küçücük bebekle yapıyorsun bir zahmet anasida doğurduğu çocuğunu okula götürüp getirsin 
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Senin diyeceğin tek şey bacım senin çocuğun el tutmuyo ben zabdedemiyorum Allah korusun kaçarken başına bir iş gelir sorumlusu ben olurum ben sorumluluk almak istemiyorum hatta eşimede söyledim götürmemi istemedi çocuk yola atlar başına bir iş gelir annesi götürsün dedi de ben götüremem eşimde kızıyor de kapat konuyu kendi çocuğunuda gönderme onunla 
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Eşim kızıyor emanet alma diyor de kullandırtma kendini 

İlgili bir soru bulunamadı

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...