0 oy
513 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kizlar ikinci bebegime hamileyim ama hic sevinemiyorum nedense cok karisik duygular icindeyim. Ikinciye sicaklik hissedemiyorum kizimin yerine koyamiyorum baska bisey doguncq ona kavusunca degisicektir duygularim ama suan icin hic sicaklik yok icimde normal mi cok cocuklu anneler bilir 

26 Cevaplar

0 oy
(891 puan) tarafından
Bu sorunun cvbni bende çok merak ediyorm 
-Reklam-
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Çokkkk normal çok garipsiyordim sanki kızıma ihanet etmişim gibi geliyordu:D
(3,446 puan) tarafından
Canım hersyde yanında olsin büyük ben doğuma bile götürdm her kontrol e götürdüm anlattım hazırladım istefigi hiç bişey de sen abla oldun artık v.s demedim
Onu ikinci plana asla atmadım
İlk günler iki çocuk zor gibi gelse de şimdi otururken ikisinin oyununu izliyorm benden mutlusu yok gibi geliyor ❤️
(11 puan) tarafından
Aralari ne kadar seninkilerin bir an once dogurasim geldi:) benim oturdugum yerde yakiminda yok kizimi birakip dr gitmeye bizde onunla gidicez mecbur dr odasindan cok korkuyor bi de bagris cigris napcaz bilmiyorum
(3,446 puan) tarafından
29 ay 18 gün araları:)
Alışır kardeşini gorecez de sen fotoğrafını alacaksın onun de ;)
(11 puan) tarafından
Ay benim kizda 30 aylik olacak guzel fikir canim simdiden heyecanlandim:)
(461 puan) tarafından
Benim kızım da şu an da 30 aylık bende 30 haftalık hamileyim canım :) muayeneye de geliyor bizimle kardeşimi kucağıma alicam diyor doktorumla konuşuyor bazen oluyor karnımı sevmemi istemiyor ama genel olarak sevecen konuşkan kızım kendini sevdirir bebekleri de sever beraber oynadıkları zamanı düşününce mutlu oluyorum ama iki hamileliğimde de aşırı annelik duygusu hissetmedim :( ilk kızım doğunca o duygu geldi bunda da aynı olur sanırım birde kızım 2 yaşına girince hamile kaldım emiyordu 2 ay sonra bıraktı zaten vicdan yapıyordum bıraktırmak için ama göğüs sizisindan duramadim sütüm kesildi bı o zaman kötü hissettim bide doğacağı zaman nasıl olur diye düşünüp duruyorum hastaneye götürmek istiyorum ben aba olucam diyip duruyor :)
0 oy
(119,231 puan) tarafından
yorumlara bakim bende
0 oy
(234 puan) tarafından
İlki kac yasinda? Yani arasi  az mı
(11 puan) tarafından
2 yasina girecek oda bebek
0 oy
(12,490 puan) tarafından

Bende öyle bişi olmadı ama bu şekilde çok post okudum daha önce hiç merak etme ayrımcılık gibi bişi söz konusu bile olmuyor benim eşim bu psikolojiye girmişti oğluma ihanet ettim diyip duruyor Du deli ;) 

0 oy
tarafından
Ilk te daga fazla heyecan var tabiki. Suan 5 aylik kızım opmedik yerini birakmiyorum :) dogunca ikisinin sevgisi bir oluyor
(11 puan) tarafından
Ay ne guzel yaa
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Sana yenin olsun ikincisi 41 haftalık doğdu 41 hafta boyunca ağladım yetemicem çocuklara büyüğü ihmal edicem vs vs diye doğdu yine ağladım yetemicem ihmal ediyorum diye ahan bak 4 ay bitti büyüdükçe ısırıyorsun falan çok güzel oluyor ısınıyorsun merak etme :D bu arada 42 de doğsaydı tam 2 yaş olacaktı aralarında:D

(11 puan) tarafından
Masallahh anali babali buyusun pitirciklar
(1,154 puan) tarafından
Amin ama takma kafaya ben neler düşündüm ey gidi ey zamanla rahatlama da geliyor büyük önce kıskanıyor sonra alışıyor o alışınca küçük kıskanıyor :D
Mesela büyük oğlum kardeşi ağladı mı benden önce koşar noldu der oyuncak verir eline ce ee yapar susmazsa elindeki yemeği yedirmeye çalışır süt vermek ister oyunlara katmaya çalışır şimdi diyorum ki iyi ki doğurmuşum büyüğü sinirlenince küçüğü gülüyor kahkahayla mesela aralarindaki bagi kurduktan sonra rahatsın ama o ihmal duygusuna mani olamazsın 4 ayı bitirdik ben hala büyüğü ihmal ettiğimi düşünüyorum ki herkes çok iyi gidiyorsun beklediğimizden daha iyi hatta gördüklerimizden çok çok iyisin diyorlar ama bunu nasıl yapıyorum evde iş yapmayarak :D evi boh götürüyor eşim de bana sağolsun diktir et sen çocuklara bak sadece hallolur diyor :D
0 oy
(2,097 puan) tarafından

Çok normal duygular aynılarını yaşadım. Ama kucağıma aldığım an bitti :) Kalbim birden ikiye bölündü yarısı birine yarısı birine :)

(11 puan) tarafından
Ayy kiyamam analik iste buu muhtesem bisiii
0 oy
tarafından
bu bendim hamileyken sevinemiyordum bile ilkine haksızlık gibi sevemeyecek gibi  ikisine de yetisemeyecegimi dusunuyordm ama doğunca hersey tam tersine döndü  ikisini de cigerime sokasım geliyor sevgiden :) sadece bakabilecekmiyim korkusu 
(11 puan) tarafından
Ilkini bakabildiysek ikinciyide bakariz canim anayık biz :))
0 oy
(113 puan) tarafından
Öncelikle merhabalar canım :) İlk kızım 22 aylık ikinci kızım 5 aylık. İkinci hamileliğimde toplum baskısı vardı üzerimde. Sen o çocuğun hakkına girdin emziremezsin mecbur keseceksin vs. Vs. Bende hep korktum insanlar böyle diyor Allah'ım zoruna gider bı dert vermesin inşallah dedkm hep. Hatta gebeligimde bir çok sorunda yaşadım. İkinci kızım doğdu inan bana birine yavrum dediğimde diğerine demedim ayırt mi ediyorum ben diyordum kendi kendime. Annelik çok kutsal bı duygu. Şimdi büyük kızım kardeşiyle oynuyor yani sevmeye çalışıyor. Onları öyle gördükçe o kadar mutlu oluyorum ki anlatamam. İkinci kızım için idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle hastanede yattık. Korktum hatta o korkuyu yenemedim ki gün içinde aceba bir yerinde bı problem var mı? Kakası neden bu renk ? Kaka yapsa neden böyle yapmasa neden yapmadı ... Zor bı görev annelik ama bir o kadar da güzel. Demem o ki doğduktan sonra herşey değişir inan bana. Sen sadece sağlıkla gelmesini dile Rabbimden. Herşeyden önce onlar sağlıklı olsun. Kanında canında doğum yaptıktan hemen sonra ısınır sen kerak etme. Sağlıkla kucağına al inşallah 
(11 puan) tarafından
Sagol canim Rabbim bize bagislasin bebislerimizii
(113 puan) tarafından
Amin inşallah cümlemizin evlatlarını
0 oy
tarafından
normal cnm dogum sonraki bebekle eve gelince de tam tersi oluyor bir an iki cocukla sasiriyorsun.. ama duzene giriyor cok keyifli. Saglikla kucagina al insallah
(11 puan) tarafından
Aamin canim sagolasin
0 oy
(11,217 puan) tarafından
o sucluluk duygusunu cok yasadim bende hamileyken..simdide kucugunden ilkini gormuo gozum : D
(11 puan) tarafından
Ay ole deme ilkine cok uzulurum  ole olursa:)
(11,217 puan) tarafından
2. ye uzuluom : D 1. goz bebegiymis herseyin kaymağını yemis el bebek gul bebek buyumus kucuk resmen surunuo : D
(11 puan) tarafından
Dimi ilkine herseyin en iyisinden almistirsin 2.daha ekonomik mesela:)
(11,217 puan) tarafından
yok 1. nin eskileri: D
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Aynen böyle oluyor hiç yanlış düşünmüyorsun bende yaşadım büyüğüne haksızlık yaptığımi düşündüm sevemem gibi hissettim hatta kocamda böyle hissetti ama doğunca hersey değişti eşim için düzelmesi biraz zaman aldı tabi 
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bebeğini kucağına aldığında bu yazıyı hangi kafayla yazmışım diceksin :) 
0 oy
(312 puan) tarafından
Neler neler yaşadım ben 9 ay boyunca aglsdim kızımı ihmal edeceğim küçük kızım olunca büyük mutsuz olacak diye 2 yaşındaydi Kızım küçük kizim doğduğunda ve 9+4 ay ağladım her gün artık kendimden nefret eder duruma gelmiştim ben nasıl anneyim diye arka arkaya olur mu diye şu anda şükür ediyorum Rabbime iyi ki de vermiş sağ sağlım diye 9 aylık ve 5 aydır birbirlerini arıyorlar 5 dk biri gözden kaybolsun diğeri hemen gözleri ile arıyor büyük kizim da kardeşim nerede diye geziyor evde geçecek bunlar güzel günler göreceksin aglama benim gibi  guzsl gunleri heba etme 
(11 puan) tarafından
Sagol canim insallah cok sevindim senin adina kizim cok yanliz buyudu zaten parka gidince cocuklarin pesine takiliyor agliyor insallah iyi anlasacagi bir yareni olur yanina
(312 puan) tarafından
Öyle olacaklar emin ol başta endişe olacak ama benim kızım kardeşine zarar hiç vermedi benim de kızım yanlızdi sürekli parkta dediğiniz gibi çocuklarin arkasına ağlardı ama kardeşi emeklemeye başlayınca ablası birşeyler soyleyip gülünce hiç kimseye ihtiyacı kalmadı olur canım rabbim güç küvet versin başta zor olacak ama güzel olacak sonrasi
0 oy
tarafından
Ay aynı beni anlatmışsın bende öyleyim kızım 14 aylık ikinci 11 haftalık bende öyle bir yanım buruk bir yanım mutlu karışık duygular içindeyim kızıma ihanet etmişim gibi suçluluk hissediyorum sanki ikinciyi sevemiyecek gibi hissediyorum 
(11 puan) tarafından
Yasayanlar mutluluguna mutluluk katacaksin demisler ozetle suan hormonlarimizin etkisiyle sanirim karisik duygular icindeyiz karnimiz buyudukce icimjz isinicak insallah canim
0 oy
(211 puan) tarafından
Hiç öyle bir duygu yaşamadım. Aksine karnımdayken hep sevdim, hatta oğlumla beraber sevdik..şimdi kucagimizda yine hepbirlikte seviyoruz. Yani oğluma ihanet ettim onun yerine nasıl koyucam tarzı şeyler olmadı. Hepsinin yeri farklı. Çok güzel duygular ama hamilelik bu hormonlar tamamen değişiyor belki de bu yüzden farklı düşünüyor olabilirsiniz 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Gelen tatlı gelen ondan tatlı :) 
0 oy
tarafından
 Benim kızım da aynı senin gibi iki yaşına yeni girecek ben aşırı duygusalım bende de olmuş tu   çok kötüydüm doğum a kadsr sürwkli ağlafım ama doğum dan sonra biraz biraz düzen e gird çok şükür 
0 oy
(158 puan) tarafından

Kizinin yerine zaten koymicaksin, onu da evlat sifatinda bagrina basacaksin..

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 446 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 648 göst.
0 oy
25 cevap 646 göst.
25 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 169 göst.
2 Mart 2021 Diğer kategorisinde Arzuylcn41 (73 puan) tarafından soruldu