0 oy
337 göst.
Diğer kategorisinde (331 puan) tarafından
Kızlar daha önce anlatmıştım. Hamile iken iki kere eşimden şiddet görmüştüm ailesi yüzünden. Yaklaşık 1 ay önce de tartışma esnasında bu gece son noktayı koydurma sen iyi bilirsin nasıl yapacağımı cinnet geçirtme bak falan dediği için uzaklaştırma aldırmıştım. Ailemin baskısıyla tekrar barışmıştık ama hala içim çok kötü. Ben eşimle severek evlendim ama şu an nefret bile etmiyorum ondan. Eve gelince şeytan görmüş gibi oluyorum. Sürekli neden evlendim ki ben diye diye kendimi kahrediyorum. Adamın artık her şeyi batıyor. Çok cahil boş biri olarak görüyorum onu. Bebeğim 4,5 aylık. Sanırım diş çıkaracak çok huzursuz. Uykudan bağırarak uyanıyor. Emerken de aynı şekilde kafasını geriye atıyor ağlıyor falan. Adam Çarşamba maça gitti dün yine maça gitti akşam. Bu kız ufacık çocukla ki çocuk huzursuz görüyor evde kalacak demiyor da hiç. Hiçbir şeyi artık beni mutlu etmiyor. Yanlışlıkla koluma dokunsa tiksinti geliyor artık. Bütün sevgimi bitirmiş. Zorluyorum kendimi iyi yönlerine bakmaya çalışıyorum. Bugün misafirim gelecek mesela evi süpürdü etti dün gündüz. Ama diyorum bu ev onun da evi normal yani yapması. Öyle bir çıkmazdayım ki kalbim ağrıyor. Alev topu var sanki kalbimde. Çok aşırı mutsuzum. Zorluyorum insan içine çıkmak için kendimi. Yoksa evde tek başıma aylarca kalsam kimse umrumda değil. Bebeğime tutunuyorum. Farkındayım depresyondayım. Ama nasıl çıkacağımı bilmiyorum. Eskiden hep ilgilensin isterdim saçlarımı bir kere okşasın sarılsın. Dediğimde sana ilgi milgi yok derdi. O kadar sevilmeye açım ki anlatamam. Ama artık ondan gelecek hiçbir şeyi istemiyorum. O kadar aşk insanıydım ki içimde hiçbir şey bırakmadı. Ne hayallerim vardı halbuki. :(

19 Cevaplar

0 oy
(80 puan) tarafından
Yorulmuşsun bende aynı durumdayım
(331 puan) tarafından
Artık yaşama gücüm bile yok canım
(80 puan) tarafından
Bazen öyle bir hale geliyorum ki bebeğime bakmak bile zor geliyor ama çok seviyorum karmakarışık duygular
(331 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Bebeğimi çok seviyorum ama garip hissediyorum
(80 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
-Reklam-
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Birşey soyleyebilirmiyim büyüye inaniyormusunuz büyü yapılmış gibi hissettim ben nedense
(3,551 puan) tarafından
Evet ama güvenilir birine gitsen.
Yüzüne karşı 3-5-7 defa Tebbet suresini oku üfle çaktırmadan
Birde şunu duymuştum Allahümme ya Vedud bu zikri çokça yap
(331 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Yapacağım çok çok teşekkür ederim
tarafından
Ya nedense ben de öyle hissettim . Bak mesela ne güzel evi supurmus herkesin kocası yapmaz . Benim yapmaz mesela . Ama sen onu bile iyiye yoramiyosun . Onu gkrunce şeytan görmüşe dönüyorsun . Bu büyü olabilir .
(3,551 puan) tarafından
Birde bu işleri tam bilmiyorum ama hani evine girmesi sana birşey yedirip icirmesi gerekmiyor bunu yapan baba ismi senin ismin soyismin bunları bilse yeter demek istediğim sizin yakininizdan değildir belki yapan belki senin hiç tanımadığım biridir olabilir yani
tarafından
Bide 21 defa ya halim de evden çıktığı zaman eşin
0 oy
tarafından

"bu gece son noktayı koydurma sen iyi bilirsin nasıl yapacağımı cinnet geçirtme bak falan dediği"

"Eskiden hep ilgilensin isterdim saçlarımı bir kere okşasın sarılsın. Dediğimde sana ilgi milgi yok derdi"

buralari okuyunca uzuldum .cok hem de 

Cok caresiz hissediyorsun kendini kuzu, anliyorum.

Ama böyle deger gormeden bir ömür geçmez.

Sana bu dünyada resmen cehennemi yasatiyor .

Psikologa git mutlaka ya da yaşam koçuna .

Seni yonlendirsin .

O Zaman saglikli kafayla dusunursun ve guzel bir yol cizersin bebeginle.

Çünkü bir anlik cinnetle Allah muhafaza seni öldurebilir.

Cok sevdigim bir soz var .

Psikologa hic bir zaman kotu insanlar gitmez .Kötu insanlarin hasta ettigi hassas insanlar gelir diye .

Bu dünya böyle kuzu ❤️ 

Sevene yaranilmaz.

(331 puan) tarafından
Artık gücüm kalmadı canım 2,5 yıllık evliyim ama sanki 40 yıllık yıpranmışlık var üstümde:(
0 oy
(75 puan) tarafından

Canım evin içinde Bakara süresini oku veya dinle sürekli hatta eşin evdeyken de dinle evinde sürekli Kur'an okunsun emin ol faydası olur inanarak dinle Allah'ım sana yardım etsin <3

(331 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Evet çoktan yapmak istediğim ama unuttuğum bir durumdu Bakara suresini açmak canım. İnşallah daha iyi olur her şey Allah'ın izniyle
(75 puan) tarafından
İnşallah canımm
0 oy
tarafından
Önümüz yaz. Belki tatile çıkarsınız gezersiniz. Reset atarsın kendine. Yoksa böyle zor. Kendine bir ilgi alanı bir hobi bul stres atsrsın. Resm çiz, kendin bişeyler hazirla. iyi gelir. Youtube kanalı aç. Ev işlerini vlog yap. biz izleriz.. 
(331 puan) tarafından
Kuzum Allah razı olsun. Bir hobi edinmem lazım haklısın. Tatil dediğimde bana diyor ki 80 yaşındaki babama biz tatile gidiyoruz mu dicem diyor. Bizim tatilimiz bı onun ailesi bir benim ailem yaz boyunca
tarafından
Şu yapışkan için tapança şekilli alet varya, çok uygun fiyatlı. ondan al bir tane. Sonra evde eski tokalardan, takılardan, kıyafetlerden süs için kullanacağın şeyler çıka bilir. Kutular bula bilirsin evden .Ayrıca bir milyoncuda çok ucuza güzel aksesuarlar, taşlar, çakıl taşları şekilli taşlar, balık kulağı, kağıt çiçekler, simler , rengli ve parlak kağıtlar, boyalar, ipler alarsın. kavanozları falan süsler, çerçeve hazırlar, hediye kutusu , çikolata kutusu,hazırlarsın. Youtubede ve instagramda çok güzel diy videoları var. Öğren. 8mart dünya kadınlar günü için kızına çikolata ve çiçekle dolu bir hediye kutusu hazırla. Bir tanede kartondan çerçeve hazırla kenarları süslü. kızının fotorafın çıkar.  barmak uzunlukda Küçük dörtgen ölçüde çikolataların ölçüsünde kızının fotolarını çıkarıb çikolataya yapıştır. Bir kaç foto atacam sana fikir olur  .
0 oy
tarafından
İnsanın yaşadığı zor zamanlar bir zaman sonra öyle yoruyor öyle çöküyor ki yükü kolunu kaldıramayacak hale geliyorsun ama bir zaman sonra Allah o nefesi vermeye devam ettikçe kendine bir sebep buluyorsun ve canlaniyorsun yeniden. İnsana en çok yakınlarının ailesinin eşinin yaptığı koyar ama o koydukları yerden öyle güzel kalkacaksın ki hem de bunun için çok güzel bir sebebin var önce Rabbin sonra evladın. Hayat böyle canım eğer insanların hatalarıyla suçlarıyla kötü muameleleriyle kendini üzersen kanadın kırılır kalkamaz hale gelirsin. Senin hayat yorgunluğun daha pik yapmamış son noktaya geldiğinde nasıl kalkacağını da yine kendin öğrenmiş olacaksın. Ama sana bir tavsiyem var bu gün üzgünsün dimi o üzüntümü sonuna kadar yaşa ve orda bitsin eğer bitiremezsen işte böyle ömür boyu yanarsın.
(331 puan) tarafından
Canımsın. O kadar haklısın ki kuzum. Bir de çok takıyorum kafama eskisi gibi olamıyorum o bitiriyor beni
tarafından
Takma işte canımın içi seni uzenler çıt yapsa sen yikiliyorsun belki onların haberi bile olmuyor güllük gülistanlık devam ediyorlar hayata kimin haberi var bu yaşadıklarından kim seni üzdüğü için pişman? Eee o zaman kendi kendine eziyet edip kendinin hakkına girmiş olmuyor musun? Sen de canımsın dertleşmek iyidir her zaman keşke her uzuldugumuzde elimizden tutan gel sana bir kahve yapıyım diyen bizi gözümüzün içine bakarak dinleyen birileri olsa ama bazen olmuyor ne yapacağız kendi kendimizin arkadaşı olacağız kalk kahve yap kendine ben de yapıyım post açalım hade:))
0 oy
tarafından
Nasıl ailen var ya adam bana şiddet uygulasa ailem çeker alır istemediği çocukları yapmasınlar yazık sana Allah yardımcın olsun bir ömür bu adama katlanacaksin 
0 oy
tarafından

image

bak böyle çikolataların üzerine kızının fotosunu çıkarıb, altından güzel bir söz yazılmasını söylersin. Çıkartırlar. ölçüyü ve fotonu vermen yeterli. sonra yapıştır çikolatanın üstüne
(2,746 puan) tarafından
Kız ne alaka bu bdbdbdbdb
0 oy
(33 puan) tarafından
Şiddet dışında yaşadığın duygular benimkiyle aynı Allah Allah benim de bebeğim var 4 aylık ona sarılıyorum başka hiçbir şey ayakta tutamıyor beni sabır canım bu dünya imtihan dünyası bol bol oku rahatlat kendini . Eşinin yanlışlarını eksiklerini düşünmemeye çalış 
(2,746 puan) tarafından
Nasıl yani aynı şeyleri yaşayıp düşünmemeye çalışarak mı kendinizi motive ediyorsunuz????
(33 puan) tarafından
Bazen gidecek kadar büyük sebeplerin olmaz o zaman kalmak için bazı şeyleri görmezden geliriz sonuçta kendimi de eleştiren biriyim illa ki benim de ona karşı hatalarım var derim
Bakın eğer ayrılık kararı alinmayacaksa öyle boşanma gibi bir durum olmayacaksa karşı tarafın sürekli hatalarını bulup sürekli didiklemenin çokta bir mantığı olmuyor insanı yormaktan başka...
0 oy
tarafından

image

En üstdeki çikolata, üzerine kızının fotosunu çıkartıb yapıştıra bilirsin.Sonrakıler hediye kutusu. Doğum günleri için böyle paketleyib hazırlaya bilersin. Üstüne papayta yapıştırdığım çerçeve. Kartondan kazırlayıb , simli ojeyle boyadım. Kalp şeklindeki kutuları hazırlayıb içine istediğin birşeyi koya bilirsin. Ben kağıtdan çiçekler koydum. sende  birinin doğum gününe gederken misal bir şal koyub götürürsün. Deniz kabuğu olan basit bir kavanozdu. Gül kabı yaptım  öyle süsleyib. Yüzükler olan kağıda da mesala kızım doğum günün kutlu olsun diye yazı çıkartıb hediye sebetine geçire bilirsin. İnternetde çok daha güzelleri var canım . İlgi alanına dahil et. seni mutlu eder.
0 oy
(189 puan) tarafından
Bizde severek evlenmişdik eşim insan arasında normalde çok iyi insan insan gibi öyle biliyodum yani.ama ana kuzusu olduğu için günahsız çok el kaldırmışlığı vurduğu var.doöru artık aylardır vurmaz ama kalbimi öyle kırmış vaziyetdeki.sadece bir sorunum var bazen afetmiş gibi oluyorum.yinede ölünceye kadar unutmam yaptıklarını.annesi yalnız yemek yediyi için bile vahşicesine dövduğu bile var beni.Allah affetsin ne diyelim.
(1,439 puan) tarafından
Allah affetmesi n canim niye affediyor ki
(12,796 puan) tarafından
Elleri kırılsın..
0 oy
tarafından
Hepimizi yordular.. 
0 oy
(25 puan) tarafından
Beni anlattın sanki:((
0 oy
(14,840 puan) tarafından
Aile terapisti ne gitseniz çok iyi olur bence .
0 oy
tarafından
Bi sure ayri kalin bence ozleyince biseyler degisirse ne ala degismesse bu boyle gitmez Allah yardimcin olsun
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Hayat sana bir çikıs kapısı sunsun tez vakitte canim şans seninle olsun. yaşadiklarin çok zor 
0 oy
(12,796 puan) tarafından
Gül gibi kızları kül ediyorlar rabbim elbet sorar hesabını 
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Belki büyü belki nazar var üzerinizde. Bı annenin depresyona girmesi lüks bence çünkü sana muhtaç bı yavru var. Evini sirke ile sil,bakara süresi aç dinle. İyi yönlerini düşün la havle oku bol bol zaman herşeyin ilacı 

İnsan insanın zehrini alır derler insan içine karış bence
0 oy
tarafından
Bende kendimi anlatayım sana kuzum bende hamileyken şiddet gördüm hatta doğum yaptıktan sonra kızım şuan 6 aylık ve aynı sizin gibi 4 aylıkken falan bildiğin tekmelerle dayak yedim görücü usulü evlenmiştim şuan çok şükür iyiyiz bazı konuları konuşmaları sineye çekiyorum mecburum buna kızım için bak senin eşin evi temizlemene yardım etmiş evet evidir ama yapmak mecburiyeti yok benim eşim onu bile yapmadı yapmaz da cumartesi ve Pazar günleri evdedir tatili var kahveye gider akşam gelir en başta çok kısıtlardım kıskanırdım şuan öyle değil ama gerçekten nefretle kin tutan biri değilim ama kinle bakıyordum ona ama hep bu sözü hatırlarım peygamber efendimizin(s.a.v) evleniniz zira boşanmayınız boşanmak kıyamet alameti dir yani diyeceğim şu kuzum emin ol benden daha çok çeken olmamıştır kaynanadan da çok çektim haylada çekiyorum ama eşim bağırdığı zaman susuyorum yada sinirli olduğu zaman onun yolundan gitmeye bakıyorum gerçekten herşey yoluna giriyor yuvanı kurmaya bak takma eşini bi müddet gerçekten bak o kendi senin yolundan gelecektir unutma bunu
(33 puan) tarafından
Yazını sonuna kadar okudum canım öncelikle huzurlu mutlu olmana sevindim güzel ama anladığım kadarıyla biraz sen meyletmişsin en çok sen yapıcı olmuşsun ki yuvanı kurtarmissin tabiki bir kadın yuvası için mücadele vermeli ama maalesef herkesin yaradılışı , mizacı farklı. Mesela ben ne kadar tartışırsam tartışalım asla eşim el kaldıramaz bırak tekme atmayi tek bir tokatina dahi asla müsamaha göstermem yani yapımı bilir yapamaz vurduğu an yüzümü göremeyeceğini bilir o yüzden bağırır çağırır ama sonunda  susar hatta bir keresinde benim ona vurmuslugum vardır lohusaydim çok sinirlendirdi vurdum 3 gün uyuyamadım üzüldüm o bakışı hiç gitmedi gözümün önünden ve hata miydi evet hataydı iki taraf içinde böyle şeyler olmamalıydı evlilikte uyum sağlamaya çalışmak her zaman iyidir ama kendinden taviz vermeden bunu yapmak gerekir iki tarafın da belli çizgileri olmalı kendini ezdirmek olabileceklerin en kötüsü şiddetin her türlüsüne karşıyım insanın kendine olan saygısını kaybetmesine sebep oluyor.
tarafından
Dayak yemenin sebebi ailesi olduğu için yedim dayakları canım eşim çok fazla anneci ailecidir sonucu ne olursa olsun ailem der annesinin yanlışıda onun için doğrudur haklı veya haksızı asla ayırt etmez annemdir haklıdır dediği için bu raddeye geldik şimdi evimdeyim o annesinin yanında mutluyum tek kızımla ya o olmasa umrumda değil sabahtandir kahvedeydi şimdi ise annesinin babasının yanında ha gitmesin demiyorum gitsin ama bi yüzümü görmeye de gelsin isterdim görmek istemiyorsa kendi bilir susmak en güzel cevaptır anlayana ama kayınbaba tarafı biraz salağ bu konularda bi tek geri zekalısı bana gelmiş evde herkesin kocası karısının poğunu yiyor valla
(33 puan) tarafından
Eşin eve gelmiyor yani öyle mi :( işte buna da mutlu yuva denirse artık Rabbim hidayet versin o kocana bulmuş sesi çıkmayan bir kadını tabi eziyet etmekten de geri durmuyor benim kocam da çok anneci babacı asla onları ikinci plana atmaz ama ben kendimi de saydirtirim beni çiğneyip geçemeyeceği yeri de gayet iyi bilir Allah hepimizin geçimini güzelleştirip çekilebilir hâl versin inşallah
tarafından
Amin inşallah canım benim valla bazen öyle dün hastaydı kliniğe zorla götürdüm iğne yaptırdım geldik iyi oldu biraz kalktı bana portakal suyu sıktı çok mutlu oldum dün ilk defa beraber vakit geçirdik TV izledik bebeğide uyutmuştum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 341 göst.
5 Ağustos 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaynanasizgelin (797 puan) tarafından soruldu
+1 oy
14 cevap 188 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (158 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 106 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayse_Nur (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 151 göst.
13 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (332 puan) tarafından soruldu

377,329 soru

11,292,013 cevap

34,710 kullanıcı