0 oy
647 göst.
Diğer kategorisinde (785 puan) tarafından

Kızlar dün herzamanki gibi aylık alışverişi yaptı eşim inanın içinde zeytin peynir sucuk et felan yok sadece çok para eden 5 lt siviyağ çamaşır makinesi deterjanı felan var geriye işte yumurta süt bulgur pirinç felan şaka gibi 1100tl tutmuş eşim soyleyince şok oldum 3 poşet malzeme 1100 TL nasıl tutar:angry: resmen soygun yapıyorlar birde bu ay çok sıkışıktık sadece iki bin TL vardı elimizde yarısından çoğu markete gitti daha faturalar var :(  bu ay sonu nasıl gelecek bize Allah hepimizin yardımcısı olsun

26 Cevaplar

+9 oy
tarafından
İnsallah daha kötü olur deli gibi savunanların ağladığını görmek istiyorum zira bu felaketi göz göre göre kabullenen ve içten içe hoşuna giden Cook insan var buyulendiklerinin farkında bile değiller yazik ...
(4,040 puan) tarafından
Ya yok akillanma falan yok. Bu sefer de suçu tuccarlara atıyorlar fırsatçı diyorlar. Esas firsatciyi gormeyerek
tarafından
Esnaf kendini düşünüyor sattığı malın yerine yeni mal koyamıyor . Çiftçiyi zaten bitirdiler ne olacaktı. Herşeyde dışarı bağımlı olursan böyle olur işte. Yazık vallahi yazık. Koskaca ülkeyi Venezuela ya dondurduler. Yakında bir çuval parayla WC kağıdı alcaz şaka gibi.
tarafından
Ne diyelim bir şey desek vatan haini ilan ediliriz bosverin herkes halinden memnun araştırıp okumak yok :)
tarafından
Aynen sorma , sorumluluk kabul etmeyip ona buna satasirlar anca..neyse Allah büyük ins geçer bugünlerde
tarafından
aynen ama kurunun yaninda yasta yaniyor.. ve hala da savunanlar var. Allah akil saglikfi versin ne dim
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
15 gündür markete gitmiyorum gercekten Allah sonumuzu hayretsin
(785 puan) tarafından
Resmen ekonomik felaketin içindeyiz
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Vallahi çok zor canım bende bu ay giderleri not almaya başladım aylık mutfak alışverişi ne kadar ayın 15 inde bakıcaz. 
(785 puan) tarafından
Daha düşün zeytin peynir sucuk felan yok eğer onlarıda alsak heralde iki bine yakın tutar daha 5 sene önce bu paraya iki evin mutfağı dolardı şimdi sadece üç poşet anca doluyor
0 oy
(7,676 puan) tarafından
Allah sonumuzu hayır etsin bu giidişat ne olacak böyle:(
(785 puan) tarafından
Ekonomik felaketin içindeyiz artık tek maaşla ev gecinmez
0 oy
(11,640 puan) tarafından
Şükredin şükredin eskiden tüp kuyruğu vardı fırınlar yoktu elindeki telefona bak son model ekonomimiz çok iyi  (ironi) rabbim herkesin yardımcısı olsun zengin çok zengin fakir de fakir artık orta sınıf kalmadı 
(785 puan) tarafından
Aynen önceden orta sinifiz diyebiliyorduk şimdi ise sadece zengin ve fakir var
(11,640 puan) tarafından
Önceden az sayıda şeyler varmış insanlar o yüzden alamiyormus şimdi çok sayıda var bu sefer de parasızlıktan alamıyor
(785 puan) tarafından
Aynen canım
(3,599 puan) tarafından
Evet canım biz artık her yemek saatinde yollara çıkıp yolları izliyoruz karnimiz bı güzel doyuyo  geri içeri geliyoruz sizde öyle yapın
(11,640 puan) tarafından
Sabanın hesap müzeye kaldırıp ekmeğe banıp banıp geri kaldırcaz yakında
0 oy
(44,800 puan) tarafından
1100 çok iyi kız aylikmi bu alisveris  biz 2 binden aşağı cikamiyoz
(785 puan) tarafından
Kız içinde hiç bir et ürünü yok zeytin peynir kaşar un sebze meyve  yok neresi iyi sebzeyi meyveyi pazardan alicaz daha en az bi 300 lirada o tutar
(44,800 puan) tarafından
Bizde öle kasaptan alır eşim marketten et kıyma almaz bı 300 felanda kasaba gidiyo ama ben aylık yapiyorum
(785 puan) tarafından
Ekonomik felaketin içindeyiz valla
0 oy
tarafından
Aynen öyle canım. Bizde Perşembe gittik kayinvalidemle. Meyve sebze bide pirinç tavuk aldık mevlüt var diye. Margarin, salça, 500 gr peynir, zeytin 300 lira. 3 poşet tuttu bakıyorum hiç bişey yok. Meyve sebze dediğimde patates hariç en fazla 1 kg çoğu da yarım kilo yani
(785 puan) tarafından
Aldığımız şeylerin parası çok bereketi yok bir pişirimde tükeniyor hepsi
tarafından
Gerçekten öyle bide yağ yumurta vs alsak demek ki 600-800 den aşağı cikamicaz ya
(785 puan) tarafından
Öyle valla
0 oy
tarafından
Gelmez valla bu zamlardan sonra iki kere döndüremediğimiz için mutfak alışverişine 2 kere 2 gram altın bozup yaptık güya kızıma biriktiriyorum altınları ama yetmiyor yetmeyince mecbur kalıyoruz çok üzülüyorum bir altın bozunca. 
0 oy
tarafından

Birazdan markete çıkmam lazim yarin misafirim var kocamla karşılıklı bakisiyoruz bakalım:D

0 oy
(3,599 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun canım gerçekten herşey çok zor çok pahalı bazen düşünüyorum böyle eşim bana kiziyo haftaya doğumum var yeni evliyiz hala mobiyla borcumuz var inan iki kişiyiz nerdeyse bin lira faturalar geliyo e yemsi içmesi doktor masrafı desen gidiyo inanin artık ölsek ilaç bile alamicaz herhlade dün tek bı ilaç için yuzyirmi lira bı tane iğneye 25 lira verdim çıktım eczaneden ondan önceki haftakr yine aynı şimdiye kadr kimse parasızlıktan ölmemişti sanırım ama bundan sonra olabilir  herşey para çünkü....
0 oy
(13,255 puan) tarafından
Hah şimdi herkes anlayacak 
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun 
0 oy
(5,452 puan) tarafından
Hiç sorma geçen markete yumrta yoğurt şeker tuz kızımqa bez aldım 32 adet 85 tl yaa şaka gbı blmıyorum ne aldm halen dolap bom boş 450 tutu tefeci olmuş lar yaa resmen
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Bizde aylık mutfak alışverişini 15 inden 15 ine yapıyoruz, geçen ay aldıklarımiz 700 tuttu ama ben sıvı yağ makine deterjan almadım ve tavuk kıymada almadım bende anlamadım nereye gitti bu para :ermm:

Ondan önce ki ayda 1000 tutmuştu bende bir geçici şok geçirdim sonra kendime geldim. Kız dua edelim daha da kötüye gitmesin bu durum hadi diyelim bizim aydan aya aldığımız bir maaş var düzenli olarak ya askerî ücretle çalışan ne yapsın ben en çokta onlar için üzülüyorum bide kirada oturanlar vs bende dahil bu arada kiramiz 1200 oldu bu sene . Herşeyin hayırlısı olsun hayat zor valla

0 oy
(119,980 puan) tarafından
kiz benzine mazoto bak valla cok kotuye gidiyo yaa
0 oy
(1,580 puan) tarafından
En dibe vurmadan yukarı çıkamayız. :) 
0 oy
tarafından
Alış-veriş yapmak artık lüks oldu, bizi bu duruma düşürenlere yazıklar olsun 
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Zor bacım ben gitmiyorm markete 2 haftadır felan. Para yok k.karti coştu:(
0 oy
(817 puan) tarafından
En kötüsüde aldıklarını dolaba dizince dolabın hala boş olması ve kol gibi bir fişe sahip olman göz göre göre geldi hatta gelmeden bakın geliyorum diye bağırdı ona rağmen çıkar telefonunu dediler bu millet akıllanmaz.
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Mazot olmuş 18 lira, sırf nakliye maliyeti geçen senenin 2.5 katı, başka gider kalemleri de var, zam kaçınılmaz maalesef. Allah cümlemize rızk bolluğu nasip eylesin hayırlı helal kazanç kapıları açsın. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 569 göst.
12 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Yonca00 (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 171 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asafmuho (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 699 göst.