0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (257 puan) tarafından
Kizlar ben gecen sene yks ye girdim 210 puan getiddim tercih verdim cocuk gelisimi ama aciktan en yuksek istanbulu yazmisim cikmadi bu sene o puani kullanabiliyormuyum bide kullanabiliyosam birinden duymustum puan yari yariya dusuyo dendi dogrumu. 

Kararsiz da kaldim acaba gecen seneki puanimimi kullansam yoksa bu sene yeni sinava mi girsrm diyr 

5 Cevaplar

0 oy
(7,993 puan) tarafından
Benim bildiğim kullanilmiyo artık onu bı ara yapmışlardı sonra kaldirdilar
(257 puan) tarafından
Valq yarin bi osym yi arayayim konsuup sorayim rmin olamadim canim sagolasin
-Reklam-
0 oy
(2,493 puan) tarafından
KPSS'de kullanırsınız yks'de kullanamazsınız. Puanınız da tercih yapıp üniversite çıkar da gitmezseniz düşer okul puanından bahsediyorum
0 oy
(2,360 puan) tarafından
Okul puanın yarı yarıya düşer canım.tercih de yapamazsın aynı puanla
(257 puan) tarafından
Anladim canim sagolasin
0 oy
(180 puan) tarafından
Kullanamıyorsun, eşer tercih yaptığım üniversite geldiği halde gitmediysen bu sene girersen puan kırıyorlar. Ama şeninin tercihin gelmemiş o yüzden kırmazlar
(257 puan) tarafından
Yok canim yerlesmedim bi okula
0 oy
(62 puan) tarafından

Önceki yılın TYT Puanını kullanmak istiyorsanız yine de sınava başvuru yapıp parayı yatırmak zorundasınız. Başvuru işlemi esnasında size puanı kullanıp kullanmak istemediğinize dair bir işaretleme yaptırılıyor. 

Puan kesilmesi durumu ise tercih yapıp da bir yer kazanırsanız meydana gelir,siz tercih yapmışsınız;ama yerleştirilmemissiniz. O yüzden kesinti olmaz,aynı puanı kullanırsınız yine.
(257 puan) tarafından
210 puanim vardi aciktan cocuk gelisimine tercih verdim ama yerlesmedim o zaman sorun olmaz degilmi bugin kayit yapmak istiyroum kararsiz kalsim bu puanla mi devam edeyim yoksa yeni bi sinava mi gireyim diye

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 48 göst.
1 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 148 göst.