0 oy
198 göst.
Aile kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Altın  istiyordum ama şuan için çok pahalı bekleticem.  Ama kulağını  acı eşiği  çok yokken  yakın zamanda deldireyim diyorum  eczanede onların  taktığı dursa  nolur ki yada  gümüş takan var mı annem  altın  dan başkası senin kulağını  yara ediyo derdi.  Altın almak mecbur mu ki bu arada  bebeğim  12 mart da 1 yaşına  girecek 

12 Cevaplar

0 oy
(67 puan) tarafından
Benim bebekken kulağımı delmisler buyuyunce mi zamaninda yanlış delimden dolayi mi bilemem küpe deligi nerdeyse yanagimda cok cirkin duruyo. Birde altın takamayacak durumdaysaniz deldirmeyin büyüyünce kendi istediği zaman deldirirsiniz
(1,373 puan) tarafından
Ya işte hamile olmadan  önce  kız bebeğim  olursa
 kulağını deldirip küpe takıcam diye  heves ederdim.  Bi ayrı yakıştırıyorum kız bebeklere minik küpeleri.
(1,373 puan) tarafından
Bide dediğini tam anlamadım canım
(67 puan) tarafından
Zamanla burun ve kulaklar büyüyor ya benim kulağımı bebekken deldirmisler ve kupe deligi nerdeyse yanagimda cok cirkin durdugu icin sonradan ben yine deldirdim olmasi gereken yere bu sefer diger bebeklik deligi de kulagimda duruyor. Birde altindan baska bir sey bebegin kulagina yara yapabilir canı acir boş yere sen en iyisi büyüdüğünde kendi istediginde deldir
(1,373 puan) tarafından
Öyle ya benimkini yara yapmış o önemli değil yani zaten fırsat olunca altında alınır da internetten baktım en uygun yaş 4 diyor 4'e kadar nasıl beklersem bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Benim kız dört yaşında hala deldirmedim düşünmüyorum da belki istemicek büyüyünce kucugunde deldirmeyi düşünmuyirum akılları erince kendileri deldirsin gönlünce
0 oy
(9,657 puan) tarafından
İlk gümüş taktı gümüşçüde deldirdik 2 aya yakın kaldı kulağında çok da güzeldi yara falan yapmadı 
0 oy
(13,103 puan) tarafından
Gümüş de olur canım altın top küpe var bizde henüz delik değil kulağı 
0 oy
(76 puan) tarafından
2 yaşından önce deldirilmesi önerilmez, bebeğin kulak yspısı tam oturmamıs oluyor 
(1,373 puan) tarafından
Hiç duymadım kuzum bakayım bi araştırayım
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ben eczanede deldirdim. bir yil o kupe ile kaldi sonra altin kupeye gectik.
(1,373 puan) tarafından
Anladım canım o kadar kalıyor mu ki eczanede taktıkları gümüş müydü
(11,217 puan) tarafından
celikmis :) kizim.izin vermedi korktu uzun sure acio dedi bir gun kandrip aktin kupesini taktim
(1,373 puan) tarafından
Kaç yaşında idi şimdi internet ten baktım da en uygun yaş 4 diyo ben o zamana kadar nasıl beklersem ☺️☺️☺️
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Çok pahalı küpeler birada 1 miyar 
(1,373 puan) tarafından
Büyük bişe istemiyorum canım 1: milyar değil de 500 TL var o bile fazla ora nere
(1,541 puan) tarafından
Burada 1 miyar
(1,373 puan) tarafından
Ora nere
(1,541 puan) tarafından
Karabük de annem alacaktı 1 miyar deyince besik aldi
0 oy
tarafından
15 aylıkken deldirdik 2 hafta bu küpe kalsın sonra altın küpe takın dedi öyle yaptık biz canım 
(1,373 puan) tarafından
Hmm ben de bundan bahsediyorum bazıları öyle diyor.
0 oy
tarafından
Eczanede takılan yara yapmıyor canm o gümüş sanırım

Benimde sahteleri asla takamam ama eczanede ilk deldirince onu takmışlardı onu baya taktım hiç bi sıkıntı olmadı
(1,373 puan) tarafından
Hmmm öyle  mi diyorsun bi bakalım soralım bi eczaneye
0 oy
(348 puan) tarafından
Deldirmek gerekli ben olsam Deldirmek kendi ne zaman isterse o zaman deldirsin
(1,373 puan) tarafından
Anladım canım sağol
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Kızıma delme. Küpesi taktilar sürekli kullanabilirsiniz dediler ama biz altın alıp değiştirdik kulağı alışsın diye sanki 1 yaş erken gibi ama
(1,373 puan) tarafından
Daha erken takan duydum canım minik bişey düşünüyorum ama bakalım
0 oy
(11,399 puan) tarafından
Alerjik duranı yoksa eğer delinen kupelerle kalabilir canım denemeden bilemezsin.
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 53 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde Rahel. 21 (37 puan) tarafından soruldu
+1 oy
21 cevap 311 göst.
27 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 214 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 298 göst.
17 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...