0 oy
225 göst.
Aile kategorisinde (395 puan) tarafından
Kızlar cenazem vardı sütüm yoktu ama emziriyordum kendini eksik hissetmesin diye emiyordu ama sagdıgım zaman asla süt yoktu bir iki damla belki geliyordu mamaya başlattı doktorumuz cenazem var diye bebeği kayınvalideme bıraktım mama emiyor zaten birde beraber yaşıyoruz diye alışkın ona da neyse 2. Gün bugün göğsüm deli süt doldu maşallah bende ne yapacağım şaşırdım şuan sağdım dolaba koydum yarın döneceğim donmuş olucak 10 saat sürecek yol ama soğuk hava bozulacağını düşünmüyorum sizce sagmakla iyi mi yaptım kesilmemesi için yoksa göğsümde bekletip dönünce emzirmelimiydim bu seferde göğüste süt var diye üretim kesilir diye düşündüm ama yanlış mı yaptım bilmiyorum 

9 Cevaplar

0 oy
(1,028 puan) tarafından
İyi yapmışsın bence canım daha iyi ne kadar emzirirsen o kadar süt gelir zaten en azından çocukta içer sendende inşallah bundan sonra hep gelir 
(395 puan) tarafından
İnşallah Okadar sevindim ki Allah yüzüme güldü emzirmeyi tamamen kesicektim bana bi yol gösterdi sanırım öyle düşündüm mutlu oldum sağmaya devam edicem
-Reklam-
0 oy
(378 puan) tarafından
Iyi yapmissin canim yine dolarsa yine sag mutlaka, esas dolu meme ile beklemek sutu azaltir hem de allah korusun mastit olabilir
(395 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim ☺️
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Kız Sağdıysan tekrardan gelir canım arkasından 

Başınız sağolsun bu arada
(395 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun sağınca da üzüldüm bir an belki bebeğim içerdi dedim ama dondurup eve götürücem yolda soğuk Allah’ın iziniyle birşey olmaz inşallah
0 oy
(110 puan) tarafından
Yok canım iyi yapmışsın sen sagdikca emzirdikce sütun devamı gelicek zaten sagmazsan o seni çok rahatsız eder 
(395 puan) tarafından
Evet zaten Okadar ağrıdı ki çok şaşırdım baktım kocaman olmuş sağdık Allah’ın iziniyle devamı gelip şifa olsun oğluma
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Sağ Cnm sağ sagdikca çoğalır buzlu olsn anca çözülür yeririain içsin tabi
(395 puan) tarafından
İnşallah ya çok sevindim geldiğine de inşallah Allah ona sagdıgımı içmeyi de nasip eder
(6,859 puan) tarafından
İnşallah Cnm ben çoğunlukla sagdim o yüzden 2 saati geçmezse sürekli sağ çoğalır
(395 puan) tarafından
2 saatte bir mi sağıyım birde sağıyorum yA mesela hepsini götüremeyebilirim eve nereye bırakabilirim çöp yada lavobaya atmak istemem
(6,859 puan) tarafından
Süt saklama poşeti oluyo cnm sağ 15 dk oda ısısında beklet sonra buzluğa at . Düşün bebek emmek istedikçe süt gelir o mantıkla sağ geçirme ilk süt gelir sonra boş çeker makine baya bı sonra 2. Süt gekir göğüs boşalır 15 er dk sağım önerilir her göğüs icin. Buzlanan süt acil cozulmesi gerekirse musluktan normal suyu leğene doldur soğuk su işte oturt içine çözülür sütun. Poşetleri buzluğa yatay koy. Eğer acil değilse geceden buzdolabının altina çıkar sabaha kdr erir . Benmari usulü ılık ver bebeğine.kokusu kötü gelebilir bozuk vs diye düşünme sakın öyle oluyor.
0 oy
(51 puan) tarafından
Göğsünde beklese hem sana sancı yapar hem o beklenen süt bebehe olmaz derler bende bekleyince toprağa sağarim tekrar uretiyo bebeğe onu vermek iyi değil 
(395 puan) tarafından
İyi yapmışım o zaman allah bebeğime yardım etsin inşallah beni özlemiştir şimdi birde sütüm gelince onu bıraktığıma çok üzüldüm ama bir hafta önce çok hastalandı hem üşüttü hemde ateşi 40 a vurmuştu bu karda kışta gelmesini istemedim inşallah Allah sağdıgım sütü içirmeyi de nasip eder
(51 puan) tarafından
Oy çok zor biliyorum Allah yardımcın olsun inşallah amin .  Benimde başıma geldi sütüm canı bişi çekmiş dediler 2 gün taş gibiydi göğsüm acısı çok oluyo mecbur sagdim sagdim sonra icirdim bebeğime ilk bilmiyordum direk bebege verdim attı hep çok sıcaktı sonra dediler beklenen süt iyi gelmiyor bide küçük 25 günlük kıyamadım
0 oy
(1,104 puan) tarafından
İyi yapmışsın göğüs bosaldikca süt oluşur
0 oy
(119,342 puan) tarafından
aaa cok iyi yaomissin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 86 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Umutsuzca (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 102 göst.