0 oy
136 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından

1 aylık kızım kolik bebek gaz sancısı oluyor. Tecrübeli anneler nasıl bir çözüm sağlıyorsunuz ?

12 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Elektrik süpürgesi sesiyle uyuttum ben anca oyle sakinlesti
(9,247 puan) tarafından
Battaniye işi zor
tarafından
Niye çok ise yarıyor yada hamak yapma imkanın varsa yap
(9,247 puan) tarafından
Valla ben kızımla beraber tek yasıyorum eşim görevde oluyor yanımda biri olsa tamam diyecem ama zor bizim gecti aglama krızlerimiz hem
tarafından
Hamak  alma imkanın varsa hamak al oda iyi
(9,247 puan) tarafından
Suan yanına Ayetel Kürsi acıp koyuyorum kendi uyuyor
-Reklam-
0 oy
(251 puan) tarafından
Benimde oğlum kolikti gece ağladıkça bende ağladım tek çarem masaj ve gaz damlaları ama tam geçirmiyor  çok şükür şuan 6 aylik geçti 4 aydan sonra sizinde geçer inşallah cnm allah yardımcın olsn 
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Pek bir çözümü yok canım emziriyorsan eğer gaz yapan yiyecekleri yeme günde 1 fincan rezene çayı iç bebeğine de 2-3 çay kaşığı kadar ver 
0 oy
tarafından

Saç kurutma makinasıyla uyutuyordum eziyet gibiydi Allah yardımcın olsun:'(

0 oy
(119,341 puan) tarafından
zaman bacim 6 ay cektim o kolikligi nerdeyse
0 oy
tarafından
Saç kurutma makinesi sesi 

Gaz ilacı 

Akşam banyosu 
0 oy
(322 puan) tarafından
Kolik korkulu rüyam :) kızım kolikti 6 ay ne çektik bee. Simdi oğlum 5 aylık oda Kolik. Aralarında 2 yaş var. Cocuklari çok seviyorum ama birdaha çocuk istemiyorum. Gerçekten çok yoruldum. Kolik için tek çözüm zaman canım. 6. Aydan sonra birseyi kalmıyor. Onun dışında gaz damlası kimyon falan hepsi boş. Ama yine de nöbetleri hafiflettiğini düşünüyorum. Sabret 5 ay sonra birseyi kalmaz 
0 oy
(1,278 puan) tarafından

pış pış pış pış

Vuuuuuuvvvv 

Pufffffff 

Devam keee:D

0 oy
(1,785 puan) tarafından
Benimki de kolikti fön makinesi sesiyle uyuturdum ağlama krizlerine girince de YouTube dan kolik bebekler için ses var onu açardım 
0 oy
(40 puan) tarafından

merhaba benim bebeğim beslenme sırasında hava kaçırmasından dolayı yaşıyoruz bu sorunu. Doktorumuzunda önerisi ile150 ml antikolik biberon kullanımına geçtik. Tercihen wee baby markasını kullanıyoruz.

0 oy
(38 puan) tarafından

bende wee baby markasından antikolik biberon kullanıyorum. Kullandığımızdan bu yana sorunu en aza indirdik

0 oy
tarafından
Anason içir yada kuru nane kaynatıp ver uyuması içinde fön sesi çok etkili ben öyle uyutuyordum 7 aylık oldu hala dinleyerek uyur

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 161 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 261 göst.
12 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 269 göst.
7 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 282 göst.