+1 oy
208 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

image

................

5 Cevaplar

0 oy
(1,785 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Okadar doğru ki.. babamın evi var 1+1 adam 3 senedir 650 TL ye oturuyodu babam bu sene zam istedi gönlünden ne koparsa diye adam da 50 TL zam yaptı babamda kabul etti.. her zaman der bizde kiracı olduk bizde çok çektik 1+1 eve 1000 lira istesem hak mıdır diye babamın bu huyunu çok seviyorum cidden.. 3 4 tane yağ alabilicek gücü varken 1 tane aldı valla Allah fırsatçılardan korusun.
tarafından
Ahh çok güzel bir düşünce Allah razı olsun babandan benim annemlerin oturduğu ev 550 TL di adam geçen gün 850 yapicsm demiş 300 TL zam dusunebilyor musun
Neymiş ev fiyatları uçmuş öyle olması gerekiyormuş fırsatçılık degilde ne bu
(1,785 puan) tarafından
Önce insan olmak önemli.. araba ev şu bu bunlara bişey diyemem ama kiracılar çok zor durumda kaldı bu zamlrdan dolayı en kıytırık ev bile 2000 den aşağı değil bu sadece vicdansizlikyve fırsatçılık
-Reklam-
0 oy
tarafından
peki düşük fiyatlardan arabalarını satıp, ucuz kiraya verdiklerinde market fiyatları düşecek mi? Önce market fiyatları geçim şartları düşecek ki insanlar da daha uyguna kiraya versinler ya da satsınlar mallarını. Sonuçta bu insanlar da bunlardan geçiniyor. Maaşa zam isterken market fiyatları etkili oluyorsa bunda da etkili oluyor tabi.
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Yanlış bence ;

Bir kilo altının vardı.

Ev araba alırken kullandık evi 4 sene önce 200' aldk arabayı da 85 aldık.

Bir kilo altın üstüne 100 bin kayınbabam vermişti ayrıca bizde 100 bin kredi çekmiştik.

Araba için ilk peşinatta verdgm 200 gram altın o zaman 25 milyar 125 TL tutmuştu.dun gibi hatırlıyorum. Şu an 20 gram bileziğim 16 milyar düşün yani. 

Şimdi evimin değeri 750 bin .

Kar zarar dengesi..yani normal yükselmeleri.

Yiyecek içecek işi ise ayrı mevzu..

Tarım arazilerimiz varken.. ithal ettiğimiz hersyi yetiştirecek imkan varken bunu ihracat ile halledip, doların yükselişine göre yapılan zamlar haksızlık..bunu eleştiririm yani.

Devlet çiftçi yi desteklemeli bütün kaynakları kullanmalı.
tarafından
Devlet ciftci destekliyor benim esimde ciftci olrak ek is olarak kayitli ****** destegi,traktor destegi felan hep veriliyor ama gel gelelim tarladan urunun cikis fiyati cok dusuk gunesin altinda iscinin yandigi bosuna oluyor
(3,446 puan) tarafından
Canım bizimkiler de tarla var ben işte ****** desteği traktör desteğinden bahsetmiyorum..ha çıkan ürün ucuza alınıyor onu da demiyorum..
Mesela yağ ihracat yapıyor kaç gündür görüyoruz milleti nasıl almaya çalışıyor pahalı olacak diye neden çünkü dolarla yurtdışindan alıyoruz..
Uretebilicegmz herşeyde dışa bağımlı hale gelmişiz..
Devlet politikası bu durumda yanlış.
 Bak mesela kg tarla çıkışı 2.5 tü galiba eşimin arkadaşı alıp depolara koymuştu evvel gün satmış 6.5 a ..
E çiftçi ye destek verse ihracat yapılan ürünler i üreten çiftçiler e ek destek varsa ciftileri zora sokmasa ülkemiz gayet zengin bir ülke olabilir
tarafından
Yani sende haklısın bacım
tarafından
Valla urunu insan gibi hakkiyla satin alsalar emegini verseler Ciftcinin,ciftci zaten uretecek ama artik onlarda yoruldu 5 ay gunesin altinda yaniyorlar binyaz calisip 7 ay o calistigi parayi yiyor insanlar cok zor yasamak
0 oy
(119,338 puan) tarafından
bakalim yorumlara 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Doğru valla bacım

İlgili bir soru bulunamadı

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...