+1 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Şimdi benim ikizlerin var 

Evde ne varsa kaldırdım 3lu zigon vazo abajur çerçeve duvardaki tabloları çiçekleri aklınıza ne gelirse  koltuk masa sandalye halıdan başka bisiy yok en sonunda TV yide kaldiricam bu gidişte 

İkiside ne varsa atıyorlar dokunmak istiyorlar zarar veriyorlar 

Sorum şu sizin çocuklarınizda bu şekilde mi çok sıkıldım bu durumdan ne zamana kada böyle olucak bitmedi gitti merakları

22 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nekadarlik ikizlerin. Büyüdükçe düzeliyorlar ya şuan küçük sanırım seninkiler keşfetme dönemi. 

Bu arada duvardaki resimler ne alaka kız sjsjsk
tarafından
19 aylık canım koltuğun üstüne çıkıp yetişiyor duvardaki  tablolara TV sehpasini çekiyor arkadaki fislerle oynamak istiyor neler neler cinnet geçiricem artık
tarafından
Ah allahim tam keşfetme zamanları ya sonra sonra duruluyorlar ama ikizlerin biri diğerine göre daha yaramaz oluolar ☺️
tarafından
Evet  biri çok hareketli çin gibi diğeri çok uysal çok sakin bir çocuk
İkisi bir araya gelince deliriyorlar hicbirsey bırakmıyorlar ortada ☺️
-Reklam-
0 oy
(13,099 puan) tarafından
2 yaşa geldi hâlâ aynı 
tarafından
Offf benimde 19 aylik
0 oy
tarafından
Ayy ikizlerin mi var isimleri neyy icimin yaglari eridiii
tarafından
Eymen &Ege ☺️☺️
0 oy
tarafından

Duvaramı tırmanıyo kız seninkiler:ermm:

tarafından
Koltuğun üstüne çıkıp yetişiyor
0 oy
tarafından
Bence kaldırma kaldırmak bir çözüm değil bırak merak etsinler ellesinler eğer kendi evlerinde merak edip bakmazlarsa ellemezlerse yabancı birisinin evine gidip merak ederler ellerler bu sefer de o eşyaya zarar verebilirler bırak kendi evlerinde istedikleri kadar rahatça özgürce merak edip ellesinler sen de güzelce anlat bunun yeri burası ve buradan başka bir yerde duramaz diye
tarafından
Ahh zarar veriyorlar kendilerine zigon sehpayi kardeşinin üzerine deviriyordu az kalsın nasıl kaldırmam bacım diğer çocuklar gibi değil bu canavarlar☺️
tarafından
Aman allah korusun rabbim yardımcın olsun çok zor valla
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Ilerleyen dönemde evde degilde cadirda mi yasasak acaba dedirtiyorlar. Benim evimde de aksesuar yok. En sonunda televizyonu takti kafayi. Eline ne gecerse televizyonu firlatiyor. Görsen sanki düsmana gülle atiyor sanirsin. TV bozulsa da kurtulsak. 
tarafından
Aynen valla bizimki de TV sehpasini çekiyor arkasına girip kabloyla oynuyor cinnet geçiricem artık
0 oy
(119,463 puan) tarafından

evimde hoc aksesuar yoktu zaten :D az esya cok huzur

tarafından
En güzeli ☺️☺️
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Evimdeki hiçbir şeyi kaldırmam gerekmedi. 25 aylik kizim var daha bi tane çekmece karistirmisligi yok. Çocuktan çocuğa değişiyor demek ki
tarafından
Benim canavarlarla 1 gün zamn geçir ☺️☺️
0 oy
(5,073 puan) tarafından
Ben hiçbirini kaldırmadım. En başta çok ilgisini çekti verdim eline baktı sonra yüzlerine bile bakmadı. 15 aylık oldu
tarafından
Benimkiler o cinsten değil bitmiyor merakları
0 oy
tarafından
Allah'a şükür 21 aylik daha evden hicbisey kaldırmadim öyle bi huyu hiç yok yanından geçer bakmaz bile 
0 oy
(3,446 puan) tarafından
İki çocuk büyüttüm hiç bişey i kaldırmadm hiç bir odanın kapısını kapatmadim..

Çünkü çocuk ne kadar görürse o kadar alışır inanışım var.

Mesela çoğu insan misafir odasının kapısını kapatır, açınca da çocuklar gider aksesuarlaro kırar zarar verir ya benim misafir odamın kapısı hiç kapanmadi çocuklarım bir gün olsin zarar vermedi..

Konusa konusa anlata anlata kötü şey yaşamadık çok şükür
0 oy
tarafından
3 yaşına kadar sürdü bizde şimdi koyuyorum ben dokunmuyorlar
0 oy
tarafından

Benimki daha o duruma gelmedi kuzum ama geçen geçen gün ayağa kalkacam diye ses sistemine tutundu onunla beraber yere yığıldı :D çok şükür bir sorun olmadı ama korkuyorum artık ne görse tutunup kalkıyor cadı 

0 oy
(5,953 puan) tarafından
Cocukla alakali durum demek yigenim de ellemedi evleri obje süsler dolu  bir iki gitti annesi oyuncaklarini koymuştu bunlar senin onlar ellenmez diye oylede alisdi hayatta elemedi bakalim benimde oglum var 6.5 ayliklik suan kaldirmayi düşünmüyorum inşallah alıştıra bilirim  
0 oy
(322 puan) tarafından

Kızım 2.5 yaşında ne zaman yürümeye başladı herseyi kaldırdım çünkü çok fazla eşyam kırıldı. Duvarlara dolaplara tırmanıyor yine zarar verecek birsey buluyor. Eşyaya zarar verse yine iyi kendine zarar vermesin korkum o. Koltuklarım hep kalem lekesi evde bir tane kalem bırakmadım. O yeni şeyler keşfettikce bende kaldırıyorum. Ev toplama kampı gibi. Başkasının evine asla gitmiyorum çünkü büyük sıkıntı oluyor. Oyuncakları var asla oynamaz alir alir atar ben toplarım bütün gün böyle mutfağa da musallat olur topla babam topla tüm gün. Tv ye gelince gidip vuruyor düşürecek diye korkuyorum zaten hiç izlemem onu da kaldırmayı düşünüyorum:)  şaka gibi ama evde bardak kalmadı 

tarafından
Doğrudur valla benimkide aynı öyle canımı çıkardı artık napicam anlamadım
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Evdeki hiçbir aksesuarı kaldirmadim çiçeğinden fotoğraf albümlerine kadar. Gelin cicegimde salonda durur çocuğumun çok rahat uzanabilecegi yerde fakat siz konuşarak kararlılığınizla onların ellenmiycegini anlatmanız gerekirdi. Kızımada bunu anlattım güzelce ellememesi gerektiğini. Bazen dokunuyor sadece ama öyle alipta atma durumları yok zarar vermiyor.
0 oy
(348 puan) tarafından
Herelde 5 6 yaşına kadar oyle olurlar
tarafından
Off 3 yaşında bitiyor diyorlar ama halim kalmadı artık valla
0 oy
(456 puan) tarafından
Benimde 17 aylık oglum var canım sandalyeyi çekip mutfaga taşa dayanıp ordakileri alıyor masanın üzerine çıkıyor su sebili var onunla her tarafı ıslatıyor tencerelerle oynuyor o kadar oyuncagı bırakıp tencerelerimin hali kalmadı artık ne bulursa yere atıyor inşallah atlatırırz bu zamanları 
tarafından
Aynı valla benimkiler de aynı galiba erkek çocukları daha yaramaz oluyor Allah yardımcımız olsun valla ❤️
(456 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
tarafından
Hiç hit şeyi kaldıramıyorum canim aksine daha fazla önüne koyyorum ki merakı gitsin diye herşeye hayır demiyorum sadece Zarar göreceği seylere
tarafından
Ben bugün evdeki sandalyeleri kaldırdım düşün üstüne çıkıp masaya çıkıyor kardeşinin üzerine geçen gün 3 lu zigon sehpa geliyordu attı yani nasıl kaldırmam bu durumda çocuktan çocuğa fark var malesef keşke bende senin gibi olasnilsem anlamıyor malesef çok hiperaktif
tarafından
Ay çok zor canım anlıyorum seni ilk zamanlar benim bebede öyleydi artık alışıyor kaldirdikca merakları azalmıyor çoğalıyor
0 oy
(700 puan) tarafından
Sadece ikiz değil yaşı yaki  olanlar hep aynı telefon olmazsa evdeki eşyalara sarıyor lar

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 581 göst.
8 Mart 2024 Diğer kategorisinde Oldu o zaman (2,679 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 709 göst.
15 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 262 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 266 göst.
5 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu

381,072 soru

11,408,436 cevap

34,945 kullanıcı

...