0 oy
114 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar yeğenim 2 yaşında akdeniz anemisi tanımı konmuş ablam yıkılmış durumda aramızda çocuğu bu hastalığı atlatan varmı kan değerleri çok düşükmüş neler yedirmesi gerekiyor çocuğa yazık birde bu yaşta migren bile çıkmış çocukta 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kiz yikilcak ne var tovbe ölümcül bi hastalik degil ya bende de var ilac kullandim belli bi sure sonra biraktim kendi kendime normalde ömür boyu ilac kullanmak gerekiyo
(29 puan) tarafından
Canm daha bebek 2 yaşında internetten çok kötü şeyler yazıyor
tarafından
Yav internete ne bakiyosn sen doktor ne diyosa ona inanin istiyosaniz bi doktorla sınırlı kalmayin baska doktora daha goturun genelde bu hastalik tasiyici oluyo yani ailede var mi baska birinde ya da akraba evliligi falan mi ablanlar
(6,047 puan) tarafından
İnternete ne bakıyorsunuz.  Ben internete rahatsizliklarimi yazsam bana mezarlıklar müdürlüğünun numarası çıkar yani
-Reklam-
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Canım ben siyah çekirdekli kuru üzüm yiyerek bir ayda kan değerim 8den 10a çıktı. 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ailenizde kimde var canım geçmiş olsun 

Akdeniz ateşi atak geçiren  gördüm genetik bir hastalık bu ondan farklı sanırım
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Kız akdeniz anemisi eniştemde var kardeşimde var karın ağrısı yapar sadece buna şükretsin rabbim beterinden korusun 
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canim benim kiz kardesim oyle  bebekliginden beri bide hep romatizma falan dediler igneler vurdurduk sonradan anlaşıldı akdeniz anemisi memleket neresi genelde ic anadoluda cok oluyor sivas tokat biz sivasliyz aileden taşıyıcı vardır bebekte çıkmıştır Rabbim sifa versin atak dönemleri zor oluyor sadece onun dışında ilaçlar hafifletiyorr benim kardesim hic dikkat etmedigi halde yemesine icmesine cok şükür iyi şimdilik insallah sizinde öyle olur cok gecmis olsun 
0 oy
(4,376 puan) tarafından
Siyah cekirdekli üzüm keçiboynuzu pekmezi kırmızı pancar ciger badem yesil mercimek kırmızı et kivi portakal bunlar kan yapar canim bunlardan yedirsi. Bende de akdeniz anemisi var üstelik ben babamin taşıyıcısıyım babamda talasemi hastası ama bunlardan yiyerek kanimi dengede tutuyorum 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 81 göst.
4 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tugceceribassss (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 56 göst.
0 oy
7 cevap 198 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Simay888 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 216 göst.
19 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu

381,463 soru

11,420,568 cevap

34,975 kullanıcı

...