0 oy
202 göst.
Diğer kategorisinde (606 puan) tarafından
İki saatte bir emzirme sonra gaz çıkarma e başka ne var önemli olan 

8 Cevaplar

0 oy
(251 puan) tarafından
Altınada dikkat et canm pişik olabilir ayriyeten emzirirken sonra başını hafif yan tut kusarsa tekrar yutmasin diye Ha bide terlemesine çok dikkat et canm terlerse muhakkak üstünü değiş yada sırtına bisey yok ama değişmek daha mantıklı yoksa Allah korusun hasta olur 
(606 puan) tarafından
Emince kafası sağa yada solda olmali değil mi uyursa filan kendi değiştirmez mi
(251 puan) tarafından
Evet canm muhakkak sağa yada sola çevir çevir baktın olmuyor arkasına küçük yumuşak yastık yada başka bisey koy
(3,552 puan) tarafından
Yenidogan bebek terlemez gülüm. O yüzden çok kalın giydirip sıcağa maruz bırakmak ölümcül sonuçlar doğurabilir
(251 puan) tarafından
Terlemez ama o kalın giydirmeye bağlı kat katta giydirilmemesi lazm cnm o yüzden söyledim bende
-Reklam-
0 oy
tarafından
Emzirme sonrası dümdüz yatırılmamalı düz yatırıp hafif kafası sağ yada sola döndürülmeli emzirme sonrası sarsılmamalı göbek bağı düşene kadar banyo yaptırılmaz bizde güzel temiz mendil ile teni silinebilir altındaki bezi çok fazla bekletmemelisin pişik olur her bez değiştirirken pişik önleyici krem sürülmeli biberon kullanılıyorsa mama bitince biberon ağızdan çekilmeli boş emerse havasını çeker gaz yapar 
(606 puan) tarafından
Emdikten sonra uyursa peki
tarafından
Gaz olayını mı diyorsun neyden bahsediyorsun canım
(606 puan) tarafından
Emince uyursa kafasını sağa yada sola mi cevireyim
tarafından
Yatağına yatırınca hafif yan yatır ama gazını çıkarmadan uyutma sancılanır gazdan rahatsız olur
(606 puan) tarafından
Tmm canım
0 oy
(456 puan) tarafından
Yenidogum yaptıysan 1 hafta sonra kontrole götürmen gerekiyor canım işitme testi var onu yaptır bi saga bi sola her yatırdıgında öyle yap kusarsa bogazına kaçmasın dik yatırdıgında göz önünde bulundur 
(606 puan) tarafından
Saga sola napiyim canım anlamadım
(456 puan) tarafından
Emzirip koyuyorsun ya canım her emzirmede farklı yatır bir saga diger emzirmende sola kafası uzamasın yanında oldugun zamanda dik yatır
0 oy
(444 puan) tarafından
O kadar çok var ki. Mesela benim bebeğim gazdan asla uyuyamazdi ama üst gazı. Alttan olan gazı olunca kucagima alir kaka yapar gibi tutardim ama bacaklarina yüklenmeden hiç bagirsak gazi sorunumuz olmadı. Üstten gazını iyice cikarirdim öyle 2 3 ay kendi kendine bile uyudu. Emzik biberon kullanmadim çünkü meme reddi yapacagini biliyordum ve yapti da şükür geçti. 2.aydan itibaren günde 10 dk ile başlayıp yüzüstü oynattim kaslari güçlensin diye cabuk emekledi ve şuan 8 aylık koltuklara tutunuyor. Korbell çöp kutusu aşırı kullanışlı birşey. Ana dizi de öyle gündüz salonda yatirirdim yanimda. Yoyko anne yani park yataktan cok memnunum. Kendi besigini de tek kisilik montesori yatak yaptırdım geçen ay yatakta emzirirken uyuyakaldim yere düştü şimdi sadece onun yataginda emzirerek uyutuyorum kendim uyumamak için ama şuan 8 aylık küçükken yaninda uyumak tehlikeli. İlk 1-2 yil besiginde gergin nevresim disinda hicbirsey olmamali ama ben battaniye kullandim. Sallamadim, yürüteç kullanmadım. Gazını cikarip ayakta gezerek uyuttum daha sonra yere yorgani 4 kat yapıp koymuştum oynasin diye onda elini agzina koyup uyumaya başladı. Disleri cikmaya baslayinca elini emmeyi birakti şimdi emerek uyuyor. Bazen kucagimda gezdiriyorum. Sormak istedigin birsey varsa sor kuzu ben baya arastirdim 
(606 puan) tarafından
Valla benim de ilk bebiş olacka hiç fikrim yok nasıl bakicam yapicam diye tüm emme işleminden sonra beline popusna vurup gaz çıkarmak gerekiyor değil mi iki saatte bir uyandırıp emzirmek gerekiyor başka napmak lazım ki
(444 puan) tarafından
Kendini hiç üzme canim çünkü naparsan yap planladigin gibi gitmeyebiliyor ama ben buradan cok şey öğrendim. Bebegim memeyi itiyor yazdim gazi oldugunu öğrendim. Ne annem ne kaynanam bana söylemedi 20 gün boyunca bebegimin gazini cikarmayi bilmiyodum emzirdigin gibi direk gazını çıkar bekledikce zor cikar ve bagirsak gazina dönüşür bebegi rahatsiz eder. Korbel çöp kovasini kesinlikle öneririm. Bez olarak prima premiumcare kullanmistik yeni dogdugunda sonra sleepy gectik hic begenmedim simdi baby turco dogadan bez ve islak mendil kullaniyoruz islak mendil icerigi temiz guvenebilirsin. Bebek uyudukça kesinlikle uyu anne yanı almadiysan yoyko nun anne yanini oneririm park yatak büyük. Oturma odasina da ana dizi almıştık zaten ilk 2-3 ay senden ayrilmiyor wcye gidemiyorsun. Bu arada dönenceyi unutmusum asiri memnundum chicco büyülü yıldızlar almıştık 400 tlye simdi 1700 tl ama Dolap uygulamasindan bakabilirsin 200 tlye alabilirsin projektörü var müzikleri de güzel. İlk aylar sana yapışık geziyor ama 2-3 aylikken ben koyardım besigine dönenceyi acardim ayaklariyla onlari sallardi :) yarim saat 1 saat mutfagmi toplar yemegimi yapardim öyle kuzum bu arada bebegin uyudukca sen de uyu ve rahat ol kendini hiç kasma kimseyi asla dinleme. Lohusa psikolojisine kendini hazirla ve bebeginle sadecee mutlu ol :) ben o günleri çok özledim sagolsun kaynanam psikolojimi bozmuştu. Sen sadece kendini akışa bırak kimse anasinin karnindan 10 çocuk anasi olarak dogmuyor herkes öğreniyor
(444 puan) tarafından
Bir de bebekler çok hastalaniyor burnunu serum ile temizlemelisin. Dr Osman Gönülal i youtube dan takip edebilirsin. Çok faydasi dokunur onun videosu var nasil temizlenecegi ile ilgili ve bebeğin henüz dogmadiysa doğru ıkınma çok önemli onu öğren bir de doğumda sancın geldikçe çömel, squat yap, saga sola esne. Yere dizlerini ellerini koyup öne arkaya git. Sanci gidince otur dinlen. Ben cok faydasini gördüm Rabbim sana kolaylik versin ve sag salim bebegine kavustursun insallah
(606 puan) tarafından
Amin canım.sagol.makat gelisli şuan için sezeryangivi duruyor bakalım hayırlısı
(444 puan) tarafından
Olsun canim hangisi saglikliysa o şekilde olsun çünkü zorlamak bazen iyi olmayabiliyor ben suni aldim dogurdum ama damarim çatlamıştı şükür geçti :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Reflü yataginda yatırmak bence kusmasini engeller 

Yüz üstü yatırmak gaz çıkarmasını kolaylaştırır ayrıca boyun kaslarını geliştirir 

Altını iki saatte bir değiştirmek 

Pamugu ılık su ile ıslatıp altını silmek

Pişik olmaması için Bepanthol pişik önleyici sürmek 

Çoraplarına dikkat etmek iplik vs parmaklarını sıkıyor mu diye 

Beyaz gürültü ile uyutmak anne karnı sesini duyduğu için rahatlıyor 

D vitaminini düzenli kullanmak 
(606 puan) tarafından
D vitamin ben mi kullanicam
(1,160 puan) tarafından
Bebek doğduğu ilk günden itibaren kullanılması gerekiyor anneden alamadığı tek vitamin bu
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kundak yapma yarım kundak olabilir hasta olur diye bebeği yıkamamazlıktan yapma çocuklar yıkayınca hastalanmaz hızlıca yıkayıp giydirirsen bebek rahatlar ayaklarından tutup sallamayın lütfen altına bak gazını çıkar emzir terleme terlerse hasta olur sırtına bez koyabilirsin... 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
2 saatte bir değil yarım saatte bir emzir sen ilk 2 hafta özellikle 
(606 puan) tarafından
Yaaa yarim saatte bir hci duymasim
(25,224 puan) tarafından
Sen bakma 2 saatte bir yazılana ben yarım saatte bir emzirmeme ragmen sarılık oldu 2 saat sarılık için riskli bir zaman dilimi çocuk uyıyo diye bırak uyusun diyenleri sakın dinleme sana nacizane tavsiyem
(606 puan) tarafından
Tmm canım madem öyle yapayım
0 oy
(7,674 puan) tarafından
Yan yatir yaninda uyumasin emzirirken bogulma tehlikesine dikkat et vardir daha

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 55 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.
0 oy
0 cevap 81 göst.
21 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Simay Beytullah (1,381 puan) tarafından soruldu
+2 oy
12 cevap 333 göst.
18 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,109 soru

11,379,122 cevap

34,864 kullanıcı

...