0 oy
351 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,373 puan) tarafından
Bende spiral var orası tamam. Ama hiç günah olma ihtimali olduğunu düşünmedim şahsene. Ama denk geldi bugün kaynanam bende spiral olduğunu bilmediği halde günah falan dedi eve geldim baktım birkaç siteye. Geçici kısırlaştırma amaçlı ise kalıcı olmıcaksa   haram değildir diyo. Ama yazının sonunda da sırf hamileliği engellemek için takılıyor ise tıbbi bir sebebi yok ise özel bölgeyi eşten başkasına gösterdiği için harammış. Sonuçta kadın doğumcu işi bu olan biri yaptı. Haram mı işledim şimdi. Bide eşimde yanımdaydı yani onayı vardı. 

8 Cevaplar

+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Ben sahsen eseyli mi eseysiz mi üreyelim derdim ona;)
(223 puan) tarafından
Kız.hml shshsh
(1,373 puan) tarafından
Amaa ya cevap veren Hoca'dan mı bahsettin yoksa başlıktan mı
(7,654 puan) tarafından
Üreme konusunda kaynanandan
(1,373 puan) tarafından
Tamam canım anladım şimdi ☺️☺️ Allah'ım ya daha neler varda. 6 /8 çocukeolsun diye dua edince amin demedim diye trip attılar bana çıkışta . Değişik yani ☺️
(7,654 puan) tarafından
Dünyadaki en büyük günahlardan birisi doğurup doğurup sokağa atmak
-Reklam-
0 oy
(5,392 puan) tarafından
Vala bana bayan doktor taktrdı bnde duydum günah dye ölünce orda kalıyor dye şeyler duydum bndede takılı mecbur vala:(
0 oy
tarafından
Günahsa günah sanki tek günahımız buymuş gibi böyle bi zaman çocuk doğrup yazık edeceğime bırakayım günahı bana olsun dünyada savaş var cocuklar oluyor insanlar evlerinden oluyorlar perişanlar günahsa artık yapacak bisey yok 
(1,373 puan) tarafından
Yani nya da insanın aklı bulanıyor bazen
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım doğumda da başkası görüyor o zaman da günah o zaman eşten başkası görüyor diye günahsa oda günah oluyor 
(7,208 puan) tarafından
Bende caiz olmadığını duydum ama bu işler derin muvzular açıkçası korunma gibi bir derdim olmadığı için üşendim hakikat ne kim kimden rivayet etmiş neye dayanarak böyle bir hüküm oluşmuş bakmadım . Korunma yöntemleri zaruri değildir . Hastayken kontrol amaçlı mecbur gidersin canım onunla bu bir değil . Doktor olması her şeyi mubah yapmaz ki . Ha epilasyon yaptırmışsn ha bunu taktirmssn bir farkı yok . Ucunda sağlık yok hayati risk yok . Bilmiyorum anlatabildim mi
(1,373 puan) tarafından
E canım şimdi doğumu evde yapan o kadar çok insan var ki doğumda zaruri değil ona kalırsa isteyen evinde de yapabilir. Yani çok karışık bir konu insan ne diyeceğini bilemiyor
(7,208 puan) tarafından
Doğumu evde yalniz mi yapıyor kardeşim ne alaka yani yine ebe gelip yaptırıyor
tarafından
Doğumu evde tek başına mi yapacak yine ebe görecek:)
(7,376 puan) tarafından
Canım şöyleki korunma şart değil ama şöyle bir şey var şimdi benim amcamın karısı 5 tane doğurdu hepsi yurtta bakmayacaksın mecbur bizde önlem alıyoruz yani doğurup ta bakmamak daha kötü mecbur korunuyoruz bizde
0 oy
tarafından
Ya  bu yalan yanlis cok bilmis fetvalara deli oluyorum ya he diyeydin yoldan gecen herhangi biri takdi e mal bunu doktordan baska kim takacak e doktorda namehram haram degl eee tövbe yarabbim sen affet bn kulunu 
tarafından
Yanlis anlama bacim sozlerim sana degil nette okudugun seyi yazan kisiye
(1,373 puan) tarafından
Valla bşnsn neye uğradığımı şaşırdın kız üstüme alındım . Valla sorma bizlerde okuyoruz aklımız bulanıyor kardeşim hafız öyle bişe olsa o uyarurdı herhalde
tarafından
Aynen ya takilma ele seylere bosver
0 oy
tarafından
Şüpheli olarak görüyorum ben kesin haram mi değil mi bilmiyorum. Herşey olacağına varıyor Allah neyi dilerse o oluyor. Ben 2 defa hamile kaldım ilk aydan biri korundugum halde şuan 7 aydır korunmuyorum olmuyor spiral taktirip hamile kalan da var geri cekilmeyle yıllarca korunan da
(1,373 puan) tarafından
Tabii canım orası öyle de benim ikinci kaza ile olunca biraz gözüm korktu işin doğrusu yani ben kalıcı olarak taktırmadım zaten zamanı gelince çık arttırmayı düşünüyorum ama bileydim yapmazdım böyle şüpheli olduğunu
(1,373 puan) tarafından
İ mihrac.e iyi diyorsun doğru diyorsun da keşke cehalet demeseydin ya yoksa söylediklerin doğru aslında yine de kırıcı konuşmamak lazım.
(7,208 puan) tarafından
Bacım üzerine alınma lütfen seni düşünerek asla yazmadım . Kendi acizligimizi bilgisizliğimizi belirtmek için yazdım yoksa esteğfirullah kalp kırmak en son isteyeceğim şey üzdüysem özür dilerim hakkını helal et
tarafından
Kendim birebir yaşayınca daha iyi anladım istediğin kadar korun Allah'ın dilediği olur. Tabi ki tedbirimizi alacağız ama şüpheli biseyi yapıp onun günahına da giremem zaten yetirince günahlarım var
(1,373 puan) tarafından
Estağfurullah canım. Ama çok canım sıkıldı bu duruma bileydim şüpheli olduğunu yapmazdım. Allah affetsin yaaa ☹️ Gurbette olunca 2. De kaza ilw olunca kaynanameda ha bire 7/8 torun için dua ediyo zaten. Çocuk aşkları beni bitiriyor o psikoloji ile taktırmış bulundum.
0 oy
(154 puan) tarafından
Spiral taktırmak caiz canım bi sorun yok yani sadece avret yeri olduğu için sıkıntılı

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 565 göst.
27 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Bethus (644 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 643 göst.
13 Eylül 2022 Aile kategorisinde clk38 (1,373 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
7 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde nesibe4450 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,947 kullanıcı

...