0 oy
73 göst.
Diğer kategorisinde (1,552 puan) tarafından
Merhaba teyzeleri, kızım dört aylık oldu.. Bir müddettir diş sıkıntısı çekiyor, çok huysuz çok mızırdıyor.. İlk bebeğim olduğu için bilmiyorum.. Aşağı yukarı ne zaman çıkar..

(Bir de dışkılama zorluğu var, hangisinden ağladığını da çözemiyorum, çok yorucu oluyor ikisi bir arada) 

4 Cevaplar

0 oy
(1,946 puan) tarafından
Dis etinde şişlik felan vqr mi
(1,552 puan) tarafından
Ben baktım çok bişey göremedim, sadece var gibi dedim.. Ama abimin eşi beyaz görünüyor diş etinin altında dedi
-Reklam-
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Diş icin erken canim bende 4 .aydan itibaren hep bir  tedirginlik yasadim ama 9 ay 1 haftalıkken ilk dişler geldi

Mama mı anne sütü mü alıyor 

Mamaysa değiştirmeniz lazim 4 aylik bebek icin kabızlık cok zordur
(1,552 puan) tarafından
Anne sütü alıyor sadece.. Belirtiler dişle uyuyor, bugün aşısını yaptırmaya gittim, hemşire de diş sıkıntısı yaşamaya başlar diye.. Söylediğim hiç kimse inanmıyor ama kuzenimin kızı 7 aylık, üçüncü dördüncü dişleri geliyor diyor o da.. Bilmiyorum artık :) Bebeğe göre değişiyor sanırım.. Bi de sıkıntı erken başlayıp diş geç çıkıyor diyenler de oluyor
(7,654 puan) tarafından
Disler diş etine oturuyor tabi erken dis çıkaran bebeklerde var
Alakası yok gec çıkınca da hepsi ayni zamanda gelmeye başlıyor atesleniyor bizzat yasiyorum
(1,552 puan) tarafından
Hımm, anladım.. Size de kolay gelsin
0 oy
tarafından
Kakası için bı cay kaşığı zeytinyağı verebilirsin rahat yapabiliyor dişi içinde bı günde sürebilir bir ay da diş kaşıyıcı veya diş jelleri var denedin mi
(1,552 puan) tarafından
Zeytinyağı, fitil, lavman hepsini deniyorum doktor tavsiyesiyle ama hiç biri fayda etmedi.. Ek gıdaya geçince düzelir dedi doktorumuz da en son.. Teşekkür ederim yine de..
Diş jeli abimlerin tavsiyesiyle Calgel kullanıyorum ama kullanıp memnun kaldığınız varsa sizden de tavsiye alabilirim
tarafından
Aslında ek gıdaya geçince kabızlık artıyor diyorlar umarım faydası olur. Biz de henüz geçmedik bu ay başlıcaz ek gıdaya ama devletin verdiği kan damlası var ferrum o bizde kabızlık yaptı. Onu değiştirdikten sonra çok daha iyi kızım. Diş jeli de ben hiç kullamadim canım burda bı tavsiye üzerine zeytinyağı karanfil ezip buz dolabında bekletip damarlarına sürüyorum çok rahatlatıyor
(1,552 puan) tarafından
Bizimki kabızlık değil, yani dışkı sert değil ama yaparken zorlanıyor, doktorlar ona kabızlık demiyormuş.. O katı gıdaya başlayınca düzeliyormuş.. Tabi kabız olursa yine zorlanır da
Zeytinyağı karanfili ben de duymuştum ama karanfil evde yoktu, al diyorum unutuyor benimki :) Tekrar hatırlatıp bi deneyeyim olmadı
0 oy
tarafından
 Bizimde 4 aylıktan başladı her doktora gittiğimizde diş dedi dün akşam hiç uyumadı inledi durdu bi baktım diş eti tam şişmiş yani hemen çıkmıyor o dişler kaç ay çekersin
tarafından
7 aylık şuan
(1,552 puan) tarafından
Allah bağışlasın.. Ben de kendimi en azından bi üç aylık sürece hazırlayayım o zaman :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 70 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Feyzaa (361 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,373 göst.
0 oy
33 cevap 562 göst.
0 oy
3 cevap 224 göst.

379,606 soru

11,363,845 cevap