+1 oy
1,227 göst.
Diğer kategorisinde (16,015 puan) tarafından
Ever tekrar gecmis olsun. Yag 150 tl oldu. Millet yağı alip stok yaptı olan yine biz alamayanlara oldu. Kıtlık gelmiş gibi marketlere saldırmanın ne anlamı var şimdi ya

26 Cevaplar

+16 oy
(792 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bidon bidon alanlara hitaben aç olsaydık o kadar yağı zaten alamazdık, zira bunlar açlıktan değil, alıştığımız tokluğu kaybetme korkusudur. Allah rızka kefildir, ama imana değil. Rızkı dert ettiğimiz kadar imanımızı dert etseydik bu hallere düşülmezdi..
(792 puan) tarafından
Teşekkür ederim.
@begonvil_ tanımıyorum değilim.
tarafından
++++++
(1,777 puan) tarafından
++++++ sana askm, benim kankim vurdu ve gol oldu, whatsapa gel beybim
(2,471 puan) tarafından
Adamlar 130 yapıyor alan artıyor. 150 yapıyor alanlar daha çok artıyor. Neden 200 250 yapmasınlar..
(792 puan) tarafından
Kesinlikle. En ufak bir korkutmada insanlar akın akın marketlere koşup yağları yağmalar gibi alan vatandaşlar yarın daha büyük bir provakasyon karşısında bir birlerini vurur.
-Reklam-
+5 oy
(355 puan) tarafından
zam geldi çünkü sanane ayrıca sen de aldaysın. 
(119,355 puan) tarafından
puhahaha aslisah yaa
(1,032 puan) tarafından
Hee sevda fisnikci
tarafından
Aslı sen çok yaşa emi ')
(1,950 puan) tarafından
Yaşayayım kiz :D  sende yaşa bebetom
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
tarafından
Yag deilde bez ve mama ne durumda acaba kaç gündür çıkmıyorum 
(16,015 puan) tarafından
Bende bez var bitsin oğlanı bezden kesecem bari 1 masraftan kurtulalım
(2,052 puan) tarafından
3 gün önce jelly velyy numara bezi 60 tlye almıştık aptamil mamayi da dün sordum 110 tl dediler
tarafından
Şuan tek derdim bez ve mama fiyatları gıdaymış oymuş buymuş hiç dert etmiyom kimse açlıktan ölmedi bizde ölelim
(3,419 puan) tarafından
Geçen gün e bebekte indirim vardı valla 3 aylık bez aldım bir aylikta evde vardı 4 ay kafam rahat şükür ne zman indirim görürsem bezleri stok yapıyorum :))
tarafından
Eşimin işi hep yaz aylarında olur kışın işleri duruyor  yazın stok yapalım dediğinde keşke dinleseymisim
0 oy
(276 puan) tarafından
O  zam her türlü gelecekti keşke akıllılık edip bizlerde alsaydık 
(16,015 puan) tarafından
Bendeki yag beni 20 25 gun idare eder diye almadık ama keşke bende 1 tane alsaydım. 1 haftada 50 tl zam geldi 50 tl 50 tl dir
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Yağ almazlqrsa ölecekler bilmiyormusun
(16,015 puan) tarafından
Aynen aynen kıtlıkta yaşıyoruz zaten. Ama şu var ki stok.yapanlarin hepsi zengin
(1,032 puan) tarafından
Vallah biz almadık canim yagimda çok az kaldı  o zenginler varya Allah onlardan alıp bize versin
(16,015 puan) tarafından
Bende almadım bende ki beni 20 25 gun idare eder daha. O güne kadar yag 200 olmasa iyidir
(1,032 puan) tarafından
Canim bni o kadar bile idare etmez
(16,015 puan) tarafından
Ettiği yere kadar eni sonu alacaz yag zaten ha bugün ha yarın
0 oy
ac gozlulukden emosum 
(16,015 puan) tarafından
Aynen canım ustteki yoruma bak bide sanane sende alsaydın diyor
allah akil versin
0 oy
tarafından
Ben hakkımı helal etmiyorum.

Hem ölmüş gibi yağa koşanlara hemde bunu fırsatçılığa çevirenlere. 
(16,015 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle
0 oy
(718 puan) tarafından
15 gun sonra incekmis fiyat yag gekicekkmis
(16,015 puan) tarafından
InseAllah öyle olur ya
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Sadece yagdanlik da ki yağım var şu an 
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Hayr saniyorlar kii omur boyu gidecek o stoklari 
(16,015 puan) tarafından
Yok kız belki nasrettin hocanın kazanı gibi yağlar da 1 litrelik yag doğurur:D
(4,152 puan) tarafından
Hahahw umut fakirin ekmegi tabi :-))
0 oy
tarafından
Bacim benzin zamlandikca hersey zamlanacak. Her gun istisnasiz zam geliyor benzine. Bu da piyasadaki herseye yansiyor. Gecmis olsun hepimize.
(16,015 puan) tarafından
Canım şu an zamlanmasinin nedeni yağın ve benzinin rusyadan gelmemesi. Çünkü oradan ithal ediyorduk. Ama bu ömür boyu sürmeyecek eni sonu o yağ turkiyeye gelecek. Çünkü bu rusyanın ekonomisini etkiler ve rusya bunu istemez. Benim de demek istediğim yag zaten su an yükselişte ama ne kadar çok rağbet görürse o kadar hızlı yükselir.
tarafından
Karadeniz de 3 adet gemi var yag getiren, ama rusya sebep gelemiyor turkiyeye gemiler. Daha sabah haberlere cikti. Aycicegi tarlalari dolu memleketimde neden yag ithal ediyoruz oraya hic girmiyorum ama gemiler denizde kaldilar. İlla ki gelecek tabi ama surec uzayacak da uzayacak muhtemel
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Valla kuzu ben aldım ama yağım bitmişti öyle aldım 111 tlye yağ alıpda stok yapmam zaten..

Ha 1 yıla yakındır yağ almıyordum stoğum vardı ama marketten değil hepsiexpress ve hızlı marketten indirim koduyla alıp stoklamıştım zamlı yağdan ilkkez aldım bunu da bu fiyata stoklamak akıl karı değil bana göre.. millet önce 60  70 tlye bile tepki verirken şimdi 100 küsür üstünden stok yapıyor ne kadar normalleşti o fiyat.. Yakında 150 de normal gelir bu kezden o fiyattan stok yaparlar.. Bunun çözümü bu değil..
(16,015 puan) tarafından
Aynen canım iste bizim millet bunu anlamıyor. 150 tl lik seyin ne stokunu yapacam
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Sorma birbirlerini yiyecekler nerdeyse 
0 oy
tarafından
Valla almadim slmiycamda zaten bimin yağını hic kullanmadim. 10 litre zeytinyagim var o bana yeter 
(16,015 puan) tarafından
Ben bimden alırdım en uygun o geliyor bana ama o bile 150 olduysa diğerlerini düşünemiyorum
0 oy
(13,047 puan) tarafından

Kooperatif de 99 lira bim bilerek uapiyor 

Ayrıca 3 güne yağ bitmez benim ailem.de kimse almadı 30 milyon insan bir anda yqg qlmadi haftaya çıkarırlar stokları 
(16,015 puan) tarafından
Sadece bim degil ki hepsi zam yapti
tarafından
Canım bizim burada da kooperatif var şime dedim mi buradaki yorumlardan yola çıkarak işte kooperatifte ne kadar diye eşim dedi ki BİM'de 150 lira olan ya kooperatif 190 lira kuru fasulye bitmişti eşimden istedim diyor ki kooperatife gittim orası daha uygun fiyatlı dediler diye 23 lira ama dedi BİM'e gittim 18 lira
0 oy
(2,798 puan) tarafından
Allah o alanlarn belasını vermesin emiii eşim maaş aldnda alcktm c.tsi günü yağ hayr yani ne boka yarıyo evde saklaynca yağı ne oluyo yani durdukça doğuruyo mu yağ ne yani sonraa eee ekonomi kötü ee bı zahmet aç gözlülük yaptn için kötü olsun sen aldkca adam fiyat yukseltck bakiyo alan çok 
(331 puan) tarafından
Evet bizde maaş alınca alacaktık ve şuan çok artı marketlerde daha çok artırır alım çok diye
(2,798 puan) tarafından
Yokki yağ canım markte gidnce çok tutuyo diye şokdan  a101 den siprs verym eve getrsnler dedim yağ eklenmiyo sepete stokda yok yazıyo migrosta yok carfursada yok hepsne baktm PTT avm bile baktm yok
0 oy
tarafından
Bir tane bile almadım yazıklar olsun
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Böyle ac gözlü milletimiz olursa allah versin daha cok çıksın ben öyle diyorum  evlerinde yağ ile yasiyolar galiba şükür nedir bilmezler bugun deseler baska birseyw zam gelcek onuda yığarlar kuzum bizim milletimiz ac gözlü corona da yasak cikdi hurra luppo kola alan milletimizi gördük  yani velhasıl aç gözluler oldukca zammmm cok gelir
(16,015 puan) tarafından
Aynen canım o luppo en trajikomik olanıydı zaten çünkü luppo ile doyuyor millet
(5,953 puan) tarafından
Simdi yağ olmazsa yemekde olmaz ulan yağsız makarna ye alma  prim vermeyin işte olmezsiniz yani  yemege katı yag at bir lokma tereyağı koy  evinizde hicmi yag yokdu stok yaptınız aaa pardon ramazan geliyor ac kalirlar sahuru iftari yag ile yapicaklar :)
(16,015 puan) tarafından
Ekmegi yaga banacaklar. Canan karatay diyor ya zeytinyağını için bunlar da ayçiçek yağını içecek zaar :D
0 oy
tarafından
Vallahi abla öyle haberler gördüm ki görsen milleti bidon bidon almışlar ya geçen bir posta atmıştım görseydin yorumda attığım resimleri Yuh derdin yani bir evde 5 kişi yaşıyor mesela her biri gidip ayrı ayrı marketlerden yağ alıyorlar sanki ayrı evlerden mis gibi Halbuki o 5 kişi aynı evin içinde yaşıyor Bir hafta öncesine kadar herkes ağlıyordu para yok Para yok para yok diye para yoksa Peki bunları nasıl alınıyor ya bir tanesi gitmiş ailecek artık deterjanından tut aklına gelebilecek her şeyden en az Bak en az 10-15 tane almış cevap verdiğim dostlar da var atmıştım resim neymiş zam gelir seni şimdiden uygun fiyatlı ya Alalım diye onlar seni nereye kadar götürecek Türkiye'de savaş çıksa millet bakkaldan önce gider onun evini baskına getirir ihtiyaçlarını alır Vallahi hiç gidip 1litre bile ya almadım rızkımız da ne varsa onu yeriz insanlarımızın açgözlülüğü yüzünden başımıza her şey gelir böyle yağma anladıkları için dükkanları marketleri adamlar da diyor ki Hani Bizim halkımız Nasıl olsa seviyor bunu zam duyunca açgözlülük etmeyi dur zam 5 lira Geldiyse ben 15 lira kâr koyayım kıyamet kopsa da kurtulsak gitsek bu insanlardan vallahi ya
tarafından
Bilerek kaos yaratmak icin yapiliyor
tarafından
Öyle valla bizim insan aç gözlü sanki hersey yağ ile olacak
tarafından
Aman bos isler bunlar afrikada yoksulluk,kıtlok herseh var ama insanlar hala cocuk dogurup hayati bi sekilde ilerletiyor olmezler bi yagsiz kalmaktan
0 oy
(594 puan) tarafından
Ben dün 2 kilo olanı 55 TL ye aldım sole markası bugün mu pahalilandi ?
(16,015 puan) tarafından
Evet ablam bimde çalışıyor mesaj atti 150 oldu diye

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 692 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Greyy (933 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 269 göst.
27 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
22 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Tugbamelis (1,071 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 575 göst.

380,333 soru

11,387,948 cevap

34,891 kullanıcı

...