0 oy
693 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından
Kzlar aklima bi soru takildi gecen arkadaslarla konusurken tartisma konusu oldu smdi gusul abdesti almamiz gerekiyo bebekte durmuyo kmsede yok yanimda ben bebegimi pusete koyup banyoya yanima alsam beni gorse bisey olur mu abdest kabul oluyo mu yani daha once banyo yaparken 1 kac sefer yanmda durmuslugu var 5 aylik uyaninca doner falan diye tek de birakamiyorum napmaliyim sizce ne diyorsunuz

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kucucuk sabinin ne gibi zarari olabilirr kii 
(301 puan) tarafından
Ya ne bilim kzlarda olmaz oyle sey falan demislerdi bnde ne olucak daha once yaptm demistim kafama takldi smdj
tarafından
valla ilk kez duydum boyle bisey neye istinaden olmaz dediler anlayamadim
(301 puan) tarafından
Gunah olurmus
-Reklam-
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Hic fikrim yok bu konuda brn yere birakip yanina 1-2oyuncak birakiyorum zaten 5 dakika duş alıp ciktigim icin en fazla 1-2 mızmızlabnıyo canim
(301 puan) tarafından
Bnm 5 dk surmuyo ki  biraksam da durmjyo malesef
(2,484 puan) tarafından
Canim şu açıdan bakinca cocuk kucuklukten egitilir suan bile oglumun yaninda esim veya ben giyinip soyunmayiz bence onlarda teebiye acisindan demistir.
0 oy
tarafından
ya Allah askina ne sakincasi olacak kucuck bebegin 
(301 puan) tarafından
Bncede ama esim bile cocugn yaninda dus alma diyor da ben aliyorum ona soylemeden
tarafından
cok sacma geldi canim bana bak benim kizim var esim onun yaninda giyinmiyor ama sen annesin sana ayip olmaz ki
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bence edeben uygun olmaz yaninda yikanmaniz. Yıkanmak şöyle dursun çocuğun yaninda üst değiştirmeyi bile doğru bulmuyorum. Birinin gelmesini bekleyecek kadar vaktiniz varsa bekleyin. Eğer yoksa yere bir şey serip üstüne bırakın ki düşecek bir yer olmasın. Siz de hızlıca girer çıkarsınız. 
(301 puan) tarafından
Ya ne bilim bisey olmaz gibime geldi sonucta annesiyiz ya
(2,692 puan) tarafından
Yani günah diyemem öyle bir bilgim yok ama çocuğun sizi banyo yaparken görmesi edep ve ahlak noktasında yanlış bence. Çocuk anlamaz deriz ama bilinçaltı kaydediyor. Ayni şekilde tv baktirilmasini da yanlış buluyorum. Çocuk ordaki olayı anlamaz renk olsun diye bakar sanırız ama bilincalti ordaki mesajı anlar. Tedbir almakta fayda var yani ;)
(301 puan) tarafından
Sagol canimm tesekkur ederim
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Ben bazen cok daraldigim bunaldigim zaman kapinin onune battaniyesini serip oraya koyuyorum banyo yaparkende iki dakkada bi kapidan bakiyorum
(301 puan) tarafından
Sagol canim ne yapacagimi sasirdim
0 oy
(214 puan) tarafından
Fikrim yok en iyisi Uyurken girin :D 10 dk bile uyuyordur mutlaka 
(301 puan) tarafından
Cocuk bana zaman ayarli gibi ben tam yemek yicem uyaniyo tam banyoya giricem uyaniyo  kaderin cilvesi
0 oy
(12,777 puan) tarafından

Açıkçası bende kızimla yapıyordum ama dogru değil diyo 

image

(301 puan) tarafından
Olmamasi gerekiyormus ilginc geldi bana 4 yas zaten yapilmamasi gerek bnde o dusuncedeym ama  ne bileyim
(12,777 puan) tarafından
Bende yıkanıyorum beraber ama onume oturuyo genede goruyo genede yanlış mis
0 oy
(225 puan) tarafından
Banyoya almak yerine kapının önüne alsanız pusetle çünkü doğru değil diye biliyorum 
(301 puan) tarafından
Tesekkur ederim canim
(225 puan) tarafından
Rica ederim
(1,424 puan) tarafından
Aynen canm öyle yap banyonun surgeci  varsa onu kapat
0 oy
(7,195 puan) tarafından
Abdest kabul olmaz değil canım neden olmasın ister bebek ister kocan görsün gusle mani değil ama mahremiyet açısından arkadaslar yazmış zaten daha bir şey demeye gerek yok
0 oy
tarafından
Valla hiç bilemiyorum. Ama ben şunu merak ediyorum bebek uyurken eşle beraber olduktan sonra bebek o an da ağlarsa gusulsuz ona dokunmak emzirmek günah mı sonuçta mecburen dokunmak zorundayız . Bana biri öyle dedi o melek olduğu için gusulsuz dokunursan bakarsan yüzünde sivilce çıkarmış bebeginin
(12,777 puan) tarafından
Hayır çok ağlar mecbur kalırsan gogusunu yıka ve emzir
tarafından
Sağolun öyle yaparım bende
0 oy
tarafından
Canım fıkhi boyut olarak abdestin tabii ki kabul olur. Kuran ve Sünnette abdestin kabul şartlarında kimsenin görmemesi diye bir durum yok. Sadece edep bakımından doğru olmaz. Dini olarak bi sakınca yok. 
0 oy
tarafından
Besiginin icine birak git tuksek deil mi besigi bisey olmaz yanina alma bence
0 oy
(300 puan) tarafından
Bebek seni gördü diye gusul abdesti olmaz diye hic bi kitapta görmedim hic bi hocadan duymadim. Tabi en güzeli çocuğun yaninda olmamasi ama mecbursun o zaman da avret yerini ortecek kıyafetle yikanabilirsin bi mahzuru yok
0 oy
(154 puan) tarafından
Ne günahı ya milletde hoca kesilmiş emzirebilirsin bile din böyle bişey değil zorda kalanın halinden anlamayan bir Allah olabilirmi ozaman merhametsiz mi Rabbimiz tövbe yarabbim. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 200 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Zeynepagd (356 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 138 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 157 göst.
4 Nisan 2023 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 86 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,040 soru

11,376,321 cevap

34,861 kullanıcı

...