0 oy
161 göst.
Diğer kategorisinde (780 puan) tarafından
Benim bebeğim 6.5 aylık arada çorba muhallebi fln yapıyorum kayinvalidem o biberon çocuğu kaşıkla doymaz biberona koy ver diyor. Cidden kaşıkla doymaz mi ..? Çok iştahlı bir bebekte değil. Harici diğer sorumda böyle bedellerinize yedirip kilo yapıyor dediginiz bir tarif var mı.?  Teşekkür ediyorum şimdiden 

12 Cevaplar

+2 oy
tarafından
En iyisini kaynanalar bilir canim. Bize laf dusmez ana degiliz danayiz
(9,247 puan) tarafından
Ay hakkını helal et kahkaha attım
tarafından
Haksiz miyim canim benim helal hos olsun
(780 puan) tarafından
Sorma çiçeğim böyle kafami bulandırıyor sinirimi bozuyor ona göre bu çocuk hep ac ben hiç bakamiyrm
(9,247 puan) tarafından
Haklısın  banada denediler ama karısamadılar
-Reklam-
0 oy
(5,491 puan) tarafından
O bebek sadece sütünle bile doyar. Şimdi tadımlık
(780 puan) tarafından
Sütüm yok çiçeğim mama veriyorum
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Biberondayada kaşıkla yediğinde aynı miktarı yedikten sonra neden aç kalsın ki canım benim 
(780 puan) tarafından
Öyle dedi ne bileyim çiçeğim ya
(3,832 puan) tarafından
Takma onları yavrum ya benim kızım 5 buçuk aylık tadimlara başladık doktor kontrolünde bende kaşıkla veriyorum mecbur çünkü biberon emzik tutmadı
0 oy
(1,197 puan) tarafından
Kaynanan çok biliyor biberon çocuğu diye ömrü sonuna kadar biberonla beslenecek değil. Şuan tadımlık zamanları ama 7.aydan sonra kahvaltıda yulaf haşlayıp meyveyle karıştırıp verebilirsin sebze çorbaları yapıp içine zeytinyağı damlatabilirsin yatarken doyurucu olsun diye bebek irmiğinden muhallebi yapıp ceviz fındık robotta çekip içine atabilirsin sebze köftesi yapabilirsin 7.aydan sonra kuzu kıymayla köfte yapıp yedirebilirsin
(780 puan) tarafından
Bunların hepsini şuan yapıyorum açıkçası  bebeğim sütüm olmadığı için mama içiyor onuda çok severek içmiyor ve ek olarak çorba ve muhallebi vermeye gayret ediyorum ama 7. Aydan sonra oturtmak gerek
0 oy
tarafından
Her ikisini veriyorum ben ekgidaya yeni basladim ama memede emiyo doyuyor sukur 
(780 puan) tarafından
Oh şükür çiçeğim
tarafından
( ˘ ³˘)♥( ˘ ³˘)♥( ˘ ³˘)♥( ˘ ³˘)♥
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben tadımlık veriyorum suan sadece o ve mama  kasıkla da doyar
(780 puan) tarafından
Ona göre doymuyor işte
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Tabiki kaşıkla yesin biberon tutmayan çocuga neden biberon vericeksin. Oğlum 22 aylık hiç biberon kullanmadan büyüdü çokta güzel doyuyor. 
(780 puan) tarafından
Benmki biberon sevmiyor sütümde yokki emsin mama ile idare ediyorum oda kaşıkla çoğu zaman ama kaynanam diyor o biberon çocuğu böyle doymaz
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Ek gıdayı doymasi için vermiyorsun ki zaten
(780 puan) tarafından
Anlatamıyorum ki bunu
(1,950 puan) tarafından
Dinleme kimseyi. Kaynanalar oyle bi havaya giriyolar benimki de öyleydi aldi ağzının payını oturdu. Kendisi yedirmek falan isterdi bi  iki yapma susar isine bak sen
0 oy
tarafından
Hayır canım hep biberonla yedirirsen yemek yemeyi nasıl öğrencek ayrıca onun midesi yayla gibi değil daha küçük yavaş yavaş artirirsin yedirdiklerinin miktarını aman biberona bağlı kalma yemeyi öğrensin 
(780 puan) tarafından
Kaşıkla yemeyi biberondan  daha çok seviyor  ama kaynanama anlatamiyrm
tarafından
Hiç dinleme ya he de geç biberonla verseydin emin ol yemeye alıştır diyecekti :D
0 oy
tarafından
Gayet de doyar, aksine kasiga alistirmak lazim su an tam zamani. 
(780 puan) tarafından
Valla kaşıkçı
0 oy
(2,014 puan) tarafından
6,5 aylık çocuk ek gıdayı doyumluk değil tadımlık yer. Onun için ana öğün sütün veya mamadır
(780 puan) tarafından
Yoğunluk mamada zate  ama ek ek birşeyler de veriyorum o istiyorki mama gibi icsin
0 oy
(7,935 puan) tarafından
bakma sen onun dediğine canım kaşıkla ver .Şuan oğlum 2bucuk yaşında hep kaşıkla verdim.Biberon ağız ve diş yapısı için sağlıklı değilmiş;bir yaşına falan geldiğinde süt verirsin biberonla .Muhallebiyle çorba da biberonla verilmez ki mal mal konuşuyorlar işte afedersin 
(780 puan) tarafından
Bende anlamıyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 127 göst.
17 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 335 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Nehirrr (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 733 göst.

382,923 soru