0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından

Merhaba kızlar, burdaki tecrübeli annelere sorum var. Ben 40 haftalık hamileyim, ama sadece 1 cm açıklık var.

AÇIKLIĞIN ARTMASI İÇİN NELER YAPMALIYIM?:ermm:

Bebeğimde herşey çok şükür yolunda olduğu için 42ye kadar bekleye biliriz dedi doktorum. Ama ben o kadar kalmasını istemiyorum.

****2 haftadır yaptıklarım: pilates topunda zıplamak, merdiven inip çıkmak, sıcak suyla duş almak, hurma yemek.

13 Cevaplar

0 oy
(1,206 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Uzun secdeler ve bacakalri açarak eğilip kalkmak birde yerde yatarken bacakalrn çekildiği bir pozisyon var  bunlar işe yarıyor ;)
(36 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️ bunları yapacağım. Senin açılman ne kadardı? Bunları yaptıktan sonra arttı mı?
(1,206 puan) tarafından
Benim 3 haftaya yakın 3 cm açılmam vardı ilerlemedi önce sonra  kaldi  durdu suni verdiler suniyi alırken
de hiç ilerlemedi  ( yurudugum ve hareket ettiğim halde )ikinci suni için ara verdiler  bu arada nöbet değiştirdi ebeler yeni gelen ebe sağolsun  hizlandiralim iyice dedi  bu hareketleri yaptırmaya başladı  bir saat bile sürmedi dogurmam
(36 puan) tarafından
Ay keşke önceden yaptırsalardı, boşuna ilk suni sancıyı vermezdiler. Hayırlısı buymuş diyelim. Çok çok teşekkür ederim yardımın için. Hemen başlıyorum bu hareketlere. Hepimiz için hayırlısı neyse o olsun inşallah ❤️
(1,206 puan) tarafından
Sağlıkla al yavrunu kucagina hayırlısı olsun şimdiden ❤️ bir avazda bir ikinmada zorlamadan gelsin minik. Başka bakalım haftan zaten gelmiş  belkide saatler kaldı yavrunu kucaklamaya tekrardan hayırlı sağlıklı ve kolay doğumlar ;)
(36 puan) tarafından
Çoook teşekkür ederim ☺️ amin inşallah. bakalım ne zaman gelecek :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım vakit saat gelmedikçe ne yaparsan yap açılmıyor. Allah hayırla kurtarsin
(36 puan) tarafından
Kubra, çatı muayenesi yapmıyor mu doktorlar bebek geç gelince? Neden o kadar bekliyorlar? Sonunda da ameliyata alıyorlar :/
(3,551 puan) tarafından
2012 yılında hiç çatı muayenesi yapmadılar canım. Kadın doğuma kalsa 15 günüm daha vardı ama Baska bir hastaneye daha gittik hemen yatış verdiler. Bebeğin kalp atışları çok yavas diye.
tarafından
@kubra1992 ay o çatı darken dogurtulmaya çalışmak çok tehlikeli Allah korusun. İnan benim çatı muayenem de yapıldı.  Çok hareketli gebelik oldu ikincisi özelikle ama ne açıldı nede karnım düştü.  Gören karnım düşmemiş daha 10 günün var derdi
(3,551 puan) tarafından
3 gün ssncının sonunda kalbim kaldıramadı zaten ölümden döndüm kalp hastasıyım canım. Beni acil sezeryane götürşleri varki sakın ıkınma diyerek.. Ikın Ikın diye basımı yiyen doktorlar..
tarafından
Allah kurtarmış maalesef hiç bisey bildikleri yok böyle kaç kadın kaç bebek hayatından oluyor
0 oy
(8,582 puan) tarafından
Valla soyliceklerimin hepsini yazmışsın baci
(36 puan) tarafından
Başka birşeyler de olsun lütfen :)
0 oy
tarafından
Gelmeyen gelmiyor canım ya yürüyüş squat bunlar faydalı 
(36 puan) tarafından
Kaç saat yürüyüş yapmak iyi gelir acaba? Sguata yeni başladım daha
tarafından
Devamlı yürüyorsan artırarak yürümeyi önermişti doktorum bana mesela yarım saatle başlayıp bir buçuk saate kadar çıkarmıştım ben hoş bende etkisi olmadı ama
(36 puan) tarafından
:)) sonunu böyle beklemiyordum
tarafından
:) belli olmaz canım benim çatı darlığı vardı ondan açılma olmamış olabilir sen yine de yürü sağlıkla alırsın inşallah kucagina
(36 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim ☺️
0 oy
(119,434 puan) tarafından
ananas ye veya ananas suyu ic
(36 puan) tarafından
Günde kaç bardak içmek gerekir acaba?
(119,434 puan) tarafından
yarim litre 1 bucuk bardak civari
(36 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Ayıptır söylemesi ilişkiye de gir canm bol bol yürü bide
(36 puan) tarafından
Yürüyorum ama galiba az geliyor. Günde 1 saat filan yürüyorum. Evde hareketliyim ama dışarıda az yürüyorum
(1,019 puan) tarafından
Aynı şey olmuyo ama canm çıkın eşinle hafif tempoda yürü
(36 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(7,045 puan) tarafından
Olmayınca olmuyor canım.
0 oy
(180 puan) tarafından
Kapı koluna tutunup squat yap canım ve sürekli aıcak sıda duş al 
(36 puan) tarafından
Sıcak suyla duş alıyorum 2 günde bir. Sguata daha dün başladım. Devam edeceğim. İnşallah faydası olur :)
0 oy
(7,272 puan) tarafından
Canim sicak dusta çömel kalk yap squat yap plates topunda 8 cizme filan vardi onlari yap bir avazda al kucagina insallah 
(7,272 puan) tarafından
Birde ikınma egzersizleri yapabilirsin ben 5 cm le gittim sanci geldikce ebe çömel ıkın demişti hastanede aklinda bulunsun bide hastanede duş almak beline su tutmak cok iyi geliyor ben evde yaptim hep sancimi evde cektim ama o son sancilarda keske dusa girmek isteseydim dedim hem seni rahatlatiyor sıcak su hem acilmani kolaylastiriyor belinin orta kısmina sicak su tutmak o ağrıyi hafifletiyor
(36 puan) tarafından
Ben de son anda gitmek istiyorum, çünkü hastanede her gelen açıklığa baka biliyor diye duydum, strese girerim öyle yapsalar. Evde sakince kendim sancı çekip duş alıp giderim inşallah ❤️ çok teşekkür ederim
(7,272 puan) tarafından
İnsallah kuzum belli olmuyor ama seninde haftan cok ileri senide dogumhaneye gonderirler bazilarinin 38 de filan olunca acildekiler bakiyor sinir bozucu oluyor 2 3 gun oncesinden sancilarim baslamisti dk tutup 10 15 dk bir gelince oyle gitmistim
(36 puan) tarafından
İnşallah hemen doğuma alırlar, deney faresi yerine koymazlar beni :)
(7,272 puan) tarafından
Allah korusun kız :)
0 oy
tarafından
Cevap veriyorum. 

HİÇ BİR ŞEY HAHAHA o kendi ne zaman gelmek isterse o zaman gelir 
0 oy
tarafından
Ben herşey yaptım olmadı 41hftada doğurdum rabbim yardimcin olsn çok zordu 
0 oy
(294 puan) tarafından
İlişki ve içine boşalsın sıcak duş degil bildigin sıcak suya oturcam bacaklarını açıp beline kadar gelsin su bol bol çömel klozet kullanma perine masaj yap
(36 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bişi yapma yavrum. Dua et bol bol kolay doğum için hurma ye keşke bulsan da zemzem suyu içsen. Dinlen pozitif ol. Doğum sonrasına odaklan. O zaten geleceği vakti biliyor. Seni zorlu bir süreç bekliyor. Bir o kadar da güzel ama... Biraz yürü biraz uyu biraz otur. Karnında son günleri 

Arayacaksın bu günleri de. Ben her geçen bir günü hatta bir saati bile arıyorum her dk mız ayrı güzeldi. 
(36 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için ❤️ Etraftan gelen "daha doğurmadın mı, ne zaman gelecek bu çocuk" baskıları yüzünden insan tedirgin oluyor :) Hayırlısı olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 69 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Miraysu (2,732 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.
27 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde glsm.c (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
0 oy
4 cevap 107 göst.
8 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu

380,619 soru

11,396,282 cevap

34,914 kullanıcı

...