+1 oy
211 göst.
Aile kategorisinde (1,410 puan) tarafından
Asagari ücrete zam geldi benim eşim Şubat'ta zamlı para almadı Mart ayında vericez dediler normalde ayın 5 maaş günü daha bugün vermişler parasını ben kocamın yüzünü 1 aydır görmüyorum adam ful mesaili çalışıyor oğlum nerdeyse babasını unuttu 300 TL olan mesai parasını 390 yapmışlar gerçekten biraz vicdan ya adam elinden geleni yapıyor bize yetebilmek için gece gündüz demiyor ev geçindiriyor muhtaç nasılsa diye iyice hakkına giriyorlar ne servis var ne bişey adam sabah akşam yürüyor iş arıyor ama bulamıyor zaten çok yoruluyor günde 1 saat yüzümüzü görüyor o kadar aile sıcaklığı kalmadı artık beraber yemek yiyip aynı yatakta beraber yatamıyoruz çünkü hep gecede içimi dökmek istedim kızlar kusura bakmayın 

6 Cevaplar

+1 oy
(561 puan) tarafından
Mazlumun ahı çıkar aheste aheste. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Patron olacaklar 90 liraya kandirdik diye seviniyolardir ama şeytan da ben kandirdim diye seviniyodur rabbim herşeyin asıl şahididir kimsenin hakkını kimsede koymaz hesabi elbet sorulur . Allah a havale et sen sadece .

Benim bundan 8 ay once babam vefat etti cenazesinde ağzımıza ettiler ne hal biraktilar ne başka bisey iki kardesiz kardesim 13 yasinda ben 23 annem tek kardeş kimsesi yok olaylar falan oldu işte hem sucsuzuz hem hakliyiz ona ragmen gomulmesinin ustunden 1 saat geçmeden öz amcam benim üstüme yürüdü eliyle çenemi falan sıktı hatta 32 yaşındaki ****** oğlu da yetim kalmış kardesime yetim kaldigi ilk gün tokat atmış babam kanser hastasıydı 2 yillik tedavinin arkasindan dayanamadi kötü huyluydu metastaz yapmisti karaciger ve bobreklerine en son bobrekleri kan suzmeyi tamamen birakmisti işte ilaclar aldi her hafta hastaneye gitti sehir disinda baska hastanelerde yatti ameliyat oldu o da care olmadı işte ben bu surecte hamileydim 24. Haftada preeklamsi tanisi konuldu 29+4 te acil sezeryan a aldilar 4 ay yogun bakımda kaldı bebegim her gun 90 km yol gidip süt goturdum taburcu oldu oksijen ihtiyacı bitmedi cihazlar kullanmaya başladık falan bu amcamın karısı da sen öldürdün babanı dedi bana 6 ayda zor topladim kendimi ne yiyesim oldu ne yapasim cocuguma zor baktım ben tam toplanırken bi haber geldi ki bize bunu yaşatan aile hastaneye yatırılmış amcamda kanser olmuştu hemde daha iç kısımdaydi tümör u babam samsunda tedavi oldu amcama samsun yetmedi ankaraya gittiler orda ameliyat oldu midesini komple almışlar ve doktoru da umitlenmeyin demiş yarabbi dedim ya adaletinden sual olunmuyor her duydugumda ilahi adalet deyip cekiliyorum kenara velhasıl i kelam kimsenin hakki da ah'ı da kimsede kalmiyor tek yapman gereken şey rabbime havale etmek
(1,016 puan) tarafından
Ayy kuşum ne üzüldüm. Öyle rabbim kimsenin ahını bırakmaz ama işte zaman beklemek sabırlo olmak
(561 puan) tarafından
Tabi canım herşeyin ilacı çaresi zaman sabır . Ama bana sorulsaydi ben bu dunyada değil de öbür tarafta sorulmasini tercih ederdim bilirim ki kabir azabi gibi ağır hic bir hastalik yoktur
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canm ya 
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(606 puan) tarafından
Ahh canım o kadar haklısın ki işçiyi köle gibi kullanıyorlar Allah yardımcınız olsun umarım brigun işçi hakları dagundeme gelir 
0 oy
(817 puan) tarafından
Neiş yapıyorki başka iş baksın canım ne kadar vicdansızlar ya ne demek martta verecez 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Rabbim inşallah en kısa zamanda hayırlı bir işi kapısı açar . Fabrikalarda çalışamıyor mu böyle kurumsal yerler. Nerde yaşıyorsunuz? Çok zor onlar kendilerini kandırsonlar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 308 göst.
19 Şubat 2020 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 701 göst.
21 Haziran 2022 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
48 cevap 1,392 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bal kokulunun annesi (87 puan) tarafından soruldu

379,744 soru

11,368,063 cevap

34,850 kullanıcı

...