0 oy
605 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar sorum şu 3 3 buçuk milyon parası olsa babanızın 5 kardessiniz 2 kız 3 oğlan 2 abim büyük sonra bn bnden küçük erkek kardeşim onun da küçüğü kız kardeşim var bı tek bn evliyim ve bir oğlum var  abim mandıra açmak istiyor büyük mandıra  ona gidecek babam kendilere abilerime ev yaptıracak (babam evini de satacak) abilerim in düğün masrafları ve eşya masraflarına gidecek (ha bide evi babam kendi yaptıracak arsasi var oraya yaptıracak o yüzden normal evden ucuz oluyor (3 katli ev 2 digun masrafu 2 ev yeni ev eşyası biraz erkek kardeşime  eğitim parası atmaya düşünüyor para biraz da arsa almayı düşünüyor biz kızlara bişe Yok siz olsanız kırılır mıydınız size para vermeyip erkek kardeşlerinize verse ya da eşiniz kırılır mi

68 Cevaplar

0 oy
(281 puan) tarafından

Babam yapmaz aksine kendi evimin borcu bitsin size kredi cekelim bide size ev alalim diyor 

Farzedelimki yapti burnundan getiririm ya hic bi kardesime vermiycek yada esit paylastircak :) ayrica esine kirilmak düşmek
-Reklam-
0 oy
(2,618 puan) tarafından
Biz 2kizz kardeşiz öyle bı para geçse babamın eline bana ev alır ☺️☺️
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Canim bu soruyu sorduğun a göre iclendigini dusunuyorum
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Benimki hiç vermez n3 erkek ne kız kendi yer bitirir millete yedirir zaten öyle yaptı ama sıkışıncada kızım oğlum diye arar ihtiyacım yoksa asla istemem ne ailemden nede eşimin ailesinden birşey görmedik çok şükür düğünde ama kızım doğdu her şeyini dayıları yaptı 
0 oy
(795 puan) tarafından
Eşimlik bi durum yok ama hic sormasalar sanada lazım mı diye kirilirim soracak olurlarsada almam ya 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Benim ailemde öyle malesef kendimi kötü hissettim
0 oy
(520 puan) tarafından
Kırılirdim bnde ama bişey demezdim 
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Babamın parasından eşime ne ki ha kırılır mıyım onlara yapmakla mecbur ama bana da gönlüm olsun da diye alsın bir şeyler öyle olsa ama biz üç kız kardeşiz ve babam asla beni ayırmaz hatta ben evlendim diye daha çok bana alır 
0 oy
tarafından
Kırılırdım tabikide ama düğünde şimdi sana birşey yaptıysa ayrı yani yada  sonra banada verecekse abimin acil ihtiyacı varsa oda  ayrı ama direk hiç sebeb yokken onlara vermişse baya kırılırdım
0 oy
tarafından
Bizde zaten öylede paralarını abime verirler konuşmam konuşmuyorum da zaten
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Ben kırılırdım tabii canım ya ailevi meselelerinizin detayı bilmiyorum ama insan kırılır elbette az miktar değil çünkü
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Valla ben olsam üzülürum yani kim olsa dışlanmış hisseder. Bu arada o kadar parayı  merak eden bi ben degilimdir dimi:D

0 oy
(1,539 puan) tarafından
İsterse 10 milyonu olsun versede ne ben ne eşim kabul eder heleki arkada evlenecek olanlar varken kırılmam ben açıkçası 
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benim annemin eline geçti ablam la bana verdi kendine ayırmadı bile bize ev aldı ama annemle babam ayrı babamın eline geçse ne ablama ne de bana verir ki küçük miktarda olsa kuzenime 25 30 bin yardım ettiğini biliyorum Allah kimsenin hakkini kimse de koymaz ben kirilirdim anneannem hep öyle yaptı dayılarıma destek çıktı sürekli anneme boşandı tek kaldı hiç yardim etmedi şimdi ne oldu biliyor musun hepsin den daha iyi annemin durumu
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Kırılırdim hemde çok fazla, herkes kırılır evlat ayrımı demiyimde buna cinsiyet ayrımı yapılıyor resmen. 
0 oy
(9,657 puan) tarafından
Kırılırım tabi az bir miktar olsa neyse yetmez derim de , 3 milyon 3 parayı sen ne yaptın sjsjsjs 
0 oy
tarafından
Ben kirilmam açıkçası sonuçta evliyim eşim var babam değil eşimin bana vermesi gerekiyo 
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bizde 3 kardeşiz  babam hepinizin hakkı neyse  verecem  abim birde  kız  kardeşim  var bazı  yerlerde  kızlara miras verilmez  ama  babam o kafada  değil şükür zaten  öyle  birşeyimiz yok  birtek bahçeli  ev bitanede yarı ortaklı arsa ve de arabası var  benim  birşeyde gözüm  yok  babam hakkımızı  zaten  asla  vermemezlik yapmaz  ileride  arsaya  toki  ev  yaparsa  3 daire verirse  üçümüzede verecekmiş  öyle  dedi inşallah yaparlar  çünkü  evimiz  yok bu devirde  almakta çok  zor  bakalım zaman ne gösterir  sizlere de azıcık verseydi keşke  ama  bak vermem dememiş  yine  hiç  yoktan  iyidir 
0 oy
(808 puan) tarafından
Kirilirim ama jardeslerimde babamda vizede verir düşünürler 
0 oy
(7,050 puan) tarafından
Ben kırılırım ama eşimin kırılacağı bir konu değil çünkü onu ilgilendirmez.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 135 göst.
2 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 142 göst.
27 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Prenseslerinannesi! (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 896 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Ezgibbb (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 312 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,223 soru

11,412,440 cevap

34,956 kullanıcı

...