0 oy
104 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (422 puan) tarafından

3 buçuk aylık oğlum var. Buraya daha önce post açmıştım işte uyumuyor emziği bıraktı vs diye. 

Yeni bir derdimiz var.  Bebeğim sadece memede uyurdu. Bir gün hiç uyumak istemedi. Memede beklettim, ayakta salladım, gezdirdim ettim. En sonunda eşimle çarşafta salladık. Öyle uyudu. Şimdi artık sadece çarşafta sallanmak istiyor. Hem de 2 kişi olacak şekilde. :(

Çingene beşigi (hamak) aldım. Hiç istemedi. Hep ağladı. Çarşafa koyduk tekrar. Hoop hemen uyudu. Ben ne yapacağım şimdi bilmiyorum. Eşim veya ben olmadık mı tek kişi nasıl uyutacağız bu çocuğu bilmiyorum. Eşimle kara kara düşünüyoruz. Bir öneriniz var mı ? 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk 3-4 ay sadece omzumda ya da memede uyurdu. Çarşafa asla alıştırma. Kucağında uyusun ondan daha iyi. Zamanla değişiyor ama yıpranan sen oluyorsun maalesef. 
(422 puan) tarafından
Alıştı bile galiba ya :(:(
-Reklam-
0 oy
(833 puan) tarafından
Henüz 3 aylık. Bi şekilde unutturucaksınız tentene temas uygulayın. Ben oğlum 6 7 aylıkken ancak düzene koydum. Uyumka ıstemıyorsa zorlamayın.. 
0 oy
(2,578 puan) tarafından
Ay zor olmuş ona alışması ama bir daha sallamayın illaki bir şekilde uyuyacak zamanla onu da unutur hamak beşiğe alışsın daha rahat
(422 puan) tarafından
Çok ağlıyor uykusu gelince. Başka yolları deniyorum o an ama yok bir yere kadar. Dayanamıyorum. Mememde bile durmuyor.
(2,578 puan) tarafından
Valla canım çarşafla sallamak çok zor ve tek olucaksın çoğunluk o zaman ne yapicaksin mecbur başka bir şeye alıştır ağlasın ağladıkça memeye koy zamanla unutur çünkü çok küçük
(422 puan) tarafından
Sizce en rahat hangisi olur ? Memede mi? Ayakta sallamak mı? Beşikte mi?
(2,578 puan) tarafından
Ayakta asla meme de asla Hamak beşik var diyorsun ben hala onda sallıyorum 2 yaşında oğlum daha rahat oluyor
0 oy
(27,590 puan) tarafından

Bastan alıştırmakla yanlış etmişsiniz ama hemenceci unuttur ayağında uyut ağlasa bile çünkü aklı kesince sürekli onu ister ve başa çıkamazsın

Zor birşey yegenimden bilirim gece sabaha kadar sallardik

(422 puan) tarafından
Ayakta da sallanmak istemiyor. Çok ağlıyor ya
0 oy
(9,939 puan) tarafından
Aman çarşafa alıştırma. Benimkızı çarşafla uyuturduk bıraktığımız an uyanırdı. Ve çok zorlanırsın bırak varsın uyumasın ne zamana kadar uyanık kalıcak elbet uyuyacaktıe benim yaptığım hatayı yapmanı istemem 
(422 puan) tarafından
Haklısın da çok ağlıyor dayanamıyorum ki :'(
(9,939 puan) tarafından
Beyaz gürültü denedin mi canım ben o aylarda o seslerde ıyuturdum
(422 puan) tarafından
Denedim. Hiç işe yaramadı beyaz gürültü. 2-3 ninnide uyudu. Artık onu da istemiyor. Yani bir faydası yok
0 oy
(2,536 puan) tarafından
Yaaaa çok kötü bi huy bu çarşaf işi eskiden çok vardı keşke alıştırmasaydınız kötü olmuş ve bırakması zor
0 oy
(7,627 puan) tarafından
2 aylık bebekgım evımde cok guzel uyo ama anneme gıdınce uyumuyo yatagını arıyo uyusa bıle ayaklamda cok uyusuyo esımde devamlı gıdem der canı sıkılır hemen evde
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Aslında bu aralar uyku eğitimi verebilirsin küçük ya daha kolay alışır çok büyük rahatlık valla benim oglum da oyleydi kendi kendine sallanan beşik bile almıştık ama zmn sonra onda da uyumuyodu ayak istiyodu uyku eğitimi verdim kurtuldum 17 aylık şu an çok rahat valla
(422 puan) tarafından
Özellikle eğitimi aldığınız bir yer var mı
(6,374 puan) tarafından
Hayır kendim verdim
(422 puan) tarafından
Nasıl yaptığınızı yazarsanız çok sevinirim
(6,374 puan) tarafından
Yani şöyle soyliyim benimki çok kolay oldu bi gün besigine koydum emzigini verdin pışpış açtım tabletten bi geldim odaya uyumuş kendi kendine ilk gün hiç aglamamisti 2 ile 3.gun biraz agladi poposuna pışpış yaparak uyuttum sonra alıştı zaten o gün bugündür besigine koyarım kendi kendine uyur
(422 puan) tarafından
Benimki emzik de almıyor ya.. offf

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 37 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Miracefem34 (1,020 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 64 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde ASEL ESRA (1,563 puan) tarafından soruldu